Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2015.
Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015
2013 2017
Data 24 – 31 stycznia 2015
Gospodarz Osrblie
Organizator FISU
Liczba konkurencji 9
Zwycięzcy
Bieg indywidualny Kazachstan Alina Rajkowa

Ukraina Dmytro Rusinow
Sprint Słowacja Paulína Fialková

Rosja Jarosław Iwanow
Bieg pościgowy Rosja Jewgienija Pawłowa

Rosja Juri Szopin
Bieg masowy Czechy Jitka Landová

Ukraina Witalij Kilczycki
Sztafeta mieszana  Rosja

Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015 odbył się w dniach 24–31 stycznia 2015. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach – czterech męskich, czterech żeńskich i w sztafecie mieszanej. Zawodnicy startowali na dystansach obowiązujących podczas igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina
25 stycznia Bieg indywidualny mężczyzn (20 km) 10:15 UTC+1
Bieg indywidualny kobiet (15 km) 13:15 UTC+1
27 stycznia Sprint mężczyzn (10 km) 9:45 UTC+1
Sprint kobiet (7,5 km) 12:35 UTC+1
28 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn (12,5 km) 10:45 UTC+1
Bieg pościgowy kobiet (10 km) 12:45 UTC+1
30 stycznia Sztafeta mieszana (2×6 km + 2×7,5 km) 11:00 UTC+1
31 stycznia Bieg masowy mężczyzn (15 km) 11:00 UTC+1
Bieg masowy kobiet (12,5 km) 13:00 UTC+1

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Bieg indywidualny mężczyzn Ukraina Dmytro Rusinow 49:52,8 Rosja Wadim Filimonow 50:15,4 Rosja Juri Szopin 51:18,0
Bieg indywidualny kobiet Kazachstan Alina Rajkowa 47:29,4 Rosja Jekatierina Awwakumowa 47:38,4 Słowacja Paulína Fialková 48:11,1
Sprint mężczyzn Rosja Jarosław Iwanow 23:17,3 Rosja Maksim Burtasow 23:30,7 Rosja Juri Szopin 23:32,2
Sprint kobiet Słowacja Paulína Fialková 20:20,8 Rosja Jewgienija Pawłowa 20:50,3 Czechy Jitka Landová 20:55,7
Bieg pościgowy mężczyzn Rosja Juri Szopin 30:25,5 Rosja Jarosław Iwanow 30:27,0 Rosja Maksim Burtasow 31:08,1
Bieg pościgowy kobiet Rosja Jewgienija Pawłowa 30:45,1 Słowacja Paulína Fialková 31:23,3 Rosja Kristina Smirnowa 32:30,9
Bieg masowy mężczyzn Ukraina Witalij Kilczycki 43:17,1 Ukraina Dmytro Rusinow 43:28,1 Rosja Juri Szopin 43:46,6
Bieg masowy kobiet Czechy Jitka Landová 40:00,5 Czechy Eva Puskarčíková 40:55,7 Ukraina Iana Bondar 41:06,0
Sztafeta mieszana  Rosja 1:36:38,4  Kazachstan 1:37:11,6  Ukraina 1:37:27,6

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold FISU.svg Silver FISU.svg Bronze FISU.svg Razem
1.  Rosja 4 5 6 15
2.  Ukraina 2 1 2 5
3.  Czechy 1 1 1 3
3.  Słowacja 1 1 1 3
5.  Kazachstan 1 1 0 2

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Alina Rajkowa  Kazachstan 1 (0+1+0+0) 47:29,4
Silver medal icon.svg Jekatierina Awwakumowa  Rosja 0 (0+0+0+0) 47:38,4 +9,0
Bronze medal icon.svg Paulína Fialková  Słowacja 4 (1+1+0+2) 48:11,1 +41,7
4. Galina Wisznewskaja  Kazachstan 2 (1+1+0+0) 48:26,3 +56,9
5. Jewgienija Pawłowa  Rosja 2 (0+1+0+1) 48:59,9 +1:30,5
6. Kristina Smirnowa  Rosja 4 (0+1+1+2) 50:17,2 +2:47,8
7. Ludmila Hořká  Czechy 4 (0+0+1+3) 50:49,7 +3:20,3
8. Jekaterina Muraliewa  Rosja 3 (1+0+2+0) 51:03,3 +3:33,9
9. Daria Ussanowa  Kazachstan 5 (0+1+1+3) 51:08,1 +3:38,7
10. Juliette Lazzarotto  Francja 3 (1+1+0+1) 51:16,2 +3:46,8

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Paulína Fialková  Słowacja 0 (0+0) 20:20,8
Silver medal icon.svg Jewgienija Pawłowa  Rosja 0 (0+0) 20:50,3 +29,5
Bronze medal icon.svg Jitka Landová  Czechy 1 (0+1) 20:55,7 +34,9
4. Eva Puskarčíková  Czechy 2 (0+2) 21:12,2 +51,4
5. Galina Wisznewska  Kazachstan 0 (0+0) 21:18,3 +57,5
6. Anna Kistanowa  Kazachstan 0 (0+0) 21:34,4 +1:13,6
7. Julija Brygynets  Ukraina 0 (0+0) 21:38,9 +1:18,1
8. Iana Bondar  Ukraina 3 (1+2) 21:44,5 +1:23,7
9. Kristina Smirnowa  Rosja 2 (0+2) 22:04,4 +1:43,6
10. Alla Gylenko  Ukraina 1 (0+1) 22:08,6 +1:47,8

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Jewgienija Pawłowa  Rosja 2 (0+0+1+1) 30:45,1
Silver medal icon.svg Paulína Fialková  Słowacja 3 (2+0+1+0) 31:23,3 +38,2
Bronze medal icon.svg Kristina Smirnowa  Rosja 2 (0+2+0+0) 30:45,1 +1:45,8
4. Anna Kistanowa  Kazachstan 3 (0+1+0+2) 33:34,1 +2:49,0
5. Iana Bondar  Ukraina 7 (1+1+3+2) 33:46,9 +3:01,8
6. Kristina Ilczenko  Rosja 5 (3+0+0+2) 34:01.8 +3:16,7
7. Julija Brygynets  Ukraina 4 (0+2+1+1) 34:02,3 +3:17,2
8. Nadieżda Jefremowa  Rosja 4 (1+1+1+1) 34:04,5 +3:19,4
9. Julie Cardon  Francja 1 (1+0+0+0) 34:12,8 +3:27,7
10. Jekatierina Awwakumowa  Rosja 2 (1+0+1+0) 34:13,0 +3:27,9

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Jitka Landová  Czechy 2 (0+0+1+1) 40:00,5
Silver medal icon.svg Eva Puskarčíková  Czechy 2 (0+0+0+2) 40:55,7 +55,2
Bronze medal icon.svg Iana Bondar  Ukraina 6 (1+0+1+4) 41:06,0 +1:05,5
4. Julija Bryginiec  Ukraina 2 (1+0+1+0) 41:25,6 +1;25,1
5. Jelena Ankudinowa  Rosja 1 (0+0+1+0) 41:38,9 +1:38,4
6. Galina Wiszniewska  Kazachstan 5 (0+1+1+3) 41:48,8 +1:48,3
7. Jekatierina Awwakumowa  Rosja 2 (1+0+1+0) 42:13,3 +2:12,8
8. Nadija Biełkina  Ukraina 3 (0+1+2+0) 42:18,3 +2:17,8
9. Paulína Fialková  Słowacja 4 (1+0+0+3) 42:37,3 +2:36,8
10. Rikke Hald Andersen  Norwegia 3 (0+0+2+1) 42:51,8 +2:51,3

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Dmytro Rusinow  Ukraina 1 (0+0+1+0) 49:52,8
Silver medal icon.svg Wadim Filimonow  Rosja 2 (1+0+0+1) 50:15,4 +22,6
Bronze medal icon.svg Juri Szopin  Rosja 3 (0+1+1+1) 51:18,0 +1:25,2
4. Ołeg Kołodziejczuk  Rosja 1 (0+0+1+0) 51:22,3 +1:29,5
5. Vincent Mathieu  Francja 2 (1+0+1+0) 51:25,7 +1:32,9
6. Maksim Ramanouski  Białoruś 0 (0+0+0+0) 51:49,3 +1:56,5
7. Maksym Braun  Kazachstan 2 (0+2+0+0) 52:19,1 +2:26,3
8. Rusłan Tkalenko  Ukraina 3 (1+0+1+1) 52:20,1 +2:27,3
9. Chris Endre Haugen  Norwegia 1 (0+1+0+0) 52:20,3 +2:27,5
10. Ole Martin Erdal  Norwegia 3 (1+0+0+2) 52:28,1 +2:35,3

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Jarosław Iwanow  Rosja 1 (0+1) 23:17,3
Silver medal icon.svg Maksim Burtasow  Rosja 1 (1+0) 23:30,7 +13,4
Bronze medal icon.svg Juri Szopin  Rosja 2 (0+2) 23:32,2 +14,9
4. Michal Krčmář  Czechy 2 (1+1) 23:41,8 +24,5
5. Wasyl Potapienko  Ukraina 0 (0+0) 23:42,2 +24,9
6. Rusłan Tkalenko  Ukraina 1 (0+1) 24:03,1 +45,8
7. Maksim Braun  Kazachstan 0 (0+0) 24:09,4 +52,1
8. Stanisław Pierszikow  Rosja 3 (2+1) 24:18,6 +1:01,3
9. Wasilij Podkorytow  Kazachstan 1 (0+1) 24:22,0 +1:04,7
10. Michal Kubaliak  Słowacja 1 (0+1) 24:23,6 +1:06,3

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Juri Szopin  Rosja 0 (0+0+0+0) 30:25,5
Silver medal icon.svg Jarosław Iwanow  Rosja 1 (0+0+0+1) 30:27,0 +29,5
Bronze medal icon.svg Maksim Burtasow  Rosja 3 (1+0+2+0) 31:08,1 +42,6
4. Vincent Mathieu  Francja 1 (0+1+0+0) 31:55,1 +1:29,6
5. Ołeg Kołodziejczuk  Rosja 1 (0+1+0+0) 32:17,6 +1:52,2
6. Stanisław Pierszikow  Rosja 3 (1+0+2+0) 32:17,7 +1:52,2
7. Michal Sima  Słowacja 2 (0+0+1+1) 32:32,7 +2:07,2
8. Wasyl Potapienko  Ukraina 1 (0+0+1+0) 32:32,8 +2:07,3
9. Yohan Huillier  Francja 3 (0+0+2+1) 32:55,8 +2:30,3
10. Håkon Svaland  Norwegia 4 (1+2+1+0) 32:59,4 +2:33,9

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Vitaliy Kilchytskyy  Ukraina 4 (0+1+3+0) 43:17,1
Silver medal icon.svg Dmytro Rusinow  Ukraina 3 (1+1+1+0) 43:28,1 +11,0
Bronze medal icon.svg Juri Szopin  Rosja 5 (0+3+1+1) 43:46,6 +29,5
4. Yohan Huillier  Francja 4 (0+1+2+1) 44:05,3 +48,2
5. Vincent Mathieu  Francja 3 (1+0+1+1) 44:10,4 +53,3
6. Håkon Svaland  Norwegia 7 (0+0+3+4) 44:21,9 +1:04,8
7. Ole Martin Erdal  Norwegia 5 (0+0+1+4) 44:30,7 +1:13,6
8. Wadim Filimonow  Rosja 4 (0+1+1+2) 44:32,9 +1:15,8
9. Sami Orpana  Finlandia 2 (0+1+1+0) 44:33,4 +1:16,3
10. Rusłan Tkalenko  Ukraina 8 (0+2+3+3) 45:09,7 +1:52,6

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja Pudła Czas Strata
Gold medal icon.svg Kristina Smirnowa, Jewgienija Pawłowa, Wadim Filimonow, Juri Szopin  Rosja 0+6 1:36:38,4
Silver medal icon.svg Galina Wiszniewska, Anna Kistanowa, Maksim Braun, Wassilij Podkorytow  Kazachstan 0+7 1:37:11,6 +33,2
Bronze medal icon.svg Julija Bryginiec, Iana Bondar, Rusłan Tkalenko, Dmytro Rusinow  Ukraina 4+8 1:37:27,6 +49,2
4. Juliette Lazzarotto, Julie Cardon, Yohan Huillier, Vincent Mathieu  Francja 0+7 1:40:23,8 +3:45,4
5. Alžbeta Majdišová, Lucia Šimová, Michal Kubaliak, Michal Šima  Słowacja 0+4 1:41:01,4 +4:23,0
6. Tonje Marie Skjeldstadås, Lene Berg Ålandsvik, Ole Martin Erdal, Håkon Svaland  Norwegia 1+13 1:41:15,7 +4:37,3
7. Anna Mąka, Patrycja Hojnisz, Kamil Cymerman, Aleksander Piech  Polska 0+11 1:44:34,2 +7:55,8
8. Suvi Minkkinen, Meri Maijala, Sami Orpana, Henri Lehtomaa  Finlandia 0+4 LPD
9. Nihan Erdiler, Büșra Güneş, Ahmet Üştüntaş, Organhazi Civil  Turcja 1+9
10. Keely Macculloch, Jessica Paterson, Evan Girard, Reagan Mills  Kanada 3+12

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]