Narciarstwo alpejskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2015.
Narciarstwo alpejskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015
2013 2017
Data 5 – 14 lutego 2015
Gospodarz Sierra Nevada
Organizator FIS
Liczba konkurencji 10
Zwycięzcy
Supergigant Włochy Michelangelo Tentori

Norwegia Kristine Fausa Aasberg
Superkombinacja Szwajcaria Sandro Boner

Rosja Daria Owczinnikowa
Gigant Włochy Michelangelo Tentori

Norwegia Kristine Fausa Aasberg
Slalom Szwajcaria Ramon Zenhaeusern

NorwegiaThea Grosvold

Narciarstwo alpejskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015 odbywało się w dniach 5 – 14 lutego 2015. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach – supergigant, slalom gigant, slalom, i kombinacja. Te same konkurencje odbyły się zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
6 lutego 2015 Supergigant
(szczegóły)
Norwegia Kristine Fausa Aasberg Polska Karolina Chrapek Szwecja Helena Rapaport
7 lutego 2015 Kombinacja
(szczegóły)
Rosja Daria Ovchinikova Czechy Pavla Klicnarova Norwegia Maren Nessen Byrkjeland
11 lutego 2015 Slalom gigant
(szczegóły)
Norwegia Kristine Fausa Aasberg Polska Sabina Majerczyk Andora Carmina Pallas
13 lutego 2015 Slalom
(szczegóły)
Norwegia Thea Grosvold Niemcy Monica Huebner Kanada Eve Routhier

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
6 lutego 2015 Supergigant
(szczegóły)
Włochy Michelangelo Tentori Andora Marc Oliveras Szwajcaria Sandro Boner
8 lutego 2015 Kombinacja
(szczegóły)
Szwajcaria Sandro Boner Włochy Giulio Bosca Słowacja Matej Falat
12 lutego 2015 Slalom gigant
(szczegóły)
Włochy Michelangelo Tentori Włochy Rocco Delsante Francja Jonas Fabre
14 lutego 2015 Slalom
(szczegóły)
Szwajcaria Ramon Zenhaeusern Słowacja Matej Falat Słowenia Filip Mlinsek

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold FISU.svg Silver FISU.svg Bronze FISU.svg Razem
1.  Norwegia 3 0 1 4
2.  Włochy 2 2 0 4
3.  Szwajcaria 2 0 1 3
4.  Rosja 1 0 0 1
5.  Polska 0 2 0 2
6.  Andora 0 1 1 2
 Słowacja 0 1 1 2
8.  Czechy 0 1 0 1
 Niemcy 0 1 0 1
10.  Szwecja 0 0 1 1
 Francja 0 0 1 1
 Kanada 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Supergigant[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1. Kristine Fausa Aasberg  Norwegia 1:26,61
2. Karolina Chrapek  Polska 1:27,25 +0,64
3. Helena Rapaport  Szwecja 1:27,43 +0,82
4. Aleksandra Prokopiewa  Rosja 1:27,50 +0,89
5. Maria Biedariewa  Rosja 1:27,90 +1,29
6. Carmina Pallas  Andora 1:28,03 +1,42
7. Daria Owczinnikowa  Ukraina 1:28,29 +1,68
8. Maren Nessen Byrkjeland  Norwegia 1:28,61 +2,00
9. Arai Makiko  Japonia 1:28,81 +2,20
10. Nina Halme  Finlandia 1:28,83 +2,22

Kombinacja[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
1. Daria Owczinnikowa  Rosja 1:49,80
2. Pavla Klicnarová  Czechy 1:50,06 +0,26
3. Maren Byrkjeland  Norwegia 1:50,21 +0,41
4. Kristine Fausa Aasberg  Norwegia 1:50,22 +0,42
5. Jana Gantnerová  Słowacja 1:50,78 +0,78
6. Júlia Bargalló  Hiszpania 1:50,79 +0,99
7. Sakurako Mukogawa  Japonia 1:50,87 +1,07
8. Victoria Martel-Stevens  Kanada 1:51,30 +1,50
9. Gaia Martinelli  Włochy 1:51,32 +1,52
Maria Biedariewa  Rosja 1:51,32 +1,52

Slalom gigant[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1. Kristine Fausa Aasberg  Norwegia 2:09,56 -
2. Sabina Majerczyk  Polska 2:12,09 +2,23
3. Carmina Pallas  Andora 2:12,77 +3,21
4. Lucie Piccard  Francja 2:12,99 +3,43
5. Jana Gantnerová  Słowacja 2:13,07 +3,51
6. Lisa Pfeifer  Włochy 2:13,29 +3,73
7. Maren Byrkjeland  Norwegia 2:13,30 +3,74
8. Stephanie Gould  Kanada 2:13,58 +4,02
9. Karolina Chrapek  Polska 2:13,75 +4,19
10. Aleksandra Prokopiewa  Rosja 2:13,76 +4,20

Slalom[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1. Thea Grosvold  Norwegia 1:38,72 -
2. Monica Huebner  Niemcy 1:39,19 +0,47
3. Eve Routhier  Kanada 1:39,33 +0,61
4. Ekaterina Tkachenko  Rosja 1:39,65 +0,93
5. Lucie Piccard  Francja 1:39,84 +1,12
6. Jessica Honkonen  Finlandia 1:39,97 +1,25
7. Maria Shkanova  Białoruś 1:40,43 +1,71
8. Karolina Chrapek  Polska 1:40,44 +1,72
9. Victoria Stevens  Kanada 1:40,71 +1,99
10. Johanna Boeuf  Francja 1:40,78 +2,06

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Supergigant[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1. Michelangelo Tentori  Włochy 1:23,74 -
2. Marc Oliveras  Andora 1:23,75 +0,01
3. Sandro Boner  Szwajcaria 1:24,23 +0,49
4. Vegard Busengdal  Norwegia 1:24,65 +0,91
5. Bernhard Graf  Austria 1:24,89 +1,15
6. Maksim Stukow  Rosja 1:24,93 +1,19
7. Kristoffer Berger  Norwegia 1:25,17 +1,43
8. Michał Klusak  Polska 1:25,41 +1,67
9. Jewgienij Piasik  Rosja 1:25,45 +1,71
10. Luca Riorda  Włochy 1:25,46 +1,72

Kombinacja[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1. Sandro Boner  Szwajcaria 2:04,70
2. Giulio Bosca  Włochy 2:05,05 +0,35
3. Matej Falat  Słowacja 2:05,06 +0,36
4. Luca Riorda  Włochy 2:05,80 +1,10
5. Vincent Lajoie  Francja 2:06,22 +1,52
6. William Schuessler Bedard  Kanada 2:06,80 +2,10
7. Ivo Ricou  Francja 2:06,89 +2,19
8. Adam Zika  Czechy 2:06,96 +2,26
9. Adam Chrapek  Polska 2:07,51 +2,81
10. Juri Daniloczkin  Białoruś 2:07,93 +3,23

Slalom gigant[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
1. Michelangelo Tentori  Włochy 1:37,46
2. Rocco Delsante  Włochy 1:37,81 +0,35
3. Jonas Fabre  Francja 1:38,00 +0,54
4. Robin Buffet  Francja 1:38,10 +0,64
5. Giulio Bosca  Włochy 1:38,11 +0,65
6. Ramon Zenhäusern  Szwajcaria 1:38,16 +0,70
7. Alex Puente Tasias  Hiszpania 1:38,26 +0,80
8. Axel Esteve  Andora 1:38,35 +0,89
9. Pol Carreras  Hiszpania 1:38,36 +0,90
10. Emil Johansson  Szwecja 1:38,50 +1,04

Slalom[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
1. Ramon Zenhäusern  Szwajcaria 1:35,86
2. Matej Falat  Słowacja 1:39,54 +3,68
3. Filip Mlinsek  Słowenia 1:39,59 +3,73
4. Robin Buffet  Francja 1:40,30 +4,44
5. Emil Johansson  Szwecja 1:40,58 +4,72
6. Shun Nakamura  Japonia 1:40,72 +4,86
7. Pol Carreras  Hiszpania 1:40,78 +4,92
8. Youri Mougel  Francja 1:40,99 +5,13
9. Sandro Boner  Szwajcaria 1:41,04 +5,18
10. Richard Leitgeb  Austria 1:41,06 +5,20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]