Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Oberhof

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 - Oberhof
Pokljuka Ruhpolding
Data 7 – 11 stycznia
Gospodarz Niemcy Oberhof
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Czechy Veronika Vítková

Francja Martin Fourcade
Bieg masowy Białoruś Darja Domraczawa

Francja Martin Fourcade
Sztafeta  Czechy

 Rosja
Mapa lokalizacyjna Europy
Oberhof
Oberhof
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Oberhofie były czwartymi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były między 7 a 11 stycznia 2015. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu masowym oraz w sztafecie.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
7 stycznia Sztafeta kobiet 14:15 CET 84 (21 sztafet)
8 stycznia Sztafeta mężczyzn 14:15 CET 96 (24 sztafety)
9 stycznia Sprint kobiet 14:30 CET 98
10 stycznia Sprint mężczyzn 12:00 CET 99
11 stycznia Bieg masowy kobiet 11:15 CET 30
Bieg masowy mężczyzn 14:15 CET 30

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sztafeta (4x7,5 km)
szczegóły
 Rosja
Jewgienij Garaniczew
Timofiej Łapszyn
Dmitrij Małyszko
Anton Szypulin
 Norwegia
Vetle Sjåstad Christiansen
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Ole Einar Bjørndalen
 Francja
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Norwegia (NOR)
Rosja Timofiej Łapszyn
Rosja (RUS)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Rosja Dmitrij Małyszko
Rosja (RUS)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sztafeta (4x6 km)
szczegóły
 Czechy
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Francja
Marine Bolliet
Marie Dorin Habert
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
 Białoruś
Nadzieja Skardzina
Nastassia Dubarezawa
Nadzieja Pisariewa
Darja Domraczawa
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Czechy Veronika Vítková
Czechy (CZE)
Włochy Dorothea Wierer
Włochy (ITA)
Włochy Nicole Gontier
Włochy (ITA)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Czechy Veronika Vítková
Czechy (CZE)
Norwegia Tiril Eckhoff
Norwegia (NOR)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Czechy Eva Puskarčíková 0+0 0+1 19:13,7 1:16:56,0
Gabriela Soukalová 0+1 0+0 18:53,6
Jitka Landová 0+0 0+0 19:38,9
Veronika Vítková 0+1 0+2 19:09,8
Silver medal icon.svg  Francja Marine Bolliet 0+0 0+0 19:10,2 1:17:04,9 +8,9
Marie Dorin Habert 0+0 0+3 19:45,7
Justine Braisaz 0+0 1+3 20:25,8
Anaïs Bescond 0+1 0+1 18:41,1
Bronze medal icon.svg  Białoruś Nadzieja Skardzina 0+1 0+1 19:27,3 1:18:02,8 +1:06,8
Nastassia Dubarezawa 0+1 0+0 18:28,7
Nadzieja Pisariewa 0+1 0+2 19:58,0
Darja Domraczawa 0+0 0+2 19:10,9
4.  Norwegia Marte Olsbu 0+0 0+1 19:49,1 1:18:08,7 +1:12,7
Elise Ringen 0+0 0+3 19:33,4
Synnøve Solemdal 0+0 0+2 19:01,1
Tiril Eckhoff 0+1 1+3 19:45,1
5.  Włochy Dorothea Wierer 0+0 0+0 19:02.0 1:18:09,7 +1:13,7
Lisa Vittozzi 0+1 0+0 20:01,2
Nicole Gontier 0+3 0+3 19:56,5
Karin Oberhofer 0+0 0+1 19:10,0
6.  Ukraina Anastasija Merkuszyna 0+0 0+0 19:27,7 1:18:15,0 +1:19,0
Wałentyna Semerenko 0+0 0+0 18:28,2
Olga Abramowa 0+3 0+1 19:41,6
Iryna Warwyniec 0+1 0+1 20:37,5
7.  Rosja Jekatierina Głazyrina 0+1 0+0 19:02,0 1:19:07,5 +2:11,5
Galina Nieczkasowa 0+1 0+1 19:25,7
Darja Wirołajnen 0+0 2+3 20:29,7
Jana Romanowa 0+0 0+2 20:10,1
8.  Austria Lisa Theresa Hauser 0+2 0+1 19:38,4 1:19:35,7 +2:39,7
Dunja Zdouc 0+0 0+1 19:40,4
Katharina Innerhofer 0+0 0+3 19:55,7
Simone Kupfner 0+0 0+1 20:21,2
9.  Polska Monika Hojnisz 0+0 0+2 19:22,1 1:19:55,0 +2:59,0
Weronika Nowakowska-Ziemniak 0+1 0+0 19:27,0
Magdalena Gwizdoń 0+3 0+2 20:20,4
Krystyna Guzik 0+2 0+3 20:45,5
10.  Niemcy Luise Kummer 1+3 0+0 20:36,7 1:20:27,0 +3:31,0
Vanessa Hinz 0+1 0+2 19:27,8
Karolin Horchler 0+0 0+1 20:45,2
Franziska Preuß 0+1 0+1 19:37,3
11.  Finlandia Mari Laukkanen 0+0 0+2 19:07,1 1:21:19,8 +4:23,8
Sanna Markkanen 0+2 0+0 20:46,0
Annukka Siltakorpi 0+0 0+1 18:22,1
Kaisa Mäkäräinen 1+3 1+3 23:04,6
12.  Kazachstan Alina Rajkowa 0+3 0+2 21:12,6 1:22:03,4 +5:07,4
Darja Usanowa 0+1 0+0 19:51,4
Galina Wiszniewska 0+2 0+1 19:54,5
Marina Lebiediewa 0+1 0+2 21:04,9
13.  Szwecja Elisabeth Högberg 0+2 0+0 20:03,9 LPD
Mona Brorsson 0+0 0+0 20:03,5
Anna Magnusson 0+1 0+1 21:15,9
Emma Nilsson 0+0 0+2
14.  Słowacja Paulína Fialková 0+1 1+3 19:51,7 LPD
Jana Gereková 0+3 0+3 20:41,7
Natalia Prekopova 0+0 0+3 21:42,8
Martina Chrapanowa 0+1 0+3
15.  Szwajcaria Lena Haecki 1+3 1+3 21:17,7 LPD
Aita Gasparin 0+2 0+1 20:16,8
Flurina Volken 0+2 1+3 21:29,7
Ladina Meier-Ruge 0+1 0+3
16.  Estonia Kadri Lehtla 0+0 0+0 20:04,3 LPD
Daria Jurłowa 0+2 0+1 20:46,4
Johanna Talihaerm 0+1 0+2 20:53,4
Grete Haim 1+3 0+2
17.  Kanada Megan Heinicke 0+0 0+0 19:10,8 LPD
Julia Ransom 0+0 0+1 20:34,4
Emma Lunder 2+3 0+3 22:51,5
Zina Kocher 0+3 0+3
18.  Bułgaria Emilija Jordanowa 0+3 0+2 21:15,3 LPD
Stefani Popowa 0+1 0+1 20:48,1
Desisława Stojanowa 0+3 0+0 21:33,4
Danijeła Kadewa 0+3 0+1
19.  Rumunia Réka Ferencz 0+1 0+0 21:29,1 LPD
Luminița Pișcoran 0+1 0+2 20:10,4
Diana Marian Salman 0+2 0+2 22:56,7
Florina Ioana Cirstea 1+3 0+0
20.  Korea Południowa Mun Ji-hee 0+0 0+1 20:11,5 LPD
Kim Seon-su 3+3 0+3 23:38,4
Kim Kyung-nam 0+1 0+2 23:17,5
Jo In-hee 0+0 0+0
21.  Litwa Natalija Paulauskaite 0+1 0+3 21:23,5 LPD
Marija Kaznačenko 0+2 0+2 22:12,7
Gaudvile Nalivaikaite 3+3 0+0 24:47,1
Natalija Kočergina 0+2 0+3

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Rosja Jewgienij Garaniczew 0+1 0+1 18:39,7 1:15:24,1
Timofiej Łapszyn 0+2 0+1 18:34,3
Dmitrij Małyszko 0+3 1+3 19:50,9
Anton Szypulin 0+0 0+1 18:19,2
Silver medal icon.svg  Norwegia Vetle Sjåstad Christiansen 0+0 0+2 18:57,1 1:15:26,4 +2,3
Alexander Os 0+0 0+1 18:26,1
Johannes Thingnes Bø 0+0 1+3 18:43,8
Ole Einar Bjørndalen 0+1 0+3 19:19,4
Bronze medal icon.svg  Francja Simon Fourcade 0+1 0+2 18:43,0 1:16:56,4 +1:32,3
Jean-Guillaume Béatrix 0+1 0+1 18:31,4
Simon Desthieux 0+2 1+3 19:56,3
Quentin Fillon Maillet 0+1 0+1 19:45,7
4.  Niemcy Erik Lesser 0+1 1+3 19:19,2 1:18:07,8 +2:43,7
Daniel Böhm 0+0 0+1 18:52,2
Arnd Peiffer 0+1 0+3 18:52,6
Simon Schempp 0+0 1+3 21:03,8
5.  Ukraina Dmytro Pidruczny 0+0 1+3 19:18,1 1:19:32,6 +4:08,5
Władimir Siemakow 1+3 0+2 20:39,9
Artem Pryma 0+2 0+3 19:51,8
Serhij Semenow 0+3 0+2 19:42,8
6.  Szwajcaria Ivan Joller 0+3 0+1 19:35,2 1:19:52,0 +4:27,9
Benjamin Weger 0+0 1+3 18:49,5
Mario Dolder 0+1 3+3 20:49,9
Serafin Wiestner 2+3 0+3 20:37,4
7.  Bułgaria Iwan Złatew 0+3 0+3 19:36,6 1:20:09,7 +4:45,6
Dimityr Partałow 0+0 0+1 20:59,5
Władimir Ilijew 0+1 0+3 19:13,9
Dimityr Gerdżikow 0+1 0+1 20:19,7
8.  Kanada Christian Gow 0+2 0+1 19:36,1 1:20:55,3 +5:31,2
Nathan Smith 0+2 0+2 18:56,0
Marc-André Bédard 0+3 1+3 20:58,2
Macx Davies 0+2 2+3 21:25,0
9.  Finlandia Jarkko Kauppinen 0+1 0+1 19:20,9 1:20:55,3 +5:31,2
Ahti Toivanen 0+2 0+2 19:50,7
Matti Hakala 1+3 0+2 21:03,2
Tuomas Grönman 0+3 0+1 20:40,5
10.  Estonia Kauri Kõiv 1+3 0+0 20:22,9 1:21:16,9 +5:52,8
Indrek Tobreluts 0+2 0+1 19:32,3
Roland Lessing 1+3 0+3 20:20,5
Kalev Ermits 0+3 1+3 21:01,2
11.  Słowenia Klemen Bauer 1+3 0+2 19:17,8 LPD
Janez Marič 0+3 1+3 20:18,1
Rok Tršan 0+1 0+2 20:08,4
Lenart Oblak 0+3 1+3
12.  Białoruś Uładzimir Czapielin 1+3 0+2 19:33,6 LPD
Jurij Liadow 0+2 0+3 20:13,7
Raman Yaliotnau 0+0 3+3 21:42,3
Wiktor Kriuko 0+3 0+2
13.  Austria Daniel Mesotitsch 0+3 2+3 20:22,3 LPD
Julian Eberhard 0+1 1+3 19:18,4
Tobias Eberhard 2+3 0+3 22:10,2
Simon Eder 0+3 1+3
14.  Włochy Christian De Lorenzi 0+1 0+2 18:57,5 LPD
Thomas Bormolini 0+1 2+3 20:28,1
Maikol Demetz 2+3 1+3 22:55,5
Dominik Windisch 1+3 0+3
15.  Słowacja Miroslav Matiaško 0+1 2+3 21:02,4 LPD
Matej Kazár 2+3 2+3 21:30,0
Tomáš Hasilla 1+3 1+3 21:22,1
Martin Otčenáš 0+1 0+3
16.  Kazachstan Jan Sawicki 0+3 0+0 19:01,5 LPD
Anton Pantow 0+2 0+1 20:06,6
Aleksandr Trifonow 3+3 0+3 23:12,7
Timur Chamigatin 0+1 1+3
17.  Rumunia Remus Faur 0+2 1+3 21:28,2 LPD
Marian Marcel Dănilă 0+2 2+3 21:30,9
George Buta 0+0 0+0 19:44,9
Cornel Puchianu 0+1 2+3
18.  Łotwa Andrejs Rastorgujevs 0+2 0+2 18:48,2 LPD
Daumants Lusa 0+1 0+1 22:13,4
Roberts Slotins 1+3 1+3 23:09,3
Rolands Pužulis 0+2 0+1
19.  Japonia Kazuya Inomata 0+1 0+2 19:43,4 LPD
Tsukasa Kobonoki 1+3 1+3 21:21,2
Mikito Tachizaki 0+1 1+3 21:12,3
Ryō Maeda 1+3 3+3
20.  Polska Krzysztof Pływaczyk 0+1 2+3 20:40,2 LPD
Grzegorz Guzik 2+3 0+3 21:25,0
Łukasz Szczurek 2+3 0+1 21:41,6
Grzegorz Jakubowicz 0+1 2+3
21.  Wielka Brytania Kevin Kane 0+1 0+0 21:10,0 LPD
Marcel Laponder 0+2 0+2 21:11,7
Scott Dixon 0+3 0+2 22:53,6
Alex Gleave 0+2 2+3
22.  Litwa Karol Dombrovski 0+1 0+2 22:45,8 LPD
Vytautas Strolia 0+2 3+3 22:09,4
Rokas Suslavičius 0+0 0+3 21:55,4
Sarunas Jukna 0+1 0+2
23.  Szwecja Tobias Arwidson 0+4 0+2 19:38,4 DSQ
Ted Armgren 0+0 0+2 19:34,5
Christoffer Eriksson 0+2 2+3 21:44,7
Peppe Femling 0+2 0+2
24.  Czechy Michal Krčmář 2+3 0+3 DNF
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Veronika Vítková  Czechy 2 (1+1) 22:40,0
Silver medal icon.svg Dorothea Wierer  Włochy 1 (1+0) 22:48,8 +8,8
Bronze medal icon.svg Nicole Gontier  Włochy 0 (0+0) 22:59,1 +19,1
4. Franziska Preuß  Niemcy 1 (1+0) 23:02,5 +22,5
5. Mari Laukkanen  Finlandia 2 (1+1) 23:03,9 +23,9
6. Gabriela Soukalová  Czechy 2 (1+1) 23:04,8 +24,8
7. Vanessa Hinz  Niemcy 1 (1+0) 23:10,9 +30,9
8. Karin Oberhofer  Włochy 2 (0+2) 23:14,5 +34,5
9. Nadzieja Skardzina  Białoruś 1 (0+1) 23:18,7 +38,7
10. Natalja Burdyga  Ukraina 0 (0+0) 23:19,5 +39,5
11. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 2 (2+0) 23:27,1 +47,1
12. Elise Ringen  Norwegia 1 (0+1) 23:29,5 +49,5
13. Tiril Eckhoff  Norwegia 2 (1+1) 23:30,4 +50,4
14. Enora Latuillière  Francja 2 (1+1) 23:32,3 +52,3
15. Monika Hojnisz  Polska 1 (1+0) 23:32,5 +52,5
16. Jekatierina Głazyrina  Rosja 2 (1+1) 23:36,4 +56,4
17. Darja Wirołajnen  Rosja 2 (1+1) 23:38,9 +58,9
18. Darja Domraczawa  Białoruś 4 (3+1) 23:42,1 +1:02,1
19. Jana Gereková  Słowacja 2 (1+1) 23:46,3 +1:06,3
20. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 4 (2+2) 23:52,2 +1:12,2
21. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 3 (2+1) 24:02,9 +1:22,9
22. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (1+1) 24:05,1 +1:25,1
23. Luise Kummer  Niemcy 1 (0+1) 24:05,2 +1:25,2
24. Katharina Innerhofer  Austria 3 (2+1) 24:08,0 +1:28,0
25. Marie Dorin Habert  Francja 4 (2+2) 24:08,3 +1:28,3
26. Franziska Hildebrand  Niemcy 3 (2+1) 24:10,3 +1:30,3
27. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 3 (0+3) 24:20,2 +1:40,2
28. Iryna Kriuko  Białoruś 2 (1+1) 24:23,9 +1:43,9
29. Elisa Gasparin  Szwajcaria 2 (1+1) 24:25,5 +1:45,5
30. Lena Häcki  Szwajcaria 3 (2+1) 24:28,3 +1:48,3
31. Marine Boillet  Francja 3 (1+2) 24:29,8 +1:49,8
32. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 4 (2+2) 24:29,9 +1:49,9
33. Elisabeth Högberg  Szwecja 1 (0+1) 24:32,8 +1:52,8
34. Teja Gregorin  Słowenia 2 (0+2) 24:39,1 +1:59,1
35. Fuyuko Suzuki  Japonia 1 (1+0) 24:44,4 +2:04,4
36. Galina Nieczkasowa  Rosja 3 (0+3) 24:44,7 +2:04,7
37. Hannah Dreissigacker  Stany Zjednoczone 2 (0+2) 24:45,0 +2:05,0
38. Krystyna Guzik  Polska 3 (1+2) 24:46,0 +2:06,0
39. Wałentyna Semerenko  Ukraina 4 (1+3) 24:47,4 +2:07,4
40. Theresa Lisa Hauser  Austria 3 (1+2) 24:47,8 +2:07,8
41. Jewgienija Seledcowa  Rosja 4 (1+3) 24:48,4 +2:08,4
42. Kadri Lehtla  Estonia 2 (1+1) 24:58,1 +2:18,1
43. Paulína Fialková  Słowacja 3 (1+2) 25:01,9 +2:21,9
Dunja Zdouc  Austria 3 (0+3) 25:01,9 +2:21,9
45. Justine Braisaz  Francja 3 (2+1) 25:03,4 +2:23,4
46. Rosanna Crawford  Kanada 4 (0+4) 25:09,2 +2:29,2
47. Tina Bachmann  Niemcy 3 (1+2) 25:18,1 +2:38,1
48. Martina Chrapánová  Słowacja 2 (1+1) 25:22,7 +2:42,7
49. Darja Usanowa  Kazachstan 4 (2+2) 25:26,9 +2:46,9
50. Marte Olsbu  Norwegia 4 (1+3) 25:27,6 +2:47,6
. ... ... ... ... ...
64. Magdalena Gwizdoń  Polska 5 (2+3) 26:11,3 +3:31,3
85. Karolina Pitoń  Polska 6 (4+2) 27:19,9 +4:39,9

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 1 (1+0) 27:02,5
Silver medal icon.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1 (1+0) 27:06,9 +4,4
Bronze medal icon.svg Timofiej Łapszyn  Rosja 1 (0+1) 27:20,0 +17,5
4. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 2 (0+2) 27:20,7 +18,2
5. Benjamin Weger  Szwajcaria 2 (2+0) 27:21,5 +19,0
6. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 3 (2+1) 27:23,9 +21,4
7. Roland Lessing  Estonia 1 (0+1) 27:32.8 +30.3
8. Benedikt Doll  Niemcy 2 (1+1) 27:35,7 +33,2
9. Krasimir Anew  Bułgaria 2 (2+0) 27:42,3 +39,8
10. Artiom Tyszczenko  Ukraina 0 (0+0) 27:44,9 +42,4
11. Jurij Liadow  Białoruś 1 (1+0) 27:45,0 +42,5
12. Simon Eder  Austria 2 (2+0) 27:46,9 +44,4
13. Michal Šlesingr  Czechy 3 (1+2) 27:52,0 +49,5
14. Władimir Iliew  Bułgaria 2 (0+2) 27:56,2 +53,7
15. Klemen Bauer  Słowenia 3 (1+2) 27:56,3 +53,8
16. Jakov Fak  Słowenia 2 (2+0) 27:57,9 +55,4
Quentin Fillon Maillet  Francja 3 (1+2)
18. Władimir Czepelin  Białoruś 1 (0+1) 27:59,9 +57,4
19. Simon Fourcade  Francja 2 (0+2) 28:00,8 +58,3
20. Andreas Birnbacher  Niemcy 3 (2+1) 28:02,9 +1:00,4
21. Thomas Bormolini  Włochy 1 (1+0) 28:10,6 +1:08,1
22. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 3 (1+2) 28:11,9 +1:09,4
23. Dmitrij Małyszko  Rosja 3 (3+0) 28:14,9 +1:12,4
24. Daniel Mesotitsch  Austria 1 (0+1) 28:17,7 +1:15,2
25. Ondřej Moravec  Czechy 3 (2+1) 28:19,1 +1:16,6
26. Erik Lesser  Niemcy 1 (0+1) 28:20,1 +1:17,6
27. Alexander Os  Norwegia 3 (1+2) 28:22,5 +1:20,0
28. Serafin Wiestner  Szwajcaria 2 (1+1) 28:22,6 +1:20,1
29. Christoffer Eriksson  Szwecja 2 (1+1) 28:22,8 +1:20,3
30. Simon Schempp  Niemcy 4 (2+2) 28:25,5 +1:23,0
31. Jaroslav Soukup  Czechy 2 (0+2) 28:27,3 +1:24,8
32. Michael Rösch  Belgia 2 (0+2) 28:30,5 +1:28,0
33. Dominik Windisch  Włochy 3 (1+2) 28:30,7 +1:28,2
34. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 3 (0+3) 28:32,6 +1:30,1
35. Nathan Smith  Kanada 4 (1+3) 28:39,2 +1:36,7
36. Daniel Böhm  Niemcy 2 (2+0) 28:40,8 +1:38,3
37. Fredrik Lindström  Szwecja 2 (2+0) 28:45,4 +1:42,9
38. Matej Kazár  Słowacja 3 (1+2) 28:48,3 +1:45,8
39. Miroslav Matiasko  Słowacja 2 (0+2) 28:54,0 +1:51,5
40. Aleksiej Wołkow  Rosja 2 (1+1) 28:55,7 +1:53,2
41. Friedrich Pinter  Austria 2 (0+2) 28:57,3 +1:54,8
42. Tim Burke  Stany Zjednoczone 4 (1+3) 28:59,0 +1:56,5
43. Anton Szypulin  Rosja 4 (2+2) 29:01,5 +1:59,0
Kauri Kõiv  Estonia 2 (0+2)
45. Mario Dolder  Szwajcaria 4 (1+3) 29:02,7 +2:00,2
46. Jan Sawicki  Kazachstan 3 (2+1) 29:04,9 +2:02,4
47. Tobias Eberhard  Austria 3 (1+2) 29:09,1 +2:06,6
48. Christian Gow  Kanada 2 (1+1) 29:15.7 +2:13.2
49. Marc-André Bédard  Kanada 2 (1+1) 29:16,4 +2:13,9
50. Sven Grossegger  Austria 4 (3+1) 29:19,7 +2:17,2
... ... ... ... ... ...
73. Krzysztof Pływaczyk  Polska 2 (0+2) 30:05,6 +3:03,1
97. Grzegorz Guzik  Polska 6 (5+1) 32:35,0 +5:32,5

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczawa  Białoruś 4 (2+1+0+1) 42:36,6
Silver medal icon.svg Veronika Vítková  Czechy 2 (1+0+0+1) 42:51,5 +14,9
Bronze medal icon.svg Tiril Eckhoff  Norwegia 2 (1+1+0+0) 42:58,3 +21,7
4. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 4 (2+0+1+1) 43:02,5 +25,9
5. Jana Gereková  Słowacja 0 (0+0+0+0) 43:12,8 +36,2
6. Franziska Preuß  Niemcy 3 (0+0+1+2) 43:38,3 +1:01,7
7. Wałentyna Semerenko  Ukraina 3 (1+0+1+1) 43:45,5 +1:08,9
8. Darja Wirołajnen  Rosja 4 (1+1+1+1) 43:50,6 +1:14,0
9. Karin Oberhofer  Włochy 3 (2+0+0+1) 43:53,8 +1:17,2
10. Gabriela Soukalová  Czechy 2 (0+1+1+0) 44:18,2 +1:41,6
11. Franziska Hildebrand  Niemcy 3 (0+1+1+1) 44:27,7 +1:51,1
12. Dorothea Wierer  Włochy 4 (0+0+2+2) 44:30,6 +1:54,0
13. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3 (0+0+3+0) 44:31,6 +1:55,0
14. Jekatierina Głazyrina  Rosja 4 (0+0+3+1) 44:33,4 +1:56,8
15. Natalja Burdyga  Ukraina 2 (1+0+1+0) 44:34,2 +1:57,6
16. Vanessa Hinz  Niemcy 3 (2+0+0+1) 44:42,0 +2:05,4
17. Marine Boillet  Francja 4 (2+0+1+1) 44:43,3 +2:06,7
18. Elise Ringen  Norwegia 4 (1+0+2+1) 44:44,5 +2:07,9
19. Theresa Lisa Hauser  Austria 0 (0+0+0+0) 44:57,2 +2:20,6
20. Rosanna Crawford  Kanada 5 (2+0+1+2) 45:16,9 +2:40,3
21. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 4 (0+2+1+1) 45:26,9 +2:50,3
22. Teja Gregorin  Słowenia 3 (0+1+2+0) 45:39,1 +3:02,5
23. Anaïs Bescond  Francja 4 (0+1+1+2) 45:40,1 +3:03,5
24. Nadzieja Skardzina  Białoruś 5 (0+2+2+1) 46:08,0 +3:31,4
25. Nicole Gontier  Włochy 5 (0+2+1+2) 46:15,8 +3:39,2
26. Monika Hojnisz  Polska 4 (1+1+2+0) 46:41,3 +4:04,7
27. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 8 (3+1+1+3) 47:00,9 +4:24,3
28. Mari Laukkanen  Finlandia 10 (3+0+4+3) 47:23,4 +4:46,8
29. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 10 (0+5+1+4) 48:02,9 +5:26,3
30. Enora Latuillière  Francja 9 (0+4+3+2) 48:24,7 +5:48,1

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0 (0+0+0+0) 44:52,0
Silver medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 4 (1+1+1+1) 45:05,1 +13,1
Bronze medal icon.svg Dmitrij Małyszko  Rosja 3 (1+0+0+2) 45:22,7 +30,7
4. Krasimir Anew  Bułgaria 3 (1+0+1+1) 45:23,4 +31,4
5. Michal Šlesingr  Czechy 3 (0+0+1+2) 45:29,8 +37,8
6. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 4 (0+0+2+2) 45:30,9 +38,9
7. Jakov Fak  Słowenia 3 (0+0+1+2) 45:35,7 +43,7
8. Benedikt Doll  Niemcy 3 (0+1+0+2) 45:36,5 +44,5
9. Timofiej Łapszyn  Rosja 4 (1+0+1+2) 45:36,6 +44,6
10. Simon Schempp  Niemcy 5 (2+0+1+2) 45:43,2 +51,2
11. Simon Eder  Austria 4 (0+0+3+1) 45:58,6 +1:06,6
12. Erik Lesser  Niemcy 4 (0+1+0+3) 46:00,7 +1:08,7
13. Ondřej Moravec  Czechy 4 (1+0+1+2) 46:23,9 +1:31,9
14. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 7 (2+1+3+1) 46:32,1 +1:40,1
15. Roland Lessing  Estonia 3 (1+1+1+0) 46:32,7 +1:40,7
16. Simon Fourcade  Francja 3 (0+0+2+1) 46:38,6 +1:46,6
17. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 5 (0+0+2+3) 46:39,8 +1:47,8
18. Andreas Birnbacher  Niemcy 5 (1+2+1+1) 46:40,2 +1:48,2
19. Władimir Iliew  Bułgaria 6 (1+2+2+1) 46:41,4 +1:49,4
20. Fredrik Lindström  Szwecja 4 (1+1+1+1) 46:43,4 +1:51,4
Nathan Smith  Kanada 6 (2+1+0+3) 46:43,4 +1:51,4
22. Quentin Fillon Maillet  Francja 4 (1+1+1+1) 46:47,1 +1:55,1
23. Jewgienij Garaniczew  Rosja 8 (2+2+1+3) 47:17,7 +2:25,7
24. Maksim Cwietkow  Rosja 3 (1+2+0+0) 47:19,0 +2:27,0
25. Benjamin Weger  Szwajcaria 8 (4+0+1+3) 47:19,3 +2:27,3
26. Artiom Tyszczenko  Ukraina 4 (2+0+1+1) 47:22,8 +2:30,8
27. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 5 (0+0+3+2) 47:26,3 +2:34,3
28. Jurij Liadow  Białoruś 4 (1+0+2+1) 47:47,8 +2:55,8
29. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 10 (1+3+3+3) 49:28,0 +4:36,0
DNF Jean-Guillaume Béatrix  Francja DNF

Klasyfikacje po zawodach w Oberhofie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 481
2. Rosja Anton Szypulin 390
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 343
4. Słowenia Jakov Fak 338
5. Niemcy Simon Schempp 315
6. Czechy Ondřej Moravec 310
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø 300
8. Austria Dominik Landertinger 289
9. Norwegia Tarjei Bø 239
10. Austria Simon Eder 226
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 486
2. Białoruś Darja Domraczawa 386
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 366
4. Włochy Dorothea Wierer 363
5. Czechy Veronika Vítková 345
6. Włochy Karin Oberhofer 328
7. Niemcy Franziska Hildebrand 304
8. Niemcy Franziska Preuß 277
9. Norwegia Tiril Eckhoff 276
10. Rosja Jekatierina Głazyrina 271
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 199
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø 135
3. Niemcy Simon Schempp 133
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Włochy Dorothea Wierer 179
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 155
3. Norwegia Tiril Eckhoff 154
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Rosja Anton Szypulin 114
Francja Martin Fourcade
3. Austria Simon Eder 78
Rosja Dmitrij Małyszko
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 103
2. Czechy Veronika Vítková 85
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 76

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]