Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Pokljuka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Pokljuka
Hochfilzen Oberhof
Data 18 – 21 grudnia
Gospodarz Słowenia Pokljuka
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Czechy Gabriela Soukalová

Rosja Anton Szypulin
Bieg pościgowy Białoruś Darja Domraczawa

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Bieg masowy Finlandia Kaisa Mäkäräinen

Rosja Anton Szypulin
Mapa lokalizacyjna Europy
Pokljuka
Pokljuka
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Pokljuce były trzecimi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane między 18 grudnia a 21 grudnia. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym oraz w biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
18 grudnia Sprint kobiet 14:25 CET 99
19 grudnia Sprint mężczyzn 14:25 CET 105
20 grudnia Bieg pościgowy kobiet 11:15 CET 60
20 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 13:30 CET 60
21 grudnia Bieg masowy kobiet 11:30 CET 30
21 grudnia Bieg masowy mężczyzn 13:30 CET 30

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Austria Dominik Landertinger
Austria (AUT)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Austria Simon Eder
Austria (AUT)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Soukalová
Czechy (CZE)
Włochy Dorothea Wierer
Włochy (ITA)
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Francja Anaïs Bescond
Francja (FRA)
Białoruś Nadzieja Skardzina
Białoruś (BLR)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Gabriela Soukalová  Czechy 0 (0+0) 20:17,3
Silver medal icon.svg Dorothea Wierer  Włochy 1 (0+0) 20:35,7 +18,4
Bronze medal icon.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 0 (0+0) 20:42,0 +24,7
4. Rosanna Crawford  Kanada 1 (1+0) 20:54,1 +36,8
5. Olga Podczufarowa  Rosja 0 (0+0) 20:56,1 +38,8
6. Darja Domraczawa  Białoruś 2 (1+1) 20:56,2 +38,9
7. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1 (0+1) 20:59,3 +42,0
8. Nicole Gontier  Włochy 1 (1+0) 20:59,8 +42,5
9. Laura Dahlmeier  Niemcy 1 (0+1) 21:00,1 +42,8
10. Karin Oberhofer  Włochy 1 (0+1) 21:01,2 +43,9
11. Mari Laukkanen  Finlandia 1 (1+0) 21:01,3 +44,0
12. Fuyuko Suzuki  Japonia 0 (0+0) 21:03,0 +45,7
13. Vanessa Hinz  Niemcy 0 (0+0) 21:05,0 +47,7
14. Justine Braisaz  Francja 0 (0+0) 21:10,8 +53,5
15. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 4 (2+2) 21:11,9 +54,6
Veronika Vítková  Czechy 2 (0+2) 21:11,9 +54,6
17. Theresa Lisa Hauser  Austria 0 (0+0) 21:17,0 +59,7
Hannah Dreissigacker  Stany Zjednoczone 0 (0+0) 21:17,0 +59,7
19. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 2 (1+1) 21:19,9 +1:02,6
20. Enora Latuillière  Francja 1 (0+1) 21:21,1 +1:03,8
21. Franziska Hildebrand  Niemcy 2 (0+2) 21:21,2 +1:03,9
22. Nadzieja Skardzina  Białoruś 1 (0+1) 21:21,9 +1:04,6
23. Tiril Eckhoff  Norwegia 2 (1+1) 21:22,1 +1:04,8
24. Katharina Innerhofer  Austria 1 (0+1) 21:25,5 +1:08,2
25. Elisa Gasparin  Szwajcaria 1 (0+1) 21:28,6 +1:11,3
26. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1 (0+1) 21:30,6 +1:11,3
27. Monika Hojnisz  Polska 2 (0+2) 21:30,9 +1:13,6
28. Jana Gereková  Słowacja 2 (1+1) 21:34,4 +1:17,1
29. Kaia Woeien Nicolaisen  Norwegia 0 (0+0) 21:34,9 +1:17,6
30. Marte Olsbu  Norwegia 1 (0+1) 21:37,7 +1:20,4
31. Synnøve Solemdal  Norwegia 2 (1+1) 21:39,3 +1:22,0
32. Sophie Boilley  Francja 1 (1+0) 21:41,5 +1:24,2
33. Eva Puskarčíková  Czechy 1 (0+1) 21:43,2 +1:25,9
34. Teja Gregorin  Słowenia 2 (0+2) 21:45,5 +1:30,2
35. Darja Wirołajnen  Rosja 1 (1+0) 21:48,3 +1:31,0
36. Anaïs Bescond  Francja 2 (0+2) 21:51,2 +1:33,9
37. Dunja Zdouc  Austria 0 (0+0) 21:54,4 +1:37,1
38. Olga Abramowa  Austria 2 (0+2) 21:54,6 +1:37,3
39. Franziska Preuß  Niemcy 3 (2+1) 21:55,2 +1:37,9
40. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 3 (1+2) 21:56,0 +1:38,7
41. Megan Heinicke  Kanada 2 (0+2) 21:57,6 +1:40,3
42. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 2 (1+1) 21:59,9 +1:40,6
43. Aita Gasparin  Szwajcaria 0 (0+0) 21:59,8 +1:42,5
44. Éva Tófalvi  Rumunia 1 (0+1) 22:07,5 +1:50,2
45. Desisława Stojanowa  Bułgaria 1 (0+1) 22:10,3 +1:53,0
46. Jewgienija Siedowa  Rosja 1 (1+0) 22:11,0 +1:53,7
47. Luise Kummer  Niemcy 1 (1+0) 22:11,2 +1:53,9
48. Krystyna Guzik  Polska 1 (0+1) 22:12,6 +1:55,3
49. Jitka Landová  Czechy 2 (0+2) 22:14,0 +1:56,7
Mona Brorsson  Szwecja 1 (0+1) 22:14,0 1:56,7
. ... ... ... ... ...
62. Monika Hojnisz  Polska 1 (0+1) 22:43,2 +2:25,9
73. Magdalena Gwizdoń  Polska 4 (2+2) 23:00,1 +2:42,8

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0 (0+0) 23:18,6
Silver medal icon.svg Dominik Landertinger  Austria 0 (0+0) 23:30,5 +11,9
Bronze medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0 (0+0) 23:42,7 +24,1
4. Martin Fourcade  Francja 1 (0+1) 23:48,5 +29,9
5. Jewgienij Garaniczew  Rosja 0 (0+0) 23:52,7 +34,1
6. Simon Schempp  Niemcy 0 (0+0) 23:54,9 +36,3
7. Tarjei Bø  Norwegia 0 (0+0) 23:56,7 +38,1
8. Quentin Fillon Maillet  Francja 0 (0+0) 24:00,4 +41,8
9. Maksim Cwietkow  Rosja 0 (0+0) 24:01,2 +42,6
10. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 2 (0+2) 24:05,3 +46,7
11. Simon Eder  Austria 1 (1+0) 24:08,7 +50,1
12. Dominik Windisch  Włochy 1 (0+1) 24:10,7 +52,1
13. Daniel Böhm  Niemcy 0 (0+0) 24:11,8 +53,2
14. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 2 (0+2) 24:12,3 +53,7
15. Lukas Hofer  Włochy 0 (0+0) 24:12,5 +53,9
16. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 0 (0+0) 24:12,9 +54,3
17. Władimir Iliew  Bułgaria 0 (0+0) 24:14,5 +55,9
18. Ondřej Moravec  Czechy 1 (1+0) 24:14,6 +56,0
19. Jaroslav Soukup  Czechy 0 (0+0) 24:21,2 +1:02,6
20. Michal Šlesingr  Czechy 1 (0+1) 24:26,3 +1:07,7
21. Martin Otčenáš  Słowacja 0 (0+0) 24:28,0 +1:09,4
22. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 1 (0+1) 24:29,3 +1:10,7
23. Fredrik Lindström  Szwecja 1 (0+1) 24:30,8 +1:12,2
24. Jakov Fak  Słowenia 2 (0+2) 24:34,7 +1:16,1
25. Nathan Smith  Kanada 1 (1+0) 24:35,0 +1:16,4
26. Tim Burke  Stany Zjednoczone 2 (0+2) 24:39,3 +1:20,7
27. Benjamin Weger  Szwajcaria 2 (2+0) 24:39,4 +1:20,8
28. Simon Desthieux  Francja 1 (0+1) 24:40,7 +1:22,1
29. Dmitrij Małyszko  Rosja 1 (0+1) 24:42,3 +1:23,7
30. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1 (1+0) 24:44,4 +1:25,8
31. Daniel Mesotitsch  Austria 1 (1+0) 24:44,5 +1:25,9
32. Krasimir Anew  Bułgaria 0 (0+0) 24:44,9 +1:26,3
33. Erik Lesser  Niemcy 1 (0+1) 24:47,4 +1:28,8
34. Brendan Green  Kanada 1 (0+1) 24:53,5 +1:34,9
35. Michal Krčmář  Czechy 0 (0+0) 24:53,9 +1:35,3
36. Mario Dolder  Rosja 2 (0+2) 24:54,2 +1:35,6
37. Johannes Kühn  Niemcy 1 (0+1) 24:54,8 +1:36,2
38. Andreas Birnbacher  Niemcy 2 (0+2) 24:55,0 +1:36,4
39. Uładzimir Czapielin  Białoruś 1 (0+1) 24:55,2 +1:36,6
40. Ivan Joller  Szwajcaria 1 (0+1) 24:56,8 +1:38,2
41. Simon Fourcade  Francja 2 (1+1) 24:57,1 +1:38,5
42. Matej Kazár  Słowacja 1 (1+0) 24:59,4 +1:40,8
43. Sven Grossegger  Niemcy 2 (1+1) 24:59,5 +1:40,9
44. Alexander Os  Norwegia 2 (1+1) 25:00,0 +1:41,4
45. Timofiej Łapszyn  Rosja 2 (2+0) 25:04,2 +1:45,6
46. Joël Sloof  Holandia 0 (0+0) 25:04,6 +1:46,0
Julian Eberhard  Austria 3 (1+2) 25:04,6 +1:46,0
48. Olli Hiidensalo  Finlandia 2 (1+1) 25:05,5 +1:46,9
49. Ahti Toivanen  Finlandia 1 (0+1) 25:06,1 +1:47,5
50. Dmytro Pidruczny  Ukraina 1 (1+0) 25:06,2 +1:47,6
. ... ... ... ... ...
59. Grzegorz Guzik  Polska 1 (0+1) 25:25,1 +3:06,5
83. Łukasz Szczurek  Polska 2 (1+1) 26:28,5 +3:09,9

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczawa  Białoruś 1 (0+0+0+1) 29:55,9
Silver medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1 (0+1+0+0) 30:05,9 +10,0
Bronze medal icon.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 1 (0+0+1+0) 30:32,7 +36,8
4. Dorothea Wierer  Włochy 2 (0+2+0+0) 30:33,1 +37,2
5. Laura Dahlmeier  Niemcy 1 (1+0+0+0) 31:08,0 +1:12,1
6. Nadzieja Skardzina  Białoruś 0 (0+0+0+0) 31:11,6 +1:15,7
7. Rosanna Crawford  Kanada 2 (2+0+0+0) 31:16,6 +1:20,7
8. Karin Oberhofer  Włochy 3 (0+0+2+1) 31:22,1 +1:26,2
9. Darja Wirołajnen  Rosja 1 (0+0+1+0) 31:41,1 +1:45,2
10. Nicole Gontier  Włochy 3 (1+1+0+1) 31:49,0 +1:53,1
11. Vanessa Hinz  Niemcy 2 (0+0+1+1) 31:51,5 +1:55,6
12. Fuyuko Suzuki  Japonia 2 (1+0+0+1) 31:59,4 +2:03,5
13. Franziska Hildebrand  Niemcy 2 (1+0+0+1) 32:00,2 +2:04,3
14. Megan Heinicke  Kanada 0 (0+0+0+0) 32:05,4 +2:09,5
15. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 4 (1+1+1+1) 32:11,2 +2:15,3
16. Marte Olsbu  Norwegia 2 (1+0+0+1) 32:11,4 +2:15,5
17. Jana Gereková  Słowacja 2 (1+0+0+1) 32:17,1 +2:21,2
18. Enora Latuillière  Francja 3 (0+1+1+1) 32:32,4 +2:36,5
19. Franziska Preuß  Niemcy 3 (1+0+1+1) 32:34,9 +2:39,0
20. Gabriela Soukalová  Czechy 5 (3+1+0+1) 32:35,5 +2:39,6
21. Olga Podczufarowa  Rosja 2 (0+1+0+1) 32:35,7 +2:39,8
22. Krystyna Guzik  Polska 1 (0+0+0+1) 32:46,1 +2:50,2
23. Theresa Lisa Hauser  Austria 2 (0+0+2+0) 32:47,8 +2:51,9
24. Veronika Vítková  Czechy 6 (2+3+1+0) 32:48,8 +2:52,9
25. Teja Gregorin  Słowenia 3 (0+1+1+1) 32:49,0 +2:53,1
26. Aita Gasparin  Szwajcaria 4 (2+1+0+1) 33:05,5 +3:09,6
27. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 3 (1+0+2+0) 33:08,4 +3:12,5
28. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 5 (0+1+1+3) 33:13,0 +3:17,1
29. Eva Puskarčíková  Czechy 3 (0+1+2+0) 33:13,6 +3:17,7
30. Justine Braisaz  Francja 6 (3+2+1+0) 33:16,3 +3:20,4
31. Jekatierina Głazyrina  Rosja 4 (0+0+2+2) 33:16,3 +3:20,4
32. Anaïs Bescond  Francja 5 (1+0+3+1) 33:25,5 +3:29,6
33. Natalja Burdyga  Ukraina 2 (0+0+1+1) 33:27,2 +3:31,3
34. Julija Dżyma  Ukraina 1 (1+0+0+0) 33:30,1 +3:34,2
35. Monika Hojnisz  Polska 4 (1+1+1+1) 33:30,8 +3:34,9
36. Olga Abramowa  Austria 5 (2+0+1+2) 33:31,7 +3:35,8
37. Katharina Innerhofer  Austria 4 (0+1+1+2) 33:34,6 +3:38,7
38. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 5 (1+4+0+0) 33:36,2 +3:40,3
39. Jitka Landová  Czechy 3 (1+0+1+1) 33:45,6 +3:49,7
40. Jewgienija Siedowa  Rosja 3 (1+1+0+1) 33:49,2 +3:53,3
41. Aita Gasparin  Szwajcaria 2 (1+0+1+0) 33:49,4 +3:53,5
42. Dunja Zdouc  Austria 2 (1+1+0+0) 33:54,2 +3:58,3
43. Synnøve Solemdal  Norwegia 4 (0+0+3+1) 33:55,8 +3:59,9
44. Mari Laukkanen  Finlandia 8 (0+4+1+3) 34:05,8 +4:09,9
45. Kaia Woeien Nicolaisen  Norwegia 3 (0+1+1+1) 34:14,1 +4:18,2
46. Sophie Boilley  Francja 4 (2+1+0+1) 34:33,9 +4:38,0
47. Barbora Tomešová  Czechy 4 (0+1+1+2) 34:34,8 +4:38,9
48. Éva Tófalvi  Rumunia 4 (0+1+1+2) 34:38,6 +4:42,7
49. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 4 (0+2+2+0) 34:43,4 +4:47,5
50. Jana Romanowa  Rosja 4 (0+2+1+1) 35:16,7 +5:20,8

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0 (0+0+0+0) 30:43,3
Silver medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 2 (0+1+1+0) 31:01,1 +17,8
Bronze medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 1 (0+0+1+0) 31:42,8 +59,5
4. Dominik Landertinger  Austria 3 (0+0+2+1) 31:56,2 +1:12,9
5. Ondřej Moravec  Czechy 2 (1+1+0+0) 31:57,5 +1:14,2
6. Timofiej Łapszyn  Rosja 1 (0+0+1+0) 31:58,4 +1:15,1
7. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 3 (0+0+2+1) 32:00,8 +1:17,5
8. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 4 (0+1+3+0) 32:03,5 +1:20,2
9. Benjamin Weger  Szwajcaria 3 (2+1+0+0) 32:03,7 +1:20,4
10. Lukas Hofer  Włochy 2 (0+1+0+1) 32:11,2 +1:27,9
11. Jakov Fak  Słowenia 2 (0+0+1+1) 32:12,1 +1:28,8
12. Fredrik Lindström  Szwecja 2 (0+0+1+1) 32:14,3 +1:31,0
13. Johannes Kühn  Niemcy 0 (0+0+0+0) 32:18,1 +1:34,8
14. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 4 (0+1+2+1) 32:21,0 +1:37,7
15. Michal Krčmář  Czechy 1 (0+0+0+1) 32:24,7 +1:41,4
16. Jewgienij Garaniczew  Rosja 4 (2+0+2+0) 32:24,8 +1:41,5
17. Tarjei Bø  Norwegia 4 (1+0+3+0) 32:27,2 +1:43,9
18. Dominik Windisch  Włochy 4 (1+1+0+2) 32:27,5 +1:44,2
19. Simon Schempp  Niemcy 3 (0+2+0+1) 32:33,8 +1:50,5
20. Simon Fourcade  Francja 1 (0+0+1+0) 32:38,7 +1:55,4
21. Tim Burke  Stany Zjednoczone 3 (2+0+0+1) 32:39,3 +1:56,0
22. Nathan Smith  Kanada 3 (0+0+1+2) 32:40,1 +1:56,8
23. Erik Lesser  Niemcy 2 (0+0+2+0) 32:40,2 +1:56,9
24. Sven Grossegger  Niemcy 3 (1+0+2+0) 32:40,7 +1:57,4
25. Simon Desthieux  Francja 2 (0+0+1+1) 32:41,3 +1:58,0
26. Władimir Iliew  Bułgaria 3 (0+1+1+1) 32:48,2 +2:04,9
27. Alexander Os  Norwegia 2 (1+0+1+0) 32:48,2 +2:04,9
28. Daniel Böhm  Niemcy 3 (0+0+2+1) 32:50,6 +2:07,3
29. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 4 (1+0+1+2) 32:50,6 +2:07,3
30. Daniel Mesotitsch  Austria 2 (0+0+1+1) 32:51,4 +2:08,1
31. Krasimir Anew  Bułgaria 2 (1+1+0+0) 32:52,1 +2:08,8
32. Matej Kazár  Słowacja 2 (1+1+0+0) 32:57,2 +2:13,9
33. Brendan Green  Kanada 3 (0+1+0+2) 33:06,0 +2:22,7
34. Dmitrij Małyszko  Rosja 2 (2+0+0+0) 33:06,1 +2:22,8
35. Maksim Cwietkow  Rosja 5 (1+1+2+1) 33:10,6 +2:27,3
36. Dmytro Pidruczny  Ukraina 2 (0+0+2+0) 33:17,4 +2:34,1
37. Michal Šlesingr  Czechy 3 (1+0+1+1) 33:17,4 +2:34,1
38. Quentin Fillon Maillet  Francja 4 (0+1+3+0) 33:17,4 +2:34,1
39. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 3 (0+2+0+1) 33:35,8 +2:52,5
40. Martin Otčenáš  Słowacja 4 (2+0+2+0) 33:40,5 +2:57,2
41. Simon Eder  Austria 6 (3+0+1+2) 34:07,6 +3:24,3
42. Uładzimir Czapielin  Białoruś 4 (0+1+2+1) 34:12,1 +3:28,8
43. Ted Armgren  Szwecja 3 (0+1+1+1) 34:14,6 +3:31,3
44. Ivan Joller  Szwajcaria 4 (1+2+0+1) 34:19,0 +3:35,7
45. Cornel Puchianu  Rumunia 3 (1+1+1+0) 34:25,8 +3:42,5
46. Julian Eberhard  Austria 7 (2+3+2+0) 34:31,5 +3:48,2
47. Florent Claude  Francja 3 (1+1+1+0) 34:33,8 +3:50,5
48. Jaroslav Soukup  Czechy 6 (2+1+2+1) 34:38,7 +3:55,4
49. Mario Dolder  Rosja 5 (1+2+1+1) 34:43,2 +3:59,9
50. Andreas Birnbacher  Niemcy 6 (1+1+0+4) 34:47,2 +4:03,9
. ... ... ... ... ...
57. Grzegorz Guzik  Polska 5 (0+0+3+2) 36:46,2 +6:02,9

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 2 (0+0+2+0) 34:18,8
Silver medal icon.svg Anaïs Bescond  Francja 0 (0+0+0+0) 34:26,4 +7,6
Bronze medal icon.svg Nadzieja Skardzina  Białoruś 0 (0+0+0+0) 34:34,6 +15,8
4. Gabriela Soukalová  Czechy 0 (0+0+0+0) 34:42,9 +24,1
5. Wałentyna Semerenko  Ukraina 1 (0+0+1+0) 34:44,0 +25,2
6. Dorothea Wierer  Włochy 2 (0+1+1+0) 34:45,6 +26,8
7. Franziska Hildebrand  Niemcy 1 (1+0+0+0) 35:10,3 +51,5
8. Franziska Preuß  Niemcy 2 (1+1+0+0) 35:14,6 +55,8
9. Laura Dahlmeier  Niemcy 1 (1+0+0+0) 35:20,6 +1:01,8
10. Veronika Vítková  Czechy 2 (0+1+0+1) 35:23,0 +1:04,2
11. Vanessa Hinz  Niemcy 2 (0+0+0+2) 35:30,9 +1:12,1
12. Rosanna Crawford  Kanada 3 (1+1+1+0) 35:44,0 +1:25,2
13. Karin Oberhofer  Włochy 4 (1+0+2+1) 35:51,9 +1:33,1
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 4 (1+1+2+0) 36:09,6 +1:50,8
15. Darja Wirołajnen  Rosja 4 (0+1+2+1) 36:10,4 +1:51,6
16. Marine Boillet  Francja 3 (0+0+2+1) 36:20,3 +2:01,5
17. Nicole Gontier  Włochy 3 (1+0+1+1) 36:20,6 +2:01,8
18. Fuyuko Suzuki  Japonia 2 (1+0+0+1) 36:27,1 +2:08,3
19. Jekatierina Głazyrina  Rosja 4 (2+0+1+1) 36:34,5 +2:15,7
20. Olga Podczufarowa  Rosja 2 (1+1+0+0) 36:38,9 +2:20,1
21. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 4 (0+0+2+2) 36:40,6 +2:21,8
22. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 4 (2+1+1+0) 36:45,7 +2:26,9
23. Jana Romanowa  Rosja 3 (1+1+1+0) 36:52,0 +2:33,2
24. Julija Dżyma  Ukraina 2 (1+1+0+0) 37:01,6 +2:42,8
25. Theresa Lisa Hauser  Austria 3 (1+1+0+1) 37:19,9 +3:01,1
26. Sophie Boilley  Francja 3 (1+1+1+0) 37:20,5 +3:01,7
27. Teja Gregorin  Słowenia 6 (0+1+1+4) 37:55,6 +3:36,8
28. Enora Latuillière  Francja 6 (1+2+2+1) 38:09,3 +3:50,5
29. Justine Braisaz  Francja 7 (1+1+3+2) 38:10,2 +3:51,4
DNS Darja Domraczawa  Białoruś (1+4++) DNF

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 1 (0+0+0+1) 35:16,8
Silver medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 1 (0+0+0+1) 35:18,0 +1,2
Bronze medal icon.svg Simon Eder  Austria 1 (0+0+1+0) 35:18,2 +1,4
4. Fredrik Lindström  Szwecja 0 (0+0+0+0) 35:18,3 +1,5
5. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 1 (0+0+0+1) 35:21,6 +4,8
6. Tarjei Bø  Norwegia 1 (0+0+1+0) 35:37,2 +20,4
7. Ondřej Moravec  Czechy 1 (0+1+0+0) 35:39,2 +22,4
8. Jakov Fak  Słowenia 3 (1+0+2+0) 35:46,6 +29,8
9. Nathan Smith  Kanada 2 (1+0+0+1) 35:47,2 +30,4
10. Andreas Birnbacher  Niemcy 2 (1+0+1+0) 35:51,5 +34,7
11. Dmitrij Małyszko  Rosja 1 (0+1+0+0) 35:54,2 +37,4
12. Quentin Fillon Maillet  Francja 1 (0+1+0+0) 36:02,1 +45,3
13. Dominik Landertinger  Austria 3 (0+0+2+1) 36:05,6 +48,8
14. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 3 (0+1+2+0) 36:06,1 +49,3
15. Maksim Cwietkow  Rosja 2 (1+0+1+0) 36:14,3 +57,5
16. Daniel Böhm  Niemcy 1 (1+0+0+0) 36:17,4 +1:00,6
17. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 4 (1+2+0+1) 36:24,0 +1:07,2
18. Krasimir Anew  Bułgaria 1 (0+0+0+1) 36:27,3 +1:10,5
19. Dominik Windisch  Włochy 3 (2+0+1+0) 36:32,8 +1:16,0
20. Simon Schempp  Niemcy 3 (0+3+0+0) 36:32,9 +1:16,1
21. Lukas Hofer  Włochy 3 (1+0+0+2) 36:50,3 +1:33,5
22. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 2 (1+0+0+1) 36:51,4 +1:34,6
23. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 7 (2+2+0+3) 37:11,0 +1:54,2
24. Benjamin Weger  Szwajcaria 4 (1+2+1+0) 37:26,2 +2:09,4
25. Jewgienij Garaniczew  Rosja 6 (1+1+2+2) 37:43,5 +2:26,7
26. Timofiej Łapszyn  Rosja 3 (0+1+1+1) 37:49,1 +2:32,3
27. Tim Burke  Stany Zjednoczone 6 (2+0+1+3) 37:49,1 +2:32,3
28. Władimir Iliew  Bułgaria 6 (1+1+1+3) 37:50,5 +2:33,7
29. Michal Šlesingr  Czechy 4 (2+2+0+0) 38:49,5 +3:32,7
30. Erik Lesser  Niemcy 9 (4+3+0+2) 42:34,8 +7:18,0

Klasyfikacje po zawodach w Pokljuce[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 361
2. Rosja Anton Szypulin 336
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 335
4. Austria Dominik Landertinger 289
5. Słowenia Jakov Fak 277
6. Niemcy Simon Schempp 273
7. Czechy Ondřej Moravec 266
8. Norwegia Tarjei Bø 239
9. Norwegia Johannes Thingnes Bø 230
10. Rosja Jewgienij Garaniczew 194
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 422
2. Ukraina Wałentyna Semerenko 328
3. Białoruś Darja Domraczawa 303
4. Włochy Dorothea Wierer 280
5. Włochy Karin Oberhofer 262
6. Niemcy Franziska Hildebrand 259
7. Rosja Olga Podczufarowa 251
8. Kanada Rosanna Crawford 236
9. Czechy Veronika Vítková 231
10. Rosja Jekatierina Głazyrina 219
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 96
2. Słowacja Jakov Fak 88
3. Czechy Ondřej Moravec 85
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 134
2. Norwegia Tiril Eckhoff 126
3. Włochy Dorothea Wierer 125
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 168
2. Rosja Anton Szypulin 148
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 135
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 174
2. Ukraina Wałentyna Semerenko 133
3. Białoruś Darja Domraczawa 131
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Rosja Anton Szypulin 60
2. Francja Martin Fourcade 54
3. Austria Simon Eder 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 60
2. Francja Anaïs Bescond 54
3. Białoruś Nadzieja Skardzina 48

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]