Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2014
2013 2015
Data 31.07.2014 – 06.09.2014
Miejsce rozpoczęcia Australia Mount Hotham
Miejsce zakończenia Australia Mount Buller
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Skicross Australia Anton Grimus, Nowa Zelandia Jamie Prebble

Australia Ysabel Cronin-Guss, Australia Sami Kennedy-Sim
Jazda po muldach Australia Matt Graham

Australia Nicole Parks

Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2014 rozpoczął się 31 lipca 2014 w Australijskim Mount Hotham, a zakończył 6 września 2014 w Australijskim Mount Buller.

Puchar Australii i Oceanii został rozegrany w 1 kraju i 3 miastach.

Obrońcami Kryształowej Kuli byli Australijczyk Matt Graham wśród mężczyzn oraz Australijka Nicole Parks wśród kobiet.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 31 lipca 2014 Australia Mount Hotham SX Nowa Zelandia Jamie Prebble Australia Anton Grimus Australia William Payne
2. 1 sierpnia 2014 SX Australia Anton Grimus Nowa Zelandia Jamie Prebble Australia William Payne
3. 19 sierpnia 2014 Australia Perisher MO Australia Matt Graham Australia Rohan Chapman-Davies Australia Sam Hall
4. 20 sierpnia 2014 MO Australia Matt Graham Australia Sam Hall Australia Rohan Chapman-Davies
5. 6 września 2014 Australia Mount Buller DM Australia Matt Graham Australia Rohan Chapman-Davies Australia Campbell Cooke

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 31 lipca 2014 Australia Mount Hotham SX Australia Sami Kennedy-Sim Australia Ysabel Cronin-Guss Australia Lauren Hurley-Pearson
2. 1 sierpnia 2014 SX Australia Ysabel Cronin-Guss Australia Sami Kennedy-Sim Stany Zjednoczone Michelle Podnecky
3. 19 sierpnia 2014 Australia Perisher MO Japonia Satsuki Ito Australia Nicole Parks Korea Południowa Seo Jung-hwa
4. 20 sierpnia 2014 MO Japonia Junko Hoshino Japonia Ako Iwamoto Australia Britteny Cox
5. 6 września 2014 Australia Mount Buller DM Australia Nicole Parks Australia Britteny Cox Australia Madi Himbury

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Matt Graham 300
2. Australia Rohan Chapman-Davies 220
3. Australia David Graham 150
4. Australia Sam Hall 140
5. Australia William Martin 87
6. Australia Campbell Cooke 82
7. Australia Peter Milliken 78
8. Korea Południowa Seo Myung-joon 76
9. Japonia So Matsuda 69
10. Japonia Atsuki Shiratori 60
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Anton Grimus 180
Nowa Zelandia Jamie Prebble 180
3. Australia William Payne 120
4. Australia Douglas Crawford 90
5. Australia Lee Garner 50
6. Australia Andrew Fairley 45
Australia Lee Rolls 45
8. - -
9. - -
10. - -

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Nicole Parks 230
2. Australia Britteny Cox 153
3. Japonia Satsuki Ito 145
4. Japonia Ako Iwamoto 120
5. Japonia Junko Hoshino 111
6. Australia Jakara Anthony 106
7. Australia Claudia Gueli 98
8. Australia Madi Himbury 96
9. Australia Roanna Humphries 92
10. Japonia Hinako Tomitaka 85
SKICROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Ysabel Cronin-Guss 180
Australia Sami Kennedy-Sim 180
3. Stany Zjednoczone Michelle Podnecky 110
4. Australia Lauren Hurley-Pearson 105
5. Australia Lilly Speiser 95
6. Australia Rouchelle Gilmore 80
7. Australia Claudia Crewes 36
8. - -
9. - -
10. - -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]