Puchar Europy w bobslejach 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w bobslejach 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 12.11.2014 - 01.02.2015
Miejsce rozpoczęcia Austria Igls
Miejsce zakończenia Niemcy Winterberg
Zwycięzcy
Dwójki mężczyzn

Dwójki kobiet
Włochy Simone Bertazzo

Rumunia Maria Adela Constantin
Czwórki mężczyzn Włochy Simone Bertazzo
Kombinacja Włochy Simone Bertazzo

Puchar Europy w bobslejach 2014/2015 rozpoczął się 12 listopada 2014 roku w Igls, a zakończył 1 lutego 2015 roku w Winterbergu.

Kalendarz Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PE 12 - 15.11.2014 Austria Igls Dwójka kobiet
(13.11.2014)
 Niemcy
Anja Schneiderheinze
Lisette Thöne
 Niemcy
Stefanie Szczurek
Erline Nolte
 Rumunia
Maria Adela Constantin
Andreea Grecu
Dwójka kobiet
(14.11.2014)
 Niemcy
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
 Niemcy
Stefanie Szczurek
Lisa Marie Buckwitz
 Rumunia
Maria Adela Constantin
Andreea Grecu
Dwójka mężczyzn
(12.11.2014)
 Niemcy
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
 Szwajcaria
Beat Hefti
Alex Baumann
 Szwajcaria
Peter Rico
Janne Bror van der Zijde
Dwójka mężczyzn
(13.11.2014)
 Niemcy
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
 Szwajcaria
Peter Rico
Thomas Amrhein
 Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
Czwórka mężczyzn
(15.11.2014)
 Niemcy
Francesco Friedrich
Ronny Listner
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
 Niemcy
Maximilian Arndt
Ben Heber
Kevin Kuske
Martin Putze
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Helvijs Lūsis
Raivis Zīrups
Vairis Leiboms
Czwórka mężczyzn
(16.11.2014)
 Niemcy
Francesco Friedrich
Ronny Listner
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
 Włochy
Simone Bertazzo
Costantino Ughi
Simone Fontana
Francesco Costa
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Helvijs Lūsis
Raivis Zīrups
Vairis Leiboms
2. PE 5 - 7.12.2014 Francja La Plagne Dwójka kobiet
(5.12.2014)
 Niemcy
Cathleen Martini
Janine Tischer
 Austria
Christina Hengster
Sanne Dekker
 Niemcy
Miriam Wagner
Tamara Seer
Dwójka kobiet
(6.12.2014)
 Niemcy
Miriam Wagner
Tamara Seer
 Niemcy
Cathleen Martini
Janine Tischer
 Austria
Christina Hengster
Sanne Dekker
Dwójka mężczyzn
(5.12.2014)
 Włochy
Simone Bertazzo
Francesco Costa
 Niemcy
Albrecht Klammer
Eric Franke
 Monako
Rudy Rinaldi
Boris Vain
Dwójka mężczyzn
(6.12.2014)
 Niemcy
Johannes Lochner
Gino Gerhardi
 Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
 Włochy
Simone Bertazzo
Francesco Costa
Czwórka mężczyzn
(7.12.2014)
 Włochy
Simone Bertazzo
Simone Fontana
Costantino Ughi
Francesco Costa
 Czechy
Jan Vrba
Dominik Suchý
Dominik Dvořák
Jakub Nosek
 Łotwa
Uģis Žaļims
Kristaps Kalniņš
Jānis Jansons
Intars Dambis
3. PE 11 - 14.12.2014 Niemcy Königssee Dwójka kobiet
(13.12.2014)
 Austria
Christina Hengster
Sanne Dekker
 Niemcy
Miriam Wagner
Tamara Seer
 Holandia
Marije van Huigenbosch
Melissa Boekelman
Dwójka kobiet
(14.12.2014)
 Niemcy
Miriam Wagner
Tamara Seer
 Niemcy
Cathleen Martini
Janine Tischer
 Austria
Christina Hengster
Sanne Dekker
Dwójka mężczyzn
(11.12.2014)
 Niemcy
Johannes Lochner
Gino Gerhardi
 Niemcy
Manuel Machata
Eric Franke
 Włochy
Simone Bertazzo
Costantino Ughi
Dwójka mężczyzn
(12.12.2014)
 Niemcy
Johannes Lochner
Eric Franke
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
 Niemcy
Albrecht Klammer
Matthias Adolf
Czwórka mężczyzn
(13.12.2014)
 Niemcy
Manuel Machata
Gino Gerhardi
Tino Paasche
Marius Broening
 Austria
Benjamin Maier
Stefan Laussegger
Markus Sammer
Angel Somov
 Holandia
Edwin van Calker
Yannick Greiner
Sybren Jansma
Igor Brink
Czwórka mężczyzn
(14.12.2014)
 Holandia
Edwin van Calker
Yannick Greiner
Sybren Jansma
Igor Brink
 Niemcy
Johannes Lochner
Cliff Denner
Felix Skibbe
Chris Gleichmann
 Austria
Benjamin Maier
Stefan Withalm
Markus Sammer
Angel Somov
4. PE 16 - 18.01.2015 Szwajcaria Sankt Moritz Dwójka kobiet
(16.01.2015)
 Niemcy
Carolin Zenker
Sarah Noll
 Niemcy
Miriam Wagner
Tamara Seer
 Rosja
Aleksandra Rodionova
Liudmila Udobkina
Dwójka mężczyzn
(16.01.2015)
 Niemcy
Johannes Lochner
Tino Paasche
 Łotwa
Ugis Zalims
Intars Dambis
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
Czwórka mężczyzn
(17.01.2015)
 Włochy
Simone Bertazzo
Simone Fontana
Costantino Ughi
Francesco Costa
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Vincent Castell
Jeremie Boutherin
 Rosja
Nikita Zakharov
Alexey Negodaylo
Petr Moiseev
Andrey Kazantsev
Czwórka mężczyzn
(18.01.2015)
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Vincent Daniel Jean-Paul Ricard
Jeremie Boutherin
 Niemcy
Johannes Lochner
Matthias Kagerhuber
Tino Paasche
Sebastian Mrowka
 Włochy
Simone Bertazzo
Simone Fontana
Costantino Ughi
Francesco Costa
5. PE 31.01. - 1.02.2015 Niemcy Winterberg Dwójka kobiet
(31.01.2015)
 Niemcy
Sandra Kroll
Franziska Fritz
 Niemcy
Miriam Wagner
Sarah Noll
 Rumunia
Maria Adela Constantin
Andreea Grecu
Dwójka mężczyzn
(31.01.2015)
 Niemcy
Richard Oelsner
Eric Franke
 Łotwa
Ugis Zalims
Intars Dambis
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
Czwórka mężczyzn
(01.02.2015)
 Włochy
Simone Bertazzo
Simone Fontana
Costantino Ughi
Francesco Costa
 Niemcy
Christoph Hafer
Marc Rademacher
Michael Salzer
Jakob-Kilian Trenkler
 Niemcy
Albrecht Klammer
Ronny Listner
Florian Paul Kunze
Eric Strauß

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Dwójka pań[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot IGL IGL LPG LPG KON KON STM WIN Punkty
1. Rumunia Maria Adela Constantin 3. 3. 4. 5. 5. 7. 6. 3. 758
2. Niemcy Miriam Wagner 3. 1. 2. 1. 2. 2. 672
3. Austria Katrin Beierl 6. 6. 7. 7. 10. 10. 5. 8. 660
4. Szwajcaria Martina Fontanive 8. 7. 8. 10. 9. 11. 4. 7. 636
5. Austria Christina Hengster 5. 5. 2. 3. 1. 3. 618
6. Holandia Marije Van Huigenbosch 4. 4. 6. 9. 3. 4. 554
7. Belgia An Vannieuwenhuyse 7. dns 5. 6. 7. 5. 440
8. Wielka Brytania Niki McSweeney 10. 10. 8. 8. 7. 388
9. Belgia Lien de Decker 11. 8. 8. 9. 10. 376
10. Niemcy Cathleen Martini 1. 2. 2. 340
11. Niemcy Sandra Kroll 4. 6. 1. 304
12. Włochy Martina Schiavon 12 11. 9. 9. 284
13. Niemcy Mariama Jamanka 8. 6. 5. 260
14. Rumunia Roxana Minuta 13. 12. 12. 11. 256
15. Niemcy Anja Schneiderheinze-Stöckel 1. 1. 240
16. Niemcy Stefanie Szczurek 2. 2. 220
17. Rosja Waleria Bykowa 9. 9. 152
18. Niemcy Carolin Zenker 1. 120
19. Hiszpania Barbara Iglesias 15. 13. 112
20. Belgia Valerie Jenaer 14. 14. 112
21. Rosja Aleksandra Rodionowa 3. 102
22. Kanada Kaillie Humphries 4. 96
23. Niemcy Anna Koehler 4. 96
24. Wielka Brytania Mica McNeill 6. 88
25. Szwajcaria Angela Keller-Zaninetta 8. 80

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot IGL IGL LPG LPG KON KON STM WIN Punkty
1. Włochy Simone Bertazzo 7. 5. 1. 3. 3. 4. 4. 6. 780
2. Łotwa Ugis Zalims 9. 8. 8.. 6. 9. 10. 1. 2. 702
3. Niemcy Christoph Hafer 5. 8. 5. 2. 3. 3. 578
4. Niemcy Johannes Lochner 5. 1. 1. 1. 1. 572
5. Rosja Maksim Andrianow 15. 11. 10. 7. 9. 5. 444
6. Monako Rudy Rinaldi 3. 11. 13. 6. 6. 406
7. Niemcy Albrecht Klammer 2. 4. 3. 4. 404
8. Korea Południowa Won Yun-jong 5. 3. 4. 2. 400
9. Włochy Simone Fontana 12. 14. 12. 10. 24. 26. 14. 17. 396
10. Austria Benjamin Maier 10. 9. 13. dns 11. 7. 360
11. Korea Południowa Kim Dong-hyun 8. 7. 14. 12. 9. 360
12. Czechy Jan Vrba 11. 12. 18. 14. 14. 15. 336
13. Francja Loïc Costerg 20. 19. 7. 9. 5. 323
14. Szwajcaria Tim Holinger 15. 17. 18. 19. 10. 10. 317
15. Czechy Radek Matoušek 16. 22. 22. 18. 21. 23. 21. 9. 307
16. Niemcy Richard Oelsner 6. 8. 1. 288
17. Niemcy Manuel Machata 7. 5. 2. 286
18. Włochy Lukas Gschnitzer 17. 16. 19 13. 15. 18. 281
19. Polska Mateusz Luty 26. 25. 23. 20. 23. 12. 7. 270
20. Holandia Edwin van Calker 13. 13. 17. dns 4. 260
21. Szwajcaria Juerg Rohr 21. 27. 26. 25. 17. 21. 22. 10. 260
22. Rumunia Dorin Alexandru Grigore 19. 15. 21. 16. 19. 15. 257
23. Szwajcaria Simon Ritzmann 22. 19. 32. 29. 22. 11. 23. 15. 250
24. Niemcy Francesco Friedrich 1. 1. 240
25. Holandia Jurriaan Wesselink 20. 17. 31. 26. 7. 14. 236
26. Serbia Vuk Radenović 16. 22. 19. 13. 15. 225
27. Wielka Brytania Bruce Tasker 33. 35. 9. 8. 13. 216
28. Szwajcaria Rico Peter 3. 2. 212
29. Austria Lukas Kolb 28. 23. 25. 27. 28. 27. 19. 13. 202
30. Łotwa Oskars Ķibermanis 4. 4. 192
31. Austria Markus Sammer 18. 21. 30. 23. 16. 20. 188
32. Niemcy Maximilian Arndt 5. 6. 180
33. Czechy Dominik Dvořák 36. 20. 23. 24. 25. 25. 18. 161
34. Rosja Jewgienij Paszkow dns 15. 12. 17. 160
35. Szwajcaria Clemens Bracher 12. 7. 148
36. Austria Markus Treichl 14. 10. 128
37. Wielka Brytania Bradley Hall 34. 31. 11. 21. 26. 117
38. Norwegia Thomas Heibl 29. 26. 28. 28. 30. 22. 27. 112
39. Szwajcaria Beat Hefti 2. dns 110
40. Rosja Aleksiej Negodajło 17. 12. 108
41. Rosja Aleksiej Stulniew 5. 92
42. Rosja Petr Mojsejew 20. 14. 90
43. Łotwa Matīss Miknis 24. 24. 27. 31. 29. 28. 86
44. Słowacja Michal Tkac 39. 37. 31. 29. 24. 16. 82
45. Wielka Brytania Olivier Biddulph 27 28. 29. 32. 26. 24. 82
46. Rosja Nikita Żakarow 8. 80
47. Niemcy Florian Wagner 8. 80
48. Niemcy David Ludwig 11. 68
49. Włochy Patrick Baumgartner 22. 18. 68
50. Włochy Alessandro Grande dns 30. 27. 30. 25. 56
51. Wielka Brytania Ben Simons 31. 36. 15. 52
52. Rosja Paweł Utkin 18. 40
53. Wielka Brytania Lamin Deen 19. 37
54. Chorwacja Drazen Silic 34. 33. 20. 34
55. Rosja Aleksander Szerbakow 25. 32. 20
56. Rumunia Ionut Fabian Purcea 30. 30. 20
57. Serbia Nenad Ljubisavljevic 33. 31. 28. 14
58. Rosja Dmitrij Popow 35. 29. 12
59. Rumunia Razvan Chitescu 32. 32. 0
60. Rumunia Valeriu Iubu 37. 33. 33. 33. 0
61. Rumunia Marian Ionut Iorga 32. 34. 0
62. Czechy Jan Sindelar 38. 38. 0
63. Hiszpania Hector Abellerira 40. 39. 0

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot IGL IGL LPG KON KON STM STM WIN Punkty
1. Włochy Simone Bertazzo 6. 2. 1. 5. 4. 1. 3. 1. 848
2. Łotwa Ugis Zalims 7. 9. 3. 9. 7. 7. 4. 7. 686
3. Czechy Jan Vrba 4. 4. 2. 11. 14. 14. 11. 550
4. Niemcy Christoph Hafer 9. 7. 9. 8. 6. 2. 514
5. Niemcy Johannes Lochner 12. 4. 2. 4. 2. 476
6. Francja Loïc Costerg 14. 6. 5. 2. 1. 466
7. Holandia Edwin van Calker 10. 10. 6. 3. 1. 454
8. Austria Benjamin Maier 15. 8. 13. 2. 3. 404
9. Rosja Maksim Andrianow 9. 7. 5. 8. 10. 404
10. Szwajcaria Juerg Rohr 20. 18. 20. 23. 15. 12. 9. 9. 401
11. Austria Lukas Kolb 16. 13. 21. 18. 19. 15. 16. 10. 388
12. Czechy Radek Matoušek 14. 15. 18. 20. 21. 16. 18. 8. 381
13. Norwegia Thomas Heibl 17. 14. 15 11. 10. 14. 348
14. Rumunia Dorin Alexandru Grigore 11. 11. 11. 14. 13. 320
15. Polska Mateusz Luty 24. 20. 19. 21. 17. 12. 7. 316
16. Szwajcaria Simon Ritzmann 21. 21. 22. 22. 20. 17. 15. 11. 316
17. Włochy Lukas Gschnitzer 19. 17. 15. 12. 8. 277
18. Niemcy David Ludwig 6. 5. 5. 272
19. Wielka Brytania Olivier Biddulph 12. 12. 16. 16. 16. 272
20. Niemcy Francesco Friedrich 1. 1. 240
21. Rosja Jewgienij Paszkow 8. 10. 6. 240
22. Niemcy Richard Oelsner 13. 12. 4. 220
23. Serbia Vuk Radenović dns 17. 18. 9. 13. 220
24. Niemcy Manuel Machata 7. 1. dns 204
25. Łotwa Oskars Ķibermanis 3. 3. 204
26. Niemcy Albrecht Klammer 4. 3. 198
27. Korea Południowa Kim Dong-hyun 25. 23. 11. 10. 185
28. Rosja Nikita Żakarow 3. 8. 182
29. Szwajcaria Rico Peter 5. 6. 180
30. Korea Południowa Won Yun-jong 8. 5. 172
31. Szwajcaria Pius Meyerhans 5. 12. 156
32. Holandia Jurriaan Wesselink 23. 21. 24. 19. 22. 143
33. Łotwa Matīss Miknis 17. 16. 23. 117
34. Niemcy Maximilian Arndt 2. DNS 110
35. Rosja Aleksiej Stulniew 6. 88
36. Szwajcaria Tim Holinger 18. 17. 84
37. Rosja Dmitrij Popow 13. 24. 82
38. Stany Zjednoczone Elana Meyers 10. 72
39. Rumunia Ionut Fabian Purcea 22. 19. 65
40. Kanada Kaillie Humphries 17. 44

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot IGL IGL LPG LPG KON KON STM WIN Punkty
1. Włochy Simone Bertazzo 2er 7. 5. 1. 3. 3. 4. 4. 6. 1628
4er 6. 2. 1. 5. 4. 1. 3. 1.
2. Łotwa Ugis Zalims 2er 9. 8. 8. 6. 9. 10. 1. 2. 1388
4er 7. 9. 3. 9. 7. 7. 4. 7.
3. Niemcy Christoph Hafer 2er 5. 8. 5. 2. 3. 3. 1092
4er 9. 7. 9. 8. 6. 2.
4. Niemcy Johannes Lochner 2er 5. 1. 1. 1. 1. 1048
4er 12. 4. 2. 4. 2.
5. Czechy Jan Vrba 2er 11. 12. 18. 14. 14. 15. 886
4er 4. 4. 2. 11. 14. 14. 11.
6. Rosja Maksim Andrianow 2er 15. 11. 10. 7. 9. 5. 848
4er 9. 7. 5. 8. 10.
7. Francja Loïc Costerg 2er 20. 19. 7. 9. 5. 789
4er 14. 6. 5. 2. 1.
8. Austria Benjamin Maier 2er 10. 9. 13. dns 11. 7. 764
4er 15. 8. 13. 2. 3.
9. Holandia Edwin van Calker 2er 13. 13. 17. dns 4. 714
4er 10. 10. 6. 3. 1.
10. Czechy Radek Matoušek 2er 16. 22. 22. 18. 21. 23. 21. 9. 688
4er 14. 15. 18. 20. 21. 16. 18. 8.
11. Szwajcaria Juerg Rohr 2er 21. 27. 26. 25. 17. 21. 22. 10. 661
4er 20. 18. 20. 23. 15. 12. 9. 9.
12. Niemcy Albrecht Klammer 2er 2. 4. 3. 4. 602
4er 4. 3.
13. Austria Lukas Kolb 2er 28. 23. 25. 27. 28. 27. 19. 13. 590
4er 16. 13. 21. 18. 19. 15. 16. 10.
14. Polska Mateusz Luty 2er 26. 25. 23. 20. 23. 12. 7. 586
4er 24. 20. 19. 21. 17. 12. 7.
15. Rumunia Dorin Alexandru Grigore 2er 19. 15. 21. 16. 19. 15. 577
4er 11. 11. 11. 14. 13.
16. Korea Południowa Won Yun-jong 2er 5. 3. 4. 2. 572
4er 8. 5.
17. Szwajcaria Simon Ritzmann 2er 22. 19. 32. 29. 22. 11. 23. 15. 566
4er 21. 21. 22. 22. 20. 17. 15. 11.
18. Włochy Lukas Gschnitzer 2er 17. 16. 19 13. 15. 18. 558
4er 19. 17. 15. 12. 8.
19. Korea Południowa Kim Dong-hyun 2er 8. 7. 14. 12. 9. 545
4er 25. 23. 11. 10.
20. Niemcy Richard Oelsner 2er 6. 8. 1. 508
4er 13. 12. 4.
21. Niemcy Manuel Machata 2er 7. 5. 2. 490
4er 7. 1. dns
22. Niemcy Francesco Friedrich 2er 1. 1. 480
4er 1. 1.
23. Norwegia Thomas Heibl 2er 29. 26. 28. 28. 30. 22. 27. 460
4er 17. 14. 15 11. 10. 14.
24. Serbia Vuk Radenović 2er 16. 22. 19. 13. 15. 445
4er dns 17. 18. 9. 13.
25. Monako Rudy Rinaldi 2er 3. 11. 13. 6. 6. 406
4er
26. Szwajcaria Tim Holinger 2er 15. 17. 18. 19. 10. 10. 401
4er 18. 17.
27. Rosja Jewgienij Paszkow 2er dns 15. 12. 17. 400
4er 8. 10. 6.
28. Łotwa Oskars Ķibermanis 2er 4. 4. 396
4er 3. 3.
28. Włochy Simone Fontana 2er 12. 14. 12. 10. 24. 26. 14. 17. 396
4er
30. Szwajcaria Rico Peter 2er 3. 2. 392
4er 5. 6.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]