Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood – gra cRPG na konsolę Nintendo DS, bazowana na serii Sonic the Hedgehog, której dystrybucja rozpoczęła się 26 września 2008.

Dystrybutorem gry jest kanadyjski dystrybutor gier RPG - BioWare, który jest częścią Electronic Arts. Gra opowiada o tym jak Knuckles - przyjaciel jeża Sonica zostaje porwany, a szmaragdy chaosu giną po pokonaniu Doktora Eggmana.

Przebieg rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Jak w innych cRPG, rozgrywka dzieli się na dwa typy: eksploracja poziomu i walka. Eksploracja poziomu polega na używania stylusu do kierowania postacią. Czasami pojawia się "ikonka akcji"; gdy klikniemy na nią stylusem postać wykonuje daną akcję (np. skok, przebiegnięcie przez pętlę itp.). Każda postać ma swoje "akcje", dzięki którym gracz może przejść do miejsc niedostępnych np. Soniciem nie da się przejść przez zasłonę dymną, ale kotem Bigiem tak. Postacie można zmieniać w dowolnej chwili.

Walka polega na wybieraniu ataków, a następnie przeciwnika, który ma zostać zaatakowany. Każda postać ma swoją turę. Gdy postać zostanie zatakowana traci punkty życia. Gdy postać straci wszystkie punkty zostaje pokonana i nie może atakować.