Sonic Colours

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sonic Colours (PAL)
Sonic Colors (USA)[1]
ソニック カラーズ Sonikku Karāzu
Producent

Sega

Wydawca

Sonic Team (wszystkie wersje)
Sega (Wii)
Dimps (Nintendo DS)

Dystrybutor

Sega (wszystkie kraje)
Halifax (Włochy)

Seria gier

Sonic the Hedgehog

Kompozytor

Kenichi Tokoi (główny producent)
Tomoya Ohtani
Fumie Kumatani
Mariko Nanba
Hideaki Kobayashi

Silnik

PhysX (Wii)

Data wydania

JP: 18 listopada 2010
Am.Płn.: 16 listopada 2010
EU: 12 listopada 2010

Gatunek

gra platformowa

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

CERO: A
ESRB: Everyone
PEGI: 3+

Język

japoński, angielski

Wymagania sprzętowe
Platforma

Wii, Nintendo DS

Nośniki

DVD, kartridż

Kontrolery

Wii Remote

Strona internetowa

Sonic Colors (jap. ソニック カラーズ Sonikku Karāzu)komputerowa gra platformowa należąca do serii Sonic the Hedgehog firmy SEGA wydana na konsole Wii i Nintendo DS. W 2021 wyszedł jej remaster, pod tytułem Sonic Colors Ultimate z okazji trzydziestej rocznicy serii Sonica.

Fabuła gry[edytuj | edytuj kod]

Szalony doktor Eggman, pod rzekomym przekonaniem wybaczenia wszystkich kłopotów, które uczynił, buduje kosmiczny park zabaw. Tytułowy bohater - niebieski jeż Sonic - wraz z lisem Tailsem wyruszają tam w przeddzień otwarcia, aby dowiedzieć się, co naprawdę Eggman miał na myśli.

Po pewnym czasie Eggman uwięził kosmiczne stworzenia zwane Wisps[2] w tym ogromnym parku zabaw, aby wkrótce wykorzystywać ich energie na jego nikczemne intrygi. W obliczu zagrożenia Tails konstruuje elektronicznego tłumacza w nadziei, że to pomoże Sonicowi w zrozumieniu problemów i dalszym ciągu pokonania Eggmana. Dzięki tłumaczowi Sonic i Tails komunikowali się z Yackerem.

Sonic zrozumiał też, że każdego z porwanych stworzeń Eggman próbuje zmienić je na Nega Wisps. Okazuje się, że z każdą chwilą, Eggman wciąż twierdzi - mimo rosnącej liczby kapsuł z porwanymi stworzeniami - że i tak było to dla niego za mało. W tym celu pomagały mu również dwa roboty: Orbot i Cubot[3]. Dopiero, gdy szalony naukowiec próbuje zniszczyć świat Sonica armatą kontroli umysłu, utworzoną w wyniku zniszczenia pierwszego bossa w grze, orientuje się, że wszystko zaczyna powoli działać gorzej.

Nie minęło zbyt wiele czasu, kiedy cała planeta była - jak się okazało - w obliczu zagrożenia potężną eksplozją. Wówczas Sonic odsyła Tailsa z powrotem do windy kosmicznej, natomiast sam jeż przybył na ostatnią konfrontację z Eggman'em.

Po ostatecznym pokonaniu Eggmana Yacker dziękuje Sonicowi za ratunek i czule żegna się z nim. Sonic wraca do swego świata.

Tryb wieloosobowy[edytuj | edytuj kod]

Sega nie pozbyło się również możliwości gry w trybie wieloosobowym. Dowodzi o tym możliwość grania online, a także wprowadzenie Eggman Sonic's Simulator. W pierwszym trybie gry, gracz konfrontuje się z innym graczem o możliwie większy wynik, natomiast w drugim trybie dwaj gracze razem współpracują, aby osiągnąć cel.

Dystrybucja[edytuj | edytuj kod]

W USA, zamawiając grę przez serwis GameSpot, można było otrzymać niebieski kapelusz wraz z imitacją kolców Sonica[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wynika to z odmiennej pisowni tytułu.
  2. Artykuł
  3. Przytoczono z Sonic Wiki [1][2]. Wszystkie artykuły są po angielsku.
  4. Sonic Colors pre-order GameStop bonus is this Sonic hat [online], www.joystiq.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).