Tomb Raider: Curse of the Sword

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tomb Raider: Curse of the Sword
Producent Activision
Wydawca Eidos Interactive
Data wydania ŚWI: 2001
Gatunek action-adventure
Tryby gry jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E
Wymagania sprzętowe
Platforma Gameboy Color

Tomb Raider: Curse of the Swordgra komputerowa osadzona w uniwersum Tomb Raidera, wydana na konsolę Gameboy Color w 2001 roku. Stanowi kontynuację konwersji pierwszej części serii na tę platformę.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Przed laty w Nowym Orleanie żyła wiedźma madame Paveau, zdobywająca coraz większą moc dzięki czarnej magii i ofiar z ludzi. Ludzie znaleźli jednak w sobie odwagę, spalili rezydencję wiedźmy, zaś jej ciało zrzucili z pobliskiego klifu, sprawiając, że roztrzaskało się na kamienistym podłożu. Sądząc, że pozbyli się zła na zawsze, uśpili swą czujność. Uczeń wiedźmy odprawił starożytny rytuał nad ciałem wiedźmy i zdołał ocalić jej duszę, następnie rozpoczął poszukiwania ciała, w którym miałaby się odrodzić jego pani.

Lara Croft odwiedza swoją przyjaciółkę Jane, prowadzącą muzeum, w którego zbiorach znajdują się między innymi czarnoksięskie przedmioty. Archeolog jest świadkiem kradzieży miecza o potężnej mocy, mogącego przywrócić zmarłych do życia. Lara zostaje zraniona mieczem, zaś jej ciało zostaje naznaczone jako te, w którym odrodzi się madame Paveau. Lara musi powstrzymać wyznawców kultu wiedźmy nie tylko po to, aby nie dopuścić do odrodzenia się wiedźmy, ale także aby ocalić swoje życie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]