Wikiprojekt:Geografia państw świata

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grupa Wikipedystów utworzyła ten projekt by lepiej zorganizować informacje zawarte w artykułach dotyczących {{{1}}}. Ta strona i jej podstrony zawierają ich sugestie, a jej twórcy mają nadzieję, iż pomoże ona skupić wysiłek innych Wikipedystów. Jeśli chciałbyś pomóc, zajrzyj na stronę dyskusji i zajrzyj na znajdującą się tam listę rzeczy do zrobienia.

Zakres[edytuj | edytuj kod]

Ten WikiProjekt ma na celu stworzenie cyklu artykułów na temat warunków naturalnych we wszystkich państwach świata.

Cele[edytuj | edytuj kod]

  1. stworzenie szablonu tego typu artykułu (Szablon:Geografia państwa),
  2. uzupełnienie informacji geograficznych w artykułach o państwach,
  3. stworzenie kompletnych i wartościowych artykułów na temat warunków naturalnych wszystkich państw świata,

WikiProjekt nadrzędny[edytuj | edytuj kod]

WikiProjektem nadrzędnym jest Wikiprojekt:Geografia.

WikiProjekty pochodne[edytuj | edytuj kod]

Wikiprojekt:Ukraina

Podobne WikiProjekty[edytuj | edytuj kod]

Nie utworzono żadnych podobnych Wikiprojektów.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Geografia państw wg. mnie obejumuje: Wstęp. Powierzchnia,położenie i granice. Budowa geologiczna i rzeźba, Klimat, Wody(Hydrologia) Gleby, Flora i Fauna. Nie zamieszczam takich danych jak podział administracyjny, demografia i przemysł. Były arty, widziałem, że mają tego typu dane. Nie są to rodziały (demografia, baza surowcowa, przemysł, czy podział administracyjny) bezpośrednio związane z geografią jako nauką o ziemi. Podział administracyjny należy umieszczać w głównym artykule, bazę surowcową w osobnym artykule - Gospodarka, Demografia, także w osobnym artykule. W przypadku tych dwóch ostatnich jeśli nie posiadamy zbyt wielu danych, zamieszczamy w głównych artykule o danym kraju, nie tworzymy wtedy osobnego artykułu. Takie jest moje założenie. Dlaczego? A chociażby dlatego, że pracuję na podstawie fachowej encyklopedii państw świata, wydawnictwa OPRES, którą można znaleźć praktycznie w każdej bibliotece, to dobre źródło, dzięki któremu Afryka ma już wszystkie geografie swych państw.

Dzień 25 roku pańskiego 2010, listopad. Jestem sam i sam tworze artykuły o geografii krajów świata. Właśnie dobiega końca tworzenie geografii krajów Ameryki Południowej, przedtem stworzyłem G: Europy. A przede mną G: Ameryki Północnej. Nie potrzebuję pomocy, sam wszystko napiszę...to moja, samotna walka by dogonić Amerykańców, którzy nas prześcigają we wszystkim.Grompel (dyskusja) 23:36, 26 lis 2010 (CET)

Struktura[edytuj | edytuj kod]

Hierarchia[edytuj | edytuj kod]

Dla tego projektu nie zdefiniowano jeszcze dokładnej struktury.

Infoboxy[edytuj | edytuj kod]


Szablony[edytuj | edytuj kod]

na razie przygotowane: