Arnold Boczek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Arnold Boczek
Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka.
Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka.
Pierwszy odcinek Wiara czyni cuda
Grany przez Dariusz Gnatowski
Informacje
Imię i nazwisko Arnold Leoncjo Jan Boczek
Przydomek Grubas, Erosoman, Świnia, Parobas, Pasożyt, Złodziej
Specjalność jedzenie (głównie kapuśniak na świńskim ryju) i oglądanie w telewizji mongolskiego baletu oraz piłki nożnej.
Małżonek brak[1]

Arnold Boczek (właśc. Arnold Leoncjo Jan Boczek; ur. 8 marca[2] lub 25 maja 1954 we wsi pod Elblągiem[3] lub w Weronie), postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. W rolę tę wciela się Dariusz Gnatowski.

Postać mieszka na trzecim piętrze, nad Paździochami, choć notorycznie korzysta z toalety znajdującej się na drugim piętrze. Tłumaczy to faktem, że w toalecie na jego kondygnacji straszy - znajdują się tam wrota piekieł[4]. Ma brata i siostrę.[5]. W młodości uzdolniony tancerz baletowy. Chętnie ogląda w telewizji mongolski balet. Porzuciwszy to zajęcie skuszony zapachem kiełbasy, obecnie pracuje w rzeźni[6]. Lubi kaloryczne potrawy (w tym boczek), popijane wysokoprocentowym alkoholem. Jest nadzwyczaj łatwowiernym i niezbyt mądrym człowiekiem, który zawsze naiwnie bierze udział w niezbyt mądrych pomysłach sąsiadów. Jak sam twierdzi był działaczem PRON, choć Marian Paździoch uważa, że Boczek był członkiem ZOMO[7]. Żonaty z Celiną z Cabajów[8]. Ma kota Puszka[9].

Często używa określenia "w mordę jeża", rzadziej "w dupę węża". W nowszych odcinkach także "kuźwa". Nie lubi Paździocha, do którego często zwraca się "Panie, nie obrażaj pan, dobre?"

Przypisy

  1. W większości odcinków twierdzi, że jest kawalerem, ale w odcinku Rolki, czyli total gigant twierdzi, że ma żonę.
  2. Odcinek Kalendarz.
  3. Odcinek Bob.
  4. Odcinek 280 - Wrota piekieł
  5. Odcinek 2 - Wiara czyni cuda
  6. Odcinek 283 - Mamut
  7. Odcinek 26 - Klątwa Tutenchama
  8. Odcinek 427 - Sekrety i kłamstwa
  9. Odcinek 380 -- Glonojad