Google Highly Open Participation Contest

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Google Highly Open Participation Contest – konkurs uruchomiony przez Google w latach 2007-2008 skierowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich. Jest zaprojektowany, by zachęcić uczestników do rozwijania projektów otwartego oprogramowania[1].

Konkurs jest otwarty dla uczniów trzynastoletnich lub starszych, którzy obecnie uczęszczają do szkoły średniej lub gimnazjum. Nie mogą być to studenci[2].

Nagrody oferowane przez Google obejmują konkursową koszulkę oraz certyfikat uczestnictwa i ukończenia przynajmniej jednego zadania, jak również 100USD za każde trzy zadania do maksymalnie 500USD (za piętnaście zrobionych zadań). Główną nagrodą jest podróż do siedziby Google w Mountain View na ceremonię wręczenia nagród. W każdym z uczestniczących projektów wybiera się jednego współzawodnika, który otrzyma tę wygraną.

Konkurs w 2010 roku został zastąpiony przez konkurs Google Code-in[3].

Projekty[4][edytuj | edytuj kod]

Projekty, które wzięły udział, to:

Zwycięzcy[5][edytuj | edytuj kod]

Współzawodnicy, którzy zdobyli główne nagrody:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The Google Highly Open Participation Contest – Google Code
  2. http://code.google.com/intl/pl-PL/opensource/ghop/2007-8/faqs.html#coq5 GHOP FAQ
  3. Google Code-in. Open Source Programs Office - Google Developers. [dostęp 2015-01-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-26)]. (ang.). A similar program, the Google Highly Open Participation contest ran in 2007, and in 2010 we changed the format slightly and the Google Code-in program was born.
  4. Projekty w Google Highly Open Participation Contest
  5. The Google Highly Open Participation Contest – Google Code

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]