Hitman: Codename 47

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hitman : Codename 47
Producent IO Interactive
Wydawca Eidos Interactive
Dystrybutor Cenega
Seria gier Hitman
Kompozytor Jesper Kyd
Data wydania 23 listopada 2000
PL: 13 grudnia 2000
Gatunek skradanka
Tryby gry Gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe 16+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki 1CD
Wymagania

Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, akcelerator grafiki 3D

Kontrolery klawiatura, mysz
Kontynuacja Hitman 2: Silent Assassin (2002)

Hitman: Codename 47 – pierwsza część serii gier Hitman.

Przebieg gry[edytuj | edytuj kod]

W pewnych misjach gra wymaga umiejętności skradania się i logicznego myślenia, a w innych celnego oka i zręczności. Każda misja składa się z kilku mniejszych, które prowadzą do celu. Warunkiem wykonania misji jest zazwyczaj zabicie celu, który wyznacza klient. Mimo to każda misja jest wzbogacona o inne zadania, jak kradzież bomby chemicznej, zamontowanie pluskwy w walizce i podstawienie jej określonej osobie czy podsycenie nienawiści pomiędzy dwoma gangami. Z racji, że Hitman jest płatnym zabójcą, swoje misje musi przeprowadzać tak, by nie zabijać osób cywilnych, VIP-ów czy funkcjonariuszy prawa. Za każde takie wykroczenie traci się pieniądze, za które kupuje się wyposażenie na następne misje.

Film[edytuj | edytuj kod]

30 listopada 2007 roku na ekrany polskich kin wszedł film "Hitman". W rolę agenta 47 wcielił sie Timothy Olyphant.

Wstępnie w rolę agenta 47 miał się wcielić Vin Diesel. Wielu graczy zbojkotowało ten pomysł – Tobias Rieper działa zupełnie inaczej. Z tego powodu gracze z całego świata wysłali do firmy Eidos petycję dotyczącą zmiany obsady. Oficjalna wypowiedź firmy brzmiała, że obsadzenie Vina Diesla w roli Hitmana to tylko propozycja i nadal jest rozważana. Ostatecznie agenta 47 zagrał znany z filmów "Dziewczyna z sąsiedztwa" i "Szklana pułapka 4" Timothy Olyphant.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

 Główny artykuł: Postacie z serii gier Hitman.

Wydawca[edytuj | edytuj kod]

Grę opracowali programiści z duńskiego studia IO Interactive, pod patronatem Eidos Interactive. Głos Hitmana podkładał David Bateson, znany chociażby z reklam Carlsberga.