Hokejowa Liga Mistrzów (2015/2016)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hokejowa Liga Mistrzów
2015 2017
Miejsce finału Oulu
Podium
Pierwsze miejsce Szwecja Frölunda HC
Drugie miejsce Finlandia Oulun Kärpät
Trzecie miejsce Szwajcaria HC Davos

Finlandia Rauman Lukko

Statystyki indywidualne
MVP Stany Zjednoczone Ryan Lasch
Król strzelców Stany Zjednoczone Ryan Lasch

Hokejowa Liga Mistrzów 2015/2016 trzecia edycja europejskiego, klubowego turnieju hokejowego, rozgrywanego pod patronatem IIHF. Przeznaczony dla najlepszych męskich hokejowych drużyn klubowych (zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych). Są to najbardziej prestiżowe klubowe zmagania hokejowe w Europie.

Uczestniczy w niej 48 klubów podzielonych na 16 grup trzyzespołowych. Runda zasadnicza trwała od 20 sierpnia do 6 września 2015 roku. Runda pucharowa rozpoczęła się 22 września, a zakończyła się 9 lutego finałowym spotkaniem rozgrywanym w Oulu, w którym Frölunda HC pokonała miejscowy Oulun Kärpät 2:1 i zdobyła swój pierwszy tytuł w historii.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Licencje[edytuj | edytuj kod]

W rozgrywkach będzie uczestniczyć 48 zespoły z 12 państw. Drużyny zostały podzielone na sposób kwalifikacji do rozgrywek na trzy grupy:

  • Licencja A - 26 klubów założycielskich z 6 lig, które w sezonie 2015/2016 uczestniczyć będą w swoich najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju
  • Licencja B - 12 klubów po dwie drużyny z 6 lig (w których uczestniczą kluby założycielskie), które w sezonie 2014/2015 zwyciężyły w rozgrywkach sezonu zasadniczego, bądź mistrzowie fazy play-off. W przypadku gdy zespół, który posiada licencje A zdobył której z powyższych trofeów licencje B zdobywała drużyna, która została:
  1. Mistrzem kraju
  2. Mistrz sezonu zasadniczego
  3. Wicemistrz sezonu zasadniczego
  4. Finalista fazy play-off
  5. Lepsza drużyna z półfinałów fazy play-off
  6. Słabsza drużyna z półfinałów fazy play-off
  • Licencja C - 9 klubów z 5 lig, mistrzowie sezonu zasadniczego lub mistrzowie fazy play-off oraz zdobywca Pucharu Kontynentalnego

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miasto Liga Kwalifikacja Licencja
Austria EC Red Bull Salzburg Salzburg Erste Bank Eishockey Liga klub założycielski A
Austria Vienna Capitals Wiedeń Erste Bank Eishockey Liga klub założycielski A
Czechy HC Bílí Tygři Liberec Liberec Tipsport extraliga klub założycielski A
Czechy HC Dynamo Pardubice Pardubice Tipsport extraliga klub założycielski A
Czechy HC Sparta Praga Praga Tipsport extraliga klub założycielski A
Czechy HC Vítkovice Steel Ostrawa Tipsport extraliga klub założycielski A
Finlandia HIFK Helsinki Liiga klub założycielski A
Finlandia JYP Jyväskylä Liiga klub założycielski A
Finlandia KalPa Kuopio Liiga klub założycielski A
Finlandia Oulun Kärpät Oulu Liiga klub założycielski A
Finlandia Tappara Tampere Liiga klub założycielski A
Finlandia HC TPS Turku Liiga klub założycielski A
Niemcy Adler Mannheim Mannheim Deutsche Eishockey Liga klub założycielski A
Niemcy Eisbären Berlin Berlin Deutsche Eishockey Liga klub założycielski A
Niemcy ERC Ingolstadt Ingolstadt Deutsche Eishockey Liga klub założycielski A
Niemcy Krefeld Pinguine Krefeld Deutsche Eishockey Liga klub założycielski A
Szwajcaria SC Bern Berno National League A klub założycielski A
Szwajcaria HC Fribourg-Gottéron Fryburg National League A klub założycielski A
Szwajcaria ZSC Lions Zurych National League A klub założycielski A
Szwajcaria EV Zug Zug National League A klub założycielski A
Szwecja Djurgårdens IF Sztokholm Svenska hockeyligan klub założycielski A
Szwecja Frölunda HC Göteborg Svenska hockeyligan klub założycielski A
Szwecja Färjestad BK Karlstad Svenska hockeyligan klub założycielski A
Szwecja HV71 Jönköping Svenska hockeyligan klub założycielski A
Szwecja Linköpings HC Linköping Svenska hockeyligan klub założycielski A
Szwecja Luleå Hockey Luleå Svenska hockeyligan klub założycielski A
Austria EHC Liwest Black Wings Linz Linz Erste Bank Eishockey Liga wicemistrz sezonu zasadniczego B
Austria EC KAC Klagenfurt Erste Bank Eishockey Liga półfinalista play-off B
Czechy HC Oceláři Trzyniec Trzyniec Tipsport extraliga mistrz sezonu zasadniczego B
Czechy HC Verva Litvínov Litvínov Tipsport extraliga mistrz play-off B
Finlandia Rauman Lukko Rauma Liiga półfinalista play-off B
Finlandia Espoo Blues Espoo Liiga 5. miejsce sezonu zasadniczego B
Niemcy EHC Red Bull Monachium Monachium Deutsche Eishockey Liga wicemistrz sezonu zasadniczego B
Niemcy Düsseldorfer EG Düsseldorf Deutsche Eishockey Liga półfinalista play-off B
Szwajcaria HC Davos Davos National League A mistrz play-off B
Szwajcaria Servette Genewa HC Genewa National League A półfinalista play-off B
Szwecja Växjö Lakers Växjö Svenska hockeyligan mistrz play-off B
Szwecja Skellefteå AIK Skellefteå Svenska hockeyligan mistrz sezonu zasadniczego B
Białoruś HK Nioman Grodno Grodno Bielnieftichim Ekstraliga zwycięzca Pucharu Kontynentalnego C
Norwegia Stavanger Oilers Stavanger GET-ligaen mistrz play-off C
Norwegia Storhamar Hockey Hamar GET-ligaen wicemistrz sezonu zasadniczego C
Słowacja HC Koszyce Koszyce Tipsport Liga mistrz play-off C
Słowacja HK Nitra Nitra Tipsport Liga wicemistrz sezonu zasadniczego C
Dania SønderjyskE Ishockey Vojens Metal Ligaen mistrz play-off C
Wielka Brytania Sheffield Steelers Sheffield Elite Ice Hockey League mistrz sezonu zasadniczego C
Wielka Brytania Braehead Clan Glasgow Elite Ice Hockey League wicemistrz sezonu zasadniczego C
Francja Rapaces de Gap Gap Ligue Magnus mistrz play-off C
Francja Grenoble métropole hockey 38 Grenoble Ligue Magnus mistrz sezonu zasadniczego C

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Drugi mecz
Faza Grupowa 1. kolejka 13 Maj 2015 20–21 Sierpień 2015
2. kolejka 22–23 Sierpień 2015
3. kolejka 27–28 Sierpień 2015
4. kolejka 29–30 Sierpień 2015
5. kolejka 3–4 Wrzesień 2015
6. kolejka 5–6 Wrzesień 2015
Faza pucharowa 1/16 finału 8 Wrzesień 2015 22 Wrzesień 2015 6 Październik 2015
1/8 finału 3 Listopad 2015 10 Listopad 2015
Ćwierćfinały 1 Grudzień 2015 8 Grudzień 2015
Półfinały 12 Styczeń 2016 19 Styczeń 2016
Finał 9 February 2016

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie odbyło się 13 maja 2015 roku w stolicy Czech, Pradze, zaś dzień wcześniej ogłoszono koszyki, z których zespoły zostały dolosowywane do poszczególnych grup.

Koszyk 1. Koszyk 2 Koszyk 3

Szwecja Växjö Lakers
Finlandia Oulun Kärpät
Czechy HC Verva Litvínov
Szwajcaria HC Davos
Austria EC Red Bull Salzburg
Niemcy Adler Mannheim
Szwecja Skellefteå AIK
Finlandia Tappara
Czechy HC Oceláři Trzyniec
Szwajcaria ZSC Lions
Austria EHC Liwest Black Wings Linz
Niemcy EHC Red Bull Monachium
Szwecja Frölunda HC
Finlandia Rauman Lukko
Czechy HC Sparta Praga
Szwajcaria SC Bern

Austria Vienna Capitals
Niemcy ERC Ingolstadt
Szwecja Linköpings HC
Finlandia JYP
Czechy HC Dynamo Pardubice
Szwajcaria Servette Genewa HC
Austria EC KAC
Niemcy Düsseldorfer EG
Szwecja HV71
Finlandia Espoo Blues
Czechy HC Vítkovice Steel
Szwajcaria EV Zug
Niemcy Eisbären Berlin
Szwecja Luleå Hockey
Finlandia KalPa
Czechy HC Bílí Tygři Liberec

Szwajcaria HC Fribourg-Gottéron
Niemcy Krefeld Pinguine
Szwecja Färjestad BK
Finlandia HIFK
Szwecja Djurgårdens IF
Finlandia HC TPS
Słowacja HC Koszyce
Norwegia Stavanger Oilers
Dania SønderjyskE Ishockey
Wielka Brytania Sheffield Steelers
Francja Rapaces de Gap
Słowacja HK Nitra
Norwegia Storhamar Hockey
Wielka Brytania Braehead Clan
Francja Grenoble métropole hockey 38
Białoruś HK Nioman Grodno

Przepisy[edytuj | edytuj kod]

Punktacja

• 3 punkty za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry;

• 2 punkty za zwycięstwo w dogrywce lub rzutach karnych;

• 1 punkt za przegraną w dogrywce lub rzutach karnych;

• 0 punktów za przegraną w regulaminowym czasie gry.

Kwestie sporne

Jeśli dwa lub więcej zespoły mają równą ilość punktów po zakończeniu rozgrywek grupowych, w celu ustalenia rankingu obowiązują następujące kryteria w kolejności:

• większa liczba punktów w meczach bezpośrednich;

• lepsza różnica bramek w meczach bezpośrednich;

• wyższa liczba goli zdobytych w meczach bezpośrednich;

• większa liczba zwycięstw w regulaminowym czasie gry w meczach bezpośrednich;

• wyższa liczba goli zdobytych w jednym meczu w meczach bezpośrednich.

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa rozpoczęła się w dniu 20 sierpnia i zakończyła 6 września 2015 roku. Każda drużyna zagrała systemem kołowym mecz i rewanż w swojej grupie, grając po trzy mecze w domu oraz na wyjeździe, dając 6 gier przypadającej na jedną drużynę. W sumie rozegrane zostaną 192 spotkania fazy grupowej. Zwycięzcy grup oraz zespoły z drugich miejsc awansują do 1/16 finału Ligi Mistrzów.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja Linköpings HC 4 11 3 1 0 0 14 4 +10
2 Finlandia HIFK 4 4 1 0 1 2 6 8 -2
3 Szwajcaria SC Bern 4 3 0 1 1 2 7 15 -8
LIN HIFK BERN
Szwecja Linköpings HC 2:0 3:2 (k)
Finlandia HIFK 1:2 3:1
Szwajcaria SC Bern 1:7 3:2 (k)

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Finlandia Tappara 4 10 3 0 1 0 16 6 +10
2 Szwecja Djurgården IF 4 8 2 1 0 1 13 9 +4
3 Szwajcaria EV Zug 4 0 0 0 0 4 6 18 -12
TAM DIF ZUG
Finlandia Tappara 2:3 (d) 3:1
Szwecja Djurgården IF 2:4 5:3
Szwajcaria EV Zug 0:7 2:3

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja HV71 4 12 4 0 0 0 16 4 +12
2 Austria EC Red Bull Salzburg 4 3 1 0 0 3 10 13 -3
3 Dania SønderjyskE Ishockey 4 3 1 0 0 3 8 17 -9
HV71 RBS SØN
Szwecja HV71 4:1 7:1
Austria EC Red Bull Salzburg 1:3 7:2
Dania SønderjyskE Ishockey 1:2 4:1

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja Skellefteå AIK 4 11 3 1 0 0 16 6 +10
2 Czechy HC Bílí Tygři Liberec 4 6 2 0 0 2 13 9 +4
3 Słowacja HK Nitra 4 1 0 0 1 3 4 18 -14
AIK LIB NIT
Szwecja Skellefteå AIK 5:2 3:2 (k)
Czechy HC Bílí Tygři Liberec 0:4 2:0
Słowacja HK Nitra 2:4 0:9

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwajcaria HC Davos 4 10 3 0 1 0 12 6 +6
2 Szwecja Färjestad BK 4 7 1 2 0 1 8 9 -1
3 Czechy HC Dynamo Pardubice 4 1 0 0 1 3 10 15 -5
DAV FÄR PAR
Szwajcaria HC Davos 0:1 (d) 5:3
Szwecja Färjestad BK 0:4 4:3 (d)
Czechy HC Dynamo Pardubice 2:3 2:3

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Czechy HC Verva Litvínov 4 11 3 1 0 0 14 7 +7
2 Finlandia Espoo Blues 4 4 1 0 1 2 7 8 -1
3 Francja Grenoble m. h. 38e 4 3 1 0 0 3 9 15 -6
LIT ESP GRE
Czechy HC Verva Litvínov 3:2 (d) 6:4
Szwecja Färjestad BK 0:1 4:2
Francja Grenoble m. h. 38e 1:4 2:1

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Finlandia HC TPS 4 9 2 1 1 0 15 9 +6
2 Niemcy Düsseldorfer EG 4 5 1 1 0 2 15 14 +1
3 Austria EHC Liwest Black Wings Linz 4 4 1 0 1 2 11 18 -7
TPS DEG BWL
Finlandia HC TPS 1:2 (k) 6:1
Niemcy Düsseldorfer EG 4:5 6:3
Austria EHC Liwest Black Wings Linz 2:3 (d) 5:3

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Niemcy EHC Red Bull Monachium 4 12 4 0 0 0 15 4 +11
2 Słowacja HC Koszyce 4 2 1 1 0 2 7 8 -1
3 Austria EC KAC 4 1 0 0 1 3 4 7 -3
RBM KOS KAC
Niemcy EHC Red Bull Monachium 1:0 6:1
Słowacja HC Koszyce 2:4 2:1 (k)
Austria EC KAC 1:4 2:3

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Niemcy Adler Mannheim 4 7 2 1 0 1 6 5 +1
2 Czechy HC Vítkovice Steel 4 6 2 0 1 1 7 5 +2
3 Białoruś HK Nioman Grodno 4 3 1 0 0 3 4 7 -3
MAN VIT NIO
Niemcy Adler Mannheim 2:1 (k) 2:1
Czechy HC Vítkovice Steel 1:2 3:1
Białoruś HK Nioman Grodno 2:0 0:2

Grupa J[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Finlandia Oulun Kärpät 4 12 4 0 0 0 12 1 +11
2 Austria Vienna Capitals 4 4 1 0 1 2 8 14 -6
3 Niemcy Krefeld Pinguine 4 2 0 1 0 3 9 14 -5
OUL VIE KRE
Finlandia Oulun Kärpät 4:0 4:1
Austria Vienna Capitals 0:2 2:3 (k)
Niemcy Krefeld Pinguine 0:2 5:6

Grupa K[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja Luleå Hockey 4 8 2 1 0 1 14 9 +5
2 Finlandia Rauman Lukko 4 6 1 1 1 1 11 12 -1
3 Szwajcaria HC Fribourg-Gottéron 4 4 1 0 1 2 11 15 -4
LUL LUK FRI
Szwecja Luleå Hockey 4:3 (k) 4:2
Finlandia Rauman Lukko 0:3 4:2
Szwajcaria HC Fribourg-Gottéron 4:3 3:4 (k)

Grupa L[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Norwegia Stavanger Oilers 4 7 2 0 1 1 11 7 +4
2 Czechy HC Oceláři Trzyniec 4 6 1 1 1 1 14 11 +3
3 Finlandia KalPa 4 5 1 1 0 2 6 13 -7
STA OCE KAL
Norwegia Stavanger Oilers 4:1 3:0
Czechy HC Oceláři Trzyniec 4:3 (d) 6:0
Finlandia KalPa 2:1 4:3 (k)

Grupa M[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Norwegia Storhamar Hockey 4 9 3 0 0 1 12 5 +7
2 Czechy HC Sparta Praga 4 4 2 0 1 1 12 10 +2
3 Szwajcaria Servette Genewa HC 4 2 0 1 0 3 7 16 -9
STO SPA GEN
Norwegia Storhamar Hockey 2:3 5:1
Czechy HC Sparta Praga 1:2 5:2
Szwajcaria Servette Genewa HC 0:3 4:3 (d)

Grupa N[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja Frölunda HC 4 12 4 0 0 0 20 5 +15
2 Finlandia JYP 4 6 2 0 0 2 10 9 +1
3 Wielka Brytania Sheffield Steelers 4 0 0 0 0 4 4 20 -16
FHC JYP SHE
Szwecja Frölunda HC 3:2 9:1
Finlandia JYP 1:4 3:0
Wielka Brytania Sheffield Steelers 1:4 2:4

Grupa O[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwecja Växjö Lakers 4 9 3 0 0 1 20 10 +10
2 Niemcy ERC Ingolstadt 4 6 2 0 0 2 16 15 +1
3 Wielka Brytania Braehead Clan 4 3 1 0 0 3 11 22 -11
VÄX ERC BRA
Szwecja Växjö Lakers 4:2 10:2
Niemcy ERC Ingolstadt 5:3 5:2
Wielka Brytania Braehead Clan 1:3 6:4

Grupa P[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt Z Wdk Pdk P G+ G- +/-
1 Szwajcaria ZSC Lions 4 12 4 0 0 0 20 10 +10
2 Niemcy Eisbären Berlin 4 3 1 0 0 3 12 13 -1
3 Francja Rapaces de Gap 4 3 1 0 0 3 9 18 -9
ZSC EIS RDG
Szwajcaria ZSC Lions 3:2 6:1
Szwecja Eisbären Berlin 3:6 6:1
Czechy Rapaces de Gap 4:5 3:1

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Zakwalifikowane drużyny[edytuj | edytuj kod]

Grupa Zwycięzcy grup

(rozstawienie w 1/16 finału)

Wicemistrzowie grup

(brak rozstawienia w 1/16 finału)

A Szwecja Linköpings HC Finlandia HIFK
B Finlandia Tappara Szwecja Djurgården IF
C Szwecja HV71 Austria EC Red Bull Salzburg
D Szwecja Skellefteå AIK Czechy HC Bílí Tygři Liberec
E Szwajcaria HC Davos Szwecja Färjestad BK
F Czechy HC Verva Litvínov Finlandia Espoo Blues
G Finlandia HC TPS Niemcy Düsseldorfer EG
H Niemcy EHC Red Bull Monachium Słowacja HC Koszyce
I Niemcy Adler Mannheim Czechy HC Vítkovice Steel
J Finlandia Oulun Kärpät Austria Vienna Capitals
K Szwecja Luleå Hockey Finlandia Rauman Lukko
L Norwegia Stavanger Oilers Czechy HC Oceláři Trzyniec
M Norwegia Storhamar Hockey Czechy HC Sparta Praga
N Szwecja Frölunda HC Finlandia JYP
O Szwecja Växjö Lakers Niemcy ERC Ingolstadt
P Szwajcaria ZSC Lions Niemcy Eisbären Berlin

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
 Czechy HC Oceláři Trzyniec 2 1 3  
 Szwecja HV71 2 3 5      Finlandia Espoo Blues 3 1 4  
 Finlandia Espoo Blues 4 2 6    Szwecja HV71 1 1 2  
 Niemcy Adler Mannheim 1 3 4        Finlandia Espoo Blues 2 1 3  
 Czechy HC Sparta Praga 3 3 6        Finlandia Oulun Kärpät 0 5 5  
 Szwajcaria ZSC Lions 2 0 2      Czechy HC Sparta Praga 4 1 5
 Niemcy Düsseldorfer EG 0 0 0    Finlandia Oulun Kärpät 2 4 6  
 Finlandia Oulun Kärpät 2 3 5        Finlandia Rauman Lukko 2 2 4  
 Austria EC Red Bull Salzburg 1 2 3        Finlandia Oulun Kärpät 3 2 5  
 Norwegia Storhamar Hockey 3 3 6      Finlandia HC TPS 4 2 6  
 Finlandia JYP 2 1 3    Norwegia Storhamar Hockey 3 1 4  
 Finlandia HC TPS 2 4 6        Finlandia HC TPS 3 1 4(0)
 Finlandia Rauman Lukko 5 3 8        Finlandia Rauman Lukko (k) 3 1 4(1)  
 Niemcy EHC RB Monachium 3 0 3      Szwecja Djurgården IF 1 1 2
 Szwecja Djurgården IF 4 3 7    Finlandia Rauman Lukko 2 2 4  
 Szwecja Växjö Lakers 3 3 6        Finlandia Oulun Kärpät 1
 Czechy HC Bílí Tygři Liberec 4 6 10        Szwecja Frölunda HC 2
 Szwecja Linköpings HC 1 3 4      Czechy HC Bílí Tygři Liberec 3 3 6  
 Finlandia HIFK 2 2 4    Szwajcaria HC Davos 5 4 9  
 Szwajcaria HC Davos 1 5 6        Szwajcaria HC Davos 1 4 5  
 Niemcy Eisbären Berlin 3 3 6        Szwecja Skellefteå AIK 1 1 2  
 Norwegia Stavanger Oilers 0 3 3      Niemcy Eisbären Berlin 2 1 3
 Słowacja HC Koszyce 4 0 4    Szwecja Skellefteå AIK 5 2 7  
 Szwecja Skellefteå AIK 3 3 6        Szwajcaria HC Davos 0 1 1
 Niemcy ERC Ingolstadt 4 1 5        Szwecja Frölunda HC 5 1 6  
 Szwecja Frölunda HC (d) 2 4 6      Czechy HC Verva Litvínov 2 0 2  
 Austria Vienna Capitals 3 2 5    Szwecja Frölunda HC 1 6 7  
 Czechy HC Verva Litvínov (d) 4 2 6        Szwecja Luleå Hockey 3 4 7(1)
 Czechy HC Vítkovice Steel 0 1 1        Szwecja Frölunda HC (k) 2 5 7(3)  
 Finlandia Tappara 2 2 4      Finlandia Tappara 2 0 2
 Szwecja Färjestad BK 0 3 3    Szwecja Luleå Hockey 1 5 6  
 Szwecja Luleå Hockey 3 1 4  


1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
HC Oceláři Trzyniec Czechy 3:5 Szwecja HV71 2:2 1:3
Espoo Blues Finlandia 6:4 Niemcy Adler Mannheim 4:1 2:3
HC Sparta Praga Czechy 6:2 Szwajcaria ZSC Lions 3:2 3:0
Düsseldorfer EG Niemcy 0:5 Finlandia Oulun Kärpät 0:2 0:3
EC Red Bull Salzburg Austria 3:6 Norwegia Storhamar Hockey 1:3 2:3
JYP Finlandia 3:6 Finlandia HC TPS 2:2 1:4
Rauman Lukko Finlandia 8:3 Niemcy EHC RB Monachium 5:3 3:0
Djurgården IF Szwecja 7:6 Szwecja Växjö Lakers 4:3 3:3
HC Bílí Tygři Liberec Czechy 10:4 Szwecja Linköpings HC 4:1 6:3
HIFK Finlandia 4:6 Szwajcaria HC Davos 2:1 2:5
Eisbären Berlin Niemcy 6:3 Norwegia Stavanger Oilers 3:0 3:3
HC Koszyce Słowacja 4:6 Szwecja Skellefteå AIK 4:3 0:3
ERC Ingolstadt Niemcy 5:6 Szwecja Frölunda HC 4:2 1:4 (d)
Vienna Capitals Austria 5:6 Czechy HC Verva Litvínov 3:4 2:2 (d)
HC Vítkovice Steel Czechy 1:4 Finlandia Tappara 0:2 1:2
Färjestad BK Szwecja 3:4 Szwecja Luleå Hockey 0:3 3:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Espoo Blues Finlandia 4:2 Szwecja HV71 3:1 1:1
HC Sparta Praga Czechy 5:6 Finlandia Oulun Kärpät 4:2 1:4
HC TPS Finlandia 6:4 Norwegia Storhamar Hockey 4:3 2:1
Djurgården IF Szwecja 2:4 Finlandia Rauman Lukko 1:2 1:2
HC Bílí Tygři Liberec Czechy 6:9 Szwajcaria HC Davos 3:5 3:4
Eisbären Berlin Niemcy 3:7 Szwecja Skellefteå AIK 2:5 1:2
HC Verva Litvínov Czechy 2:7 Szwecja Frölunda HC 2:1 0:6
Tappara Finlandia 2:6 Szwecja Luleå Hockey 2:1 0:5
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Espoo Blues Finlandia 3:5 Finlandia Oulun Kärpät 2:0 1:5
HC TPS Finlandia 4:4 (k. 0:1) Finlandia Rauman Lukko 3:3 1:1
HC Davos Szwajcaria 5:2 Szwecja Skellefteå AIK 1:1 4:1
Luleå Hockey Szwecja 7:7 (k. 1:3) Szwecja Frölunda HC 3:2 4:5
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Rauman Lukko Finlandia 4:5 Finlandia Oulun Kärpät 2:3 2:2
HC Davos Szwajcaria 1:6 Szwecja Frölunda HC 0:5 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał[edytuj | edytuj kod]

9 luty 2016
Oulun Kärpät Finlandia 1:2 Szwecja Frölunda HC Oulun Energia Areena, Oulu

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]