Iwan Komarenko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Iwan Komarenko
Ilustracja
Ivan Komarenko
Busko-Zdrój, 8 marca 2012
Data i miejsce urodzenia 12 kwietnia 1976
rejon niżnieilimski, obwód irkucki, Rosyjska FSRR, ZSRR
Gatunki pop
Zawód wokalista
Wytwórnie płytowe Vanila Records
Powiązania Ivan i Delfin
Strona internetowa

Iwan Komarenko, ros. Иван Комаренко; Iwan Komarienko, (ur. 12 kwietnia 1976 w niżnieilimskim rejonie obwodu irkuckiego) – wokalista, były członek zespołu Ivan i Delfin.

Życiorys[edytuj]

Wychował się w Rudnogorsku na Syberii. Jako czternastolatek zaczął występować publicznie w miejskim domu kultury na dyskotekach, z zespołem "Metronom", który przyjechał z Karagandy (Kazachstan). Rok później wyprowadził się z domu rodzinnego. Rozpoczął naukę w Bracku, w Średniej Szkole Muzycznej na wydziale instrumentów dętych.

W wieku siedemnastu lat przeniósł się do Irkucka, na wydział piosenki estradowej. Później wyjechał do Moskwy w poszukiwaniu lepszego życia. Spotykał się tam z dziewczyną o imieniu Ina, która chorowała na stwardnienie rozsiane. Pojechał do Polski na pielgrzymkę Jana Pawła II. Iwanowi spodobało się w Polsce i chciał tu zostać. Z powodu wizy, musiał wracać do Rosji, ale po pewnym czasie wrócił do Polski. Mieszkał w podwarszawskich Laskach, gdzie opiekował się niewidomymi osobami w zakładzie dla niewidomych. Pracował w zamian za jedzenie i ubranie. Z powodu wizy musiał wracać do Rosji. W Irkucku rozpoczął naukę w szkole wieczorowej, następnie w Polsce przez rok uczęszczał do szkoły języka polskiego dla cudzoziemców we Wrocławiu. Po jej ukończeniu podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Polonistyki. Na piątym roku studiów postanowił powrócić do swojej pasji, czyli śpiewania. Równolegle rozpoczął naukę w trzyletnim studium muzycznym na wydziale piosenki estradowej.

Menadżerem Iwana Komarenki jest Krzysztof Bogucki (były menadżer Ivana i Delfina). Na początku 2010 Iwan Komarenko otrzymał polskie obywatelstwo.

Programy rozrywkowe[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Albumy studyjne[edytuj]

Filmografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]