Agnieszka Liszka-Dobrowolska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Agnieszka Liszka)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agnieszka Liszka-Dobrowolska
Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1973
Bydgoszcz
Rzecznik prasowy Rządu RP
Okres od 16 listopada 2007
do 1 lipca 2008
Poprzednik Jan Dziedziczak
Następca Paweł Graś

Agnieszka Liszka-Dobrowolska[1] (ur. 21 stycznia 1973 w Bydgoszczy) – polska socjolożka, dziennikarka, w latach 2007–2008 rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska i podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła szkołę średnią w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat z socjologii obroniła w Studium Generale Europa przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (na podstawie pracy zatytułowanej Ewolucja koncepcji obywatelstwa europejskiego). Uczestniczyła w trzymiesięcznym stypendium w Oksfordzie.

Pracowała jako dziennikarka Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, była rzeczniczką prasową Andrzeja Olechowskiego w trakcie kampanii prezydenckiej w 2000 i samorządowej w 2002. Była też rzeczniczką prasową PZU, zajmowała się komunikacją w KPMG oraz odpowiadała za kontakty zewnętrzne w polskim oddziale McKinsey & Company.

16 listopada 2007 objęła stanowisko rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska. 21 listopada 2007 została także podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 1 lipca 2008 ustąpiła z obu stanowisk. Objęła stanowisko prezesa zarządu w wydawnictwie Kurhaus Publishing, specjalizującym się w literaturze biznesowej, będąc również wspólnikiem tego przedsiębiorstwa.

Jest córką Dobrochny Kędzierskiej-Truszczyńskiej[2], dziennikarki i posłanki na Sejm kontraktowy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]