Agnieszka Liszka-Dobrowolska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agnieszka Liszka-Dobrowolska
Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1973
Bydgoszcz
Rzecznik prasowy Rządu RP
Okres od 16 listopada 2007
do 1 lipca 2008
Poprzednik Jan Dziedziczak
Następca Paweł Graś

Agnieszka Liszka-Dobrowolska[1] (ur. 21 stycznia 1973 w Bydgoszczy) – polska socjolog, dziennikarka, w latach 2007–2008 rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska i podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła szkołę średnią w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat z socjologii obroniła w Studium Generale Europa przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (na podstawie pracy zatytułowanej Ewolucja koncepcji obywatelstwa europejskiego). Uczestniczyła w trzymiesięcznym stypendium w Oksfordzie.

Pracowała jako dziennikarka Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, była rzecznikiem prasowym Andrzeja Olechowskiego w trakcie kampanii prezydenckiej w 2000 i samorządowej w 2002, była też rzecznikiem prasowym PZU S.A., menedżerem ds. komunikacji w KPMG Sp. z o.o. oraz kierownikiem ds. kontaktów zewnętrznych w McKinsey & Company Poland.

16 listopada 2007 objęła stanowisko rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska. 21 listopada 2007 została także podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. 1 lipca 2008 ustąpiła z obu stanowisk. Objęła stanowisko prezesa zarządu w wydawnictwie Kurhaus Publishing, specjalizującym się w literaturze biznesowej, będąc również wspólnikiem tego przedsiębiorstwa.

Jest córką Dobrochny Kędzierskiej-Truszczyńskiej[2], posłanki na Sejm kontraktowy i dziennikarki.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]