Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury – utworzona na mocy ustawy z dnia 23 stycznia 2009 roku (Dz.U. z 2018 r. poz. 624) szkoła mająca na celu:

Rozporządzeniem ministra sprawiedliwości z dnia 16 kwietnia 2009 roku[1] Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury nadany został statut regulujący m.in. ustrój i organizację wewnętrzną szkoły, sposób i tryb prowadzenia działalności szkoleniowej.

W lipcu i sierpniu 2009 przeprowadzony został pierwszy nabór aplikantów. Egzamin konkursowy składa się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa oraz pracy pisemnej sprawdzającej umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni, kwalifikowania stanów faktycznych.

Od 30 września 2009 roku siedziba szkoły znajduje się w Krakowie, gdzie mieszczą się Ośrodek Szkolenia Wstępnego, Biuro Dyrektora oraz Biuro Ekonomiczno-Finansowe. Wcześniej siedziba przejściowo mieściła się w Warszawie.

Przewodniczącym Rady Programowej Szkoły od 2009 jest ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II[2].

W Lublinie mieści się Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]