Przejdź do zawartości

Marvin Marvin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marvin Marvin
Gatunek

serial komediowy
serial science fiction

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Twórcy

Jon Ross
Jeff Bushell

Liczba odcinków

20

Liczba serii

1

Lista odcinków serialu Marvin Marvin
Produkcja
Produkcja

The Collective
Nickelodeon Productions

Czas trwania odcinka

23 minuty

Pierwsza emisja
Data premiery

24 listopada 2012

Stacja telewizyjna

Nickelodeon

Lata emisji

2012–2013

Status

zakończony

Marvin Marvin (2012−2013) – amerykański serial komediowy z gatunku science fiction, stworzony przez Jona Rossa i Jeffa Bushella. Wyprodukowany przez The Collective i Nickelodeon Productions. Tytułową rolę Marvina gra Lucas Cruikshank, nastoletniego kosmitę, który zostaje przystosowany do życia ludzkiego[1].

Światowa premiera serialu miała miejsce 24 listopada 2012 roku i był emitowany do 27 kwietnia 2013 roku na amerykańskim Nickelodeon[2]. W Polsce premiera serialu odbyła się 24 marca 2013 roku po transmisji z gali Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2013, natomiast regularna emisja rozpoczęła się 13 kwietnia 2013 roku na kanale Nickelodeon Polska.

Dnia 26 czerwca 2013 roku Lucas Cruikshank potwierdził na Twitterze, że serial został zakończony po pierwszym sezonie[3].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o losach Marvina (Lucas Cruikshank), który tylko z pozoru wygląda jak nastolatek. W rzeczywistości jest on kosmitą. Pochodzi z planety Klooton, która została zaatakowana przez złych agentów Klerga. Chcąc ratować syna, rodzice Marvina wysłali go na Ziemię pod opiekę rodziny Formanów.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Główni[edytuj | edytuj kod]

  • Marvin Forman (Lucas Cruikshank) – kosmita z planety Klutona, który wylądował na Ziemi i przybrał postać prawdziwego człowieka. Wysłany został z powodu inwazji Klerków. Spotkał sympatyczną rodzinę i od późniejszego czasu zaczął siebie uważać za zwykłego ziemskiego amerykańskiego nastolatka. Rodzina kryje go przed Klerkami. Jego marzeniem było chodzić do szkoły i chodzić na randki. Siostra często się za niego wstydzić. Nazywa wszystkich ludzi „humanoidami”. W formie kosmity jest cały niebieski, ma czworo oczu, trzy serca, pięć żołądków i dwa i pół pośladka. Połówkę stracił na wojnie z Klerkami. Z natury jest sympatyczny i miły. Kiedy słyszy muzykę traci nad sobą panowanie i zaczyna zwinnie tańczyć. Uwielbia czekoladę. Kiedy bardzo się ucieszy puszcza bąbelki szczęścia przez co unosi się w powietrzu. Jest bardzo ciekawski.
  • Teri Forman (Victory Van Tuyl) – siostra Marvina. Często niedouczony o Ziemi kosmita robi jej wstyd przed innymi. Jej ulubiona muzyka to Big Time Rush.
  • Henry Forman (Jacob Bertrand) – brat Marvina. Interesuje się handlem i uwielbia pieniądze. Jest bardzo podstępny, nie lubi szkoły.
  • Robert „Bob” Forman (Pat Finn) – tata Marvina. Kiedy wchodzi na scenę zjada go trema. Często jest żartobliwy i wrażliwy, ale męski.
  • Elizabeth „Liz” Forman (Mim Drew) – mama Marvina. Jest głową rodziny Formanów. Boi się o Marvina i bez przerwy dba o jego bezpieczeństwo.
  • George „Pop-Pop” (Casey Sander) – dziadek Marvina i ojciec Liz. Często wykorzystuje naiwność Marvina.
  • Brianna (Camille Spirlin) – najlepsza przyjaciółka Teri. Interesuje się modą.

Pozostali[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – Master Film
Reżyseria: Artur Kaczmarski
Dialogi polskie: Renata Wojnarowska (jako Jan Kolanko)
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Montaż: Paweł Siwiec
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Premiera serii Stany Zjednoczone Finał serii Stany Zjednoczone Premiera serii Polska Finał serii Polska
1 20 24 listopada 2012 27 kwietnia 2013 24 marca 2013 20 września 2013

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]