Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wojownicze Żółwie Ninja
Teenage Mutant Ninja Turtles
Ilustracja
Gatunek

serial animowany

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Twórcy

Ciro Nieli
Joshua Sternin
Jennifer Ventimilia

Liczba odcinków

124

Liczba serii

5

Spis odcinków
Produkcja
Produkcja

Nickelodeon Animation Studio

Pierwsza emisja
Data premiery

29 września 2012

Stacja telewizyjna

Nickelodeon
TV Puls 2
Zoom TV
Nicktoons

Lata emisji

2012–2017

Status

zakończony

Strona internetowa

Wojownicze Żółwie Ninja (ang. Teenage Mutant Ninja Turtles, 2012–2017) – amerykański serial animowany stworzony przez Ciro Nieli, Joshua Sternina i Jennifer Ventimilia, bazowany na postaciach stworzonych przez Kevina Eastmana i Petera Lairda, wyprodukowany przez Nickelodeon Animation Studio. Trzecia wersja animowanych przygód Żółwi Ninja. Jest to remake serialu pod tym samym tytule z lat 80 i 90.

Światowa premiera serialu miała miejsce 29 września 2012 roku na amerykańskim Nickelodeon[1]. W Polsce premiera serialu odbyła się 4 listopada 2012 roku na kanale Nickelodeon Polska. Od 3 marca 2014 roku serial był emitowany w TV Puls 2.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Pozytywni[edytuj | edytuj kod]

 • Leonardo/Leo – honorowy żółw, przywódca czwórki. Jego bandana ma niebieski kolor. Jako broni używa dwóch katan. Najwidoczniej jest fanem science-fiction. Ciągle powtarza cytaty z telewizji, uważa, że należy mu się więcej szacunku.
 • Donatello/Donnie – „mózg” grupy, wynalazca, mechanik. Kieruje się inteligencją i rozumem, zawsze myśli, zanim coś zrobi. Podkochuje się w April. Fioletowy to kolor bandany, którą nosi. Jego bronią jest kij , który zmienia się w naginatę. Ma diastemę między zębami. Wymyślił: N-pada, N-fony, Blaszanego Łba, bomby dymne, terenowy wóz patrolowy i Skorupogromcę. Boi się odrzucenia przez April.
 • Raphael/Raph – impulsywny, waleczny i agresywny żółw. Zawsze idzie własną drogą i prawie nigdy nie zgadza się z innymi. Lecz w odcinku U twych stóp troszczy się o Leo, ale po wygraniu z krangami wszystko wraca do normy. Walczy dwoma sai i nosi czerwoną bandanę. Ma własne zwierzątko – zwykłego żółwia o imieniu Spike, który później, po wypiciu mutagenu, zamienia się w zmutowanego Slasha. Często znęca się nad Mikeym i ignoruje Leo. Z lewej strony skorupy ma pęknięcie w kształcie błyskawicy. Choć często poniża i bije Mikey'ego, to bardzo mu na nim zależy. Bardzo boi się karaluchów. W odcinku „Plan Dziesiąty” zamienia się mózgami z Kraangiem, dzięki czemu poznaje ich plan.
 • Michelangelo/Mikey – żółw z wielkim poczuciem humoru i równie wielkim sercu. Jego dziwaczne pomysły nie raz wpędziły Mikey'ego i jego przyjaciół w zamieszanie. Ma pomarańczową bandanę i dwa nunchaku jako broń, które łączą się w kusarigamę. Często się wygłupia i je pizzę. Ma piegi na policzkach. Ma własne powiedzonko: „BOOYAKASHA!”. Boi się wiewiórek mutantów.
 • Splinter/Hamato Yoshi – honorowy, sensei żółwi. Dawniej był człowiekiem znanym pod imieniem Hamato Yoshi. Jednak on i żółwie, które kupił w sklepie, ulegli mutacji przez mutagen. Po odnalezieniu swych podopiecznych nauczył ich ninjutsu. W dwóch ostatnich odcinkach pierwszej serii staje do walki ze Shredderem i odkrywa, że Karai to jego dawno zaginiona córka Miwa. W ostatnim odcinku 3 serii umiera w wyniku ataku Shreddera na jego osobę. Jednak w odc. 92 Żółwie ratują go, cofając się w czasie i niszcząc czasomierz Triceratonów tuż przed nim.
 • April O’Neil – przyjaciółka żółwi. Ma rude włosy i niebieskie oczy. Ma 16 lat. Czasem uważa, że Donatello jest dziwny. Podkochuje się w Caseyu. Walczy za pomocą Tessen, czyli dawnego japońskiego wachlarza z ostrzami na końcu. Była prawdziwym celem Kraangów. Jest mutantem, w połowie Kraangiem, w połowie człowiekiem, co chroni ją przed mutagenem. Boi się nietoperzy.
 • Casey Jones – pojawia się w drugim sezonie, gdy ratuje April przed Masaglutorem. Ma czarne włosy i brązowe oczy i ma 17 lat. Uważa się za ostatnią nadzieję Nowego Jorku. Sam walczy z Fioletowymi Smokami i mutantami. Chodzi do liceum April i gra w hokeja. Walczy kijem do hokeja, baseballa i rękawicą z paralizatorem. Pod wieloma względami podobny do Raphaela, z którym zaprzyjaźnia się w odcinku „Dobrzy, Źli i Casey Jones”. Podkochuje się w April. Boi się szczurów. Jego powiedzonko to: „GUNGALA”.
 • Karai/Miwa – córka i uczennica Shreddera. Dobrze rozumie się z Leonardo. Odnosi się sceptycznie do planów zemsty Shreddera. W ostatnim odcinku pierwszej serii okazuje się, że to ona jest dawno-zaginioną córką Hamato Yoshi (Mistrza Splintera). Shredder odebrał mu ją gdy była niemowlęciem. W odcinku „The Wrath of Tiger Claw” dowiaduje się prawdy o prawdziwym ojcu od Shreddera, a w odcinku „Vengeance is Mine” z pomocą Leonarda i jego braci ucieka z lochów Shreddera, lecz pod koniec odcinka podczas potyczki żółwi z klanem stopy wpada do zbiornika z mutagenem i zmienia się w zmutowanego węża.

Negatywni[edytuj | edytuj kod]

 • Shredder/Oroku Saki – mistrz ninjutsu, główny przeciwnik Żółwi. Jest największym wrogiem Mistrza Hamato Yoshi (Splintera), lecz kiedyś był jego przyjacielem. To on pozbawił Splintera rodziny i klanu. W walce używa szponów.
 • Kraangowiekosmici, którzy stworzyli mutagen. Z wyglądu przypominają mózgi. Używają robotów jako ciał. Korzystają z zaawansowanej technologii. Mają swoją siedzibę w TCRI. W odcinku Wielka Ucieczka zawierają sojusz ze Shredderem.
  • Arcy-Kraang – lider wszystkich Kraangów. Jest o wiele większy od innych i w odróżnieniu od nich umie normalnie mówić w sposób nadmiarowy.
  • Wice Arcy-Kraang – wicelider Kraangów. Jest mistrzem szpiegostwa. Używa robota „Irma” do kamuflażu. Kiedyś był członkiem ruchu oporu przeciwko Arcy-Kraangowi. Nosił wtedy imię Skoczek.
 • Baxter Stockman – naukowiec, który używa mechanicznej zbroi do walki. Wymyślił gryzonity czyli małe szczuropodobne roboty. Żółwie czasem nazywają go „Dexter Spackman” lub „Bluster Strupman”. Stworzył dla Xevera bioniczne nogi zasilane przez technologię Kraangów. W sezonie drugim zostaje zmieniony w mutanta człowieka-muchy i pracuje dla Shreddera.
 • Wąż/Wężochwast – pracował dla Kraangów. Po zetknięciu się z mutagenem zmienił się w zmutowaną roślinę.
 • Xever Montez/Rybiryj – sługa Shreddera, który jest liderem Fioletowych Smoków. Od młodego był złodziejem. Shredder uwolnił go z więzienia i od teraz Xever jest specem od brudnej roboty. Po zetknięciu się z mutagenem zmienił się w zmutowaną rybę. Później Baxter Stockman zbudował mu bioniczne nogi, dzięki którym mógł chodzić.
 • Chris Bradford/Psigniot/Razor – słynny mistrz sztuki walki, celebryta i sługa Shreddera. Michaelangelo chciał się z nim zaprzyjaźnić, lecz okazało się, że pracuje dla Shreddera. Po zetknięciu się z mutagenem zmienił się w zmutowanego psa z kolcami na ciele. W drugim sezonie po drugiej mutacji (w wyniku walki) jego wygląd ulega w znacznym stopniu pogorszeniu (przypomina szkieletowatego wilkołaka).
 • Tygrysi Pazur – zmutowany tygrys, zabójca na usługach Shreddera. Został przez niego sprowadzony po to by, ten wyeliminował Splintera i żółwie. Jest wobec Shreddera bardzo lojalny i jest prawą ręką w klanie stopy. Używa broni palnej (giwer i karabinu) i wielkiego miecza i używa też swojego jetpacka do lotu. Stracił ogon podczas walki z przeciwnikiem. W odcinku „Trzęsienie czerwi” zostaje połknięty przez wielkiego robala Kraangów, lecz odcinku „The Wrath of Tiger Claw” powraca do Shreddera i przysięga zemstę na żółwiach. Stracił oko w czasie szukania wymiaru ziemia. Pokonał żółwie z wersji 1987 według flashbacku w „The Wrath of Tiger Claw”, ale nie jest potwierdzone czy ich zabił.
 • Fioletowe smoki – miejski gang chuliganów w Nowym Yorku, którzy pracują dla Shreddera.
 • Dr Victor Falco/Król szczurów – naukowiec, który przeprowadzał eksperymenty na swoim współpracowniku doktorze Tylerze Rockwellu, zmieniając go w małpę. Z pomocą tych eksperymentów chciał zdobić zdolności „Telepatyczne”, jednak żółwie go pokonały. Innym razem podczas eksperymentu na szczurach stracił całą skórę i został oślepiony jednak mógł kontrolować szczury, w tym Splintera, jednak znów poniósł klęskę. Później stworzył wielkie zmutowane szczury, które porywały ludzi, by móc stworzyć szczuroludzi.
 • Vic/Pająkogryz – pazerny mężczyzna, który nagrał żółwie telefonem. Po zetknięciu się z mutagenem zmienił się w zmutowanego pająka. Z tego powodu chciał zemścić się na żółwiach. Często nazywa żółwie „Kung Fu Żabami”. Najbardziej lubił denerwować Rapha.
 • Justin – pokraczne stworzenie stworzone przez Kraangów i Karai. Ma w sobie DNA wszystkich gatunków zwierząt.
 • Cyber-Karaluch – zmutowany karaluch, który miał szpiegować Kraangów, jednak wpadł do zbiornika z mutagenem i zmienił się w mutanta.
 • Traszkominator – zmutowana traszka, na której eksperymentowali Kraangowie. Uwolnił się gdy Donatello otworzył drzwi więzienia, by uwolnić ojca April. Bardzo nie lubi Kraangów. Jest wyposażony w różne rodzaje broni od miotaczy ramiennych i wyrzutni rakiet po wybuchowe bumerangi.
 • Ivan Steranko/Rocksteady – rosyjski handlarz bronią i przyjaciel Shreddera. W odcinku „Legenda Kuro Kabuto” chciał zdobyć hełm Shreddera. W odcinku „Wężowy splot” zostaje zmieniony w zmutowanego nosorożca. Podoba mu się imię Rocksteady.
 • Anton Zeck/Bebop – złodziej, który używa kostiumu kamuflażu. Został wynajęty by wykraść hełm Shreddera dla Steranko. Od „Wężowy splot” odcinka został zmieniony w zmutowanego guźca. Nie lubi jak nazywa się go Bebop.
 • Hun – lider Fioletowych Smoków, który zna się na wschodnich sztukach walki.
 • Klon pani O’Neilklon matki April stworzony przez Kraangów, potrafi zmienić się w potwora.
 • Triceratoni – kosmiczne dinozaury, które przypominają triceraptosy (stąd ich nazwa). W intrze widzowie domyślają się, że przywieźli niezniszczalny generator czarnych dziur, który zniszczył całą Ziemię.

Pozostali[edytuj | edytuj kod]

 • Kirby O’Neil – ojciec April. Został porwany przez Kraangów. W odcinku Wielka Ucieczka zostaje uwolniony przez Donatello, lecz był kontrolowany przez Kraangów i dopiero ostatnim odcinku został uwolniony spod ich wpływu. W drugiej serii w odcinku „Sytuacja mutacja” ochraniając April dostał mutagenem i zmienił się w zmutowanego nietoperza. Lecz w odcinku „The Lonely Mutation of Baxter Stockman” dzięki anty-mutagenowi znów powrócił do swej normalnej postaci. W finale drugiego sezonu znów ulega mutacji (zmieniony w Kraango-zombie), ale dopiero w odcinku Battle for New York cz. 2 wrócił do normy po wyzwoleniu Nowego Yorku z rąk Kraangów.
 • Łuskogłowy – zmutowany aligator. Przyjaciel żółwi. Nienawidzi Kraangów i to przez nich stał się potworem. Najlepszy kumpel Michelangela. Nie lubi Donatella. W odcinku „TCRI” wskoczył w portal Kraangów, zamykając go. Pod koniec drugiego sezonie dzięki żółwiom wraca do Nowego Yorku.
 • Pete – przyjaciel Kirby'ego O’Neila. Zmieniony przez Kraangów w zmutowanego gołębia. Przekazał April wiadomość o bombie z mutagenem, którą Kraangowie podłożyli w centrum Nowego Jorku.
 • Tyler Rockwell – były współpracownik Dr. Victora Falco. Przez przeprowadzane na nim eksperymenty został zmieniony w małpę. Posiada moce umysłowe jak telekineza i kontrolę umysłów.
 • Pan Murakami – właściciel restauracji, przyjaciel żółwi. Jest niewidomy.
 • Jack Kurtzman – dziennikarz, który zajmuje się informacjami na temat Kraangów.
 • Tymothy aka Masakrator/Masaglutor – chłopak, który, był świadkiem walki żółwi z Baxterem Stockmanem. Dlatego chciał być wielkim bohaterem, lecz nie wychodzi mu za dobrze. Nosi zielony strój, by wyglądać jak jeden z żółwi. Żółwie uważają go za gamonia i głąba. Gdy chce jakoś pomóc to wszystko psuje. Po pierwszym spotkaniu z żółwiami wstępuje do Klanu Stopy, by udoskonalić swoje umiejętności. Zgłosił się na ochotnika do zmutowania się mutagenem Kraangów. W wyniku eksperymentu przemienia się w stworzenie z widocznymi ludzkimi organami, które zamiast skóry, mięśni i kości ma kwasową powłokę. W odcinku „Inwazja”, Donatello mówi zamrożonemu Tymothy'ego, że go odmrozi za jakieś 70 lat kiedy będzie pokój.
 • Spike/Slash – był zwykłym żółwiem, ulubieńcem Raphaela, lecz w odcinku „Piąty Element” wskutek wypicia mutagenu zmienił się w wielkiego i umięśnionego mutanta. Używa w walce maczugi. Chciał pozbyć się braci Rapha. Później Raph ratuje mu życie i Slash przechodzi na stronę dobra, mimo iż nie walczy razem z żółwiami. Slash tworzy potem własną 4-osobową grupę bohaterów, w której jest liderem.
 • Hachikopies Shreddera, Akita Inu. Poprzez jego dotyk, Chris Bradford zmienił się w mutanta. Najprawdopodobniej nazwany od legendarnego Hachika.
 • Żółwie ninja z wersji 1987 -– pojawiają się w odcinkach „Trzęsienie czerwi”. Tygrysi pazur ich pokonał, ale ich los potem jest nieznany. W odcinku „Inny wymiar żółwia” otwierają portal, by sprowadzić żółwie z 2012 do pomocy do walki z Krangiem.
 • April z wersji 1987 – pojawia się w odcinku „Trzęsienie czerwi”. Donniemu bardzo podoba się jej strój.
 • Casey z wersji 1987 – pojawia się w odcinku „Trzęsienie czerwi”. Jak dotąd nie zdejmuje swojej maski.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Światowa premiera Polska premiera N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
29.09.2012 04.11.2012 01 Wyjście z kanałów Rise of The Turtles
02
06.10.2012 11.11.2012 03 Żółwi charakterek Turtle Temper
13.10.2012 18.11.2012 04 Nowy kumpel, dawny wróg New Friend, Old Enemy
20.10.2012 25.11.2012 05 Chyba nazywa się Baxter Stockman I Think His Name is Baxter Stockman
27.10.2012 02.12.2012 06 Blaszany Łeb Metalhead
03.11.2012 09.12.2012 07 Małpi rozum Monkey Brains
10.11.2012 16.12.2012 08 Co uwiera Xevera? Never Say Xever
17.11.2012 17.03.2013 09 Ścieżka wojny The Gauntlet
24.11.2012 24.03.2013 10 Panika w kanałach Panic in the Sewers
08.12.2012 31.03.2013 11 Atak gryzonitów Mousers Attack!
15.12.2012 07.04.2013 12 Bestia z głębin It Came From the Depths
25.01.2013 21.04.2013 13 Ja, potwór I, Monster
01.02.2013 14.04.2013 14 Nowa dziewczyna New Girl In Town
08.02.2013 28.04.2013 15 Kosmiczny plan The Alien Agenda
15.02.2013 05.05.2013 16 Masakrator The Pulverizer
01.03.2013 30.06.2013 17 TCRI TCRI
15.03.2013 07.07.2013 18 Cyber-karaluch Cockroach Terminator
05.04.2013 14.07.2013 19 Gambit Baxtera Baxter’s Gambit
12.04.2013 21.07.2013 20 Wróg mojego wroga Enemy of My Enemy
27.04.2013 28.07.2013 21 Wendetta Karai Karai’s Vendetta
11.05.2013 04.08.2013 22 Powrót Masakratora The Pulverizer Returns!
20.07.2013 03.11.2013 23 Użądleni Parasitica
27.07.2013 10.11.2013 24 Wielka ucieczka Operation: Break Out
08.08.2013 17.11.2013 25 Ostatnie starcie Showdown
24.11.2013 26
SERIA DRUGA
12.10.2013 09.03.2014 27 Sytuacja mutacja The Mutation Situation
02.11.2013 16.03.2014 28 Róbcie to co ja Follow the Leader
19.10.2013 23.03.2014 29 Inwazja Wiewióroidów Invasion of the Squirrelanoids
09.11.2013 30.03.2014 30 Powrót Masaglutora Mutagen Man Unleashed
16.11.2013 06.04.2014 31 Mikey ma wysypkę Mikey Gets Shellacne
23.11.2013 13.04.2014 32 Cel: April O’Neil Target: April O’Neil
30.11.2013 20.04.2014 33 Piąty element Slash and Destroy
09.02.2014 27.04.2014 34 Spisek Kraangów The Kraang Conspiracy
02.02.2014 04.05.2014 35 Dobrzy, źli i Casey Jones The Good, The Bad and Casey Jones
16.02.2014 11.05.2014 36 Niby grzyby Fungus Humungous
23.02.2014 18.05.2014 37 Łebski blaszak Metalhead Rewired
02.03.2014 25.05.2014 38 Szczury i ludzie Of Rats and Men
14.03.2014 01.06.2014 39 Trzęsienie czerwi The Manhattan Project / Wormquake!
40
27.04.2014 24.08.2014 41 Labirynty i mutanty Mazes & Mutants
04.05.2014 31.08.2014 42 Mucha nie siada The Lonely Mutation of Baxter Stockman
11.05.2014 07.09.2014 43 Jak płaz z gadem Newtralized!
18.05.2014 14.09.2014 44 Pizzogęby Pizza Face
08.06.2014 21.09.2014 45 Gniew Tygrysa The Wrath of Tiger Claw
15.06.2014 28.09.2014 46 Legenda Kuro Kabuto The Legend of the Kuro Kabuto
22.06.2014 05.10.2014 47 Plan Dziesiąty Plan 10
29.06.2014 12.10.2014 48 Zemsta jest moja Vengeance is Mine
12.09.2014 19.10.2014 49 Duch z Chinatown A Chinatown Ghost Story
19.09.2014 26.10.2014 50 W głąb wymiaru X Into Dimension X!
26.09.2014 02.11.2014 51 Inwazja The Invasion
52
SERIA TRZECIA
03.10.2014 15.03.2015 53 Im dalej w las Within the Woods
10.10.2014 22.03.2015 54 U twych stóp A Foot Too Big
17.10.2014 29.03.2015 55 Pogrzebany sekret Buried Secrets
07.11.2014 05.04.2015 56 Rechot The Croaking
14.11.2014 12.04.2015 57 Senna jawa In Dreams
21.11.2014 19.04.2015 58 Wyścig z demonem Race With the Demon
11.01.2015 26.04.2015 59 Oczy Chimery Eyes of the Chimera
18.01.2015 03.05.2015 60 Nowa wizja Vision Quest
25.01.2015 10.05.2015 61 Powrót do Nowego Jorku Return to New York
01.02.2015 17.05.2015 62 Wężowy splot Serpent Hunt
08.03.2015 24.05.2015 63 Wieprz i nosorożec The Pig and the Rhino
15.03.2015 31.05.2015 64 Bitwa o Nowy Jork Battle for New York
65
22.03.2015 27.09.2015 66 Casey Jones kontra bandyci Casey Jones vs. the Underworld
26.04.2015 04.10.2015 67 Śmieciowy mściciel The Noxious Avenger
03.05.2015 11.10.2015 68 Starcie Mutazwierzaków Clash of the Mutanimals
10.05.2015 18.10.2015 69 Wejście gekona Meet Mondo Gecko
17.05.2015 25.10.2015 70 Zabójczy jad The Deadly Venom
02.08.2015 01.11.2015 71 Żółwie w przeszłości Turtles in Time
09.08.2015 08.11.2015 72 Legenda yokai Tale of the Yokai
16.08.2015 15.11.2015 73 Atak Mega-Shreddera Attack of the Mega Shredder!
23.08.2015 22.11.2015 74 Powrót Kłącza The Creeping Doom
13.09.2015 29.11.2015 75 Poczwórna pułapka The Fourfold Trap
20.09.2015 06.12.2015 76 Dinozaur w kanałach Dinosaur Seen in Sewers!
27.09.2015 13.12.2015 77 Projekt: Anihilacja Annihilation: Earth!
78
SERIA CZWARTA
25.10.2015 10.04.2016 79 Nieznany wszechświat Beyond the Known Universe
01.11.2015 17.04.2016 80 Księżyce Thalosa 3 The Moons of Thalos 3
08.11.2015 24.04.2016 81 Wiele do życzenia The Weird World Of Wyrm
15.11.2015 01.05.2016 82 Szczęki Armaggona The Outlaw Armaggon!
10.01.2016 08.05.2016 83 Zagadka starożytnych Eonów Riddle of the Ancient Aeons
17.01.2016 15.05.2016 84 Podróż do umysłu Mikey'ego Journey to the Center of Mikey's Mind
24.01.2016 22.05.2016 85 Arena zagłady The Arena of Carnage
31.01.2016 29.05.2016 86 Wojna o Wymiar X The War for Dimension X
13.03.2016 05.06.2016 87 Kosmiczny ocean The Cosmic Ocean
27.03.2016 12.06.2016 88 Inny wymiar żółwia Trans-Dimensional Turtles
03.04.2016 09.10.2016 89 Zemsta Triceratonów Revenge of the Triceratons
10.04.2016 16.10.2016 90 Robaczywy układ The Evil of Dregg
17.04.2016 23.10.2016 91 Wieczny ogień The Ever-Burning Fire
24.04.2016 30.10.2016 92 Druga szansa Earth's Last Stand
14.08.2016 06.11.2016 93 Krajobraz po bitwie City at War
21.08.2016 13.11.2016 94 Zwichnięta stopa Broken Foot
28.08.2016 20.11.2016 95 Trzej to już rój The Insecta Trifecta
04.09.2016 27.11.2016 96 Mutanty kontra gangsterzy Mutant Gangland
11.09.2016 04.12.2016 97 Z kart komiksu Bat in the Belfry
06.11.2016 23.04.2017 98 Super Shredder The Super Shredder
13.11.2016 30.04.2017 99 Czarna godzina Darkest Plight
20.11.2016 07.05.2017 100 Moc, która jest w tobie The Power Inside Her
05.02.2017 21.05.2017 101 Tokka kontra świat Tokka vs. the World
12.02.2017 28.05.2017 102 Ogon tygrysa The Tale of Tiger Claw
19.02.2017 04.06.2017 103 Requiem Requiem
26.02.2017 05.06.2017 104 Owari Owari
SERIA PIĄTA
19.03.2017 01.10.2017 105 Zwój Demodragona Scroll of the Demodragon
26.03.2017 08.10.2017 106 Zapomniany miecznik The Forgotten Swordsman
02.04.2017 15.10.2017 107 Serce zła Heart of Evil
09.04.2017 22.10.2017 108 Czas końca End Times
18.06.2017 19.11.2017 109 Zderzenie światów When Worlds Collide
26.11.2017 110
23.07.2017 17.12.2017 111 Yojimbo Yojimbo
30.07.2017 17.12.2017 112 Osoroshi no Tabi Osoroshi no Tabi
06.08.2017 17.12.2017 113 Kagayake! Kintaro Kagayake! Kintaro
13.08.2017 29.10.2017 114 Samotny szczur z dziećmi Lone Rat and Cubs
22.09.2017 03.06.2018 115 Wojownik z pustkowia Raphael: Mutant Apocalypse, Part 1 – The Wasteland Warrior
10.06.2018 116 Niemożliwa pustynia[2] Raphael: Mutant Apocalypse, Part 2 – The Impossible Desert
17.06.2018 117[3] Carmageddon! Raphael: Mutant Apocalypse, Part 3 – Carmageddon!
27.09.2017 03.12.2017 118 Klątwa Savanti Romero The Curse of Savanti Romero
27.09.2017 10.12.2017 119 Krypta Draculi The Crypt of Dracula
04.10.2017 17.12.2017 120 Eksperyment Frankensteina The Frankenstein Experiment
11.10.2017 24.12.2017 121 Potwory wśród nas Monsters Among Us
12.11.2017 24.06.2018 122 Poszukiwani: Bebop i Rocksteady Wanted: Bebop & Rocksteady
12.11.2017 24.06.2018 123 Stopa znów na chodzie The Foot Walks Again!
12.11.2017 24.06.2018 124 Podwójne kłopoty The Big Blowout

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Tuning in to TV: Teenage Mutant Ninja Turtles have new series, toys. [w:] The Washington Times [on-line]. 29 lipca 2012. [dostęp 2012-07-26].
 2. Na kanale Nicktoons odcinek 116 został wyemitowany w wersji skróconej o 8 minut z przyczyn technicznych (nie wyemitowano jego środkowej części).
 3. Na kanale Nicktoons odcinek 117 został wyemitowany w wersji skróconej o 8 minut z przyczyn technicznych (środkowa jego część nie została wyemitowana)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]