New York Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
New York Open 2018
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt Nassau Veterans Memorial Coliseum
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 12–18.02.2018
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 748 450 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Josh Ripple
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Południowa Afryka Kevin Anderson
Gra podwójna
Białoruś Maks Mirny
Austria Philipp Oswald
2019
Strona internetowa

New York Open 2018tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2018 z cyklu New York Open rozgrywany w dniach 12–18 lutego 2018 roku w Nowym Jorku na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 748 450 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking
Osiągnięcie
01 Południowa Afryka Kevin Anderson 11 zwycięstwo
02 Stany Zjednoczone Sam Querrey 12 finał
03 Stany Zjednoczone John Isner 18 2. runda
04 Francja Adrian Mannarino 25 półfinał
05 Japonia Kei Nishikori 27 półfinał
06 Stany Zjednoczone Ryan Harrison 45 2. runda
07 Stany Zjednoczone Steve Johnson 50 1. runda
08 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 57 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 5 6  
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 3 7 4  
  1  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 3 7  
  5  Japonia Kei Nishikori 1 6 64  
 Mołdawia Radu Albot 6 3 1
  5  Japonia Kei Nishikori 4 6 6  
    1  Południowa Afryka Kevin Anderson 4 6 7
  2  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 3 61
  Q  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 5 6 3  
4  Francja Adrian Mannarino 7 2 6  
4  Francja Adrian Mannarino 7 5 3
  2  Stany Zjednoczone Sam Querrey 65 7 6  
 Chorwacja Ivo Karlović 65 64
  2  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Południowa Afryka Kevin Anderson 3 6 7  
Q  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 4 6 7     Q  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 6 4 65  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 3 65       1  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 5 6
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 4 6 6        Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 3 7 4
WC  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 6 4 2      Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 3 6
 Izrael Dudi Sela 6 6      Izrael Dudi Sela 4 6 0  
8  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 4 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Stany Zjednoczone John Isner 65 6 3  
 Mołdawia Radu Albot 6 6      Mołdawia Radu Albot 7 3 6  
Q  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 4 3        Mołdawia Radu Albot 6 3 1
 Dominikana Víctor Estrella 5 1       5  Japonia Kei Nishikori 4 6 6
 Rosja Jewgienij Donskoj 7 6      Rosja Jewgienij Donskoj 2 4
WC  Stany Zjednoczone Noah Rubin 5 3     5  Japonia Kei Nishikori 6 6  
5  Japonia Kei Nishikori 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 3 67  
Q  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 1 6 7     Q  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 7 7  
Q  Włochy Stefano Travaglia 6 61 4      Francja Jérémy Chardy 5 65  
 Francja Jérémy Chardy 4 7 6       Q  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 5 6 3
 Słowenia Blaž Kavčič 4 2       4  Francja Adrian Mannarino 7 2 6
 Niemcy Peter Gojowczyk 6 6      Niemcy Peter Gojowczyk 7 5 1k
    4  Francja Adrian Mannarino 65 7 4  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 7  
 Stany Zjednoczone Donald Young 3 64     6  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 4  
 Stany Zjednoczone Jared Donaldson 4 64      Chorwacja Ivo Karlović 6 6  
 Chorwacja Ivo Karlović 6 7        Chorwacja Ivo Karlović 65 64
 Rosja Michaił Jużny 3 6 6       2  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 7
 Australia Matthew Ebden 6 3 4      Rosja Michaił Jużny 4 3
    2  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 119 250 250
Finalista 62 805 150
Półfinalista 34 020 90
Ćwierćfinalista 19 385 45
2. runda 11 420 20
1. runda 6765 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Ranking
Osiągnięcie
01 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
30 1. runda
02 Białoruś Maks Mirny
Austria Philipp Oswald
84 zwycięstwo
03 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
Australia John-Patrick Smith
97 1. runda
04 Szwecja Robert Lindstedt
Chorwacja Franko Škugor
102 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
4 4  
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 6      Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
4 6 6  
 Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 6      Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 3 10  
 Kanada Daniel Nestor
 Wielka Brytania Neal Skupski
3 1        Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 6  
3  Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Australia John-Patrick Smith
64 4       Alt  Mołdawia Radu Albot
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili
4 3  
Alt  Mołdawia Radu Albot
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili
7 6     Alt  Mołdawia Radu Albot
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili
 Niemcy Peter Gojowczyk
 Filipiny Treat Huey
6 6      Niemcy Peter Gojowczyk
 Filipiny Treat Huey
w/o  
WC  Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald
 Stany Zjednoczone Max Schnur
2 4        Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 6 6
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
7 6       2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
6 4 10
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Indie Divij Sharan
5 3      Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
6 64 10  
 Australia Matthew Ebden
 Stany Zjednoczone Donald Young
1 4     4  Szwecja Robert Lindstedt
 Chorwacja Franko Škugor
1 7 7  
4  Szwecja Robert Lindstedt
 Chorwacja Franko Škugor
6 6        Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
6 4 7
WC  Barbados Darian King
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
0 4       2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
4 6 10  
 Japonia Ben McLachlan
 Francja Hugo Nys
6 6      Japonia Ben McLachlan
 Francja Hugo Nys
6 3 5
 Indie Leander Paes
 Indie Purav Raja
3 4     2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
4 6 10  
2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 36 230 250
Finaliści 19 040 150
Półfinaliści 10 320 90
Ćwierćfinaliści 5910 45
1. runda 3460 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]