Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018
Norwegia
Kod MKOl NOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018
Pjongczang
Chorąży Emil Hegle Svendsen
Liczba zawodników 109 w 64 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
14
Srebro
14
Brąz
11
Razem
39

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – kadra sportowców z Norwegii, którzy wystąpili na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczangu. Licząc 109 zawodników zmagających się w 11 dyscyplinach z 15 była jedną z największych reprezentacji.

W ostatecznym rozrachunku Norwedzy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej igrzysk zdobywając 39 medali: po 14 złotych i srebrnych oraz 11 brązowych, prześcigając m.in. długo prowadzącą reprezentację Niemiec[1][2]. Pierwszy medal dla reprezentacji – srebrny – zdobyła w pierwszym dniu zawodów medalowych biegaczka Marit Bjoergen[3]. Pierwsze złoto wygrał następnego dnia biegacz Simen Hegstad Krüger[4][5]. Najwięcej medali przyniosły Norwegii biegi narciarskie (14), biathlon oraz narciarstwo alpejskie (po 6) i skoki narciarskie (5).

Sportowcy[edytuj | edytuj kod]

Liczba sportowców startujących w poszczególnych dyscyplinach:

Dyscyplina Mężczyźni Kobiety Razem
Biathlon 6 5 11
Biegi narciarskie 11 9 20
Curling 6 1 7
Hokej na lodzie 25 0 25
Kombinacja norweska 5 0 5
Łyżwiarstwo szybkie 7 2 9
Narciarstwo alpejskie 7 4 11
Narciarstwo dowolne 5 3 8
Skeleton 1 0 1
Skoki narciarskie 5 2 7
Snowboarding 4 1 5
Razem 82 27 109

Medale[edytuj | edytuj kod]

Medale według dni
Dzień Data Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
Dzień 1 10.02 0 3 1 4
Dzień 2 11.02 1 1 2 4
Dzień 3 12.02 1 0 0 1
Dzień 4 13.02 1 1 0 2
Dzień 5 14.02 0 0 0 0
Dzień 6 15.02 3 2 1 6
Dzień 7 16.02 0 1 1 2
Dzień 8 17.02 1 0 2 3
Dzień 9 18.02 2 1 1 4
Dzień 10 19.02 2 0 0 2
Dzień 11 20.02 0 1 0 1
Dzień 12 21.02 2 1 1 4
Dzień 13 22.02 0 1 0 1
Dzień 14 23.02 0 2 0 2
Dzień 15 24.02 0 0 1 1
Dzień 16 25.02 1 0 0 1
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Gold medal.svg Złoto Simen Hegstad Krüger Biegi narciarskie bieg łączony mężczyzn 11 lutego
Maren Lundby Skoki narciarskie skocznia normalna kobiet 12 lutego
Johannes Høsflot Klæbo Biegi narciarskie sprint mężczyzn 13 lutego
Aksel Lund Svindal Narciarstwo alpejskie zjazd mężczyzn 15 lutego
Johannes Thingnes Biathlon bieg indywidualny mężczyzn 15 lutego
Ragnhild Haga Biegi narciarskie bieg indywidualny kobiet 15 lutego
Ingvild Flugstad Østberg

Astrid Uhrenholdt Jacobsen

Ragnhild Haga

Marit Bjørgen

Biegi narciarskie sztafeta kobiet 17 lutego
Didrik Tønseth

Martin Johnsrud Sundby

Simen Hegstad Krüger

Johannes Høsflot Klæbo

Biegi narciarskie sztafeta mężczyzn 18 lutego
Øystein Bråten Narciarstwo dowolne slopestyle mężczyzn 18 lutego
Daniel-André Tande

Andreas Stjernen

Johann André Forfang

Robert Johansson

Skoki narciarskie konkurs drużynowy mężczyzn 19 lutego
Håvard Holmefjord Lorentzen Łyżwiarstwo szybkie 500 m mężczyzn 19 lutego
Martin Johnsrud Sundby

Johannes Høsflot Klæbo

Biegi narciarskie sprint drużynowy mężczyzn 21 lutego
Håvard Bøkko

Sindre Henriksen

Simen Spieler Nilsen

Sverre Lunde Pedersen

Łyżwiarstwo szybkie bieg drużynowy mężczyzn 21 lutego
Marit Bjørgen Biegi narciarskie bieg masowy kobiet 25 lutego
Silver medal.svg Srebro Marte Olsbu Biathlon sprint kobiet 10 lutego
Marit Bjørgen Biegi narciarskie bieg łączony kobiet 10 lutego
Johann André Forfang Skoki narciarskie skocznia normalna mężczyzn 10 lutego
Martin Johnsrud Sundby Biegi narciarskie bieg łączony mężczyzn 11 lutego
Maiken Caspersen Falla Biegi narciarskie sprint kobiet 13 lutego
Ragnhild Mowinckel Narciarstwo alpejskie slalom gigant kobiet

zjazd kobiet

15 lutego

21 lutego

Kjetil Jansrud Narciarstwo alpejskie zjazd mężczyzn 15 lutego
Simen Hegstad Krüger Biegi narciarskie bieg indywidualny mężczyzn 16 lutego
Henrik Kristoffersen Narciarstwo alpejskie slalom gigant mężczyzn 18 lutego
Marte Olsbu

Tiril Eckhoff

Johannes Thingnes

Emil Hegle Svendsen

Biathlon sztafeta mieszana 20 lutego
Jørgen Gråbak

Jarl Magnus Riiber

Espen Andersen

Jan Schmid

Kombinacja norweska drużynowo 22 lutego
Lars Helge Birkeland

Tarjei

Johannes Thingnes

Emil Hegle Svendsen

Biathlon sztafeta mężczyzn 23 lutego
Håvard Holmefjord Lorentzen Łyżwiarstwo szybkie 1000 m mężczyzn 23 lutego
Bronze medal.svg Brąz Robert Johansson Skoki narciarskie skocznia normalna mężczyzn

skocznia duża mężczyzn

10 lutego

17 lutego

Hans Christer Holund Biegi narciarskie bieg łączony mężczyzn 11 lutego
Sverre Lunde Pedersen Łyżwiarstwo szybkie 5000 m mężczyzn 11 lutego
Marit Bjørgen

(ex aequo z Finką Krista Pärmäkoski)

Biegi narciarskie bieg indywidualny kobiet 15 lutego
Kjetil Jansrud Narciarstwo alpejskie supergigant mężczyzn 16 lutego
Tiril Eckhoff Biathlon bieg masowy kobiet 17 lutego
Emil Hegle Svendsen Biathlon bieg masowy mężczyzn 18 lutego
Marit Bjørgen

Maiken Caspersen Falla

Biegi narciarskie sprint drużynowy kobiet 21 lutego
Nina Haver-Løseth

Kristin Anna Lysdahl

Maren Skjøld

Sebastian Foss Solevåg

Leif Kristian Nestvold-Haugen

Jonathan Nordbotten

Narciarstwo alpejskie zawody drużynowe 24 lutego

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Kary Pozycja Źródło
Erlend Bjøntegaard Sprint mężczyzn 23:56,2 2 5. [6]
Tarjei Bø 24:12,5 2 13.
Emil Hegle Svendsen 24:23,8 2 18.
Johannes Thingnes Bø 24:51,5 4 31.
Tarjei Bø Bieg pościgowy mężczyzn 33:54,3 3 4. [7]
Erlend Bjøntegaard 34:18,0 4 9.
Emil Hegle Svendsen 35:33,2 5 20.
Johannes Thingnes Bø 35:42,7 6 21.
Johannes Thingnes Bø Bieg indywidualny 48:03,8 2 Gold medal.svg [8]
Emil Hegle Svendsen 49:40,5 2 10.
Tarjei Bø 50:05,3 2 13.
Lars Helge Birkeland 53:46,8 4 60.
Emil Hegle Svendsen bieg ze startu wspólnego (m) 35:58,5 2 Bronze medal.svg [9]
Erlend Bjøntegaard 36:19,4 2 7.
Tarjei Bø 36:12,9 3 8.
Johannes Thingnes Bø 37:07,3 3 16.
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Sztafeta 4 × 7,5 km (m) 1:16:12,0 1 Silver medal.svg [10]
Marte Olsbu Sprint kobiet 21:30,4 1 Silver medal.svg [11]
Tiril Eckhoff 22:32,4 4 24.
Synnøve Solemdal 23:23,9 3 50.
Ingrid Landmark Tandrevold 23:49,1 4 59.
Marte Olsbu Bieg pościgowy kobiet 31:42,6 4 4. [12]
Tiril Eckhoff 32:23,1 5 9.
Synnøve Solemdal 34:45,5 4 41.
Ingrid Landmark Tandrevold 34:56,8 4 42.
Tiril Eckhoff Bieg indywidualny 44:41,9 4 23. [13]
Synnøve Solemdal 45:33,0 2 40.
Ingrid Landmark Tandrevold 46:14,7 3 43.
Marte Olsbu 48:58,8 7 71.
Tiril Eckhoff bieg masowy kobiet 35:50,7 2 Bronze medal.svg [14]
Marte Olsbu 36:14,6 1 8.
Synnøve Solemdal
Tiril Eckhoff
Ingrid Landmark Tandrevold
Marte Olsbu
Sztafeta 4 × 6 km 1:12:33,1 3 4. [15]
Marte Olsbu
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bør
Emil Hegle Svendsen
sztafeta mieszana 1:08:55,2 1 Silver medal.svg [16]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
czas Pozycja czas Pozycja czas Pozycja czas Pozycja
Simen Hegstad Krüger Bieg na 15 km N/A 34:02,2 Silver medal.svg [17]
Martin Johnsrud Sundby N/A 34:08,8 4.
Hans Christer Holund N/A 34:18,4 6.
Finn Hågen Krogh N/A 35:14,4 18.
Simen Hegstad Krüger Bieg na 30 km N/A 1:16,20,0 Gold medal.svg [18]
Martin Johnsrud Sundby N/A 1:16:28,0 Silver medal.svg
Hans Christer Holund N/A 1:16:29,9 Bronze medal.svg
Johannes Høsflot Klæbo N/A 1:17:03,4 10.
Martin Johnsrud Sundby Bieg na 50 km N/A 2:11:05,8 5. [19]
Hans Christer Holund N/A 2:11:12,2 6.
Emil Iversen N/A 2:12:59,0 10.
Niklas Dyrhaug N/A 2:13:20,5 13.
Johannes Høsflot Klæbo Sprint 3:08,73 2. 3:11,09 1. 3:06,01 1. 3:05,75 Gold medal.svg [20][21][22][23][24][25][26]
Pål Golberg 3:13,71 11. 3:11,07 2. 3:07,24 4. 3:09,56 4.
Emil Iversen 3:14,36 12. 3:10,21 2. 3:14,09 4. NQ
Eirik Brandsdal 3:15,95 18. 3:18,25 5. NQ
Martin Johnsrud Sundby
Johannes Høsflot Klæbo
Sprint drużynowy N/A 16:03,97 1. 15:56,26 Gold medal.svg [27][28]
Didrik Tønseth
Martin Johnsrud Sundby
Simen Hegstad Krüger
Johannes Høsflot Klæbo
Sztafeta 4 × 10 km N/A 1:33:04,9 Gold medal.svg [29]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
czas Pozycja czas Pozycja czas Pozycja czas Pozycja
Ragnhild Haga Bieg na 10 km N/A 25:00,5 Gold medal.svg [30]
Marit Bjørgen N/A 25:32,4 Bronze medal.svg
Ingvild Flugstad Østberg N/A 26:06,0 7.
Heidi Weng N/A 26:25,1 11.
Marit Bjørgen Bieg na 15 km N/A 40:52,7 Silver medal.svg [31]
Heidi Weng N/A 41:25,6 9.
Ingvild Flugstad Østberg N/A 41:43,2 11.
Ragnhild Haga N/A 42:07,6 15.
Marit Bjørgen Bieg na 30 km N/A 1:22:17,6 Gold medal.svg [32]
Ingvild Flugstad Østberg N/A 1:24:18,0 4.
Heidi Weng N/A 1:26:25,5 8.
Ragnhild Haga N/A 1:27:11,5 12.
Maiken Caspersen Falla Sprint 3:09,13 2. 3:11,98 1. 3:10,55 2. 3:06,87 Silver medal.svg [33][34][35][36][37][38][39]
Heidi Weng 3:16,28 10. 3:15,68 2. 3:16,22 6. NQ
Ingvild Flugstad Østberg 3:17,35 13. 3:14,87 3. NQ
Kathrine Rolsted Harsem 3:18,48 17. 3:14,87 4. NQ
Marit Bjørgen
Maiken Caspersen Falla
Sprint drużynowy N/A 16:33,28 1. 15:59,44 Bronze medal.svg [40][41]
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Jacobsen
Ragnhild Haga
Marit Bjørgen
Sztafeta 4 × 5 km N/A 51:24,3 Gold medal.svg [42]


Curling pictogram.svg Curling[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Tie-breaker Półfinały Finał/3.miejsce Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Thomas Ulsrud
Torger Nergård
Christoffer Svae
Håvard Vad Petersson
Markus Høiberg
turniej mężczyzn  Japonia
4:6
 Kanada
4:7
 Korea Południowa
7:5
 Szwajcaria
5:7
 Dania
10:8
 Stany Zjednoczone
8:5
 Wielka Brytania
3:10
 Włochy
4:6
 Szwecja
7:2
6. NQ 6. [43]
Kristin Moen Skaslien
Magnus Nedregotten
turniej par mieszanych  Kanada
9:6
Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Sportowcy z Rosji
3:4
 Korea Południowa
8:3
 Szwajcaria
6:5
 Finlandia
7:6
 Stany Zjednoczone
3:10
 Chiny
3:9
N/A 4.  Chiny
9:7
 Kanada
4:8
Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Sportowcy z Rosji
4:8[44].
Bronze medal.svg

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Turniej mężczyzn

Reprezentacja mężczyzn

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Runda kwalifikacyjna Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Norwegia mężczyźni  Szwecja
0:4
 Finlandia
1:5
 Niemcy
1:2
4.  Słowenia
2:1
Międzynarodowy Komitet Olimpijski Olimpijczycy rosyjscy
1:6
NQ [45]

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja Źródło
Odległość Nota Pozycja Strata czasowa Czas biegu Pozycja Czas łączny
Jarl Magnus Riiber skocznia normalna/10 km 111,0 126,9 2. + 0:15 24:58,9 23. 25:13,9 + 22,5 4. [46][47]
Espen Andersen 104,5 117,2 7. + 0:54 25:11,1 28. 26:05,1 + 1:13,7 10.
Jørgen Gråbak 90,0 93,6 23. + 2:28 24:53,3 20. 27:21,3 + 2:29,9 18.
Jan Schmid 88,0 88,8 31. + 2:47 24:47,8 18. 27:34,8 + 2:43,4 25.
Jarl Magnus Riiber skocznia duża/10 km 139,0 138,6 2. + 0:01 23:54,3 17. 23:55,3 + 2,8 4. [48][49]
Jørgen Gråbak 119,5 110,9 19. + 1:52 23:25,3 6. 25:17,3 + 1:24,8 10.
Jan Schmid 119,0 107,9 22. + 2:04 23:15,7 2. 25:19,7 + 1:27,7 11.
Espen Andersen 121,0 105,6 25. + 2:13 24:23,8 31. 26:36,8 + 2:44,3 22.
Jørgen Gråbak
Jarl Magnus Riiber
Espen Andersen
Jan Schmid
Drużynowo 133,5
133,5
128,5
132,0
114,4
117,9
105,0
111,9
4. + 0:27 11:46,9
11:28,2
11:55,5
11:24,9
2. 47:02,5 + 52,7 Silver medal.svg [50][51]

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Håvard Holmefjord Lorentzen 500 m mężczyzn 34,41 OR Gold medal.svg [52]
Henrik Fagerli Rukke 35,500 28.
Håvard Holmefjord Lorentzen 1000 m mężczyzn 1:07,99 Silver medal.svg [53]
Henrik Fagerli Rukke 1:10,25 32.
Sindre Henriksen 1500 m mężczyzn 1:45,64 7. [54]
Sverre Lunde Pedersen 1:46,12 9.
Allan Johansson DNF
Sverre Lunde Pedersen 5000 m mężczyzn 6:11,618 Bronze medal.svg [55]
Simen Spieler Nilsen 6:18,39 13.
Håvard Bøkko 6:24,50 18.
10 000 m mężczyzn 13:17,47 11. [56]
Hege Bøkko 500 m kobiet 38,538 18. [57]
Ida Njåtun 39,33 27.
Ida Njåtun 1000 m kobiet 1:15,43 10. [58]
Hege Bøkko 1:15,98 14.
Ida Njatun 1500 m kobiet 1:56,46 7. [59]
3000 m kobiet 4:06,67 12. [60]
Zawodnik Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas
Sindre Henriksen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
bieg drużynowy mężczyzn  Nowa Zelandia 3:40,09  Holandia 3:37,08 OR  Korea Południowa 3:37,32 OR[61] Gold medal.svg [62]
Sverre Lunde Pedersen bieg masowy mężczyzn N/A - 7:58,65 NQ

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]


Zawodnik Konkurencja 1 przejazd 2 przejazd Łącznie Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Aksel Lund Svindal zjazd (m) N/A 1:40,25 Gold medal.svg [63]
Kjetil Jansrud N/A 1:40,37 Silver medal.svg
Aleksander Aamodt Kilde N/A 1:42,18 15.
Kjetil Jansrud supergigant (m) N/A 1:24,62 Bronze medal.svg [64]
Aksel Lund Svindal N/A 1:24,93 5.
Aleksander Aamodt Kilde N/A 1:25,71 13.
Henrik Kristoffersen slalom gigant (m) 1:09,58 10. 1:09,73 1. 2:19,31 Silver medal.svg [65]
Leif Kristian Haugen 1:08,93 3. 1:11,30 25. 2:20,23 8.
Aleksander Aamodt Kilde DNF
Kjetil Jansrud DNF
Sebastian Foss Solevåg slalom (m) 48,53 5. 51,65 20. 1:40,18 10. [66]
Leif Kristian Haugen 49,27 14. 51,04 7. 1:40,31 13.
Henrik Kristoffersen 47,72 1. DNF
Jonathan Nordbotten NQ
Kjetil Jansrud superkombinacja (m) 1:19,51 4. 49,16 19. 2:08,67 7. [67]
Aleksander Aamodt Kilde 1:20,92 18. 50,15 26. 2:11,07 21.
Sebastian Foss Solevåg 1:24,35 58. DNF
Aksel Lund Svindal 1:19,31 2. DNS
Ragnhild Mowinckel zjazd (k) N/A 1:39,31 Silver medal.svg [68]
supergigant (k) N/A 1:22,00 13. [69]
Ragnhild Mowinckel slalom gigant (k) 1:11,17 4. 1:09,24 5. 2:20,41 Silver medal.svg [70]
Nina Løseth 1:13,13 18. 1:09,97 13. 2:23,10 15.
Kristin Lysdahl 1:13,45 21. 1:09,95 12. 2:23,40 18.
Maren Skjøld DNF
Nina Løseth slalom (k) 49,75 5. 50,41 11. 1:40,16 6. [71]
Maren Skjøld 51,44 19. 51,18 23. 1:42,62 22.
Kristin Lysdahl 52,12 28. 50,90 21. 1:43,02 25.
Ragnhild Mowinckel superbombinacja (k) 1:40,11 2. 42,52 11. 2:22,63 4. [72]
Zawodnik Konkurencja 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Nina Loseth
Kristin Lysdahl
Maren Skjold
Sebastian Foss Solevag
Leif Kristian Nestvold-Haugen
Jonathan Nordbotten
drużynowo Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Sportowcy z Rosji
W (4:0)
 Wielka Brytania
W (2:2[73])
 Austria
P (1:3)
 Francja
W (2:2[74])
Bronze medal.svg [75]

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Jazda po muldach
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3
Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce
Vinjar Slåtten jazda po muldach mężczyzn DNF 21,16 77,49 2. 24,99 79,18 8. 24,31 78,87 5. 26,71 33,61 6. [76][77][78][79][80]
Hedvig Wessel jazda po muldach kobiet 29,70 68,64 18. 30,03 71,66 5. 29,99 68,77 19. NQ [81][82][83][84][85]
Slopestyle, Halfpipe
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Ślizg 1 Ślizg 2 Najlepszy Miejsce Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Najlepszy Miejsce
Øystein Bråten slopestyle mężczyzn 83,20 93,80 93,80 4. 95,00 46,40 24,00 95,00 Gold medal.svg [86][87]
Ferdinand Dahl 46,60 89,00 89,00 10. 42,20 76,40 41,80 76,40 8.
Felix Stridsberg-Usterud 14,60 84,20 84,20 14. NQ
Christian Nummedal 27,00 29,20 29,20 28. NQ
Tiril Sjåstad Christiansen slopestyle kobiet 55,80 89,00 89,00 2. 5,20 24,00 60,40 60,40 9. [88][89]
Johanne Killi 87,80 64,20 87,80 3. 10,20 76,80 54,40 76,80 5.

Skeleton pictogram.svg Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Alexander Henning Hanssen mężczyźni 51,44 17. 51,51 22. 51,37 19. 51,57 18. 3:25,89 20. [90]

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja Źródło
odległość Nota Miejsce odległość Nota odległośc Nota
Daniel-André Tande Skocznia normalna 100,0 123,0 8. 103,5 118,7 111,5 123,6 242,3 6. [91][92][93]
Johann André Forfang 100,0 121,4 13. 106,0 125,9 109,5 125,0 250,9 Silver medal.svg
Andreas Stjernen 100,0 119,3 15. 104,0 114,5 103,5 111,3 225,8 15.
Robert Johansson 98,0 118,3 19. 100,5 119,9 113,5 129,8 249,7 Bronze medal.svg
Robert Johansson Skocznia duża 135,0 131,9 1. 137,5 138,3 134,5 137,0 245,3 Bronze medal.svg [94][95][96]
Johann André Forfang 137,0 128,7 2. 133,0 132,1 134,5 139,5 271,6 5.
Daniel-André Tande 131,5 126,5 6. 131,0 128,9 138,5 144,2 273,1 4.
Andreas Stjernen 128,5 110,2 19. 134,5 134,7 131,5 132,6 267,3 8.
Maren Lundby skocznia normalna kobiety N/A 105,5 125,4 110,0 139,2 264,6 Gold medal.svg [97][98]
Silje Opseth N/A 89,5 83,5 91,5 94,7 178,2 16.
Daniel-André Tande
Andreas Stjernen
Johann André Forfang
Robert Johansson
Konkurs drużynowy N/A 136,0
133,0
132,5
137,5
141,8
134,6
132,3
137,2
140,5
135,5
132,0
136,0
145,5
139,8
129,7
137,6
1098,5 Gold medal.svg [99][100]

Snowboarding pictogram.svg Snowboarding[edytuj | edytuj kod]

Big Air
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przejazd 1 Przejazd 2 wynik Miejsce Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 wynik Pozycja
Ståle Sandbech mężczyźni 84,75 41,25 84,75 7. NQ [101][102]
Torgeir Bergrem 94,25 59,50 94,25 4. 88,50 42,50 JNS 131,00 7.
Marcus Kleveland 84,25 46,00 84,25 10. NQ
Silje Norendal kobiety 76,00 77,50 77,50 10. 70,50 61,00 JNS 131,50 6. [103][104]
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Zjazd 1 Zjazd 2 Wynik Miejsce Zjazd 1 Zjazd 2 Zjazd 3 wynik Pozycja
Marcus Kleveland slopestyle mężczyzn 83,71 32,30 83,71 1. 77,76 43,71 37,18 77,76 6. [105][106][107]
Mons Røisland 76,50 43,68 76,50 4. DNS
Torgeir Bergrem 45,80 75,45 75,45 5. 58,80 75,80 60,03 75,80 8.
Ståle Sandbech 74,11 82,13 82,13 4. 44,81 81,01 38,13 81,01 4.
Silje Norendal slopestyle kobiet N/A 73,91 47,66 N/A 73,91 4. [108]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tabela - Klasyfikacja medalowa Pjongczang - Zimowe Igrzyska Olimpijskie [archiwum 2018-02-14], „Przegląd Sportowy”, 14 lutego 2018 [dostęp 2018-03-25] (pol.).
  2. PjongCzang 2018: wspaniałe igrzyska Niemców. Przez tydzień zdobyli więcej złotych medali niż w Soczi, PolskieRadio.pl, 15 lutego 2018 [dostęp 2018-03-25] (pol.).
  3. Pjongczang 2018. Charlotte Kalla mistrzynią olimpijską w biegu łączony 2x7,5 km, Eurosport.interia.pl, 10 lutego 2018 [dostęp 2018-02-10] (pol.).
  4. Daniel Topczewski, Pjongczang 2018: Dominacja Norwegów, złoto dla Simena Hegstada Krügera, „Sportsinwinter.pl”, 11 lutego 2018 [dostęp 2018-03-25] (pol.).
  5. Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Biegi narciarskie. Simen Hegstad Krueger ze złotem, „Sport.pl”, 11 lutego 2018 [dostęp 2018-03-25] (pol.).
  6. Biathlon Results Men's 10 km Sprint (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  7. Biathlon Results Men's 12,5 km Pursuit (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  8. Biathlon Results Men's 20 km Individual (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  9. Biathlon Results Men's 15 km Mass Start (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  10. Biathlon Results Men's 4x7,5 km Relay (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  11. Biathlon Results Women's 7,5 km SPrint (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  12. Biathlon Results Women's 10 km Purusit (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  13. Biathlon Results Women's 15 km Individual (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-20)].
  14. Biathlom Results Women's 12.5 Mass Start (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  15. Biathlon Results Women's 4x6 km Relay (ang.). pyeongchang2018.com.
  16. Biathlon Results 2x6 km Women's + 2x7,5 km Men Mixed Relay (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  17. Cross-Country Skiing Results Men's 15 km Free (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  18. Cross-Country Skiing Results Men's 15 km + 15 km Skiathlon (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  19. Cross-Country Skiing Results Men's Mass Start Classic (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  20. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Qualification (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  21. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Quarterfinal 1 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  22. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Quarterfinal 2 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  23. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Quarterfinal 4 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  24. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Semifinal 1 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  25. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Semifinal 2 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  26. Cross-Country Skiing Results Men's Sprint Classic Final (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  27. Cross-Country Skiing Results Men's Team Sprint Semifinal 2 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  28. Cross-Country Skiing Results Men's Team Sprint Final (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  29. Cross-Country Skiing Results Men's 4x10 km Relay (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  30. Cross-Country Skiing Results Ladies 10 km Free (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  31. Cross-Country Skiing Results Ladies 7,5 km + 7,5 km Skiathlon (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  32. Cross-Country Skiing Results Ladies 30 km Mass Start (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  33. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Qualification (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  34. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Quarterfinal 1 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  35. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Quarterfinal 2 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  36. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Quarterfinal 5 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  37. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Semifinal 1 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  38. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Semifinal 2 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  39. Cross-Country Skiing Results Ladies Sprint Classic Final (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  40. Cross-Country Skiing Results Ladies Team Sprint Classic Semifinal 1 (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  41. Cross-Country Skiing Results Ladies Team Sprint Classic Final (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  42. Cross-Country Skiing Results Ladies 4x5 km Relay (ang.). pyeongchang.com. [dostęp 2018-06-04].
  43. Curling - Reports Pyeongchang 2018 (ang.). pyengchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  44. Marcin Górczyński: Pjongczang 2018. Aleksander Kruszelnicki winny. Rosjanie pozbawieni medalu (pol.). 22 lutego 2018. s. WP SportoweFakty. [dostęp 2018-03-03].
  45. Ice Hockey - Results Book (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  46. Nordic Combined Results NH/10 KM Ski Jumping (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  47. Nordic Combined Results NH/10 km Cross-Country (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  48. Nordic Combined Results LH/10 KM Ski Jumping (ang.). pyeongchang2018.com.
  49. Nordic Combined Results LH/10 km Cross-Country (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-042018-06-04].
  50. Nordic Combined Results Team Gundersen LH/4x5 km SKi Jumping (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  51. Nordic Combined Results Team Gundresen LH/4x5 km Cross Country (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  52. Speed Skating Results Men's 500 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  53. Speed Skating Results Men's 1000 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  54. Speed Skating Results Men's 1500 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  55. Speed Skating Results Men's 5000 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  56. Speed Skating Results Men's 10000 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  57. Speed Skating Results Ladies 500 m (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  58. Speed Skating Results Lidies 1000 m (ang.). Pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  59. Speed Skating Results Lidies 1500 m (ang.). Pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  60. Speed Skating Results Lidies 3000 m (ang.). Pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  61. Finał A
  62. Speed Skating Reports (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  63. Alpine Skiing Results Men's Downhill (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  64. Alpine Skiing Results Men's Super-G (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  65. Alipine Skiing Results Men's Giant Slalom Run 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  66. Alpine Skiing Results Men's Slalom (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  67. Alpine Skiing Results Men's Alpine Combined (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  68. Alipne Skiing Results Ladies Downhill (ang.). pyeongchang2018.com.
  69. Alpine Skiing Results Ladies Super-G (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  70. Alpine Skiing Results Ladies Giant Slalom Run 1 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  71. Alpine Skiing Results Ladies Slalom (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  72. Alpine Skiing Results Ladies Alpine Combined (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  73. Lepszy czas przejazdu
  74. Lepszy czas przejazdu
  75. Alpine Skiing Event Team (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  76. Freestyle Skiing Results Men's Moguls Qualification 1 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  77. Freestyle Skiing Results Men's Moguls Qualification 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  78. Freestyle Skiing Results Men's Moguls Final 1 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-03-16].
  79. Freestyle Skiing Results Men's Moguls Final 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  80. Freestyle Skiing Results Men's Moguls Final 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  81. Freestyle Skiing Results Ladies Moguls Qualification 1 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  82. Freestyle Skiing Results Ladies Moguls Qualification 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  83. Freestyle Skiing Results Ladies Moguls Final 1 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-03-16].
  84. Freestyle Skiing Results Ladies Moguls Final 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  85. Freestyle Skiing Results Ladies Moguls Final 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  86. Freestyle SkiingResults Men's Slopestyle Qualification 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  87. Freestyle Skiing Results Men's Slopestyle Final 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  88. Freestyle SkiingResults Ladies Slopestyle Qualification 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  89. Freestyle Skiing Results Ladies Final Run 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  90. Skeleton Results Men's (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  91. Ski Jumping Reults Men's Normal Hill Individual Qualification Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  92. Ski Jumping Results Men's Normal Hill Individual 1-st Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  93. Ski Jumping Results Men's Normal Hill Individual Final Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  94. Ski Jumping Reults Men's Large Hill Individual Qualification Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  95. Ski Jumping Results Men's Large Hill Individual 1-st Round (ang.). pyeongchang2018.com.
  96. Ski Jumping Results Men's Large Hill Individual Final Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-042018-06-04].
  97. Ski Jumping Results Ladies Normal Hill Individual 1-st Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  98. Ski Jumping Results Lsdies Normal Hill Individual Final Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  99. Ski Jumping Results Men's Team 1-st Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  100. Ski Jumping Results Men's Team Final Round (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  101. Snowboard Results Men'c Big Air Qualification (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  102. Snowboard Results Men'c Big Air Final (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  103. Snowboard Results Ladies Big Air Qualification (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  104. Snowboard Results Ladies Big Air Final Run 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  105. Snowboard Results Men's Slopstyle Qualification Heat 1 Run 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  106. Snowboard Results Men's Slopstyle Qualification Heat 2 Run 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  107. Snowboard Results Men's Slopstyle Final Run 3 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].
  108. Snowboard Results Ladies Slopstyle Final Run 2 (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-06-04].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]