Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Matman z Lublina

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

  • wstęp - krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
  • pomoc - główna strona pomocy;
  • FAQ - najczęściej zadawane pytania;
  • terminologia - objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
  • Portal wikipedystów - miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze linki do stron związanych z projektem.

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Matman_z_Lublina/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym Wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!

MACIEK17... 22:09, 3 lip 2006 (CEST)[odpowiedz]

Twoje pytania

[edytuj kod]
  1. Co do wieży zobacz tutaj;
  2. Co do kategorii, po prostu sobie ją wstaw ;-) ([[Kategoria:Wikipedyści]])
  3. I jeszcze jedno - proszę, zadawaj pytania na stronach dyskusji.

Pozdrowienia, MACIEK17... 12:34, 28 sie 2006 (CEST)[odpowiedz]

Re: 2 kwestie

[edytuj kod]

No więc tak. Co do pierwszego pytania - oczywiście że możesz przetłumaczyć to na polski i napisać w ten sposób artykuł. Poprzez tłumaczenie z angielskiej wikipedii powstało już na polskiej wiele artykułów. Nie łamie to żadnego prawa autorskiego, ponieważ Wikipedia jest "wolną encyklopedią" i wszystko co się na niej znajduje jest własnością publiczną, niezależnie w jakim to jest języku napisane (może z wyjątkiem niektórych zdjęć na angielskiej wiki, bo w USA obowiązuje trochę inne prawo co do grafik niż Polsce, patrz: fair use). Złąmanie praw autorskich byłoby wtedy gdybyś przepisywał to z jakiejś książki lub ze strony internetowej objętej takim prawem.

Co do drugiej kwestii, takim miejscem gdzie znajdują się ogólno dostępne grafiki jest Wikimedia Commons. Musisz tam poszukać. Jeśli nie będzie, nie pozostaje nic jak samemu wykonać rysunek i załadować go na Wikipedię.

Pozdrawiam serdecznie! MACIEK17... 19:33, 11 wrz 2006 (CEST)[odpowiedz]

Cześć. Z nazwami chodzi mi po prostu o jakiś porządek. Patrząc na artykuły o innych miastach które były kiedyś częścią zaboru rosyjskiego, jakoś nie widzę rosyjskiej nazwy. Tak samo wiele polskich miast miało społeczność żydowską, ale nazwa w alfabecie hebrajskim nie jest podana w naszych artykułach itd. No więc dlaczego Lublin ma być wyszczególniony w tym wypadku?

Odpowiednim miejscem do podawania takich nazw byłaby lista podobna do tej na angielskiej Wikipedii, en:Names of European cities in different languages. Balcer 18:29, 13 wrz 2006 (CEST)[odpowiedz]

Jeśli chcesz dodawać nazwy w innych językach na angielskiej Wikipedii, to oczywiście twoja sprawa, ale weź pod uwagę że na en-wiki kwestie nazw prowadziły do wielu sporów. Po każdym sporze sytuacja zwykle uspokaja się na kilka miesięcy, aż ktoś wpakuje nowe nazwy do któregoś artykułu który leży komuś na sercu, ten ktoś rewanżuje się wpakowaniem "swoich" nazw gdzie indziej i burda zaczyna się od nowa. Jest to niestety nieuniknione, gdyż angielski jest językiem międzynarodowym i pozwala na zaangażowanie się w spór wszystkim zainteresowanym stronom, inaczej niż na polskiej Wiki gdzie króluje oczywiście polski punkt widzenia. Niestety, często w grę zaczynają tu wchodzić osobiste emocje. Proszę, miej to na uwadze.
Ostatnio na przykład podjęta została akcja usunięcia wszystkich nazw za wyjątkiem litewskiej z artykułów o miastach na Litwie. Jeżeli chcesz wyrazić swoją opinię w tym konflikcie, rzuć okiem na en:Wikipedia:WikiProject Lithuania/Conflict resolution.
Wracając do wstawiania litewskiej nazwy do pierwszego zdania w artykule Lublin, czy naprawdę myślisz że to ma sens? W końcu jedyne powiązanie to akt Unii podpisany ponad 400 lat temu. Lublin nigdy nie należał do Litwy i nigdy nie miał większej społeczności używającej język litewski. Ponadto, co byś myślał o kimś kto by próbował na ukraińskiej Wikipedii wstawić polską nazwę Jałta i na niemieckiej Poczdam, tylko dlatego że tam niegdyś zostały zawarte umowy które dotyczyły Polski? Spróbuj wstawić nazwę Poczdam do en:Potsdam i zobacz jaka będzie na to reakcja (zaręczam ci że negatywna). Dlaczego więc inne standardy mają być stosowane względem en:Lublin.
A jeśli chodzi o wstawianie rosyjskich nazw, to już naprawdę wchodzisz na pole minowe. Są już pewne konflikty między polskimi i rosyjskimi użytkownikami względem historii stosunków Polski i Rosji, ale póki co nie było jeszcze prób masowego dodania rosyjskich nazw do miast w Polsce które kiedyś należały do Rosji. Chcesz tu stworzyć jakiś precedens?
Polecam też en:Wikipedia:Naming conventions (geographic names). Balcer 15:48, 14 wrz 2006 (CEST)[odpowiedz]

Spotkania w Lublinie

[edytuj kod]

Witaj! Widzę, że jesteś z Lublina, być może więc zainteresuje Cię propozycja spotkań Wikipedystów z województwa lubelskiego? Pozdrawiam! Remedios44dyskusja 23:46, 25 lis 2006 (CET)[odpowiedz]

Chyba Ci się numery Sylwestrów pomieszały? Arabskich cyfr w III wieku nie było, wierz mi. Picus viridis RSVP? 11:52, 30 gru 2006 (CET)[odpowiedz]

Wikimedia Commonplace

[edytuj kod]

Aj aj aj! Muszę Cię bardzo bardzo przeprosić za to, że nie odpowiedziałem na Twoje pytanie dotyczące Wikimedia Commonplace. Naprawdę nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłem Twojego wpisu. Bardzo bardzo bardzo przepraszam. Jeśli chodzi o sam program... nigdy go nie używałem :). Na pierwszy rzut oka nie wygląda na trudny i jeśli wciąż masz z nim problemy, to możemy wspólnie coś z tym zdziałać. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam (powinienem wymierzyć sobie 100 batów). Goku122 ☼Gadu☼ 23:33, 2 lut 2007 (CET)[odpowiedz]

  • Aby móc wrzucić jakąkolwiek grafikę na Wikimedia Commons, musisz najpierw założyć tam konto (w tym miejscu). Po rejestracji i zalogowaniu się w serwisie wybierasz po lewej "Prześlij plik" (tutaj). W formularzu wybierasz plik, określasz docelową nazwę pod którą zostanie zapisany w Commons oraz tworzysz opis. Możesz posłużyć się podanym na tej stronie kodem. Na samym końcu wybierasz odpowiednią licencję (tutaj znajdziesz podstawowe informacje na ten temat) i wciskasz guzik "Prześlij plik"... ;) Goku122 ☼Gadu☼ 14:01, 22 mar 2007 (CET)[odpowiedz]

Podziwiam ogrom pracy! Bardzo pożyteczna robota. Mam w związku z tym nieśmiałe pytanie - czy podjąłbyś sie jej opracowania, tak żeby wyglądała analogicznie do tej http://it.wikipedia.org/wiki/Nomi_di_persona_in_altre_lingue , tzn. żeby polski był na pierwszym miejscu? I tak języki nie są w kolejności alfabetycznej, więc własciwie nie ma powodu, żeby na początku by angielski. Pozdrawiam serdecznie, Micpol 14:07, 31 mar 2007 (CEST)[odpowiedz]

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. Matman z Lublina 13:07, 31 lip 2007 (CEST)[odpowiedz]

Wszystko jedno, czy przepiszesz do Wikipedii polski tekst, czy obcojęzyczny, który uprzednio przetłumaczyłeś na polski - za każdym razem będzie to naruszenie praw autorskich. Po przetłumaczeniu tekst bowiem pozostaje, przynajmniej teoretycznie :), ten sam i prawa ma do niego autor. Reasumując - za każdym razem do Wikipedii nalezy wstawiac tylko swoje teksty, a nie tłumaczenia. Pzdr, Cancre 19:52, 31 sie 2007 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 12:14, 3 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Czołem, widziałem, że kiedyś edytowałeś ten art. Ja się na muzyce nie znam ale mam wątpliwości co do ostatnich edycji spod IP:88.156.147.243 Czy mógłbyś na to rzucić okiem? Pozdrawiam --tadam (dyskusja) 11:01, 8 lip 2009 (CEST)[odpowiedz]

Łączenie zdań podrzędnych

[edytuj kod]

Przyczynek do problemu: [[2]]. Kilka fragmentów wyciąłem specjalnie dla Ciebie:

  • Zdania podrzędne orzecznikowe: Położenie było takie, że trudno było powziąć jakąś decyzję.
  • Zdania podrzędne przydawkowe: Zebrani wykazali takie zainteresowanie referatem, że rozgorzała bardzo ożywiona dyskusja.
  • Zdania podrzędne okolicznikowe sposobu: Przepisaliśmy tę pracę tak, że nie było błędów.
  • Zdania podrzędne okolicznikowe stopnia i miary: Cały dzień byłem tak zajęty, że dopiero wieczorem zasiadłem do referatu. Śpiew podobał się wszystkim tak, że nagrodzona śpiewaka nieniknącymi oklaskami (2).

Proszę więc, abyś to przeanalizował i nie zaśmiecał haseł takimi błędami interpunkcyjnymi.
pozdrawiam
--H. Kozera (dyskusja) 20:55, 12 lis 2009 (CET)[odpowiedz]

...z Lublina

[edytuj kod]

Nie wiem, czy wiesz, ale w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki robimy wykład, a potem warsztaty. Po warsztatach zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia i pewnie pójdziemy do jakiejś knajpki. Zapraszam serdecznie. Rejestracja obecności na wykładzie trwa "ułamek sekundy". Tar Lócesilion|queta! 13:49, 19 wrz 2012 (CEST)[odpowiedz]

Markiel Odpisz 15:07, 5 paź 2012 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Heal

[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Heal. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Matman z Lublina/Heal, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 17:10, 9 paź 2012 (CEST)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

[edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:19, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:31, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Desperek Quid ais? 21:52, 21 cze 2018 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 01:29, 20 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Szablony przy przypisach

[edytuj kod]

Taka drobna sugestia. Przy edycjach tego typu, powinno się używać Szablon:Cytuj stronę zamiast zwykłego linku.

Rav kr (dyskusja) 22:51, 3 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Matman z Lublina -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 12:57, 24 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 03:16, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Proszę sprawdzić email

[edytuj kod]

Witaj, Matman z Lublina: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres surveys@wikimedia.org.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:23, 25 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

--Dynamopokos (dyskusja) 18:36, 27 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

Bukaj (dyskusja) 22:58, 27 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

Prośba o przejrzenie artykułu

[edytuj kod]

Proszę o przejrzenie zmian w artykule o dworcu zachodnim w Lublinie --Gmossor (dyskusja) 18:40, 4 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:56, 29 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Drogi Matmanie z Lublina,

serdecznie zapraszamy Cię na spotkanie lokalne z okazji 20. urodzin Wikipedii, które odbędzie się 26 września w Poznaniu. Na spotkaniu będą czekać na Ciebie urodzinowe prezenty, pyszne jedzenie, kawałek wikipediowego tortu i inne wspaniałe atrakcje! Więcej szczegółów znajdziesz na tej stronie.

Zachęcamy do zapisywania się na listę uczestników!

Pozdrawiam, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 19:44, 22 wrz 2021 (CEST)[odpowiedz]

--95.40.143.105 (dyskusja) 16:24, 30 sty 2023 (CET)[odpowiedz]

The Wolak (dyskusja) 11:32, 14 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

The Wolak (dyskusja) 17:28, 15 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

[edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:57, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli już zagłosowałeś(-aś), dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacjiOddaj swój głos w wyborach!

komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:46, 15 wrz 2024 (CEST)[odpowiedz]