WWE Tag Team Championship

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
WWE Tag Team Championship
Obecny wygląd pasów (2014-) i byli mistrzowie, The Usos
Obecny wygląd pasów (2014-) i byli mistrzowie, The Usos
Detale
Obecni mistrzowie The New Day (Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods)
Data zdobycia 23 sierpnia 2015
Data utworzenia 20 października 2002
Promocja WWE
Brand {{{Brand}}}
Inne nazwy

‏• Unified WWE Tag Team Championship (2009-10)

WWE Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako młodszy brat do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane.

Historia[edytuj]

Byli mistrzowie Deuce 'n' Domino, pokazani z oryginalnymi pasami WWE Tag Team Championship.

Po tym jak "brand extension" zostało wprowadzone do WWE, oryginalne tytuły World Tag Team Championship zostały przydzielone ekskluzywnie do brandu Raw, pozostawiając brand SmackDown! bez mistrzostwa dywizji tag team. W rezultacie, generalna menadżerka SmackDown Stephanie McMahon wprowadziła nowe WWE Tag Team Championship i przydzieliła je na wyłączność brandu SmackDown!. Ogłosiła, że nowi mistrzowie zostaną wyłonieni w 8-drużynowym turnieju. 20 października 2002, drużyna złożona z Kurta Angle i Chrisa Benoita pokonała Reya Mysterio i Edge'a na No Mercy 2002 w finale turnieju, zostając jego pierwszymi posiadaczami.

17 października 2007, SmackDown! oraz ECW ogłosiło porozumienie w sprawie możliwości występowania wrestlerów w obu brandach. W rezultacie, tytuły były bronione legalnie w obu brandach. Pod koniec 2008 i przez początek 2009, WWE Tag Team Champions The Colóns (Carlito i Primo) rozpoczęli rywalizację z World Tag Team Championami Johnem Morrisonem i The Mizem, w rezultacie czego ogłoszono 17 marca na ECW on Syfy, że na WrestleManii XXV obie drużyny będą broniły tytułów przeciwko sobie i zwycięska drużyna zdobędzie oba tytuły[1]. The Colons pokonało Morrisona i Miza, unifikując tytuły w Unified WWE Tag Team Championship, lecz oba tytuły były dalej aktywne i ich żywot dalej trwał[2].

Jako Unified WWE Tag Team Champions, mistrzostwie mogli pojawiać się i bronić tytułów w każdym z brandów[3]. 16 sierpnia 2010, World Tag Team Championship zostało dezaktywowane na rzecz kontynuacji żywota WWE Tag Team Championship, prezentując nowe pasy mistrzowskie dla ówczesnych mistrzów Davida Hart Smitha i Tysona Kidda z The Hart Dynasty, dodatkowo zmieniając nazwy tytułów na obecne. 18 sierpnia 2014, wygląd WWE Tag Team Championship (wraz z innymi aktywnymi mistrzostwami) został odświeżony o nowe logo federacji[4].

Panowania[edytuj]

Obecni mistrzowie The New Day - od lewej Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods

Pierwszymi mistrzami byli Kurt Angle i Chris Benoit. 10-sekundowe panowanie Johna Ceny i The Miza jest najkrótszym w historii, podczas gdy Paul London i Brian Kendrick trzymali tytuły rekordowe 331 dni.

Obecnymi mistrzami są The New Day (Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods), których jest to drugie panowanie (indywidualnie Kofi'ego czwarte, Big E'go i Xaviera drugie). Wygrali tytuły 23 sierpnia 2015 w Brooklynie w Nowym Jorku na gali SummerSlam pokonując The Prime Time Players (Titusa O'Neila i Darrena Younga).

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]