WWE Raw Tag Team Championship

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z WWE Tag Team Championship)
Skocz do: nawigacja, szukaj
WWE Raw Tag Team Championship
Obecny wygląd pasów (2014-) i byli mistrzowie, The Usos
Obecny wygląd pasów (2014-) i byli mistrzowie, The Usos
Detale
Obecni mistrzowie The New Day (Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods)
Data zdobycia 23 sierpnia 2015
Data utworzenia 20 października 2002
Promocja WWE
Brand Raw
Inne nazwy

• WWE Tag Team Championship (2002-09; 2010-16)
• Unified WWE Tag Team Championship (2009-10)
WWE Raw Tag Team Championship (2016-)

WWE Raw Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE w brandzie Raw. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako odpowiednik do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane. W 2016 mistrzostwo stało się ekskluzywne dla rosteru Raw (dodano do nazwy wyraz "Raw"), gdzie jego odpowiednikiem jest WWE SmackDown Tag Team Championship. Obecnymi mistrzami są The New Day, którzy są najdłużej panującymi mistrzami w historii.

Historia[edytuj]

Byli mistrzowie Deuce 'n' Domino, pokazani z oryginalnymi pasami WWE Tag Team Championship.

Po tym jak podzielono WWE na brandy, oryginalne tytuły World Tag Team Championship zostały przydzielone ekskluzywnie do brandu Raw, pozostawiając brand SmackDown! bez mistrzostwa dywizji tag team. W rezultacie, generalna menadżerka SmackDown Stephanie McMahon wprowadziła nowe WWE Tag Team Championship i przydzieliła je na wyłączność brandu SmackDown!. Ogłosiła, że nowi mistrzowie zostaną wyłonieni w 8-drużynowym turnieju. 20 października 2002, drużyna złożona z Kurta Angle i Chrisa Benoita pokonała Reya Mysterio i Edge'a na No Mercy 2002 w finale turnieju, zostając jego pierwszymi posiadaczami.

17 października 2007, SmackDown! oraz ECW ogłosiło porozumienie w sprawie możliwości występowania wrestlerów w obu brandach. W rezultacie, tytuły były bronione legalnie w obu brandach. Pod koniec 2008 i przez początek 2009, WWE Tag Team Champions The Colóns (Carlito i Primo) rozpoczęli rywalizację z World Tag Team Championami Johnem Morrisonem i The Mizem, w rezultacie czego ogłoszono 17 marca na ECW on Syfy, że na WrestleManii XXV obie drużyny będą broniły tytułów przeciwko sobie i zwycięska drużyna zdobędzie oba tytuły[1]. The Colons pokonało Morrisona i Miza, unifikując tytuły w Unified WWE Tag Team Championship, lecz oba tytuły były dalej aktywne i ich żywot dalej trwał[2].

Jako Unified WWE Tag Team Champions, mistrzostwie mogli pojawiać się i bronić tytułów w każdym z brandów[3]. 16 sierpnia 2010, World Tag Team Championship zostało dezaktywowane na rzecz kontynuacji żywota WWE Tag Team Championship, prezentując nowe pasy mistrzowskie dla ówczesnych mistrzów Davida Hart Smitha i Tysona Kidda z The Hart Dynasty, dodatkowo zmieniając nazwy tytułów na obecne. 18 sierpnia 2014, wygląd WWE Tag Team Championship (wraz z innymi aktywnymi mistrzostwami) został odświeżony o nowe logo federacji[4]. Po powrocie podziału WWE na brandy w lipcu 2016, mistrzowie The New Day zostali przydzieleni do brandu Raw, przez co tytuły stały się ekskluzywne dla tego brandu. W rezultacie, na SmackDown powstały WWE SmackDown Tag Team Championship, zaś mistrzostwu z Raw zaktualizowano nazwę.

Przynależność mistrzostw[edytuj]

Po utworzeniu mistrzostw w 2002, były one dostępne dla członków rosteru SmackDown. Po unifikacji z World Tag Team Championship, tytuły były znane jako Unified WWE Tag Team Championship i mistrzowie mogli bronić ich w dowolnym rosterze. Członu "Unified" pozbyto się w sierpniu 2010, przy czym zakończono historię World Tag Team Championship na rzecz kontynuacji żywota WWE Tag Team Championship, których broniono w dowolnym brandzie.

Poniżej znajduje się lista przedstawiająca zmiany przeskoków WWE World Championship pomiędzy brandami Raw, SmackDown i ECW.

Kolory

Tytuł przeniesiony do brandu Raw.

Tytuł przeniesiony do brandu SmackDown.

Tytuł przeniesiony do brandu ECW.
Data przeniesienia Notka
20 października 2002 Mistrzostwo zostało utworzone dla brandu SmackDown.
13 listopada 2007 John Morrison i The Miz byli członkami brandu ECW, wskutek czego tytuły zostały przeniesione do brandu ECW. Mimo tego panowała zasada wymian wrestlerów pomiędzy ECW i SmackDown, przez co mistrzowie walczyli z talentami obu brandów.
20 lipca 2008 Tytuły powróciły na SmackDown po tym jak zdobyli je Curt Hawkins i Zack Ryder
Mistrzostwa pozostały w tym brandzie do czasu unifikacji z World Tag Team Championship w kwietniu 2009..
29 sierpnia 2011 Zakończenie pierwszego podziału na brandy.
19 lipca 2016 Powrót podziału na brandy.
WWE Tag Team Champions The New Day zostali przeniesieni do brandy Raw podczas draftu.
Po zaprezentowaniu WWE SmackDown Tag Team Championship, tytuły są znane jako WWE Raw Tag Team Championship.

Panowania[edytuj]

Obecni mistrzowie The New Day - od lewej Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods

Pierwszymi mistrzami byli Kurt Angle i Chris Benoit. 10-sekundowe panowanie Johna Ceny i The Miza jest najkrótszym w historii, podczas gdy The New Day (Big E, Kofi Kingston i Xavier Woods) są najdłużej panującymi mistrzami.

Obecnymi mistrzami są The New Day (Kofi Kingston, Big E i Xavier Woods), których jest to drugie panowanie (indywidualnie Kofi'ego czwarte, Big E'go i Xaviera drugie). Wygrali tytuły 23 sierpnia 2015 w Brooklynie w Nowym Jorku na gali SummerSlam pokonując The Prime Time Players (Titusa O'Neila i Darrena Younga).

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]