Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

16 stycznia

15 stycznia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal

Propozycje do Ilustracji na medal
Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do CzywieszaJacek555 16:37, 15 sty 2019 (CET)

14 stycznia

 • Informuję drogą Społeczność, że po niedawnej naprawie martwych linków w dziesiątkach Artykułów na medal, liczba tych z martwymi linkami spadła do 407, co daje dokładnie 50% z ogólnej liczby 814 AnM. W tym raporcie: Hasła medalowe z martwymi linkami każdy może znaleźć coś dla siebie, co może poprawić. Naprawa linków w ok. 40 artykułach to spadek wskaźnika AnM z martwymi linkami o kolejne 5%. Zachęcam, poprawiajmy nasze wizytówki. Wiklol (Re:) 22:09, 14 sty 2019 (CET)
  Dodam, że sporo cennych porad, jak naprawiać martwe linki, jest na stronie: Wikipedia:Weryfikacja martwych linków. Salicyna (dyskusja) 22:25, 14 sty 2019 (CET)

9 stycznia

8 stycznia

7 stycznia

 • Droga społeczności, jak wiecie za nami konkurs Wolna Polska – Wolna Wiedza, w ramach którego wiele spośród Was wzbogacało hasła z zakresu kanonu Wikipedii. Pewnie ciekawi Was, co dalej, dlatego na stronie rezultatów możecie zobaczyć 8 haseł, które przeszło do ścisłego finału (dziękujemy Komisji Wikigrantów za ich selekcję!). Hasła te wyróżniają się dobrym opracowaniem zarówno w zakresie treści, jak i zgodności z zasadami Wikipedii i w zakresie wymaganego nakładu pracy. Autorom i autorkom gratulujemy, a wszystkim zapraszamy do oczekiwania na rezultaty dyskusji jurorskiej, która wyłoni nam 3 najlepsze z najlepszych :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:16, 7 sty 2019 (CET)

6 stycznia

Buenos Aires - Monserrat - Avenida 9 de Julio.jpg

2 stycznia

1 stycznia

 • Hukiem i błyskami ludzkość nieświadomie (w większości) uczciła rozpoczęcie pierwszego w 2019 roku Dnia Nowego Artykułu. Dobrze jest zacząć nowy rok dobrze, więc zachęcam do tworzenia. Kenraiz (dyskusja) 00:18, 1 sty 2019 (CET)
Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal

Propozycje do Ilustracji na medal
Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.Jacek555 00:26, 1 sty 2019 (CET)

Zrealizowano 82 ekspozycje tematyczne, z których 8 było dziełem jednego autora (Ptjackyll, Kicior99, Adamt, Hoa binh, Jacek555 (dwukrotnie), Felis domestica, Zala).
Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej w 2019 roku! Szoltys [Re: ] 14:05, 1 sty 2019 (CET)

29 grudnia

26 grudnia

Afisz wydany z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego (05).jpg

17 grudnia

15 grudnia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Ilustracji na medal
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie

Propozycje do Dobrych ArtykułówZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Openbk (dyskusja) 01:08, 15 gru 2018 (CET)

80 - Machu Picchu - Juin 2009 - edit.2.jpg

14 grudnia

 • Droga społeczności, coś się kończy (i nie mówię tylko o roku 2018). Ale i coś się zaczyna! (i nie mówię tylko o roku 2019!). Wraz z końcem 2018 roku Wikimedia Polska przestanie nagradzać źródłami najaktywniejszych edytorów w Tygodniach Tematycznych, nie będzie też nagrody losowanej i specjalnej. Konkurs wróci w nowej odsłonie wraz z początkiem Tygodnia Szwedzkiego III (9 lutego). Oparty będzie na innych zasadach i z innymi nagrodami, nagradzając regularne zaangażowanie i dając szansę na nagrody również tym, którzy wolą pisać mniej haseł, ale częściej. Szczegóły opublikujemy na początku stycznia. Zwracam uwagę, że styczniowe Tygodnie Tematyczne odbędą się bez zmian, nie będzie w nich jednak nagród rzeczowych, dlatego serdecznie zachęcam do brania w nich udziału, mimo braku możliwości wygrania czegokolwiek poza barnstarem (i satysfakcją i szacunkiem na wiki-dzielni ;) ). Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem brali udział w zliczaniu, pisaniu, tworzeniu, wspieraniu konkursu Tygodni Tematycznych w jego dotychczasowym kształcie. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:45, 14 gru 2018 (CET)

11 grudnia

 • Jeśli to właśnie TY chcesz wziąć udział w pracach komisji Wikigrantów i współdecydować o przyznawanych w ramach systemu mikrograntów Stowarzyszenia Wikimedia Polska dofinansowaniach na zakup źródeł, uczestnictwie w wydarzeniach i innych projektach Społeczności, czekam na Twoje zgłoszenie do 17 grudnia 2018 pod adresem wojciech.pedzichAtwikimedia.pl. Wojciech Pędzich (WMPL) (dyskusja) 22:20, 11 gru 2018 (CET)
 • Jutro, 12 grudnia, odbędzie się kolejna edycja Dnia Nowego Artykułu. To dobry pretekst do uzupełnienia Wikipedii o nowy artykuł, albo kilka czy kilkadziesiąt. Napisanie choćby jednego daje w każdym razie okazję do świętowania i wynagrodzenia sobie tego tym co kto tam lubi. Kenraiz (dyskusja) 22:57, 11 gru 2018 (CET)
 • W 2019 planowane jest domyślne włączenie podglądu przypisów w okienku po najechaniu kursorem na ich numer. Będzie można to wyłączyć samodzielnie, a przy wyłączonym JavaScripcie wszystko pozostanie jak dotychczas. Więcej na ten temat na stronie meta. Viatoro (dyskusja) 23:51, 11 gru 2018 (CET)

10 grudnia

7 grudnia

Jak donosi Meta, od 13 grudnia:

 • nowe konta użytkowników mają być chronione hasłami o co najmniej 8 znakach
 • hasła użytkowników z dodatkowymi uprawnieniami (od admina w górę) mają być chronione hasłami składającymi się z co najmniej 10 znaków.

W obu przypadkach hasła mają być spoza listy 100 tysięcy najpopularniejszych haseł i być inne niż nazwa użytkownika. Wojciech Pędzich Dyskusja 17:25, 7 gru 2018 (CET)

Zarejestrowani użytkownicy bez uprawnień administratorów będą musieli spełnić powyższe wymagania tylko w przypadku uruchomienia procedury zmiany hasła (Specjalna:Preferencje). Kenraiz (dyskusja) 19:37, 7 gru 2018 (CET)

6 grudnia

 • Wczoraj, na tej stronie, rozpoczęła się dyskusja dotycząca nowych kryteriów automatycznej encyklopedyczności polityków. Zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych tym tematem. KamilK7 10:12, 6 gru 2018 (CET)

5 grudnia

Chile flags in Puerto Montt.jpg
 • Jutro, 6 grudnia rozpoczyna się Tydzień Artykułu Chilijskiego. Jest to już druga akcja, którego tematem przewodnim jest to południowoamerykańskie państwo. W imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z Chile do tworzenia nowych i poprawiania już istniejących artykułów. Maattik (dyskusja) 14:31, 5 gru 2018 (CET)

4 grudnia

Moi Drodzy,

w kategorii Images from Narodowe Archiwum Cyfrowe – needing category zostało niecałe dwieście plików do skategoryzowania (czyli jedna strona). Chętnych zapraszam do pomocy.

Zwiadowca21 15:39, 4 gru 2018 (CET)

2 grudnia

1 grudnia

Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie

Propozycje do List na medal
 
Propozycje do Ilustracji na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 08:54, 1 gru 2018 (CET)