Yin Yang Yo!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Yin Yang Yo!
Gatunek

serial animowany

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Kanada

Oryginalny język

angielski

Twórcy

Nick Jennings
Bob Boyle

Liczba odcinków

65

Liczba serii

2

Lista odcinków
Produkcja
Czas trwania odcinka

21 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

4 września 2006

Stacja telewizyjna

Jetix/Disney XD/Polsat

Lata emisji

2006-2009

Status

zakończony

Yin Yang Yo! (2006–2009) – amerykańsko-kanadyjski serial animowany, mający swą premierę w Polsce 5 marca 2007 roku (odcinki 1-13). Od 30 lipca 2007 roku Jetix rozpoczął emisję kolejnych odcinków (odcinki 14-26).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o królikach Yin i Yangu, znajdującym się pod opieką starej, zrzędliwej pandy Mistrza Yo. Posługują się oni starożytną sztuką Woo Foo, w celu uratowania świata przed złem. Z tego powodu walczą z wieloma silnymi przeciwnikami – Mistrzem Nocy, Ultimoosem, Carlem „Złym Karaluszym Czarownikiem”, Bratem Hermanem, Wiedźmą Saranoią oraz z ucieleśnieniem ich wszystkich wad – Fujem.

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Yin – różowa króliczka posługująca się magią Woo Foo, bliźniacza siostra Yanga. Lubi się myć, nie umie kłamać, marzy o pokoju i ekologicznym świecie. Jej najlepszą przyjaciółką jest Lina. Ma słabe poczucie humoru. Rzadko działa samodzielnie w przeciwieństwie do jej brata. Posługuje się atakami magicznymi, a czasami siłowymi: Yin-Atak, Lewitacja, Telekineza, Transfoomacja, Foo-Iluminacja, Yin-zapłon, Foo-pole, Aura WooFoo, Yin-ferno, Smycz Woo Foo, Wielkie Różowe Łapki Bólu, Niewidzialność.
 • Yang – niebieski królik walczący za pomocą sztuk walki Woo Foo, bliźniaczy brat Yin. Ma nieustanne skłonności do złośliwości i walki. Uwielbia droczyć się z Yin, jednak bardzo ją kocha, co udowodnił w odcinkach Tylko nie DoJo i Aura Woo Foo, gdy wybrał siostrę zamiast nauki u Ultimoose'a oraz, gdy przyznał, że ją kocha. Zakochał się w Linie, wiele razy z powodu swej wiaro ułomności, niekompetencji lub żądzy przygód wpada w tarapaty, z których najczęściej wyciągają go Yin i Mistrz Yo. Dlatego jest on głównym bohaterem wielu odcinków. W czasie walki używa bambusowego miecza, który może zmienić w różne bronie i ataków siłowych, a czasami magicznych: Yang-Atak, Super cios, Pięści ognia, Yangerang, Foo-rnado, Łapki bólu, Aura WooFoo, Wooferno, Placki bólu, Yang-foomacja.
 • Yo – stary, otyły, miś panda, mentor Yin i Yanga, a także wielki wojownik walczący z Mistrzem Nocy. Lubi spać i jeść (szczególnie precle i śliwki). Ataki Yo to, między innymi, Yo-Atak, Lewitacja, Aura WooFoo, Foo-pole, Łapki mocy, Petryfikacja, Foo-portacja, Telekineza.

Przyjaciele[edytuj | edytuj kod]

 • Dave – mały, żywy pieniek, często ofiara zabaw innych dzieci. W odcinku „Mistrz Dave” zaprasza Yin i Yanga na swoje urodziny. Wmawia swojej rodzinie że to on uczy króliki Woo Foo lecz na końcu wyznaje, że to było kłamstwo. W odcinku „Uwięzieni” sam ratuje Yin, Yanga, Linę i Rogera.
 • Coop – kurczak nieszczęśliwie zakochany w Yin. Podjął się współpracy z Mistrzem Nocy, który obiecał mu oddać Yin w zamian za pomoc w przejęciu kontroli nad światem. Ostatecznie zdradził Mistrza Nocy i zniknął razem z nim. Coop szybko nauczył się używać aury, prawdopodobnie mocniejszej nawet od aury mistrza Yo, poza tym umiał bardzo dobrze walczyć, zmniejszać się i był skutecznym szpiegiem. W drugiej serii przeciągnął Yin na złą stronę, gdy sam stał się zły w odcinku „Drobiowa deprawacja”. W jednym z odcinków dowiadujemy się, że Yin jest w nim zakochana tylko wtedy, gdy jest zły i nie umie tej mocy kontrolować.
 • Lina – turkusowy piesek będąca najlepszą przyjaciółką Yin. Uwielbia walki. Zakochany jest w niej Yang. Tak naprawdę ona też go lubi, ale Yin wmawia jej to, że Yang jej nie. W odcinku „Drobiowa deprawacja” zostaje dziewczyną Yanga.
 • Mélodia – zielona mrówkojadka, która jest ich księżniczką. Szczyci się tym, że śmierdzi. Jest zakochana w Yangu, a on jej mówi że tylko ją lubi.
 • Jobeaux – burakistańczyk, który praktykuje WooFoo. Pojawia się w drugiej serii.

Główni wrogowie[edytuj | edytuj kod]

Seria pierwsza i druga[edytuj | edytuj kod]

 • Carl „Zły Karaluszy Czarownik” – karaluch, stawia sobie za cel panowanie nad światem i udowodnienie swojej matce, że jest lepszym synem od Hermana. Najczęstszy wróg Yin i Yanga, chociaż czasami im pomaga. W drugiej serii należy do Ligi Zła, porywa prezydenta i umieszcza go w jednym z trzech budynków, które zaraz mają wybuchnąć oraz sprawia, że Yin i Yang są obleśni. Zmienia się wyglądem z Mistrzem Yo i robi Yin i Yangowi bolesne lekcje w których mieli zdobyć klejnoty potrzebne mu do pozbycia się ich.
 • „Brat” Herman – mrówka, ulubiony syn Edny, brat Carla, genialny strateg. Dysponuje ogromną armią mrówek i robotów. Ma olbrzymią siłę, dlatego Yin i Yang pokonują go dzięki współpracy i logicznemu myśleniu. Ma uczulenie na pandy.
 • Ultimoose – zły łoś, sługa Mistrza Nocy. W walce posługuje się przede wszystkim wielofunkcyjnymi mechanicznymi rogami. Jego ulubionym okrzykiem bojowym to: „HOOH! HAH! HOOH!”. Często przybiera dziwne pozy, gdy to mówi. W drugiej serii znajduje amnezjulet starego Mistrza Nocy i staje się nowym w odcinku „Deja Foo”.
 • Kraggler – stary gargulec. Posiada umiejętność wysysania młodości swoim dotykiem. Były wróg Mistrza Yo. Cały czas zasypia i wszystkiego zapomina. Prowadzi aptekę na Bolesnej Górze. Pokonany przez Mistrza Yo na turnieju ciastkowym. W drugiej serii chce zostać nowym Mistrzem Nocy. Aby odwrócić od siebie uwagę Yin i Yanga, zmienia Mistrza Yo w bobasa.
 • Fuj (ang. Yuck) – zielony królik. Powstał z połączenia złych cech Yin i Yanga, kiedy używali przeciw sobie WooFoo. Chce zostać największym rycerzem Woo Foo. Świetnie zna się na walce i na magii. Używa ataków takich jak Huragan Furii czy Pięści ognia. Nie jest, na szczęście, silniejszy od Yin i Yanga, którzy współpracują, żeby go pokonać. Potem staje się sługą Mistrza Nocy.
 • Pondscüm – złota rybka płci męskiej pochodząca ze Szwajcarii, która uwielbiała i kradła złote rzeczy. Był ubrany w złotą zbroję. Chciał przetopić złoty fotel mistrza Yo na zbroje dla swojej armii kobiet. Należał także do Ligi Zła. W jednym odcinku okazuje się, że jest żabą.
 • Fastidius „Pedant” Speedington – chomik, który ma obsesję na punkcie czystości, po pierwszym pokonaniu przez Yin i Yanga zatrudnia ninja ochroniarzy i buduje maszynę do czyszczenia, odporną na damskie Woo Foo. Pojawia się również w odcinku „Czas na proces” jako prokurator Yin i Yanga. W drugiej serii chciał zniszczyć śmierdzące mrówkojady swoim robotem.
 • Zarnot – robot, dawna zabawka Yanga. W jednym z odcinków Wróżka Kłamstw zaczarowała go tak, że po każdym kłamstwie Yin i Yanga, Zarnot stawał się coraz większy. Na koniec jednak Yin i Yang powiedzieli całą prawdę. Potem, aby zemścić się na Yangu, zostaje sługą Mistrza Nocy. Powraca w 2 serii. W odcinku „Naprzód Cudowne Nastolaty!” uzyskuje zdolność zmiany swojej wielkości.
 • Kotki Chung Pow – ninja, ale także piosenkarki i tancerki. Grają w grupie rockowej, do której to Yang chciał wstąpić. Chcą włamać się do zbrojowni WooFoo w Dojo i ukraść wszystkie bronie. Powracają w jednym z odcinków drugiej serii, gdzie wykradają artefakt pozwalający im na stworzenie własnej aury Woo Foo. Zamiast mówić, miauczą.
 • Saranoia – czarownica, która w dzieciństwie musiała uczyć się z przymusu ojca, gdy jej leniwy i nieodpowiedzialny brat, Mark, mógł się ciągle bawić. Nie chce, żeby spotkało to Yin, dlatego chce zniszczyć Yanga (którego utożsamia z Markiem) i przeciągnąć Yin na swoją stronę. W drugiej serii pojawia się w niektórych odcinkach, ale jako postać epizodyczna.
 • G.P. (FrDed) – gnom, poplecznik Saranoi, która zmienia go w różne stworzenia w zależności od użytej przez siebie różdżki. Jest on znudzony wyczynami Saranoi i często złośliwie je komentuje. W drugiej serii przestaje współpracować z Saranoią i przyjmuje imię FrDed. Stało się tak, ponieważ napalał się mocą cienia z kluczy. FrDed to skrót od F jak Frustrujący, R i D jak Ryczący jak Diabli, E jak Efektowny, D jak Dręczyciel (mówi się na niego Fred, jedno D jest nieme). W jednym z odcinków wyssał uczucia z Yanga.
 • Roger – ojciec Rogera Junior. Podporządkowany żonie pantoflarz. Często walczy z Yin i Yangiem ale zawsze przegrywa. Wygrał z Yangiem tylko w odcinku „Po prostu Roger”.

Seria pierwsza[edytuj | edytuj kod]

 • Mistrz Nocy (ang. Night Master) – potężny Mag posiadający milionową armię. Dąży do całkowitego zdominowania świata. W tym celu chce zniszczyć Yo oraz jego uczniów. Lubi się przebierać i dlatego ma pomocnika. Nie lubi mieć wymiętych ubrań. Cytat: „No masz znowu będę musiał to prasować”. Wyglądem przypomina Aku z Samuraja Jacka, a działa jak Darth Sidious z Gwiezdnych wojen. Ma moc transformacji, teleportacji, telepatii. Ostatecznie pokonany w odcinku „Zmierzch”.

Seria druga[edytuj | edytuj kod]

 • Mega-Mózg (ang. Mastermind) – niegdyś potężny czarnoksiężnik, teraz zaledwie czaszka, która do spełnienia swoich planów potrzebuje ciała. Przejmuje kontrolę nad Yangiem w odcinku „Odmóżdżenie”, zamieniając ich mózgi. W innym odcinku połączył Yanga z Carlem.
 • Zła Stopa (ang. Badfoot) – fioletowy koń posiadający berło nazwane „Berło”. Mistrz Yo bardzo się go boi, ponieważ gdy Zła Stopa pojawia się w mieście, Yo zbiera od niego cięgi. W odcinku „Czas zapłaty” udaje mu się przezwyciężyć lęk i razem z Yin i Yangiem pokonuje Złą Stopę.
 • Prezes Chciwców S.A. (ang. Greed CEO) – dziewięćdziesięcioletni diabeł. Nienawidzi dzieci. Yang reklamował jego zabawki, które tak naprawdę były niebezpieczne i miały na celu zniszczenie wszystkich dzieci na świecie.
 • Facetozaur (ang. Manotaur) – człowiek-koń, który porwał dwujednorożce żeby je ogolić dla peruki. Pokonał go Yang z pomocą Yin.
 • Grizzleflavin – gargulec, pilnujący dostępu do komnaty Mistrza Nocy. Może tam wejść tylko Coop lub nowy mistrz nocy.
 • Maskonur (ang. Puffin) – elegancko ubrany pingwin. Jego ubrania przedstawiają go jako parodię samego siebie. Należy do Ligi Zła. Jako spadochronu używa parasola.
 • Smoke – siostra Mirrorsa. Chciała, żeby Yang był jej championem w walkach na arenie. Należy do Ligi Zła. Powróciła w odcinku „Uwięzieni”.
 • Mirrors – brat Smoke. Chciał, żeby Yin była jego championem w walkach na arenie.
 • Smorki (ang. Smorks) – mali zieloni ludzie. Yang ich nienawidzi. Chcą, aby całe miasto było zamieszkane wyłącznie przez nie. Smorki przypominają troszeczkę Smerfy. tyle że nie są niebieskie i nie noszą białych czapeczek i spodenek.
 • Terry Wydra (ang. Terry Otter) – fioletowa wydra płci męskiej. Używa magii. Współpracuje z Fujem. Yin jest w nim zakochana. Jego imię nazwisko to podróbka Harry’ego Pottera.
 • CHAD – kosmiczny statek WooFoo przeprogramowany przez Yin, aby był jej chłopakiem. Został zniszczony.
 • Strażnik Roni (ang. Ranger Ron) – świnia płci męskiej. Zamieniał każdego w niedźwiedzia (w tym Yin i Yanga) i wypędzał z lasu, ponieważ był agresywny gdy dowiedział się, że jego szefem jest niedźwiedź.
 • Rita – dziewczyna o zielonym kolorze skóry szalenie zakochana w zwierzętach, a zwłaszcza w królikach. porwała Yin, Yanga i Długonosego. Swym zwierzętom zakłada obroże i przebiera je w inne zwierzaki.
 • Hot Chick – pod tym pseudonimem kryje się mama Coopa, która tak naprawdę jest zła i współpracuje z Maskonurem. Uwodziła Mistrza Yo w odcinku „The Secret Life of Possum Panda”.
 • Liga Zła – liga przestępców, do której należą; Carl, Pondscüm, Smoke oraz Maskonur.
 • Tańcząca małpa – małpa, która współpracowała z Carlem w odcinku „Taneczna katastrofa”. Uwielbia tańczyć. Gdy ktoś ma dość tańca ona razi go laserem.
 • Eradicus – gryf, który był kiedyś mistrzem nocy. W pierwszej serii pojawia się we wspomnieniach. W drugiej serii odradza się przy pomocy Yanga, który skompletował bronie WooFoo (peruka Tutti Frutti, Lizokijek, Amnezjulet, koszulka „Jestem z głupkiem”, muszka i szelki wchłaniające zło) na jego zbroję. Zmienił on wszystkich złych w dobrych i dobrych w złych (poza Yin, Yangiem, Mistrzem Yo i Coopem, który był pół zły i pół dobry). Inne jego imię to Niszczyciel. Kiedyś walczył z Tee i Chaiem. W drugiej serii jest głównym antagonistą wojowników Woo Foo, jak dotąd wystąpił w dwóch odcinkach: „Powitaj Mroczne Jutro” i „Howl of the Weenie”.
 • Cztery duchy starożytnych wojowników Woo Foo – namówiły Yanga, by zebrał części magicznej zbroi. Tak naprawdę miała ona ożywić Eradicusa, a duchy były jego poddanymi. Występują po raz pierwszy w odcinku „Deja Foo”. Następnie w „Klaun-Fu” i „Kocie rozstania i powroty.

Poboczni wrogowie[edytuj | edytuj kod]

 • Edna – smoczyca, matka Carla i Hermana. W swoim pudełku od kosmetyków przechowuje biżuterię zagłady. Uważa, że Herman jest lepszym synem od Carla. Jest zakochana w Mistrzu Yo.
 • Flaviour – pomocnik Mistrza Nocy, ma obsesję na punkcie mody. Po pokonaniu Mistrza Nocy przez Yin i Yanga w drugiej serii pojawia się w odcinku „Impreza”.
 • Charles – mrówka, zastępca „Brata” Hermana w walce. Jest przywódcą artylerii mrówek „Brata” Hermana.
 • Blixeny – dwie kobiety-androidy w złotych zbrojach pomagające Panu Pondscüm.
 • Przyjaciele Na Zawsze – słudzy Smoke:
  • Dymek/Carmen – dymek. Pomagał złapać Smoke Yin i Yanga. Smoke mówi na niego dymek, gdy on mówi że ma na imię Carmen ona mówi cisza.
  • Gwiazdeczek – rozgwiazda w spodniach. Pomagał złapać Smoke Yin i Yanga.
  • Glutek – wielki mors. Pomagał złapać Smoke Yin i Yanga.
 • Nauczyciel (w drugiej serii nazywa się Nauczka) – jednooki człowiek, który próbuje wszystkim wbić do głowy naukę swoimi młotko-łapami. Ciągle ściga złe nawyki i leniwych ludzi.
 • Wróżka Kłamstw – przybywa kiedy małe dziewczynki i chłopcy kłamią. Nie jest ona tak właściwie wrogiem, jednak w odcinku „Wróżka kłamczuszka” sprawiła, że za każde kłamstwo Yin i Yanga Zarnot stawał się większy.
 • Dank i Dire – dwa przygłupie cienie szpiegujące dla Mistrza Nocy. W drugiej serii pojawiają się na pikniku złych charakterów.
 • Lodowy potwór- Potwór z lodu. W odcinku „Brzydale” był powodem ucieczek z gór zwierząt. W odcinku „Yin Yang Carl” miał W swoim wnętrzu szafir potrzebny Carlowi do pozbycia się Yin i Yanga.
 • Roger Jr – zielony Skelewog, syn Rogera. Uwielbia bić się z Yangiem, wraz z kolegami czasem dokucza też Yin. Ukrywa przed wszystkimi, że chciałby zaprzyjaźnić się z królikami.

Inne postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Mama Coopa – nie lubi Yin i Yanga. Stara się, aby jej syn był sławny i bogaty i chwalił się, że sam pokonał Mistrza Nocy.
 • Tata Liny – lubi Yin i Yanga. Jest rolnikiem.
 • Francés – ojciec Melodii. Król armii śmierdzących mrówkojadów. Denerwuje się, gdy Yang mówi, że nie lubi jej córki.
 • Tillman – córka Rogera, siostra Rogera Jr. Umie grać na flecie. Wystąpiła w kilku odcinkach.
 • F.L. Szmelfman – elf będący reporterem.
 • Nancy O. Delfa – elfka. Przyjaciółka Szmelfmana.
 • Gampi Damplestein – były pomocnik Mistrza Yo. Lubi jeść szpondry, a także oglądać „Szponderowy” kanał. Od niego Mistrz Yo wygrał Warzywno-ćwiczącego robota.
 • Tornado Nauki – przeniósł Yin i Yanga do czasów antycznego WooFoo, gdzie poznali antycznych mistrzów WooFoo a także ich wrogów.
 • Dwójednorożce – jednorożce mające dwa rogi. Należą do nich Tęczowy, Błyszczący, Świetlisty, Dobry, Radosny, Wesoły, Szlachetny.
 • Sędzia Orb – sędzia na rozprawach o nadużyciu Magii i Mocy. Uwielbiany przez Lud. Jest Gadającą szklaną kulą.
 • Scenografurus – dinozauropodobny stwór świetnie znający się na maszynopisaniu. Udaje że nie potrafi mówić. Ciągle powtarza „Aaa”. Towarzyszy Sędziemu Orb.
 • Pączek – kozioł, który jest prezydentem miasta.
 • Samanthuh – jest kozą płci żeńskiej. Jej imię ujawnione zostało w odcinku „Yang nie ponosi odpowiedzialności”, w tym także odcinku należała do organizacji M.A.T.J.Y. założonej przez Yin. M.A.T.J.Y. oznacza My Albo Ten Jajogłowy Yang.
 • Małżomił – małż, który myślał, że Yin się w nim zakochała i zaprosił ją na uroczystość wkraczania w małżorosłość. Yin tak naprawdę się z nim spotykała, ponieważ wytwarzał diamenty.
 • Długonosy – pies którego właścicielem był Yang. Pewnego dnia Yang przywiązał go do pociągu i później znalazła go Rita. Pomógł Yin i Yangowi uciec od Rity.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie Jetix – Studio Eurocom
Reżyseria: Tomasz Marzecki
Dialogi:

Dźwięk i montaż:

Kierownictwo produkcji: Marzena Omen-Wiśniewska
Udział wzięli:

 • Joanna PachYin
 • Grzegorz DrojewskiYang
 • Wojciech Paszkowski
  • Mistrz Yo,
  • Shady McSlim (odc. 35)
 • Robert Tondera
  • Mistrz Nocy,
  • Kraggler,
  • G.P. (FrDed),
  • Nauczyciel/Nauczka,
  • Roger,
  • Roger Jr (II seria),
  • Maskonur,
  • Dorosły Małżomił (odc. 45),
  • Eradicus/Niszczyciel (II seria),
  • Strażnik Roni (odc. 52)
 • Jarosław Domin
  • Herman,
  • Ultimoose,
  • Fastidius „Pedant” Speedington,
  • Zarnot,
  • Mr. Pondscüm,
  • Roger Jr (I seria),
  • Wiórek,
  • Mega-Mózg,
  • Eradicus (I seria)
 • Łukasz Lewandowski
  • Carl,
  • Fuj,
  • Flaviour,
  • Gampi Damplestein,
  • Tęczusia,
  • F.L. Szmelfman,
  • Małż starszy (odc. 45)
 • Adrian Perdjon
  • Coop,
  • Mirrors,
  • Zapluty Pitt,
  • Pondscüm (odc. 34, 36, 38),
  • Jak (odc. 36),
  • Maskonur (odc. 36),
  • Kilku ze Smorków (odc. 41),
  • Corky (odc. 42),
  • Jeden z giermków Ultimoosa (odc. 44),
  • Szczeniogryf (odc. 52),
  • Różne głosy
 • Tomasz Marzecki
  • Prezydent Pączek,
  • Żółwie z lat 80,
  • Fastidius „Pedant” Speedington (odc. 25, 31, 36, 38),
  • Nauczka (odc. 39b),
  • Bractwo Drzewiastych Wojowników
 • Diana Kadłubowska
  • Edna (I seria),
  • Lina,
  • Melodea
 • Brygida TurowskaEdna (odc. 27b)
 • Janusz Wituch
  • Dave,
  • Charles (I seria),
  • Sędzia Orb (odc. 25),
  • Roger (odc. 27),
  • Boogeyman (odc. 29),
  • Jobeaux (odc. 33),
  • Zła Stopa,
  • Maskonur (odc. 34),
  • G.P. (Frded) (odc. 39),
  • Ojciec Małżomiła (odc. 45),
  • Różne głosy
 • Anna Bojara
  • Saranoia,
  • Wróżka Kłamstw
 • Anna Gajewska
  • Smoke,
  • Żona Świętego Mikołaja (odc. 29),
  • Edna (odc. 34-48),
  • Rita (odc. 52)
 • Dariusz Odija
  • Serowy potwór (odc. 27),
  • Mikołaj,
  • Różne głosy
 • Stefan Knothe
  • Charles (II seria),
  • Automatyczny sekretarz (odc.40),
  • Lekarz (odc.40),
  • Jeden z giermków Ultimoosa (odc. 44)
 • Janusz Rymkiewicz
  • Reporter (odc. 32),
  • Policjant (odc. 32),
  • Facetozaur (odc. 34),
  • Prezes Chciwców S.A. (odc. 35),
  • Kioskarz (odc. 36),
  • Psycholog (odc. 39),
  • Mieszkaniec Wysokowa #1 (odc. 44),
  • Maskonur (odc. 51)
 • Anna Apostolakis
  • Chip (odc. 40),
  • Żona Rogera (odc. 40),
  • Jeden ze Smorków (odc. 41),
  • Dzieciak (odc. 42),
  • Tino (odc. 42),
  • Terry Wydra (odc. 43),
  • Babcia (odc. 50),
 • Józef Mika
  • Roger (odc. 40),
  • Bezkościsty Smork (odc. 41),
  • Zgniłek Rudobrody (odc. 43),
  • Mieszkaniec Wysokowa #2 (odc. 44),
  • Małżomił (odc. 45),
  • Jedna z kóz (odc. 50),
  • Vinnie van Ryk (odc. 52)
 • Cezary Kwieciński
  • Prezenter telewizyjny (odc. 40, 42),
  • Kamerzysta (odc. 40),
  • Kilku ze Smorków (odc. 41),
  • Indyk (odc. 42),
  • Jeden z giermków Ultimoosa (odc. 44),
  • Norman,
  • Koza Idiota (odc. 50),
  • Żałosny Maminsynek (odc. 51),
  • Różne głosy
 • Modest Ruciński
  • Uczestnik programu telewizyjnego (odc. 40),
  • Krwawy Jeff (odc. 41),
  • Listonosz (odc. 42),
  • CHAD 3000 (odc. 44)
 • Cynthia KaszyńskaPani z reklamy (odc. 42)

i inni

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Sezony Odcinki Pierwsza premiera Kanada Ostatnia premiera Kanada Pierwsza premiera Polska Ostatnia premiera Polska
1 26 2 października 2006 24 maja 2007 5 marca 2007 15 sierpnia 2007
2 39 1 stycznia 2008 18 kwietnia 2009 7 czerwca 2008 28 września 2008[a]

Seria 1[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
1 DoJo, Oh No
Finding Hershel

Tylko nie DoJo
W poszukiwaniu Hershela

2 października 2006
5 marca 2007
2 600 Channels of Doom!
An Oldie But a Goodie

600 kanałów zagłady
Stary, ale jary

16 października 2006
6 marca 2007
3 Yin Yang Yuck
Beetlemania

Yin Yang Fuj
Chrabąszczomania

23 października 2006
12 marca 2007
4 Enter: The Ant
The Sweet Stench of Love

Wejście Mrówki
Słodki smrodek miłości

30 października 2006
13 marca 2007
5 Woo Foo Flu
The Imagination Situation

Grypa Woo Foo
Wróżka kłamczuszka

6 listopada 2006
8 marca 2007
6 Too Much Yangformation
Aura... or Not

Za dużo Yangformacji
Aura czy nie

13 listopada 2006
9 marca 2007
7 Falling Yin Love
On Golden Pondscüm

Zakochana Yin
Złoty szpaner

27 listopada 2006
14 marca 2007
8 Old School
A Toy's Story

Jak za dawnych lat
Zabawka kontratakuje

31 marca 2007
15 marca 2007
9 The Trouble With Two-ni-horns
Scarf It Up!

Kłopotliwe dwujednorożce
Szalikomania

11 grudnia 2006
16 marca 2007
10 The Return of the Night Master
Powrót Mistrza Nocy
18 grudnia 2006
19 marca 2007
11 My Stupid Sword
Neat Freak

Mój głupi miecz
Fanatyk czystości

25 grudnia 2006
7 marca 2007
12 The High She-as!
A Match Not Made in Heaven

Morze kobiet
Niedobrana para

27 listopada 2006
20 marca 2007
13 Scary Scary Quiet Contrary
How the Cookies Crumble

Niestraszny film
Ciasteczko nieszczęścia

1 stycznia 2007
21 marca 2007
14 The Yin of Yang
Shopping Sprawl

Yang ala Yin
Zakupowe szaleństwo

1 stycznia 2007
30 lipca 2007
15 Wubble in Paradise
Dictacor of the year

Bąblo-Trąblolandia
Dyktator roku

1 stycznia 2007
31 lipca 2007
16 Master Dave
Destination Danger

Mistrz Dave
Kierunek niebezpieczeństwo

2 stycznia 2007
1 sierpnia 2007
17 Bad Nanny Jamma
Pros and Cons

Zła niania
Mrocznoton

8 stycznia 2007
3 sierpnia 2007
18 Doomed to Repeat It
The Gig is Up

Koniec chałtury
Skazani na powtórkę

5 marca 2007
6 sierpnia 2007
19 Family Day
The Hex of the Ex

Dzień Rodziny
Zemsta porzuconych

19 lutego 2007
7 sierpnia 2007
20 Out on a Pledge
Dojo Alone

Nowi kumple
Yin i Yang sami w Dojo

7 kwietnia 2007
13 sierpnia 2007
21 Attack of the Lesson
A Case of the Evils

Bolesna lekcja
Przypadek złościenicy

26 marca 2007
2 sierpnia 2007
22 Attack of the Vidiots
Fit to be Tried

Atak wideo-osłów
Czas na proces

21 kwietnia 2007
14 sierpnia 2007
23 Voyage to the Center of the Yo
Sitting Shaggler

Podróż do wnętrza Yo
Opieka nad Shagglerem

14 kwietnia 2007
10 sierpnia 2007
24 Shadows and Light
The Truth Hurts

Światło i mrok
Bolesna prawda

10 maja 2007
8 sierpnia 2007
25 Who Knows What Evil Lurks
Kto wie gdzie czai się zło?
17 maja 2007
15 sierpnia 2007
26 Night Fall
Zmierzch
24 maja 2007
9 sierpnia 2007

Seria 2[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
27 Deja Foo
Deja Foo
17 marca 2008
13 lipca 2008
28 The Pecking Order
Party Favours

Prosto w dziób
Impreza

2 stycznia 2008
7 czerwca 2008
29 Smoke and Mirrors
Yin-credible!

Smoke i Mirrors
Yin-ponujące

21 stycznia 2008
7 czerwca 2008
30 Brain Drain
The Big Payback

Odmóżdżanie
Czas zapłaty

31 marca 2008
7 czerwca 2008
31 Imperfect Fooplicates
Messy Relationships

Wybrakowane Fooplikaty
Niebezpieczne związki

4 lutego 2008
28 czerwca 2008
32 A Bad Case of the Buglies
Control Issues

Brzydale
Samokontrola

11 lutego 2008
29 czerwca 2008
33 Foreign Exchange Problem
Turn About

Problem z wymianą zagraniczną
Odmiana

18 lutego 2008
5 lipca 2008
34 The Manotaur
League of Evil

Facetozaur
Liga zła

25 lutego 2008
6 lipca 2008
35 This Yang Isn't Brought to You By...
Stuck

Yang nie ponosi odpowiedzialności
Uwięzieni

3 marca 2008
12 lipca 2008
36 Gone-A-Fowl
Drobiowa deprawacja
7 kwietnia 2008
19 lipca 2008
37 Basic Yin-stinct
Fighting Fooberty

Yin-stynkt przetrwania
Foojrzałość

14 kwietnia 2008
20 lipca 2008
38 Yin Yang Carl
Smorks

Yin Yang Carl
Smorki

4 maja 2008
6 września 2008
39 Wonder Tweens Go!
Touchy Feelings

Naprzód Cudowne Nastolaty!
Namacalne uczucia

28 kwietnia 2008
26 lipca 2008
40 O'Brother There Art Thou
Roger... Over and Out

Tu jesteś bracie
Po prostu Roger

5 maja 2008
6 września 2008
41 Inconvenient Tooth
Situation Tragedy

Niewygodny ząb
Tragedia sytuacyjna

16 czerwca 2008
7 września 2008
42 Skirting the Issue
Moon Over my Yinnie

Sukienkowy problem
Księżycowa Yinnie

23 czerwca 2008
13 września 2008
43 Clown-Fu Fighting
Cat Smach fever

Klaun-Fu
Kocie rozstania i powroty

13 czerwca 2008
14 września 2008
44 Camp Magic Pants
Worked Stiff

Obóz Magiczne Portki
Ciężka robota

7 lipca 2008
7 września 2008
45 Mission Yinpossible
Disap-Eared

Misja spec-Yin-jalna
Królik widmo

14 lipca 2008
14 września 2008
46 Get Off My Back
Slumber Party of Doom

Zejdź ze mnie
Piżama party zagłady

21 lipca 2008
20 września 2008
47 Old Softie
Dance, Dance, Devastation

Króliki i fabryka precli
Taneczna katastrofa

28 lipca 2008
20 września 2008
48 Upstanding Yuck
Walk in the Woods

Niesamowite Fuj
Spacer po lesie

4 sierpnia 2008
21 września 2008
49 Welcome To The Dark Tomorrow
Powitaj Mroczne Jutro
11 sierpnia 2008
21 września 2008
50 Today You Are a Bear
Pets Peeved

Mów mi misiu
Problemy z pupilami

18 sierpnia 2008
27 września 2008
51 For the Love of Clamboy
Zarnot's Girlfriend

Z miłości do małży
Dziewczyna Zarnota

28 września 2008
13 września 2008
52 The Secret Life of Possum Panda
Dummy Up

-
29 września 2008
nieemitowany
53 The Howl of The Weenie
-
13 października 2008
nieemitowany
54 Game Over
Creeping With the Enemy

-
27 października 2008
nieemitowany
55 The Yindianapolis 500
Personality Problem

-
10 listopada 2008
nieemitowany
56 Season's Beatings
Splitting Hares

Świąteczna rozróba
Razem czy osobno

24 listopada 2008
7 czerwca 2008
57 Extra Cheese, Anchovies and Doom!
The Confidence Game

-
14 lutego 2009
nieemitowany
58 Roboticus Maximus
Size Matters

-
21 lutego 2009
nieemitowany
59 Unmoving Pictures
The Recline and Fall of Civilization

-
28 lutego 2009
nieemitowany
60 Mind Games
The Carl of the Wild

-
7 marca 2009
nieemitowany
61 Clothes Encounters
Commander-in-Cheat

-
14 marca 2009
nieemitowany
62 Party Troopers
Shadowcluck

-
21 marca 2009
nieemitowany
63 Yin! Yang! You!
-
5 kwietnia 2009
nieemitowany
64 Division Quest
-
11 kwietnia 2009
nieemitowany
65 Yin, Yang Who?
-
18 kwietnia 2009
nieemitowany

Ataki Woo Foo[edytuj | edytuj kod]

 • Super cios – atak ten polega na stworzeniu dużych pięści i wystrzeleniu ich jak torped. Tego ataku używa Yang.
 • Lewitacja – Moc pozwalająca na latanie, Yin i Mistrz Yo używają lewitacji.
 • Yo-atak – atak mistrza Yo w którym energia z pięści wykonawcy strzela w wybrane miejsce i wybucha.
 • Yin-atak – To to samo co Yo-atak tylko wykonawcą jest Yin. Może strzelać promieniami lub ogniem.
 • Yang-atak – To to samo co Yo-atak tylko że wykonawcą jest Yang.
 • Wooferno – Atak polegający na rzucaniu płonącymi kulkami.
 • Łapy mocy – atak Mistrza Yo polegający na atakowaniu energią z pięści wykonawcy.
 • Pięści ognia – atak po którym pięści płoną ogniem. Można nimi uderzyć przeciwnika jak również miotać kulami ognia. Używał tej techniki Fuj i Yang.
 • Yangerang – cios wymyślony przez Yanga. Polega na zmianie swojego miecza w bumerang, którym się rzuca.
 • Foo-rnado – atak, do którego niezbędny jest miecz. Polega on na tym, że wykonawca kręci się z dużą prędkością i niszczy wszystko w jego otoczeniu.
 • Transfoomacja – atak Yin polegający na zamianie przedmiotu lub osoby w dowolną rzecz. Jednak przemiany nie zawsze są trwałe.
 • Foo-Iluminacja – atak Yin polegający na miotaniu oślepiającym promieniami.
 • Yin-zapłon (Yinferno) – cios Yin, w którym miota się promieniami ognia, lub zapala przedmioty.
 • Telekineza – technika unoszenia i przenoszenia osób i przedmiotów ruchem swojej ręki. Używa tej techniki Mistrz Yo i Yin.
 • Foo-portacja – moc pozwalająca na teleportację w inne miejsce, cios używany przez mistrza Yo.
 • Foo-pole – defensywna technika polegająca na utworzeniu pola energii chroniącego przed atakami wroga. Cios używany przez Mistrza Yo i Yin.
 • Huragan-Fuj – atak bardzo podobny do Foo-rnado pozwalający na wywołaniu tornada. W miejscu gdzie używało się tego ataku strasznie śmierdzi. Ataku używał Fuj.
 • Łapki Bólu – atak ten polega na powiększeniu własnych pięści. Uruchamia się go za pomocą uczuć. Yang używa tę moc ale tak naprawdę ta moc nazywa się Łapki Mocy, lecz Yang nazywa ją Łapkami Bólu.
 • Aura WooFoo – jest to energia otaczająca wojownika i wzmacniająca jego siłę. Aby ją wykonać trzeba również użyć uczuć. Używają jej: Yin, Yang, Yo, Coop i Kotki Chung Pow.
 • Zapłonado (OgnioWir) – połączenie ataku Yin-zapłon i Foo-rnado.
 • Foo-Mróz – atak polegający na „wystrzeleniu” z rąk śniegu i mrozu by przeciwnicy zamarzli. Tego ataku używał WooDa.
 • Foo-Woda – atak polega na „strzelaniu” z rąk gorącą wodą. Tego ataku używała ShooDa.
 • Petryfikacja – polega na zamienieniu przeciwników w kamienie. Mistrz Yo użył tego ataku 50 lat wcześniej by zamienić żołnierzy Mistrza Nocy w kamienie. Tego ataku używał też Chai. Eradicus użył podobnego ataku do sparaliżowania Chaia i Ti.
 • Zasmażka WooFoo – atak polegający na obrzuceniu przeciwników jedzeniem. Tego ataku używała Ti.
 • Kule WooFoo – najprostszy z ataków. Pocisk energii WooFoo odpycha przeciwnika. Tego ataku używali: Yin, mistrz Yo i Carl.
 • Foo bomby – ulepszona wersja kul WooFoo. Na miejscu gdzie uderzył pocisk następuje wybuch. Tego ataku używali Yin i Zła Stopa.
 • Miniaturyzacja – polega na pomniejszeniu własnej postaci. Tej techniki używał Coop.
 • Wielkie Różowe Łapki Bólu – to samo co łapki bólu tyle, że wykonawcą jest Yin.
 • Niewidzialność – tego nauczyła się Yin w drugiej serii. Jak sama nazwa wskazuje pozwala stać się niewidzialnym.
 • Woo Foo Piorun – pozwala przywołać energię rażącą przeciwnika z nieba lub rzucaniu błyskawicami. Tego ataku używał Mistrz Yo, Yin i prawdopodobnie Coop.
 • Smycz Woo Foo – tworzy więzy trzymające przeciwnika jak smycz. Tego ataku używali Mistrz Yo i Yin.
 • Odochydzenie – użyte przez Mistrza Yo by zdjąć czar Carla.
 • Masakra – cios wymyślony przez Yanga. Polega na uderzaniu przeciwnika w głowę, swoją własną głową.
 • Foo-ciasto – atak ten polega na stworzeniu ciast i atakowaniu nimi wroga. Tego ataku używa Mistrz Yo. Tak naprawdę, ten atak należy do Klaun-Foo.
 • Placki Bólu – to samo co Foo-ciasto tylko ze wykonawcą jest Yang.
 • Yang-foomacja – to samo co Transfoomacja tyle że wykonawcą jest Yang.
 • Rakieta WooFoo – atak polegający na wytworzeniu rakiety tenisowej i uderzaniu nią. Tego ataku używa Yin.
 • Cios mocy – atak polegający na uderzenie w ziemię w celu wywołania trzęsienia.

Bronie Woo Foo[edytuj | edytuj kod]

 • Młot Galadory/Galidory – Maczuga mogąca wywołać trzęsienie ziemi.
 • Kastet Nieskończonego Uderzenia – Kastet mogący kruszyć góry. Zniszczone
 • Podwójne Ostrze Przeznaczenia Krwawego Kruka – Ostrze mogące ciąć głazy. Zniszczone
 • Pielucha Zagłady Dla Dorosłych – składająca się z trzech elementów pielucha. To – Pasek Mrocznej Mocy, Rzep Zmutowanej Rzeczywistości i Agrafka Aktywująca Wszystkie Pieluchowe Moce.
 • Majtki Nieskończonego Przeznaczenia WooFoo – ten kto je założy może władać nad mózgami innych.
 • Pilot WooFoo – pilot pozwalający przenosić prawdziwe postacie do filmów i na odwrót.
 • Pieluchomajtki zagłady – pielucha powodująca przyrost masy mięśniowej.
 • Kula Nieskończonej Energii WooFoo – kula, która, niczym piłka, odbija się.
 • Księga Zakazanego Zła WooFoo – księga w której są uwięzione złe duchy.
 • Geosynchronometr – coś w rodzaju globusu. Ten kto go posiada może wykonać zaćmienie 3 słońc.
 • Chronologikum – to klepsydra, która pozwala podróżować się w czasie lub postarzeć albo odmłodzić.
 • Wzmacniacz Lara Been Secure – to wzmacniacz, który pozwala hipnotyzować publiczność rockowych zespołów. Tę broń chciały zabrać Kotki Chung Pow.
 • Nóż i widelec nieskończonego żarcia – Dzięki nim można jeść bez końca.
 • Toaletowa Szczotka Oświecenia – szczotka, która ma 3 możliwości. Pierwsza pozwala stać się niewidzialnym. Druga umożliwia ogromny błysk. Trzecia sprawiła, że Mistrz Nocy i Coop zniknęli.
 • Berło Lizokijek – berło, które należało do Złej Stopy, teraz należy do WooFoo. Później próbowały go ukraść Kotki Chung Pow. Starszyzna Woo Foo kazała ukryć go Yangowi pod mokrą bielizną. Element zbroi składanej przez Yanga. Pobiera energię Woo-Foo.
 • BliznoBazooka P4000 z funkcją przerażania – bazooka Yanga, którą dostał na święta od zaplutego Pita i oddał do arsenału WooFoo.
 • Naszyjnik miss WooFoo Rażący Urokiem – naszyjnik Yin, który dostała na święta od zaplutego Pita i oddała do arsenału WooFoo.
 • Talizman Fooplikacji – Pozwala się podwajać. Dzięki temu amuletowi Fuj zrobił armię kopii Yin i Yanga którzy niszczyli miasto.
 • Magiczna Kuweta Morfitudy z Zapachowym Żwirkiem – kuweta, która pozwala utworzyć własną aurę Woo Foo.
 • Amnezjulet – amulet niegdyś należący do Mistrza Nocy. W odcinku „Deja Foo”, Ultimoose próbował go zdobyć, lecz Yang mu przeszkodził (zleciła mu to starszyzna Woo Foo). Obecnie znajduje się w komodzie z bielizną Yanga. Element zbroi składanej przez Yanga.
 • Dżemo-młot – broń Yanga.
 • Tutti Frutti Afro – opaska, która należała do Mistrza Yo. Później zabrana przez uczniów Klaun-Foo. W odcinku „Klaun-Foo” zabrana przez Yanga (zlecenie przez starszyznę Woo Foo). Element zbroi składanej przez Yanga.
 • Koszulka „Jestem z głupkiem” – element zbroi składanej przez Yanga. Znaleziona na bazarze w odcinku „Powitaj Mroczne Jutro”.
 • Zbroja Ligi Sprawiedliwości – gdy Liga Zła stała się dobra dała Yangowi zbroję z rogów Ultimoosa, błyskotek Pondscuma, peleryny Carla, parasola Maskonura i miecza Smoke.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Jest to data zakończenia regularnej premiery serii, gdy wyemitowano 26 odcinków pomijając pozostałe 13, które nigdy nie zostały wyemitowane.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]