Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie figurowym

Figure skating pictogram.svg
201020112012
25 kwietnia - 1 maja 2011
Rosja Moskwa, Rosja
Zwycięzcy
solistka Japonia Miki Andō
solista Kanada Patrick Chan
para sportowa Niemcy Ołena Sawczenko
Robin Szolkowy
para taneczna Stany Zjednoczone Meryl Davis
Charlie White
Łyżwiarstwo figurowe
Zawody łyżwiarskie
Organizacje łyżwiarskie

Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym w 2011 odbyły się w hali sportowej Chodynka Arena w Moskwie, w Rosji, w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2011. Rywalizowała w nich elita światowych łyżwiarzy figurowych w ramach sezonu 2010/2011. Rozegrane zostały konkurencje jazdy indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz w par sportowych i tanecznych.

Początkowo mistrzostwa miały odbyć się w hali sportowej Yoyogi National Gymnasium w Tokio w dniach 21-27 marca, lecz ze względów bezpieczeństwa po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) postanowiła odwołać mistrzostwa[1][2].

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy reprezentowali jedną z narodowości należących do Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Ilość zawodników wystawionych przez każdy z krajów do poszczególnych konkurencji, zależała od miejsc jakie zajęli ich reprezentanci na Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Było to od 1 do 3 zawodników lub par.

Spots Soliści Solistki Pary sportowe Pary taneczne
3  Kanada
 Japonia
 Stany Zjednoczone
 Japonia  Chiny
 Rosja
 Kanada
 Stany Zjednoczone
2  Belgia
 Czechy
 Francja
 Włochy
 Szwecja
 Finlandia
 Kanada
 Korea Południowa
 Rosja
 Stany Zjednoczone
 Szwecja
 Włochy
 Kanada
 Niemcy
 Stany Zjednoczone
 Francja
 Izrael
 Rosja
 Wielka Brytania
 Węgry
 Włochy

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

  • 25 kwietnia - runda kwalifikacyjna solistów
  • 26 kwietnia - rynda kwalifikacyjna par tanecznych i solistek
  • 27 kwietnia - uroczyste otwarcie zawodów, program krótki solistów, program krótki par sportowych
  • 28 kwietnia - program dowolny solistów, program dowolny par sportowych
  • 29 kwietnia - program krótki solistek, taniec krótki par tanecznych
  • 30 kwietnia - program dowolny solistek, taniec dowolny par tanecznych
  • 1 maja - pokazy mistrzów

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1  Japonia 1 1 0 2
2  Kanada 1 1 0 2
3  Stany Zjednoczone 1 0 1 2
4  Niemcy 1 0 0 1
5  Rosja 0 1 1 2
6  Korea Południowa 0 1 0 1
7  Chiny 0 0 1 1
8  Włochy 0 0 1 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Punkty Łącznie SP Miejsce FS Miejsce
1 Patrick Chan  Kanada 280,98 93,02 1 187,96 1
2 Takahiko Kozuka  Japonia 258,41 77,62 6 180,79 2
3 Artur Gaczinski  Rosja 241,86 78,34 4 163,52 3
4 Michal Březina  Czechy 233,61 77,50 7 156,11 5
5 Daisuke Takahashi  Japonia 232,97 80,25 3 152,72 6
6 Nobunari Oda  Japonia 232,50 81,81 2 150,69 9
7 Florent Amodio  Francja 229,68 77,64 5 152,04 7
8 Brian Joubert  Francja 227,67 71,29 9 156,38 4
9 Richard Dornbusch Stany Zjednoczone USA 222,42 70,54 11 151,88 8
10 Javier Fernández  Hiszpania 218,26 69,16 14 149,10 10
11 Ross Miner Stany Zjednoczone USA 217,93 70,40 13 147,53 11
12 Tomáš Verner  Czechy 216,87 75,94 8 140,93 13
13 Ryan Bradley Stany Zjednoczone USA 212,71 70,45 12 142,26 12
14 Denis Ten  Kazachstan 209,99 71,00 10 138,99 14
15 Peter Liebers  Niemcy 205,59 67,73 16 137,86 15
16 Anton Kowalewski  Ukraina 201,64 65,16 17 136,48 16
17 Kevin van der Perren  Belgia 197,10 68,34 15 128,76 18
18 Samuel Contesti  Włochy 196,40 64,59 18 131,81 17
19 Jorik Hendrickx  Belgia 188,24 60,74 22 127,50 19
20 Kevin Reynolds  Kanada 187,23 64,36 19 122,87 21
21 Paolo Bacchini  Włochy 183,13 58,96 23 124,17 20
22 Song Nan  Chiny 176,09 63,78 20 112,31 23
23 Kim Lucine  Monako 171,93 58,81 24 113,12 22
24 Joey Russell  Kanada 168,73 61,69 21 10.7,04 24
Nie zakwalifikowali się do programu dowolnego
25 Adrian Schultheiss  Szwecja 58,41 25
26 Viktor Pfeifer  Austria 56,68 26
27 Min-Seok Kim  Korea Południowa 56,19 27
28 Alexander Majorow  Szwecja 54,24 28
29 Maxim Shipov  Izrael 50,10 29
30 Misha Ge  Uzbekistan 49,61 30
Nie zakwalifikowali się do programu krótkiego
31 Mark Webster  Australia
32 Justus Strid  Dania
33 David Richardson  Wielka Brytania
34 Tigran Vardanjan  Węgry
35 Mikael Redin  Szwajcaria
36 Kutay Eryoldaş  Turcja
37 Stephen Li-Chung Kuo  Chińskie Tajpej
38 Bela Papp  Finlandia
39 Harry Hau Yin Lee  Hongkong
40 Witalij Łuczanok  Białoruś
41 Sarkis Hajrapetjan  Armenia
42 Georgi Kenczadze  Bułgaria
SP - program krótki      FS - program dowolny      WD - wycofał się

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Punkty Łącznie SP Miejsce FS Miejsce
1 Miki Andō  Japonia 195,79 65,58 2 130,21 1
2 Kim Yu-na  Korea Południowa 194,50 65,91 1 128,59 2
3 Carolina Kostner  Włochy 184,68 59,75 6 124,93 3
4 Alona Leonowa  Rosja 183,92 59,75 5 124,17 4
5 Alissa Czisny Stany Zjednoczone USA 182,25 61,47 4 120,78 5
6 Mao Asada  Japonia 172,79 58,66 7 114,13 6
7 Ksenia Makarowa  Rosja 167,22 61,62 3 105,60 9
8 Kanako Murakami  Japonia 167,10 54,86 10 112,24 7
9 Kiira Korpi  Finlandia 164,80 55,09 9 109,71 8
10 Elene Gedewaniszwili  Gruzja 156,24 51,61 15 104,63 10
11 Sarah Hecken  Niemcy 155,83 52,73 12 103,10 11
12 Rachael Flatt Stany Zjednoczone USA 154,61 57,22 8 97,39 14
13 Cynthia Phaneuf  Kanada 152,78 52,62 13 100,16 12
14 Maé Bérénice Méité  Francja 150,44 53,26 11 97,18 15
15 Joshi Helgesson  Szwecja 149,08 50,25 16 98,83 13
16 Amélie Lacoste  Kanada 144,76 51,98 14 92,78 18
17 Viktoria Helgesson  Szwecja 142,52 45,40 24 97,12 16
18 Geng Bingwa  Chiny 140,78 47,89 19 92,89 17
19 Ira Vannut  Belgia 138,28 49,23 17 89,05 20
20 Juulia Turkkila  Finlandia 136,68 45,70 22 90,98 19
21 Cheltzie Lee  Australia 133,65 48,20 18 85,45 21
22 Elena Glebowa  Estonia 124,78 46,28 20 78,50 22
23 Iryna Mowczan  Ukraina 123,15 45,68 23 77,47 23
24 Jenna McCorkell  Wielka Brytania 121,76 45,99 21 75,77 24
Nie zakwalifikowały się do programu dowolnego
25 Sonia Lafuente  Hiszpania 44,59 25
26 Karina Sinding Johnson  Dania 42,19 26
27 Bettina Heim  Szwajcaria 37,23 27
28 Daša Grm  Słowenia 36,63 28
29 Belinda Schönberger  Austria 35,73 29
30 Viktória Pavuk  Węgry 33,70 30
Nie zakwalifikowały się do programu krótkiego
31 Roberta Rodeghiero  Włochy
32 Sabina Măriuţă  Rumunia
33 Kwak Min-Jeong  Korea Południowa
34 Birce Atabey  Turcja
35 Mericien Venzon  Filipiny
36 Lejeanne Marais Republika Południowej Afryki RPA
37 Christina Wasilewa  Bułgaria
38 Melinda Wang  Chińskie Tajpej
39 Clara Peters  Irlandia
40 Taryn Jurgensen  Tajlandia
41 Mary Ro Reyes  Meksyk
42 Georgia Glastris  Grecja
43 Marina Seeh  Serbia
44 Tiffany Packard Yu  Hongkong
SP - program krótki      FS - program dowolny      WD - wycofała się

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnicy Kraj Punkty SP Miejsce FS Miejsce
1 Ołena Sawczenko
Robin Szolkowy
 Niemcy 217,85 72,98 2 144,87 1
2 Tetiana Wołosożar
Maksim Trańkow
 Rosja 210,73 70,35 3 140,38 2
3 Pang Qing
Tong Jian
 Chiny 204,12 74,00 1 130,12 3
4 Yūko Kawaguchi
Aleksander Smirnow
 Rosja 187,36 62,54 5 124,82 4
5 Wiera Bazarowa
Jurij Łarionow
 Rosja 187,13 64,64 4 122,49 5
6 Caitlin Yankowskas
John Coughlin
Stany Zjednoczone USA 175,94 58,76 8 117,18 6
7 Meagan Duhamel
Eric Radford
 Kanada 173,03 58,83 7 114,20 7
8 Kirsten Moore-Towers
Dylan Moscovitch
 Kanada 163,17 56,86 10 106,31 8
9 Narumi Takahashi
Mervin Tran
 Japonia 160,10 59,16 6 100,94 10
10 Stefania Berton
Ondřej Hotárek
 Włochy 157,15 57,63 9 99,52 11
11 Amanda Evora
Mark Ladwig
Stany Zjednoczone USA 155,91 54,64 11 101,27 9
12 Maylin Hausch
Daniel Wende
 Niemcy 149,65 53,90 12 95,75
13 Zhang Yue
Wang Lei
 Chiny 147,38 52,25 13 95,13 13
14 Dong Huibo
Wu Yiming
 Chiny 137,75 49,29 14 88,46 14
15 Klára Kadlecová
Petr Bidař
 Czechy 132,51 45,20 15 87,31 15
16 Natalja Zabijako
Sergei Kulbach
 Estonia 126,56 44,35 16 82,21 16
Nie zakwalifikowali się do programu dowolnego
17 Stacey Kemp
David King
 Wielka Brytania 44,14 17
18 Adeline Canac
Yannick Bonheur
 Francja 43,92 18
19 Lubow Bakirowa
Mikałaj Kamianczuk
 Białoruś 38,20 19
20 Danielle Montalbano
Evgeni Krasnapolski
 Izrael 37,43 20
21 Stina Martini
Severin Kiefer
 Austria 35,34 21
22 Aleksandra Małakowa
Leri Kenchadze
 Bułgaria 30,10 22
SP - program krótki      FS - program dowolny      WD - wycofali się

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnicy Kraj Punkty SD Miejsce FD Miejsce
1 Meryl Davis
Charlie White
Stany Zjednoczone USA 185,27 73,76 2 111,51 1
2 Tessa Virtue
Scott Moir
 Kanada 181,79 74,29 1 107,50 2
3 Maia Shibutani
Alex Shibutani
Stany Zjednoczone USA 163,79 66,88 4 96,91 3
4 Nathalie Péchalat
Fabian Bourzat
 Francja 163,54 70,97 3 92,57 6
5 Kaitlyn Weaver
Andrew Poje
 Kanada 160,32 65,07 7 95,25 4
6 Jekaterina Bobrowa
Dmitrij Sołobiew
 Rosja 160,23 65,88 5 94,35 5
7 Jelena Ilinych
Nikita Kacałapow
 Rosja 154,50 65,51 6 88,99 10
8 Anna Cappellini
Luca Lanotte
 Włochy 153,77 64,12 8 89,65 9
9 Madison Chock
Greg Zuerlein
Stany Zjednoczone USA 151,86 61,47 9 90,39 7
10 Vanessa Crone
Paul Poirier
 Kanada 151,13 61,01 10 90,12 8
11 Nelli Ziganszina
Alexander Gazsi
 Niemcy 140,95 55,53 12 85,42 11
12 Pernelle Carron
Lloyd Jones
 Francja 140,86 57,68 11 83,18 12
13 Cathy Reed
Chris Reed
 Japonia 133,33 54,86 13 78,47 13
14 Isabella Tobias
Deividas Stagniūnas
 Litwa 131,01 53,16 14 77,85 14
15 Siobhan Heekin-Canedy
Ołeksandr Szakałow
 Ukraina 128,70 52,31 15 76,39 15
16 Penny Coomes
Nicholas Buckland
 Wielka Brytania 126,29 51,75 17 74,54 16
17 Huang Xintong
Zheng Xun
 Chiny 123,01 52,17 16 70,84 17
18 Allison Reed
Otar Japaridze
 Gruzja 120,11 49,44 19 70,67 18
19 Charlene Guignard
Marco Fabbri
 Włochy 120,02 49,80 18 70,22 19
20 Louise Walden
Owen Edwards
 Wielka Brytania 116,52 46,73 20 69,79 20Balázs
Nie zakwalifikowali się do tańca dowolnego
21 Dora Turoczi
Balázs Major
 Węgry 45,41 21
22 Lucie Myslivečková
Matěj Novák
 Czechy 45,02 22
23 Sara Hurtado
Adrià Díaz
 Hiszpania 44,98 23
24 Brooke Frieling
Lionel Rumi
 Izrael 44,43 24
25 Ramona Elsener
Florian Roost
 Szwajcaria 41,58 25
Nie zakwalifikowali się do tańca krótkiego
26 Kira Geil
Tobias Eisenbauer
 Austria
27 Danielle O'Brien
Gregory Merriman
 Australia
28 Zsuzsanna Nagy
Máté Fejes
 Węgry
29 Katelyn Good
Nikolaj Sorensen
 Dania
30 Corenne Bruhns
Benjamin Westenberger
 Meksyk
31 Kristina Tremasowa
Dimityr Liczew
 Bułgaria
32 Łesia Waładzenkawa
Witalij Wakunow
 Białoruś
SD - taniec krótki      FD - taniec dowolny      WD - wycofali się

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]