Alexander Wolfe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alexander Wolfe
Imię i nazwisko Axel Tischer[1]
Data i miejsce urodzenia 5 listopada 1986
Drezno
Miejsce
zamieszkania
Orlando
Kariera profesjonalnego wrestlera
Pseudonimy
ringowe
Alexander Wolfe
Axel Tischer
Wzrost 1,85 m[2][3]
Masa ciała 111 kg[2][3]
Zapowiadany z Drezno, Niemcy[2]
Trenerzy Ahmed Chaer
Crazy Sexy Mike
Joe E. Legend[3]
Debiut 2004

Alexander Wolfe, właśc. Axel Tischer[1] (ur. 5 listopada 1986 w Dreźnie w Niemczech) – niemiecki profesjonalny wrestler, obecnie występujący w federacji WWE w rozwojowym brandzie NXT. Wraz z grupą Sanity (Erikiem Youngiem i Killianem Dainem) jest obecnym posiadaczem NXT Tag Team Championship.

Kariera profesjonalnego wrestlera[edytuj | edytuj kod]

Federacje niezależne (2004–2015)[edytuj | edytuj kod]

Tischer rozpoczął treningi w wieku 13 lat w Dreźnie[1][3]. Tischer występował w federacjach niezależnych w Europie (głównie Niemczech), przede wszystkim w German Stampede Wrestling, the German Wrestling Federation i Westside Xtreme Wrestling. W 2012 pokonał El Generico i zdobył wXw Unified World Wrestling Championship. Trzymał mistrzostwo prawie rok i utracił na rzecz Tommy’ego Enda[4].

WWE[edytuj | edytuj kod]

NXT (od 2015)[edytuj | edytuj kod]

 Główny artykuł: Sanity (wrestling).
Wolfe z członkinią grupy Sanity Nikki Cross.

W kwietniu 2015 Tischner był jedną z dziesięciu osób, które podpisało kontrakt z WWE i rozpoczęło treningi w WWE Performance Center[1]. Jego telewizyjny debiut odbył się 15 lipca 2015 podczas odcinka tygodniówki NXT, gdzie przegrał z Samoa Joe[5]. W sierpniu 2015 przybrał pseudonim ringowy Alexander Wolfe[6]. W 2016 uformował drużynę z Sawyerem Fultonem występując z nim podczas gal typu house show[7]. W październiku wraz z Erikiem Youngiem, Nikki Cross i Sawyerem utworzył grupę Sanity, która zadebiutowała 12 października podczas tygodniówki NXT; Wolfe i Fulton pokonali Bobby’ego Roode’a i Tye'a Dillingera w pierwszej rundzie turnieju Dusty Rhodes Tag Team Classic. 2 listopada pokonali T.J. Perkinsa i Kota Ibushiego, lecz w półfinale odpadli przegrywając z TM-61. 19 sierpnia 2017 podczas gali NXT TakeOver: Brooklyn III Wolfe i lider Sanity Eric Young pokonali The Authors of Pain zdobywając NXT Tag Team Championship; Wolfe stał się pierwszym Niemcem zdobywającym mistrzostwo w tej federacji.

Inne media[edytuj | edytuj kod]

Postać Alexandra Wolfego po raz pierwszy przedstawiono w grze WWE 2K18[8].

Styl walki[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]