Alien Swarm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alien Swarm
Producent

Valve Corporation

Wydawca

Valve Corporation

Silnik

Source

Data wydania

19 lipca 2010

Gatunek

strzelanka

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa (tryb współpracy)

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows

Nośniki

dystrybucja cyfrowa

Wymagania

Windows XP lub nowszy, Pentium 4 3,0 GHz, 1 GB RAM dla WinXP / 2 GB dla Visty, karta graficzna kompatybilna z DirectX 9, 128 MB VRAM, obsługa Shader 2.0, 2,5 GB HDD, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c

Kontrolery

klawiatura, mysz

Alien Swarmstrzelanka, wyprodukowana i wydana przez Valve Corporation 19 lipca 2010. Gra jest remakiem modyfikacji do gry Unreal Tournament 2004 o tym samym tytule.

20 kwietnia 2017 wydano ulepszoną wersję gry pt. Alien Swarm: Reactive Drop. Zawiera ona nowe kampanie, trzy nowe rodzaje broni, możliwość gry w kooperacji do ośmiu graczy oraz możliwość gry z botami.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Alien Swarm ukazuje świat gry w rzucie izometrycznym. W trakcie gry jednocześnie na mapie może pojawić się do czterech graczy, którzy przemieszczając się po poziomie mają za zadanie przedrzeć się przez hordy pojawiających się przeciwników, wykonując przy tym określone zadania. W tym celu możliwe jest użycie 23 rodzajów broni i 17 przedmiotów. Gracze mogą wybierać pomiędzy ośmioma różnymi postaciami należącymi do czterech różnych klas. Są to: oficer, specjalista, medyk i technik.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]