Bitwa na głosy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bitwa na głosy
Nazwa formatu Clash of the Choirs
Rodzaj programu talent show
Kraj produkcji Polska
Język polski
Prowadzący Hubert Urbański (1–3)
Piotr Kędzierski (1–3)
Agnieszka Woźniak-Starak (2–3)
Jury Alicja Węgorzewska (1–3)
Katarzyna Zielińska (3)
Wojciech Jagielski (1,3)
Tomasz „Titus” Pukacki (3)
Sonia Bohosiewicz (2)
Zbigniew Zamachowski (2)
Grażyna Szapołowska (1)
Data premiery 5 marca 2011
Lata emisji 2011–2012
Pora emisji sobota 20:00
Liczba odcinków (liczba sezonów) 30[a] (3 edycje)
Czas trwania odcinka ok. 110 min
Format nadawania 16:9
Produkcja
Produkcja Golden Media Polska
Reżyseria Roch Fortin (1–2),
Konrad Smuga (3)
Stacja telewizyjna TVP2, TVP HD
Nagrody 100 000 zł na cel charytatywny

Bitwa na głosypolski program typu talent show nadawany od 5 marca 2011 do 10 listopada 2012 na antenie TVP2, oparty na amerykańskim formacie Clash of the Choirs na licencji NBC.

Opis programu[edytuj | edytuj kod]

W widowisku Bitwa na głosy bierze udział osiem gwiazd polskiej muzyki. Udają się one do swoich rodzinnych miejscowości, aby na zorganizowanych tam castingach poszukać uzdolnionych wokalistów, którzy zasilili szeregi ich zespołów. Po skompletowaniu poszczególnych grup (liczących po 16 osób) ich członkowie przechodzą intensywny kurs śpiewania oraz wraz ze sztabem specjalistów pracowali nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem czy choreografią. W programie co tydzień najsłabsza z grup odpada (wyjątkiem są 2 pierwsze odcinki, które służyły prezentacji zespołów, oraz finał i pierwszy półfinał). Zwycięzcy wskazują cel charytatywny, związany z ich rodzinną miejscowością, na który przeznaczone zostało 100 000 zł[1][2]. Prowadzącym był Hubert Urbański, z którym od 2 edycji program prowadziła Agnieszka Szulim. Za kulisami z zespołami rozmawiał Piotr Kędzierski. W składzie trenerskim I edycji zasiedli: Grażyna Szapołowska, Wojciech Jagielski i Alicja Węgorzewska-Whiskerd – wygłaszali oni swoje opinie o wykonaniach, po czym telewidzowie głosowali na zespoły za pomocą SMS. W II edycji do składu ekspertów dołączyli Zbigniew Zamachowski i Sonia Bohosiewicz, zastępując Szapołowską i Jagielskiego. W III edycji lożę zwiększono do czterech ekspertów w składzie: Alicja Węgorzewska-Whiskerd, debiutujący w jury Katarzyna Zielińska i Tomasz „Titus” Pukacki oraz Wojciech Jagielski, który powrócił do programu.

Ekipa[edytuj | edytuj kod]

Prowadzący[edytuj | edytuj kod]

Prowadzący Edycje
1 2 3
Hubert Urbański
Piotr Kędzierski
Agnieszka Szulim

Jurorzy[edytuj | edytuj kod]

Jurorzy Edycje
1 2 3
Alicja Węgorzewska
Katarzyna Zielińska
Wojciech Jagielski
Tomasz „Titus” Pukacki
Sonia Bohosiewicz
Zbigniew Zamachowski
Grażyna Szapołowska

I edycja[edytuj | edytuj kod]

Castingi[edytuj | edytuj kod]

Prowadzący zespoły zorganizowali castingi w swoich rodzinnych miastach w celu wyłonienia wokalistów do swoich zespołów – każdy chętny musiał wypełnić internetowy formularz, a następnie zaśpiewać na przesłuchaniu dwie lub trzy piosenki w tym jedną w języku angielskim[3].

Maciej Miecznikowski, 2008. Pierwszy lider, który wybrał swój zespół

Jako pierwszy grupę skompletował Maciej Miecznikowski w Gdyni. 15 stycznia, w klubie Boolvar, przy Skwerze Kościuszki w Gdyni odbył się pierwszy etap castingu, a wybrani z jego uczestników spotkali się następnego dnia w klubie Pokład, gdzie Miecznikowski dokonał wyboru szesnastu osób do zespołu[4]. Wybrani zostali: Anna Judycka Muszyńska, Dorota Theisenbach, Weronika Korthals, Justyna Piepke, Marcin Molendowski, Karol Jasiński, Jarosław Gawryś, Katarzyna Aszyk, Marcin Słabowski, Tomasz Fopke, Kamila Kropkowska, Piotr Starzecki, Monika Markiewicz, Joanna Kozak, Karolina Żuk i Anna Pryłowska[5].

Nie mogę uwierzyć w to, że aż tyle zdolnych osób przyszło na casting w Gdyni. Tak wysoki poziom nie zdarza się codziennie. Było parę osób, które powaliły mnie na kolana. Chylę czoła. Wszystko się zgadzało. Technika imponująca, do tego jeszcze odpowiedni przekaz i luz na scenie, który bardzo lubię.
— Maciej Miecznikowski, [6]

23 stycznia w Katowicach odbył się pierwszy etap przesłuchania do zespołu Piotra Kupichy w klubie „OKO MIASTA”[7]. W jego drużynie znaleźli się Wioletta Lubina, Lucyna Labryga, Mirek Lazarek, Katarzyna Grabowska, Agnieszka Adamczewska, Bogusława Czekiel, Mateusz Piecowski, Tomasz Wołkiewicz, Joanna Kaszta, Magdalena Meisel, Karolina Sumowska, Sara Kurzyńska, Marcin Weideman, Agata Wyszyńska oraz Marcin Mazur[8].

Natasza Urbańska, 2008

26 stycznia w warszawskim Studiu Buffo Natasza Urbańska zorganizowała casting do stołecznej drużyny[9]. Wybrani zostali: Aleksandra Kościucha, Ilona Rojewska Błocka, Jarosław Jakubiec, Ewa Szlachcic, Paweł Orłowski, Malwina Kalińska, Olga Barej, Angelika Chwyć, Adam Milczarczyk, Marta Dryll, Tomasz Krupa, Sylwia Przetak, Ada Piotrowska, Dominika Korczak, Kamil Jaros i Martyna Welenc[10].

Michał Wiśniewski wybrał skład swojego zespołu 31 stycznia w łódzkim klubie Elektrownia[11], w jego szeregach znaleźli się: Aleksandra Sobiech, Sebastian Wojtczak, Daniel Mateja, Angelika Kurowska, Waldemar Wiśniewski, Mateusz Stachura, Paweł Bauer, Mariusz Ruta, Natalia Jarosławska, Agata Barwinek, Justyna Panfilewicz, Łukasz Handzel, Małgorzata Balcerzak, Magdalena Kusiak, Kamil Kałuża i Janette Vik[12].

9 lutego w Domu Narodowym w Cieszynie Halina Młynkowa wybrała swój zespół spośród zgłoszonych kandydatów[13]. W drużynie znaleźli się: Katarzyna Materna, Helena Pipień, Zdzisław Baguda, Karolina Grynkiewicz, Justyna Hubczyk, Ewa Kapała, Mateusz Wróbel, Martyna Franek, Marcin Zmorzyński, Andrzej Kaczyński, Karolina Kidoń, Lena Czechowicz, Karolina Andrzejewska, Hanna Hołek, Roman Sajewicz i Tomasz Sajewicz[14].

Bracia z zespołu Golec OrkiestraPaweł i Łukasz Golcowie wybrali swój zespół w Kinie Tęcza w Milówce 12 lutego[15]. W przesłuchaniu wybrani zostali: Julia Miesiączek, Piotr Roman, Anna Biegun, Agnieszka Kmiecik, Karolina Piątek, Marcin Piątek, Justyna Janik, Aicha Słoniec, Sylwia Zelek, Bogna Golec, Eliza Kania, Magdalena Kieca, Evelina Rivillo, Natalia Sołtysek, Seani Hurley i Joanna Smajdor[16].

Zespół Krzysztofa Cugowskiego z Lublina sformował się 16 lutego w Hotelu Europa[3]. Wybrani zostali przez niego: Patrycja Handiuk, Amanda Lepusińska, Marta Maliszewska, Grzegorz Matysiak, Anna Sokołek, Łukasz Wójcik, Malwina Masternak, Marta Paszkowska, Natalia Glińska, Olga Kwiatkowska, Grzegorz Kaproń, Kaja Tyzenhauz, Natalia Wilk, Mateusz Mika, Paulina Maciejczyk i Paweł Łaban[17].

Jako ostatnia swoich wokalistów wybrała Urszula Dudziak w Zielonej Górze – odbyło się to 20 lutego, a zostali nimi: Maciej Sławny, Dominik Fijałkowski, Artur Caturian, Aneta Thiele, Klaudia Tyszkiewicz, Marcin Pawelec, Karol Dziedzic, Jadwiga Macewicz, Łukasz Iwaniec, Natalia Iwaniec, Zofia Klimkowska, Mariusz Wawrzyńczyk, Monika Kręt, Paulina Gołębiowska, Mateusz Pollun oraz Małgorzata Hryniewicz[18].

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna premiera spotu reklamującego Bitwę na Głosy, przedstawiającego liderów grup śpiewających utwór It's my life Bon Jovi nastąpiła podczas transmisji z rozdania Telekamer 2011. Następnie prowadzący zespoły zaśpiewali wówczas tę piosenkę na żywo[19].

Teledysk nosił nazwę „Gladiatorzy” i prezentował drużyny wszystkich uczestników (przebranych za gladiatorów) schodzących się na środek wielkiej areny rzymskiej.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto
1. 2 Piotr Kupicha Katowice
2. 4 Urszula Dudziak Zielona Góra
3. 7 Halina Młynkowa Cieszyn
4. 8 Maciej Miecznikowski Gdynia
5. 5 Paweł Golec i Łukasz Golec Milówka
6. 1 Natasza Urbańska Warszawa
7. 3 Michał Wiśniewski Łódź
8. 6 Krzysztof Cugowski Lublin

Tabela eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

     Drużyna, która wygrała odcinek

     Drużyna na 2. miejscu

     Drużyna na 3. miejscu

     Przegrana drużyna

     Drużyna występująca towarzysko

     Immunitet

     Drużyna wygrała i miała Immunitet

Drużyna Odcinek
1
Odcinek
2
Odcinek
3
Odcinek
4
Odcinek
5
Odcinek
6
Odcinek
7
Ćwierćfinał
Odcinek
8
1 Półfinał
Odcinek
9
2 Półfinał
Odcinek
10
Finał
Piotr Kupicha
Katowice
Czesław Niemen
Dziwny jest ten świat
- Queen
We Will Rock You
Kings of Leon
Use Somebody
Robert Gawliński
Nie stało się nic
Feel
Jak anioła głos
The Eagles
Hotel California
Madonna
Hung Up
Foreigner
I Want to Know What Love Is
Melanie Fiona
Monday Morning
Dżem
Autsajder
The Rembrandts
I'll Be There for You
Village People
Y.M.C.A.
Bajm
Biała armia
Urszula Dudziak
Zielona Góra
Beyoncé
Single Ladies
- Amy Winehouse
Rehab
Jackson 5
I Want You Back
Tina Turner
Proud Mary
Justin Timberlake
Lovestoned
Britney Spears
Toxic
Kayah
Testosteron
James Brown
I Feel Good
Whitney Houston & Mariah Carey
When You Believe
Earth, Wind & Fire
September
Bill Medley i Jennifer Warnes
(I've Had) The Time of My Life
Ricky Martin
She Bangs
Christina Aguilera
Lady Marmalade
Halina Młynkowa
Cieszyn
- Shakira
Waka Waka
Leonard Cohen
Hallelujah
Toto
Africa
Christina Aguilera
Candyman
Pussycat Dolls & A.R. Rahman
Jai Ho
Brathanki
Czerwone korale
Afromental
Rock&Rollin' Love
Secret Garden
You Raise Me Up
ABBA
Mamma Mia
Adele
Rolling in the Deep
Shania Twain
Man! I Feel Like a Woman
Pink
So What
Maciej Miecznikowski
Gdynia
- Seal
Kiss From a Rose
Madonna
Like a Prayer
Queen
Bohemian Rhapsody
The Weather Girls
It's Raining Men
Anna Jantar
Nic nie może wiecznie trwać
Lou Bega
Mambo No. 5
Shakira
Whenever, Wherever
Eliminacja Grease
You're the One That I Want
Paweł i Łukasz Golcowie
Milówka
- The Rolling Stones
(I Can't Get No) Satisfaction
Vaya Con Dios
Nah Neh Nah
Golec uOrkiestra
Crazy Is My Life
Jennifer Lopez
Let's Get Loud
Michael Jackson
Black or White
Eliminacja Céline Dion
My Heart Will Go On
Natasza Urbańska
Warszawa
Michael Jackson
Thriller
- Lady Gaga
Bad Romance
Bobby McFerrin
Don't Worry, Be Happy
Black Eyed Peas
I Gotta Feeling
Eliminacja Ricky Martin
Livin’ la Vida Loca
Michał Wiśniewski
Łódź
Ich Troje
Keine Grenzen
- Kult
Gdy nie ma dzieci
Scorpions
Send Me an Angel
(polska wersja)
Eliminacja Starlight Express
Light at the End of the Tunel
Krzysztof Cugowski
Lublin
- Aretha Franklin
Respect
Guns N’ Roses
Paradise City
Eliminacja Marek Grechuta
Dni, których nie znamy

II edycja[edytuj | edytuj kod]

Castingi[edytuj | edytuj kod]

Prowadzący zespoły zorganizowali castingi w swoich rodzinnych miastach w celu wyłonienia wokalistów do swoich zespołów – każdy chętny musiał wypełnić internetowy formularz, a następnie zaśpiewać na przesłuchaniu dwie lub trzy piosenki w tym jedną w języku angielskim[3].

14 stycznia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku poszukiwania nowych gwiazd show TVP2 rozpoczął Janusz Panasewicz. Wybrani zostali: Beata Just, Arkadiusz Szulc, Marta Ulikowska, Eliza Szylow, Sebastian Łukaszuk, Aleksandra Steckiewicz, Katarzyna Mikucka, Anna Tomczak, Kinga Giedo, Karol Jankowski, Patrycja Ciborowska, Joanna Zubkowicz, Agnieszka Rucińska, Patrycja Makowska, Magdalena Nowosadko i Magda Jankowska.

Kolejna osobą jest Ryszard Rynkowski. 17 stycznia w Elblągu, w Ratuszu Staromiejskim odbył się casting do jego drużyny. Wybrani zostali: Monika Rygasiewicz, Daria Sankowska, Monika Kowalczyk, Paulina Hebel, Łukasz Gesek, Katarzyna Czoska, Małgorzata Miklaszewska, Tomasz Hoffmann, Maja Kadłubowska, Gabriel Bagiński, Agnieszka Lach, Milena Rachańska, Marta Gałuszewska, Piotr Jacyno, Filip Kamieniarz, Sandra Elminowska.

Trzecią gwiazdą jest Edyta Górniak. I etap castingu odbył się 20 stycznia w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu, natomiast II etap w hotelu „Villa Park”. Wybrani zostali: Agnieszka Brzezina, Wioleta Gomółka, Magdalena Dłubak, Kamila Dybowska, Piotr Hulin, Katarzyna Patrzałek, Hanna Markiewicz, Piotr Jurkowski, Krzysztof Graca, Katarzyna Danek, Zofia Kubiak, Aleksandra Gadzińska, Dawid Brzozowski, Szymon Sadowski, Aneta Rudkowska, Iga Kozacka,

23 stycznia 2012 roku na scenie Brzeskiego Centrum Kultury Kamil Bednarek wybrał 16-osobową drużynę do Bitwy: Martyna Gąsiorek, Paulina Lulek, Anna Deko, Kornela Bednarek, Monika Biczysko, Daniel Sierżant, Łukasz Sypień, Aleksandra Krzyżańska, Weronika Radzimowska, Wojciech Bałwako, Agnieszka Bisikirska, Nikola Warda, Karolina Mleczak, Damian Zając, Martyna Szymańska i Anna Mrożek.

5 lutego 2012 roku Natalia Kukulska wybrała 16-osobową drużynę do Bitwy: Dominik Skrzyniarz, Martyna Budnik, Klaudia Frączek, Jakub Jurzyk, Katarzyna Dereń, Star Kochańska, Piotr Zubek, Monika Niedek, Kamil Krupicz, Iwona Kmiecik, Agata Kusmierczyk, Yasmin Schancer, Michalina Brudnowska, Agnieszka Zawidzka-Rynduch, Paweł Skiba, Agata Świtała- Rutkowska.

Kolejną gwiazdą, która skompletowała swoją drużynę jest Mezo, a w jego grupie znaleźli się: Patrycja Michalczak, Szczepan Rączkowski, Ewa Urban, Emilia Ziegler, Maria Taciak, Rafał Sekulak, Monika Palmowska, Agata Śliwińska, Witold Ostynowicz, Dorota Lembicz, Zbyszko Tuchołka, Mariusz Urbaniak, Marcelina Woźna, John James, Beata Andrzejewska, Kasia Rościńska.

14 lutego w Warszawskiej Fabryce Trzciny odbył się casting do drużyny sióstr z zespołu SistarsPauliny i Natalii Przybysz, do grupy sióstr dostali się: Kamil Milczarek, Wiktoria Księżopolska, Patrycja Ciska, Anna Książkiewicz, Matylda Stanejko, Paulina Szarek, Elżbieta Bogdańska, Paula Kułakowska, Anna Wołoszyn, Paweł Izdebski, Filip Rychcik, Kinga Švagždys, Marcin Kamiński, Martyna Jaskulska, Sławek Ramian, Małgorzata Stępień.

18 lutego swoją drużynę skompletowała Monika Kuszyńska. Dostali się do niej: Anna Biskupska, Małgorzata Stec, Anna Frontczak, Magdalena Klonowicz, Monika Mioduszewska, Sylwia Wysocka, Justyna Krzyczmanik, Jan Ryngajłło, Jędrzej Olżewski, Martyna Konieczna, Kacper Andrzejewski, Estera Wrona, Katarzyna Kamerska, Joanna Świniarska, Daria Bienias i Daniel Kwapisiewicz.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

6 lutego o 20:35 na antenie TVP2 miała miejsce premiera teledysku promującego 2 edycję pod tytułem „Giganci”

Mezo odpoczywający przy Ratuszu w Poznaniu, Natalia Kukulska rzucająca książką, która spada z wysokości na zaskoczonych przechodniów, Janusz Panasewicz w jeziorze, Ryszard Rynkowski trzymający katedrę św. Mikołaja w Elblągu, Monika Kuszyńska zaglądająca w okna budynków, czy Paulina Przybysz, przeskakująca przez most na Wiśle – to tylko niektóre z sytuacji pojawiających się w teledysku drugiej edycji „Bitwy na głosy”.

Wideoklip powstał z udziałem wszystkich gwiazd: Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak, Moniki Kuszyńskiej, sióstr Natalii i Pauliny Przybysz, Janusza Panasewicza, Ryszarda Rynkowskiego, Kamila Bednarka oraz Jacka Mejera, czyli Meza. Każdy z artystów został powiększony do ogromnych rozmiarów i stał się gigantem, który przechadza się po swoim mieście.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto
1. 8 Kamil Bednarek Brzeg
2. 5 Ryszard Rynkowski Elbląg
3. 1 Mezo Poznań
4. 3 Janusz Panasewicz Olecko
5. 6 Monika Kuszyńska Łódź
6. 4 Edyta Górniak Opole
7. 7 Natalia Kukulska Warszawa
8. 2 Paulina Przybysz i Natalia Przybysz Warszawa

Tabela eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

     Drużyna, która wygrała odcinek

     Drużyna na 2. miejscu

     Drużyna na 3. miejscu

     Przegrana drużyna

     Drużyna występująca towarzysko

     Immunitet

Drużyna Odcinek
1
Odcinek
2
Odcinek
3
Odcinek
4
Odcinek
5
Odcinek
6
Odcinek
7
Ćwierćfinał
Odcinek
8
1 Półfinał
Odcinek
9
2 Półfinał
Odcinek
10
Finał
Kamil Bednarek
Brzeg
- U2
One
Louis Armstrong
What a Wonderful World
Buena Vista Social Club
Chan Chan
Marek Grechuta
Nie dokazuj
The Police
Roxanne
The Mamas & the Papas
California Dreamin
Smash Mouth
All Star
No Doubt
Don't Speak
Oasis
Wonderwall
Max Romeo
Chase the Devil
Red Hot Chili Peppers
Under the Bridge
U2
With or Without You
Michael Jackson
Earth Song
Ryszard Rynkowski
Elbląg
- The Tokens
The Lion Sleeps Tonight
Maroon 5 & Christina Aguilera
Moves Like Jagger
R. Kelly
I Believe I Can Fly
Stanisław Soyka
Tolerancja
Earth, Wind and Fire
Boogie Wonderland
Tom Jones
Sex Bomb
Ryszard Rynkowski
Szczęśliwej drogi już czas
Joe Cocker
Unchain My Heart
Alicia Keys
No One
Czerwone Gitary
Nie zadzieraj nosa
Cyndi Lauper
True Colors
Monty Python
Always Look on the Bright Side of Life
Dżem
Sen o Victorii
Mezo
Poznań
K'naan
Wavin' Flag
- The Black Eyed Peas
Where Is the Love?
LMFAO
Party Rock Anthem
Rihanna
We Found Love
Bruno Mars
The Lazy Song
Zakopower
Boso
Boyz II Men
End of the Road
Will Smith
Men in Black
Mezo & Kasia Wilk
Ważne
C+C Music Factory
Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)
Queen
We Are the Champions
Mietek Szcześniak
O niebo lepiej
Janusz Panasewicz
Olecko
Madonna
Material Girl
- Janis Joplin
Piece of My Heart
Wilki
Urke
Metallica
Nothing Else Matters
Lady Pank
Zostawcie Titanica
Aerosmith
Dude (Looks Like a Lady)
Czesław Niemen
Wspomnienie
Eliminacja Bajm
Płynie w nas gorąca krew
Monika Kuszyńska
Łódź
- Adele
Set Fire to the Rain
Eternal
I Wanna Be The Only One
Andrzej Zaucha
Byłaś serca biciem
Cee Lo Green
Forget You
Toto
Hold the Line
Eliminacja Monika Kuszyńska
Ocaleni
Edyta Górniak
Opole
Electric Light Orchestra
Ticket to the Moon
- Ivan i Delfin
Jej czarne oczy
Whitney Houston
My Love Is Your Love
Bryan Adams
Everything I Do
Eliminacja Elvis Presley
Blue Suede Shoes
Natalia Kukulska
Warszawa
- Michael Jackson
Wanna Be Startin' Somethin'
Rihanna
Only Girl (In the World)
Beyonce
Love on Top
Eliminacja Justin Timberlake
Cry Me A River
Paulina i Natalia Przybysz
Warszawa
Edyta Bartosiewicz
Szał
- Prince
Musicology
Eliminacja Gotye
Somebody That I Used to Know

Top 3 Jurorów[edytuj | edytuj kod]

Sonia Bohosiewicz Zbigniew Zamachowski Alicja Węgorzewska
MezoTeam –
Queen
We Are the Champions
MezoTeam –
C+C Music Factory
Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)
Mezo Team –
Boyz II Men
End of the Road
Siostry Przybysz –
Prince
Musicology
Monika Kuszyńska –
Andrzej Zaucha
Byłaś serca biciem
Ryszard Rynkowski –
Cyndi Lauper
True Colors
Kamil Bednarek –
Michael Jackson
Earth Song
Ryszard Rynkowski –
Earth, Wind and Fire
Boogie Wonderland
Janusz Panasewicz –
Janis Joplin
Piece of My Heart

III edycja[edytuj | edytuj kod]

6 lipca 2012 oficjalnie potwierdzono że TVP2 wyemituje 3 edycje show w ramówce jesiennej.

Castingi[edytuj | edytuj kod]

Prowadzący zespoły zorganizowali castingi w swoich rodzinnych miastach w celu wyłonienia wokalistów do swoich zespołów – każdy chętny musiał wypełnić internetowy formularz, a następnie zaśpiewać na przesłuchaniu dwie lub trzy piosenki w tym jedną w języku angielskim[3].

Jako pierwsi swoją grupę skompletowali Tomson i Baron z grupy Afromental w Olsztynie dnia 17 lipca 2012 roku[20]. Wybrano takie osoby: Agnieszka Skrycka, Przemysław Kozicki, Beata Pankowska, Marta Jakubowska, Magdalena Banasiuk, Elżbieta Nagel, Joanna Sikorska, Mateusz Grędziński, Monika Urlik, Piotr Janik, Aleksandra Lach, Aleksandra Certa, Agata Grześkiewicz, Tamara Janicka, Piotr Dymała, Monika Dowgiałło.

Następną osobą, która wybrała swój zespół jest Robert Gawliński dnia 25 lipca 2012 w Warszawie[21]. O następującym składzie:Beata Burzyńska, Aneta Duszyńska, Aleksandra Sotomska, Patryk Komosa, Esmahan Sara Al-Shokliya, Konrad Rogala, Fryderyk Krajewski, Julia Węgrowicz, Aleksandra Niewęgłowska, Malwina Skowrońska, Andrzej Pawłowski, Izabela Sietejko, Paulina Wójtowicz, Kamil Muzal, Katarzyna Wojciechowska, Marcin Błądziński.

Kolejna osoba, która skompletowała swój skład zespołu to Liber, który organizował swój casting dnia 28 lipca 2012 w Obornikach[22]. W skład drużyny wchodzą następujące osoby: Maciej Kujama, Sonia Zając, Paulina Jeżewska, Karolina Dębińska, Monika Wieczorek, Marianna Ćwiąkała, Beata Stachowiak, Brajan Jankowski, Krzysztof Spychała, Jarek Mączyński, Joanna Gacek, Katarzyna Najderek, Ania Spławska, Marta Zaremba, Monika Żwawiak, Maja Szymanowska

31 lipca w Kielcach swoją drużynę wybrał Andrzej Piaseczny[23]. Skład drużyny Andrzeja Piasecznego: Dominika Bałazińska, Marcelina Kopyt, Paweł Węgierek, Filip Wnuk, Klaudia Hendel, Łukasz Mojecki, Natalia Jakubowska, Małgorzata Nakonieczna, Patrycja Michalska, Paulina Tarasińska, Magdalena Kasperek, Magdalena Paradziej, Małgorzata Bieniek, Inga Ochinean, Klaudia Błaszczyk, Ewa Kotowska.

6 sierpnia swój zespół skompletowała Jula, która poprowadzi drużynę z Łomży[24]. Skład muzyczny jest następujący: Katarzyna Chudzik, Monika Kisiel, Edyta Choszczuk, Żaklina Olchowik, Justyna Krówczyńska, Jolanta Ostrowska, Dominika Dłużewska, Marc Mavambu (Frenchy), Dominika Komarnicka, Urszula Durzyńska, Adam Kalinowski, Marlena Pieńkowska, Dawid Litwiński, Anna Gelstyan, Tomasz Wiśniewski, Karolina Grala.

Ewa Farna znalazła nowe talenty w Sosnowcu 16 sierpnia. Skład jaki pojawi się w show to: Patrycja Kępa, Konrad Cygal, Martyna Jelita, Przemysław Smolarski, Inez Bodio, Martyna Kowalczyk, Angelika Kurelowska, Damian Kulej, Rafał Matuszewski, Patrycja Śmieja, Anna Buczkowska, Adam Piernikarczyk, Eliza Wietrzyńska, Kamil Kubas, Ula Babecka, Angelika Szczepina.

W Lublinie 22 sierpnia swoją drużynę wybrała Beata Kozidrak. Skład grupy muzycznej to: Ewa Kozik, Ilona Rybak, Gabriela Łakoma, Dawid Kowalski, Kacper Zubkowicz, Hassen Saidi, Kamila Witek, Paulina Majewska, Katarzyna Golecka, Agnieszka Wiechnik, Natalia Nejman, Justyna Tucka, Anna Zając, Martyna Merwa, Klaudia Drożdżyk, Bartłomiej Wiater.

Ostatni casting odbył się w Warszawie 25 sierpnia, gdzie swoją grupę zebrał Piotr Rubik. Skład drużyny wokalnej: Piotr Bolesta, Magda Moczyńska, Mateusz Jakubiec, Katarzyna Naumowicz, Karol Bąk, Ada Nasiadka, Paulina Sacharczuk, Kacper Tomczyk, Beata Dobosz, Barbara Gąsiennica-Giewont, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Justyna Borkowska, Edyta Anna Paszkowska, Julia Bogdańska, Julia Kotowicz.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Teledysk nosi nazwę „Herosi” i powstał dzięki wszystkim gwiazdom występującym w tej edycji. Tym razem tematyką są bohaterowie. Najpierw ukazana jest Beata Kozidrak, później Robert Gawliński, kolejno Andrzej Piaseczny oraz miasto nad którym leci helikopter. Pierwsze słowa śpiewa Robert Gawliński przy okazji pokazując swoją moc:elektrokinezę z dłoni. Następnie Liber który jest snajperem, Jula jako superhero, Tomson i Baron, kolejno Ewa Farna, która lewituje, Piotr Rubik jako zaginiony pilot, Andrzej Piaseczny śpiewa, oraz kolejno zostaje pokazana Beata Kozidrak i Robert Gawliński. Następnie Tomson i Baron przelatują z budynku na budynek i zaczynają śpiewać refren. Liber, który kopnięciem rozwala asfalt, nadchodzi tornado-Jula i pokazuje moc powietrza. Na końcu wszyscy się schodzą i śpiewają koniec razem.

22 sierpnia 2012 roku na konferencji prasowej TVP odbyła się premiera teledysku.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto
1. 1 Andrzej Piaseczny Kielce
2. 4 Ewa Farna Sosnowiec
3. 6 Liber Oborniki
4. 3 Piotr Rubik Warszawa
5. 8 Jula Łomża
6. 2 Tomson i Baron z Afromental Olsztyn
7. 5 Beata Kozidrak Lublin
8. 7 Robert Gawliński Warszawa

Tabela eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

     Drużyna, która wygrała odcinek

     Drużyna na 2. miejscu

     Drużyna na 3. miejscu

     Przegrana drużyna

     Drużyna występująca towarzysko

     Immunitet

Drużyna Odcinek
1
Odcinek
2
Odcinek
3
Odcinek
4
Odcinek
5
Odcinek
6
Odcinek
7
Ćwierćfinał
Odcinek
8
1 Półfinał
Odcinek
9
2 Półfinał
Odcinek
10
Finał
Andrzej „Piasek” Piaseczny
Kielce
Andrzej Piaseczny
To co dobre, to co lepsze
Boney M.
Hooray Hooray, It's a Holi-Holiday
- Queen
Somebody to Love
Hey
Moja i Twoja nadzieja
Kayah i Bregović
Prawy do lewego
Ricky Martin
Livin’ la Vida Loca
Rafał Brzozowski
Tak blisko
U2
I Still Haven't Found What I'm Looking For
Andrzej Piaseczny
Śniadanie do łóżka
Michael Jackson
You Are Not Alone
Seweryn Krajewski
Uciekaj moje serce
Cher
The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss)
Seweryn Krajewski
Nie jesteś sama
Ewa Farna
Cicho
Kayah
Na językach
Foreigner
I Want to Know What Love Is
Ewa Farna
Sosnowiec
Ewa Farna
Nie przegap
Carly Rae Jepsen
Call Me Maybe
- Kelly Clarkson
Stronger (What Doesn't Kill You)
Michael Jackson
Billie Jean
George Michael
Freedom
Ira
Parę chwil
Ewa Farna
Bez łez
Evanescence
Bring Me to Life
Lady Pank
Mniej niż zero
Destiny’s Child
Survivor
Andrzej Rosiewicz
40 lat minęło
Bracia & Edyta Bartosiewicz
Nad przepaścią
AC/DC
You Shook Me All Night Long
Liber, Tabb & Sylwia Grzeszczak
Mijamy się
Selah Sue
This World
Kukiz & Piersi
Całuj mnie
Liber
Oborniki
- Liber
Czyste szaleństwo
Bruno Mars
Grenade
Maria Koterbska
Parasolki
Rihanna
Umbrella
OneRepublic
Apologize
Lady Gaga
Poker Face
Liber & Sylwia Grzeszczak
Co z nami będzie
Kombi
Nasze Randez-Vous
Tina Turner
The Best
Mateusz Mijal & Liber
Winny
Robbie Williams
Feel
Edmund Fetting
Ballada o pancernych
Katy Perry
I Kissed a Girl
Jerzy Połomski
Bo z dziewczynami
Andrzej Piaseczny
Jeszcze bliżej
Geri Halliwell
It's Raining Men
Piotr Rubik
Warszawa
Piotr Rubik
Niech mówią, że to nie jest miłość
Wham!
Wake Me Up Before You Go-Go
- Adele
Rolling in the Deep
Train
Drive By
Marek Grechuta
Dni, których nie znamy
Brathanki
W kinie, w Lublinie
Lombard
Szklana pogoda
Shakira
Addicted to you
Eliminacja Piotr Rubik
Psalm dla Ciebie
Jula
Łomża
- Jula
Za każdym razem
The Black Eyed Peas
I Gotta Feeling
Puff Daddy & Faith Evans
I’ll Be Missing You
Enej
Skrzydlate ręce
Dr. Alban
Sing Hallelujah
Michael Jackson
Black or White
Eliminacja Mezo, Tabb & Kasia Wilk
Sacrum
Tomson i Baron z Afromental
Olsztyn
Afromental
Rock&Rollin' Love
VOX
Bananowy Song
- Kings of Leon
Use Somebody
Alicia Keys
If I Ain't Got You
Republika
Mamona
Eliminacja Queen
The Show Must Go On
Beata Kozidrak
Lublin
- Bajm
O tobie
OutKast
Hey Ya!
Robbie Williams
Rock DJ
Linkin Park
Burn It Down
Eliminacja Spice Girls
Viva Forever
Robert Gawliński
Warszawa
- Wilki
Urke
The Rasmus
In the Shadows
Yugopolis & Maciej Maleńczuk
Ostatnia nocka
Eliminacja Bee Gees
Stayin’ Alive

Miłość jest wszędzie[edytuj | edytuj kod]

22 grudnia 2012 roku został wyemitowany specjalny odcinek świąteczny pt. „Miłość jest wszędzie”, w którym gwiazdy zaśpiewały kolędy i piosenki świąteczne. W specjalnym odcinku „Bitwy na głosy” wraz ze swoimi drużynami wystąpili: Beata Kozidrak, Andrzej Piaseczny, Liber, a także Tomson i Baron z Afromental. Gościem specjalnym koncertu była legenda polskiej muzyki, autor wielu przebojów i jeden z twórców legendarnych „Czerwonych gitar” – Seweryn Krajewski. W specjalnym odcinku show gwiazdy i uczestnicy opowiadali też o swoich świątecznych doświadczeniach oraz domowych obyczajach towarzyszących Bożemu Narodzeniu. Zespoły Ewy Farnej, Juli, Piotra Rubika i Roberta Gawlińskiego przygotowały wideo opowiadające o świętach w ich domach.

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

Odcinek I edycja[25] II edycja III edycja
1 3 745 739
(5 marca 2011)
2 584 090
(3 marca 2012)
2 184 666
(8 września 2012)
2 3 614 499
(12 marca 2011)
2 665 260
(10 marca 2012)
2 071 556
(15 września 2012)
3 3 821 911
(19 marca 2011)
2 692 192
(17 marca 2012)
2 330 526
(22 września 2012)
4 4 067 027
(26 marca 2011)
2 603 782
(24 marca 2012)
2 254 659
(29 września 2012)
5 3 746 204
(2 kwietnia 2011)
2 891 276
(31 marca 2012)
2 211 466
(6 października 2012)
6 3 599 354
(9 kwietnia 2011)
2 438 928
(7 kwietnia 2012)
2 243 117
(13 października 2012)
7 3 751 337
(16 kwietnia 2011)
2 981 371
(14 kwietnia 2012)
2 243 578
(20 października 2012)
8 2 839 446
(23 kwietnia 2011)
2 664 349
(21 kwietnia 2012)
2 373 831
(27 października 2012)
9 4 685 474
(30 kwietnia 2011)
2 200 189
(28 kwietnia 2012)
2 243 647
(3 listopada 2012)
10 3 959 400
(7 maja 2011)
2 758 629
(5 maja 2012)
2 357 057
(10 listopada 2012)
Średnia oglądalność 3 605 468 2 577 844 2 276 118

Program na świecie[edytuj | edytuj kod]

Kraj Tytuł Prowadzący Stacja Pierwsza emisja
Szwecja Szwecja Körslaget Gry Forssell TV4 2008
Norwegia Norwegia Det store korslaget Øyvind Mund TV2 2009
Finlandia Finlandia Kuorosota Kristiina Komulainen Nelonen 2009
Dania Dania AllStars Lisbeth Østergaard TV2 2008
Hiszpania Hiszpania La Batalla de los Coros Josep Lobató Cuatro 2008
Francja Francja La Bataille des Chorales[26] Benjamin Castaldi TF1 2009
Łotwa Łotwa Koru Kari Lauris Reiniks TV3 2008
Litwa Litwa Chorų karai Vytautas Šapranauskas i Jurgita Jurkutė TV3 2010
Szwajcaria Szwajcaria Kampf der Chöre[27] Sven Epiney SF 1 2010
Turcja Turcja Korolar Çarpışıyor Behzat Uighur Show TV 2009
Chińska Republika Ludowa Chiny 夢想合唱團 Sa Beining CCTV-1 2011
Wietnam Wietnam Hợp ca tranh tài Nguyên Khang Vietnam Television 2012
Polska Polska Bitwa na głosy Hubert Urbański, Piotr Kędzierski, Agnieszka Szulim TVP2, TVP HD 2011
Rosja Rosja Битва хоров Valery Meladze Rossiya 1 2012
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Clash of the Choirs Maria Menounos NBC 2007

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Do tego 1 odcinek specjalny.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Bitwa na głosy – O programie (pol.). Telewizja Polska SA. [dostęp 2011-05-08].
 2. „Bitwa na głosy”: Zasady programu (pol.). Muzyka w INTERIA.pl, 2011-02-03. [dostęp 2011-05-08].
 3. a b c d Krzysztof Cugowski w poszukiwaniu talentów (pol.). Muzyka w INTERIA.pl, 2011-02-15. [dostęp 2011-05-08].
 4. Maciej Miecznikowski już wybrał (pol.). Bitwa na Głosy, 2001-01-17. [dostęp 2011-05-08].
 5. W sobotę walczą „nasi”! (pol.). Nasze Kaszuby, 2011-03-11. [dostęp 2011-05-08].
 6. Bitwa na Głosy – pierwszy casting. Muzyka na INTERIA.pl. [dostęp 2001-05-08].
 7. Kupicha wyrusza na bitwę z Gwiazdami! (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-01-18. [dostęp 2011-05-08].
 8. Uczestnicy Bitwy na Głosy z zagrają dziś w Katowicach. Za darmo! (pol.). MM Moje Miasto, 2011-04-11. [dostęp 2011-05-08].
 9. Casting do zespołu Nataszy Urbańskiej (pol.). Warszawianki.pl, 2011-01-26. [dostęp 2011-05-08].
 10. Drużyna Nataszy Urbańskiej (pol.). Bitwa na Głosy. [dostęp 2011-05-08].
 11. Parytety Michała Wiśniewskiego (pol.). Muzyka w INTERIA.pl, 2011-02-01. [dostęp 2011-05-08].
 12. Drużyna Michała Wiśniewskiego (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-27. [dostęp 2011-05-08].
 13. „Bitwa na głosy” na dobry początek: Mlynkova wraca w wielkim stylu! (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-03. [dostęp 2011-05-09].
 14. Drużyna Haliny Młynkowej (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-27. [dostęp 2011-05-09].
 15. Oblężenie w Milówce! Golce podglądają preeliminacje… (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-12. [dostęp 2011-05-09].
 16. Drużyna braci Golców (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-27. [dostęp 2011-05-09].
 17. Drużyna Krzysztofa Cugowskiego. Bitwa na Głosy. [dostęp 2011-05-08].
 18. Drużyna Urszuli Dudziak (pol.). Bitwa na Głosy, 2011-02-27. [dostęp 2011-05-09].
 19. Telekamery 2011: gwiazdy „Bitwy na głosy” śpiewają „It’s My Life” (pol.). Bitwa na Głosy. [dostęp 2011-05-08].
 20. 'Bitwa na głosy' tym razem w autobusie na rynku
 21. Robert Gawliński – Telewizja Polska SA
 22. Liber – Telewizja Polska SA
 23. Andrzej Piaseczny – Telewizja Polska SA
 24. Jula – Telewizja Polska SA
 25. [1].
 26. Le site officiel de l'émission La bataille des chorales.
 27. Kampf der Chöre.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]