Burnout: Paradise

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Burnout Paradise
Producent Criterion Games
Wydawca Electronic Arts
Dystrybutor Electronic Arts Polska
Seria gier Burnout
Silnik RenderWare
Data wydania Am.Płn.: 22 stycznia 2008
EU: 25 stycznia 2008
Gatunek wyścigowa
Tryby gry Gra jedno– i wieloosobowa
Język polski, angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Xbox 360, PlayStation 3, Windows
Nośniki DVD-DL (1)
Blu-ray
Wymagania
  • System operacyjny: Windows XP SP2 / Vista
  • Procesor: 2.8 GHz (XP), 3.2 GHz (Vista)
  • Pamięć RAM: 1 GB (XP), 1.5 GB (Vista)
  • Karta graficzna: 128 MB VRAM, Pixel Shader 3.0
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
  • Wymagane połączenie z internetem
Kontrolery SIXAXIS, Xbox 360 Controller

Burnout Paradisekomputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez Criterion Games i wydana w 2008 roku przez Electronic Arts. Jest to szósta część serii gier wyścigowych Burnout.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy o grze usłyszano w sierpniu 2006 roku, kiedy Electronic Arts podało, że planowany jest Burnout 5 na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Wtedy jednak nie podano żadnych konkretnych informacji na temat gry. Pierwsze informacje i obrazki pokazał w październiku tego samego roku magazyn „Official U.S. PlayStation Magazine”. Wtedy też ujawniono, że w nowym dziele studia Criterion znajdzie się tryb swobodnej jazdy po mieście (miasto nazwano Paradise City), pokazano także jego mapę i pierwsze crash testy.

Potem o Burnoucie zrobiło się cicho aż do 30 kwietnia 2007 roku. Wtedy ujawniono oficjalną nazwę gry: Burnout Paradise. Po około miesiącu od nadania oficjalnego tytułu w Internecie zaczęły się pokazywać obrazki prosto z gry. Po około miesiącu udostępniony został pierwszy teaser, tu też pokazano pierwsze logo oraz kilka samochodów. Więcej informacji pojawiło się dopiero podczas targów E3 (Electronic Entertainment Expo), gdzie zaprezentowano pierwszą grywalną wersję gry. Gra otrzymała kilka nagród w kategorii "Best of E3"[potrzebny przypis]. Po zakończeniu targów pojawiało się coraz więcej zapowiedzi oraz różnorodnych informacji wraz ze zrzutami ekranu. Duży rozmach zyskał tzw. „Car Week” zorganizowany przez amerykański serwis IGN. Przez okrągły tydzień prezentowano nowe zrzuty ekranu, informacje i zwiastuny ukazujące nowe wozy w akcji.

Dnia 13 grudnia 2007 roku w systemach Xbox Live i PlayStation Network pojawiła się grywalna wersja demonstracyjna gry. Oferowała ona tryb gry wieloosobowej (do 4 graczy) oraz jednoosobowej. W demie znajdował się tylko jeden samochód i 3 misje do wykonania: Race, Stunt Run oraz Burning Route.

The Ultimate Box[edytuj | edytuj kod]

Burnout Paradise: The Ultimate Box jest rozszerzoną edycją Burnout: Paradise, która zawiera kilka usprawnień, takich jak zmiana pory dnia, tryb Party czy motocykle. Nie ma w niej jednak późniejszych dodatków, czyli Burnout Paradise: Island i dodatkowych samochodów, niemożliwe jest też wpisanie kodu promocyjnego. Instalacja dodatku o nazwie Vanity Pack udostępnia zawartość Island i samochody „sponsorskie”.

Ścieżka dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]