Ewelina Flinta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ewelina Flinta
Ilustracja
Ewelina Flinta (2007)
Imię i nazwisko Ewelina Agnieszka Flinta
Data i miejsce urodzenia 24 października 1979
Lubsko
Gatunki pop, rock, pop-rock[1][2]
Zawód piosenkarka, autorka tekstów
Aktywność od 1995
Wydawnictwo BMG Poland, Sony BMG Music Entertainment Poland
Powiązania Idol
Strona internetowa

Ewelina Agnieszka Flinta (ur. 24 października 1979 w Lubsku[3]) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu, rocka i pop-rocka[1][2].

Karierę muzyczną zaczynała w zespołach rockowych. W 2002 zajęła drugie miejsce w pierwszej polskiej edycji programu Idol. Wydała dwa albumy studyjne: Przeznaczenie (2003) i Nie znasz mnie (2005).

Za działalność artystyczną otrzymała szereg nagród, w tym m.in. dwukrotnie Superjedynkę w kategorii „najlepsza wokalistka roku”. Udziela się w akcjach charytatywnych.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

1995–2000: Początki kariery[edytuj | edytuj kod]

Zaczęła karierę w 1995, kiedy została wokalistką rockowego zespołu Alioth[4]. Dwa razy pod rząd zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Użytkowej w Lubsku, śpiewając „Piece of My Heart” Janis Joplin (1996) i „Ironic” Alanis Morissette (1997)[5].

W 1997 występowała z zespołem Dobre Piwo, a następnie zaczęła współpracę z zespołem Surprise. W latach 1997-1999 występowali na Przystanku Woodstock w Żarach, wykonując m.in.: „Piece of My Heart”, „Open Your Eyes” Guano Apes, „What's Up” z repertuaru 4 Non Blondes, „Whisky” Dżemu czy „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

W 1997 wraz z zespołem Surprise wystąpiła w warszawskiej Sali Kongresowej jako support gitarzysty Micka Taylora[4]. Z zespołem zagrała również podczas Polonijnego Festiwalu w Chicago[5].

2001–2002: Udział w Idolu[edytuj | edytuj kod]

Od września 2001 do maja 2002 była związana była z Teatrem Buffo[5]. Brała udział w spektaklach, takich jak m.in.: „Grosik”, „Przeżyj to sam”, „Ukochany kraj” czy „Metro”. Na początku 2002 zgłosiła się na casting do programu Idol. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, zdobywając 32% głosów w finale[6].

W sierpniu 2002 ponownie wystąpiła na Przystanku Woodstock, wykonując utwór „Nadzieja” z repertuaru zespołu Ira[7]. Zarejestrowany materiał został wykorzystany w filmie Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski[8]. Kilka dni później wraz z pozostałymi finalistami Idola podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie odebrała złotą płytę za album Idol Top 10 zawierający jej interpretację utworu „Aquarius” z musicalu Hair oraz singel „Może się wydawać” zaśpiewany przez dziesięciu finalistów programu[9].

2003-2005: Debiutancki album Przeznaczenie[edytuj | edytuj kod]

3 marca 2003 zaprezentowała singel „Żałuję”, którym promowała swą debiutancką płytę studyjną, zatytułowaną Przeznaczenie, wydaną 25 kwietnia 2003. Piosenka „Żałuję” długo utrzymywała się na listach przebojów, stając się jedną z najpopularniejszych piosenek 2003, zaś album niecałe pół roku po premierze pokrył się złotem[10]. Na krążku znalazło się czternaście utworów, w tym cover Arethy Franklin „Respect” oraz utwór „Nadzieja” nagrany wspólnie z Arturem Gadowskim. W ramach promocji odbyła trasę koncertową w towarzystwie zespołu, w skład którego wchodzili: Jarosław Chilkiewicz (gitara), Wojtek Wójcicki (gitara), Radosław Zagajewski (bas), Sławomir Piwowar (instrumenty klawiszowe) i Krzysztof Poliński (perkusja). 14 czerwca 2003 zaprezentowała kolejny singel z albumu, „Goniąc za cieniem”, a 27 października – singel „Przeznaczenie”. W międzyczasie, tj. 18 sierpnia otrzymała nagrodę Róża Gali w kategorii Najpiękniejszy debiut[11]. W październiku 2003 wzięła udział w nagraniu płyty Ladies, aby wesprzeć fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier i program Możesz zdążyć przed rakiem. Na potrzeby płyty zaśpiewała utwór „Zaproście mnie do stołu” z repertuaru Elżbiety Wojnowskiej, następnie wykonała ją 3 listopada podczas koncertu w warszawskim Teatrze Polskim[12].

Występ wokalistki w Kętrzynie, 4 lipca 2004

W kwietniu 2004 odebrała statuetkę w kategorii Artystka roku na gali wręczenia nagród Eska Music Awards[13]. Została również nagrodzona Mikrofonem Popcornu w kategorii Wokalistka roku[14]. W maju 2004 nagrała piosenkę „Czy nastanie znów świt?” promującą animowaną disneyowską produkcję Rogate ranczo[15]. W maju podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odebrała Superjedynkę w kategorii Wokalistka roku[16]. Trzeciego dnia Festiwalu w konkursie Premiery zaprezentowała premierowo utwór „Tylko słowa[17]. W czerwcu wystąpiła podczas Festiwalu TOPTrendy w koncercie Top jako dziewiąta artystka, która sprzedała najwięcej płyt w Polsce w 2003[18]. W lipcu reprezentowała Polskę podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, z piosenką „Żałuję” zajęła czwarte miejsce. 20 sierpnia wzięła udział w koncercie poświęconym pamięci Czesława Niemena w Operze Leśnej w Sopocie, śpiewając utwór „Dziwny jest ten świat”, a także piosenkę „Sen o Warszawie” w duecie z Piotrem Cugowskim[19].

W lutym 2005 wraz z innymi polskimi artystami wzięła udział w nagraniu piosenki „Pokonamy fale”, który następnie zaśpiewali wspólnie podczas koncertu na warszawskim Placu Teatralnym na rzecz ofiar tsunami w Azji[20].

2005-2007: Drugi album studyjny Nie znasz mnie[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2005 wydała singel „Nie znasz mnie”, którym promowała drugi album studyjny pod tym samym tytułem, wydany 21 marca 2005. Na płycie znalazło się piętnaście utworów skomponowanych przez Flintę i członków jej zespołu z tekstami Anny Saranieckiej i Justyny Korn. Produkcją albumu zajął się Tomasz Bonarowski[21].

W czerwcu 2005 po raz drugi odebrała Superjedynkę w kategorii Wokalistka roku[22]. Również w czerwcu zakwalifikowała się do udziału w konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie. Podczas konkursu zajęła drugie miejsce z piosenką „Nieskończona historia”, będącą drugim singlem z płyty pt. Nie znasz mnie[23]. W październiku wraz z innymi artystami nagrała utwór „Nadzieja to my” na rzecz poszkodowanych podczas huraganu w okolicach Częstochowy. W listopadzie wzięła udział w nagraniu płyty Święta, Święta 3, wykonując piosenkę „Mikołaj jedzie tu już” (polska wersja utworu „Santa Claus is Coming to Town”)[24]. Utwór wykonała w grudniu podczas Świątecznego Koncertu TVP1[25].

W maju 2006 wzięła udział w nagraniu piosenki „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach akcji pod tym samym tytułem[26]. W czerwcu odbył się Festiwal w Opolu, podczas którego zaprezentowała nowy utwór „Bliżej” w ramach konkursu Premiery Gwiazd[27]. W grudniu ukazał się debiutancki singel Sebastiana Piekarka „Słowa nie znaczą nic”, w którym gościnnie wystąpiła Flinta[28]. Pod koniec 2006 wystąpiła podczas Sylwestra w Krakowie (zaśpiewała „Bliżej”, „Żałuję”, „Tylko słowa” i „Przeznaczenie”)[29] oraz podczas Sylwestra z Jedynką nagranego wcześniej dla TVP1, gdzie zaśpiewała „I Will Survive” Glorii Gaynor, „Rock 'n' Roll Is King” w duecie z Maciejem Silskim oraz „We Will Rock You” z wszystkimi uczestnikami sylwestrowego programu[30].

W marcu 2007 wystąpiła w roli Kopciuszka w finale kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanym na scenie Teatru Narodowego[31]. W czerwcu 2007 zaśpiewała mashup utworów „Dary losu” i „Nie budźcie marzeń ze snów” w duecie z Ryszardem Rynkowskim podczas jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Jacka Cygana w trakcie festiwalu TOPtrendy[32]. Także w czerwcu wystąpiła na Festiwalu Zaczarowana piosenka, którego organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko'[33]. W listopadzie wystąpiła z piosenką „Kto wymyślił naszą miłość” podczas koncertu Pejzaż bez Ciebie poświęconego pamięci Anny Jantar[34], a w grudniu zaśpiewała utwór Tiny Turner „The Best” na gali z okazji 15-lecia Telewizji Polsat w Tetrze Wielkim. W tym samym miesiącu wraz z Justyną Steczkowską i Piotrem Cugowskim zaśpiewała Hymn Euro 2012 „Kraków Go”, która miała promować miasto i pomóc mu w przyznaniu organizacji Euro 2012[35].

Od 2008: „Nie kłam, że kochasz mnie” i inne projekty muzyczne[edytuj | edytuj kod]

Na początku 2008 nagrała piosenkę „Długo i szczęśliwie” na potrzeby filmu animowanego Zaczarowana[36]. W lutym 2008 razem z Łukaszem Zagrobelnym nagrała piosenkę „Nie kłam, że kochasz mnie” do filmu Nie kłam, kochanie. Piosenka okazała się dużym przebojem. W czerwcu wraz z Zagrobelnym odebrali za nią Superjedynkę w kategorii Przebój roku[37], a w lipcu zajęli z nią trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, zdobywając również nagrodę publiczności[38]. Wystąpili w duecie także podczas Sopot Hit Festiwalu, gdzie zostali nominowani w kategorii Polski Hit Lata[39]. W grudniu wystąpili wspólnie podczas Sylwestra w Warszawie[40], a na początku lutego 2009 wystąpili na gali Telekamery, gdzie zostali nominowani w kategorii Muzyka[41]. W tym samym miesiącu wystąpiła solowo z piosenką „Wielka woda” Maryli Rodowicz na Gali Wolontariatu[42]. W maju 2009 wystąpiła na Festiwalu w Opolu, gdzie w ramach koncertu Superduety zaśpiewała piosenkę „Mówię Ci, że” z zespołem Tilt[43]. W sierpniu 2009 wystąpiła podczas XV Przystanku Woodstock, śpiewając m.in. „Cry Baby” Janis Joplin. Pod koniec sierpnia wystąpiła na koncercie Fundacji Polsat Podziel się Posiłkiem w Białymstoku[44]. 4 października 2009 został wyemitowany odcinek serialu Teraz albo nigdy z udziałem Flinty[45]. W grudniu wzięła udział w koncercie Eureko - Akademia Przyszłości, na którym zaśpiewała utwór Perfectu „Idź, precz” wspólnie z Grzegorzem Markowskim[46].

W maju 2010 ukazała się płyta Macieja Maleńczuka i Pawła Kukiza pt. Starsi panowie, na której znalazły się dwa utwory („Utwierdź mnie” i „Zmierzch”) wykonane przez Flintę[47]. W czerwcu wykonała premierowo utwór „Gdy mówią wolność” podczas koncertu Zło dobrem zwyciężył organizowanego z okazji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki[48]. W sierpniu ponownie wystąpiła na Przystanku Woodstock[49].

W latach 2010–2015 koncertowała wraz z Adamem Palmą i Mariuszem Mielczarkiem w ramach projektu muzycznego Flinta&Palma&Fazi będącego mieszanką rocka, popu i jazzu[50].

W maju 2018 ogłosiła udział w międzynarodowym projekcie społeczno-muzycznym Sounds Like Women stworzonym przez Luizę Staniec, mającym zwrócić uwagę na brak równości w pracy i płacach dla kobiet, przemocy domowej, molestowaniu seksualnemu, nierównemu traktowaniu ze względu na kolor skóry czy pochodzenie. W sierpniu 2018 nagrała utwór „Tell Me Why” zainspirowany historiami trzech kobiet, które doznały przemocy domowej[51], do którego zrealizowano teledysk mający premierę 4 marca 2019. Piosenka wraz z czterema innymi utworami została umieszczona na minialbumie pt. Without Violence & of All Colours.

Działalność pozamuzyczna[edytuj | edytuj kod]

Wielokrotnie brała udział w koncertach I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem i Podziel się Posiłkiem. Jest zaangażowana w pomoc Fundacji Mam marzenie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo wszystko[52]. Występowała także podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Krakowie[4].

9 marca 2009 w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego odebrała medal św. Brata Alberta za pomoc charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami[53].

Wspiera także akcje związane z ekologią. Co roku uczestniczy w wernisażach konkursu fotograficznego Ekologia w obiektywie[4]. W lipcu 2008 nagrała piosenkę „Bądź światoczuły” dla "Klubu Światoczułych", którego jest ambasadorką. Piosenka była częścią kampanii Bądź światoczuły[54]. Ponadto wspiera Fundację Nasza Ziemia. Za swoją działalność ekologiczną została uhonorowana w styczniu 2010 tytułem Gwiazda Dobroczynności w kategorii Twarz Kampanii Społecznej w konkursie Newsweeka i Akademii Rozwoju Filantropii[55].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Dyskografia Eweliny Flinty.

Albumy studyjne

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Obecny skład zespołu Eweliny Flinty
 • Krzysztof Kawałko - gitara
 • Romuald Kunikowski - instrumenty klawiszowe
 • Radosław Zagajewski - gitara basowa
 • Paweł Markiewicz - perkusja

Nagrody, nominacje i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Gala Kategoria Wynik
2003 Róże Gali Najpiękniejszy debiut Wygrana[11]
Fryderyki Nowa Twarz Fonografii Nominacja[56]
Bravoora Wokalistka roku Wygrana
2004 Eska Music Awards Artystka roku Wygrana[13]
Hit roku (Żałuję) Nominacja[57]
Album roku (Przeznaczenie) Nominacja[57]
Mikrofony Popcornu Wokalistka roku Wygrana[14]
Przebój roku (Żałuję) II miejsce
Superjedynki Wokalistka roku Wygrana[16]
KFPP Premiery Gwiazd (Tylko słowa) Nominacja[17]
TOPtrendy TOP IX miejsce[18]
Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Najlepsza piosenka (Żałuję) IV miejsce
2005 Superjedynki Wokalistka roku Wygrana[22]
Sopot Festival Bursztynowy Słowik (Nieskończona historia) II miejsce
Słowik Publiczności IV miejsce
2006 KFPP Premiery Gwiazd (Bliżej) Nominacja[27]
2008 Superjedynki Wokalistka roku Nominacja[58]
Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[37]
Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Najlepsza piosenka (Nie kłam, że kochasz mnie) III miejsce[38]
Nagroda Publiczności Wygrana[38]
Sopot Hit Festiwal Polski Hit Lata (Nie kłam, że kochasz mnie) II miejsce[39]
VIVA Comet 2008 Dzwonek Roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[59]
Gwiazdy Party Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Nominacja
Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film Najlepszy teledysk do muzyki pop (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[60]
Złote Dzioby Radia WAWA Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Nominacja[61]
Wokalistka roku Nominacja[61]
2009 Telekamery Muzyka (Nie kłam, że kochasz mnie) II miejsce[41]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Ewelina Flinta – Przeznaczenie, discogs.com [dostęp 2019-08-15] (ang.).
 2. a b Ewelina Flinta – Nie Znasz Mnie, discogs.com [dostęp 2019-08-15] (ang.).
 3. Ewelina Flinta - Muzyka w Interia.pl. Interia Muzyka. [dostęp 2017-07-30].
 4. a b c d Jerzy Bojanowicz: Ewelina Flinta - Chcieć to móc. magazynvip.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-01)].
 5. a b c Ewelina Flinta: polska piosenkarka, zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji programu Idol. plejada.onet.pl. [dostęp 2017-07-30].
 6. Ewelina Flinta. rmf.fm. [dostęp 2017-07-30].
 7. Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Tato Roku" Ewelina Flinta, Andrzej Lampert, Arka Noego, Vino. pik.wroclaw.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-31)].
 8. Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski. film.onet.pl, 2003-09-19. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 9. Sopocki koncert uczestników Idola. muzyka.interia.pl, 2002-08-30. [dostęp 2017-07-30].
 10. ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Złote Płyty CD przyznane w 2003 roku. bestsellery.zpav.pl, 2003-11-10. [dostęp 2017-07-30].
 11. a b Róże Gali - rozstrzygnięcie plebiscytu już wkrótce. kobieta.byc.pl, 2006-10-23. [dostęp 2017-07-30].
 12. Mlynkova, Flinta i Steczkowska śpiewają dla Pierwszej Damy. 2000.vipnews.pl, 2003-10-23. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 13. a b Eska Music Awards 2004. 2000.vipnews.pl, 2004-04-19. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 14. a b MIKROFONY dla Łez, Flinty i Rozynka. VIPnews.pl, 2004-04-22. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 15. FLINTA śpiewa do disneyowskiej produkcji. 2000.vipnews.pl, 2004-05-06. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)].
 16. a b Opole 2004: laureaci Superjedynek już znani!. wiadomosci.wp.pl, 2004-05-28. [dostęp 2017-07-30].
 17. a b 41. KFPP - koncert "Premiery". nto.pl, 2004-05-30. [dostęp 2017-07-30].
 18. a b Artyści Sopot TopTrendy Festiwal w roku 2004. toptrendy.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 19. Piosenki Niemena na rozpoczęcie sopockiego festiwalu. wiadomosci.onet.pl, 2004-08-20. [dostęp 2017-07-30].
 20. Pokonamy fale - koncert dla Azji. 2000.vipnews.pl, 2005-02-07. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 21. Ewelina Flinta - Nie znasz mnie. muzyka.interia.pl. [dostęp 2017-07-30].
 22. a b Opole 2005. 2000.vipnews.pl, 2005-06-13. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 23. Scorpions i Gordon Haskell na Sopot Festival 2005. 2000.vipnews.pl, 2005-06-23. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 24. Święta, Święta z Varius Manx i Bajmem. 2000.vipnews.pl, 2005-11-21. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 25. Kozidrak i Jopek na Święta. 2000.vipnews.pl, 2005-12-21. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 26. Warszawa. Finał kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W: e-teatr.pl [on-line]. Gazeta Wyborcza, 2007-03-26. [dostęp 2017-07-30].
 27. a b Opolskie premiery. media2.pl, 2006-05-09. [dostęp 2017-07-30].
 28. SEBA i Ewelina Flinta: Zapis emocji. muzyka.interia.pl, 2006-12-19. [dostęp 2017-07-30].
 29. Sylwester 2006. 2000.vipnews.pl, 2007-01-02. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 30. Zabawa z playbacku: Sylwester z Jedynką już nagrany. W: wiadomości24.pl [on-line]. AKPA, 2006-12-15. [dostęp 2015-04-25].
 31. V. finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". polityka.pl, 2007-02-27. [dostęp 2017-07-30].
 32. Znamy szczegóły TOPtrendy. wiadomosci.onet.pl, 2007-05-31. [dostęp 2017-07-30].
 33. III Edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. zaczarowana.pl. [dostęp 2017-07-30].
 34. Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich - Bydgoszcz 2007 - Anna Jantar. pejzazbezciebie.pl. [dostęp 2015-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-05)].
 35. Kraków ma swoją piosenkę na Euro 2012. muzyka.onet.pl, 2007-12-17. [dostęp 2015-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 36. Dobra Flinta i zła Sarandon. onet.wiadomości, 2008-01-16. [dostęp 2017-07-30].
 37. a b Superjedynki rozdane bez skandalu - Triumf zespołu Feel!. VIPnews.pl, 2008-06-14. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-27)].
 38. a b c Sukces Flinty i Zagrobelnego!. interia,muzyka, 2008-07-22. [dostęp 2015-04-25].
 39. a b Przebojowy Sopot Hit Festiwal. VIPnews.pl, 2008-07-12. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-27)].
 40. Warszawa: Sylwester 2008 na pl. Konstytucji. mmwarszawa.pl, 2008-12-01. [dostęp 2017-07-30].
 41. a b Telekamery 2009 rozdane. wprost.pl, 2009-02-02. [dostęp 2017-07-30].
 42. „Krótkie historie o pomaganiu” nagrodzone na Gali Wolontariatu. TVP.info, 2009-02-09. [dostęp 2017-07-30].
 43. Opole 2009: Ewelina Flinta i Tilt razem w koncercie Superduety. onet.muzyka.pl, 2009-05-30. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 44. Białostoczanie podzielili się posiłkiem. Białystok.online, 2009-08-31. [dostęp 2017-07-30].
 45. Ewelina Flinta i Blue Cafe w "Teraz albo nigdy!". onet.film. [dostęp 2017-07-30].
 46. Duety Rock’u na finał konkursu „Eureko – Akademia Przyszłości”. kulturalnie.waw.pl. [dostęp 2017-07-30].
 47. Starsi Panowie, czyli Maleńczuk i Kukiz. onet.muzyka.pl, 2010-04-09. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 48. Gwiazdy w hołdzie Popiełuszce. plejada.pl, 2010-06-07. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)].
 49. Przystanek Woodstock: Flinta wypali na otwarcie. interia.muzyka.pl, 2010-10-21. [dostęp 2017-07-30].
 50. Koncert w Herezji: Ewelina Flinta, Adam Palma i Mariusz "Fazi" Mielczarek. mmwarszawa.pl, 2012-12-11. [dostęp 2017-07-30].
 51. Luiza & Ewelina Flinta, Polish singer recording TELL ME WHY (ang.). Sounds Like Women, 2018-08-09.
 52. Zaczarowane Kolędy. mimowszystko.pl. [dostęp 2017-07-30].
 53. Medal św. Brata Alberta dla Eweliny Flinty. mimowszystko.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-08)].
 54. Promocja ekologiczna Bądź światoczuły. Bayer: Science for a better life. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-02)].
 55. Przyjaciel Fundacji Nasza Ziemia, Ewelina Flinta, "Gwiazdą Dobroczynności"!. Fundacja Nasza Ziemia. [dostęp 2017-07-30].
 56. Nagroda muzyczna Fryderyk: Nominowani i laureaci 2003. ZPAV. [dostęp 2017-07-30].
 57. a b Nominacje do Eska Music Awards 2004. Eska.pl. [dostęp 2015-04-27].
 58. Superjedynki 2008 - nominacje. empik.com. [dostęp 2017-07-30].
 59. Doda znów zgarnęła wszystko. fakt.pl, 2008-10-03. [dostęp 2017-07-30].
 60. Mateusz Kołodziej: Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. AxunArts, 2008-10-13. [dostęp 2017-07-30].
 61. a b Nagrody polskiej muzyki Złote Dzioby Radia WAWa 2008 Nominacje. se.pl, 2010-11-19. [dostęp 2017-07-30].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]