Ewelina Flinta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ewelina Flinta
Ilustracja
Ewelina Flinta (2007)
Imię i nazwisko Ewelina Agnieszka Flinta
Data i miejsce urodzenia 24 października 1979
Lubsko
Gatunki pop, rock
Zawód piosenkarka, autorka tekstów
Aktywność od 1995
Wydawnictwo BMG Poland, Sony BMG Music Entertainment Poland
Powiązania Idol
Strona internetowa

Ewelina Agnieszka Flinta (ur. 24 października 1979 w Lubsku[1]) – polska piosenkarka pop-rockowa. Karierę muzyczną zaczynała w zespołach rockowych. W 2002 r. wzięła udział w pierwszej polskiej edycji programu Idol, plasując się na drugim miejscu. Wydała dwa albumy studyjne – Przeznaczenie i Nie znasz mnie. Za działalność artystyczną otrzymała szereg nagród. Udziela się w akcjach charytatywnych.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

1995-2002: Początki kariery i udział w Idolu[edytuj | edytuj kod]

Ewelina Flinta zaczęła karierę w 1995 roku, kiedy została wokalistką rockowego zespołu Alioth[2]. W latach 1996-1997 dwa razy z rzędu zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Użytkowej w Lubsku. Zaśpiewała piosenki „Piece of My Heart” Janis Joplin i „Ironic” Alanis Morissette[3]. W 1997 roku występowała z zespołem Dobre Piwo, a następnie zaczęła współpracę z zespołem Surprise. W latach 1997-1999 występowali na Przystanku Woodstock w Żarach wykonując takie utwory jak: wspomniane „Piece of My Heart”, „Open Your Eyes” Guano Apes, „What's Up” z repertuaru 4 Non Blondes, „Whisky” Dżemu czy „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W 1997 roku Ewelina z zespołem Surprise wystąpiła w warszawskiej Sali Kongresowej jako support eks-Rolling Stonesa, gitarzysty Micka Taylora[2]. Zespół Surprise wystąpił także podczas Polonijnego Festiwalu w Chicago[3]. Od września 2001 roku do maja 2002 piosenkarka związana była z Teatrem Buffo[3]. Brała udział w takich spektaklach jak: „Grosik”, „Przeżyj to sam”, „Ukochany kraj” czy „Metro”. Na początku 2002 roku zgłosiła się na casting do programu Idol. Ostatecznie zajęła II miejsce, zdobywając 32% głosów w finale[4].

W sierpniu 2002 roku Flinta ponownie wystąpiła na Przystanku Woodstock wykonując utwór „Nadzieja” z repertuaru zespołu Ira[5]. Zarejestrowany materiał został wykorzystany w filmie Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski[6]. Kilka dni później Ewelina wraz z pozostałymi finalistami Idola podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie odebrała złotą płytę za album Idol Top 10 zawierający jej interpretację utworu „Aquarius” z musicalu Hair oraz singel „Może się wydawać” zaśpiewany przez dziesięciu finalistów programu. Podczas tego koncertu Ewelina wykonała wspomniany „Aquarius” oraz utwór Alanis Morissette „You Oughta Know”[7].

2003-2005: Debiutancki album Przeznaczenie[edytuj | edytuj kod]

3 marca 2003 roku ukazał się singel „Żałuję” promujący debiutancką płytę Flinty zatytułowaną Przeznaczenie. Piosenka „Żałuję” długo utrzymywała się na listach przebojów, stając się jedną z najpopularniejszych piosenek 2003 roku. 25 kwietnia miał premierę album Przeznaczenie, który niecałe pół roku po premierze pokrył się złotem[8]. Na krążku znalazło się czternaście utworów, w tym cover Arethy Franklin „Respect” oraz utwór „Nadzieja” nagrany wspólnie z Arturem Gadowskim. Piosenkarka rozpoczęła trasę koncertową promującą album w towarzystwie zespołu, w skład którego wchodzili: Jarosław Chilkiewicz (gitara), Wojtek Wójcicki (gitara), Radosław Zagajewski (bas), Sławomir Piwowar (instrumenty klawiszowe) i Krzysztof Poliński (perkusja). 14 czerwca 2003 roku ukazał się kolejny singel z albumu „Goniąc za cieniem”, a 27 października tego samego roku singel zatytułowany „Przeznaczenie”. 18 sierpnia artystka otrzymała nagrodę Róża Gali w kategorii Najpiękniejszy debiut[9]. W październiku 2003 roku Flinta wzięła udział w nagraniu płyty Ladies, aby wesprzeć fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier i program Możesz zdążyć przed rakiem. Na albumie Ewelina zaśpiewała utwór „Zaproście mnie do stołu” z repertuaru Elżbiety Wojnowskiej. Tę właśnie piosenkę wykonała 3 listopada podczas koncertu w warszawskim Teatrze Polskim[10].

Występ wokalistki w Kętrzynie, 4 lipca 2004

W kwietniu 2004 roku odbyła się gala wręczenia nagród Eska Music Awards, na której piosenkarka odebrała nagrodę w kategorii Artystka roku[11]. Została również nagrodzona Mikrofonem Popcornu w kategorii Wokalistka roku[12]. W czerwcu 2004 roku artystka nagrała piosenkę „Czy nastanie znów świt?” promującą animowaną disneyowską produkcję Rogate ranczo[13]. W maju podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odebrała Superjedynkę w kategorii Wokalistka roku[14]. Trzeciego dnia Festiwalu w konkursie Premiery Flinta zaprezentowała nowy utwór zatytułowany „Tylko słowa[15]. W czerwcu wystąpiła podczas Festiwalu TOPTrendy w koncercie Top jako dziewiąta artystka, która sprzedała najwięcej płyt w Polsce w roku 2003[16]. W lipcu reprezentowała Polskę podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn. Zaśpiewała piosenkę „Żałuję” i zajęła czwarte miejsce. 20 sierpnia artystka wzięła udział w koncercie poświęconym pamięci Czesława Niemena w Operze Leśnej w Sopocie. Flinta zaśpiewała utwór „Dziwny jest ten świat”, a także piosenkę „Sen o Warszawie” w duecie z Piotrem Cugowskim[17]. W lutym 2005 roku Ewelina wraz z innymi polskimi artystami wzięła udział w nagraniu piosenki „Pokonamy fale”. Ten utwór zaśpiewali wspólnie podczas koncertu na warszawskim Placu Teatralnym na rzecz ofiar tsunami w Azji[18].

2005-2007: Drugi album studyjny Nie znasz mnie[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2005 roku ukazał się singel „Nie znasz mnie” promujący drugi album studyjny piosenkarki pod tym samym tytułem. Album Nie znasz mnie miał premierę 21 marca 2005 roku. Na płycie znalazło się piętnaście utworów skomponowanych przez samą piosenkarkę i jej zespół. Teksty do utworów napisała Flinta oraz Anna Saraniecka i Justyna Korn. Produkcją albumu zajął się Tomasz Bonarowski[19].

W czerwcu 2005 roku Ewelina po raz drugi odebrała Superjedynkę w kategorii Wokalistka roku[20]. Również w czerwcu piosenkarka zakwalifikowała się do udziału w konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie. Podczas konkursu Ewelina zaprezentowała drugi singel z płyty zatytułowany „Nieskończona historia[21]. Ostatecznie piosenkarka zajęła drugie miejsce, tuż po Andrzeju Piasecznym. W październiku piosenkarka wraz z innymi artystami nagrała utwór "Nadzieja to my" na rzecz poszkodowanych podczas huraganu w okolicach Częstochowy. W listopadzie tego samego roku artystka wzięła udział w nagraniu płyty Święta, Święta 3. Na albumie znalazł się utwór „Mikołaj jedzie tu już” (polska wersja utworu „Santa Claus is Coming to Town”) w wykonaniu piosenkarki[22]. Właśnie ten utwór Flinta wykonała w grudniu podczas Świątecznego Koncertu TVP1[23].

W maju 2006 roku Ewelina wzięła udział w nagraniu piosenki „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach akcji pod tym samym tytułem[24]. W czerwcu odbył się Festiwal w Opolu, podczas którego piosenkarka w ramach konkursu Premiery Gwiazd zaprezentowała nowy utwór „Bliżej[25]. W grudniu ukazał się debiutancki singel Sebastiana Piekarka „Słowa nie znaczą nic”, w którym gościnnie wystąpiła Flinta[26]. Pod koniec roku 2006 wystąpiła podczas Sylwestra w Krakowie (zaśpiewała „Bliżej”, „Żałuję”, „Tylko słowa” i „Przeznaczenie”)[27] oraz podczas Sylwestra z Jedynką nagranego wcześniej dla TVP1, gdzie zaśpiewała „I Will Survive” Glorii Gaynor, „Rock 'n' Roll Is King” w duecie z Maciejem Silskim oraz „We Will Rock You” z wszystkimi uczestnikami sylwestrowego programu[28].

W marcu 2007 roku odbył się finał wspomnianej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Artystka wystąpiła na scenie Teatru Narodowego w roli Kopciuszka. Wspólnie z innymi artystami wykonała hymn kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”[29]. W czerwcu 2007 roku piosenkarka wystąpiła podczas jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Jacka Cygana na TOPtrendy. Zaśpiewała mashup utworów „Dary losu” i „Nie budźcie marzeń ze snów” w duecie z Ryszardem Rynkowskim[30]. Także w czerwcu artystka wystąpiła na Festiwalu Zaczarowana piosenka, którego organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko'[31]. W listopadzie Flinta wystąpiła podczas koncertu Pejzaż bez Ciebie poświęconego pamięci Anny Jantar. Zaśpiewała utwór „Kto wymyślił naszą miłość”[32]. W grudniu w Tetrze Wielkim odbyła się gala z okazji 15-lecia Telewizji Polsat, gdzie piosenkarka zaśpiewała utwór Tiny Turner „Simply the Best”. W tym samym miesiącu Ewelina Flinta wraz z Justyną Steczkowską i Piotrem Cugowskim zaśpiewała Hymn Euro 2012 „Kraków Go”. Piosenka miała promować miasto i pomóc mu w przyznaniu organizacji Euro 2012[33].

2008-obecnie: Nie kłam, że kochasz mnie i inne projekty muzyczne[edytuj | edytuj kod]

Na początku 2008 roku Flinta nagrała piosenkę zatytułowaną „Długo i szczęśliwie” do filmu animowanego Zaczarowana[34]. W lutym 2008 roku Ewelina Flinta razem z Łukaszem Zagrobelnym nagrała piosenkę „Nie kłam, że kochasz mnie” do filmu Nie kłam kochanie. Piosenka okazała się dużym przebojem. W czerwcu Flinta i Zagrobelny za tę piosenkę odebrali Superjedynkę w kategorii Przebój roku[35]. W lipcu Flinta razem z Zagrobelnym reprezentowali Polskę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Wspólnie zaśpiewali „Nie kłam, że kochasz mnie” oraz piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Kto wymyślił naszą miłość”. Zdobyli trzecie miejsce oraz nagrodę publiczności[36]. Artyści wystąpili także podczas Sopot Hit Festiwalu, gdzie zostali nominowani w kategorii Polski Hit Lata[37]. W grudniu artyści zaśpiewali swój wielki przebój podczas Sylwestra w Warszawie. Ponadto Flinta wykonała swój debiutancki singel „Żałuję”[38]. Na początku lutego 2009 roku Flinta i Zagrobelny wystąpili na gali Telekamery, gdzie zostali nominowani w kategorii Muzyka[39]. W tym samym miesiącu Flinta wystąpiła na Gali Wolontariatu, gdzie zaśpiewała utwór „Wielka woda” Maryli Rodowicz[40]. W maju 2009 piosenkarka wystąpiła na Festiwalu w Opolu, gdzie w ramach koncertu Superduety zaśpiewała piosenkę „Mówię Ci, że” z zespołem Tilt[41]. W sierpniu 2009 roku piosenkarka wystąpiła podczas XV Przystanku Woodstock. Zaśpiewała m.in. „Cry Baby” Janis Joplin. Pod koniec sierpnia artystka wystąpiła na koncercie Fundacji Polsat Podziel się Posiłkiem w Białymstoku[42]. 4 października 2009 roku został wyemitowany odcinek serialu Teraz albo nigdy z udziałem Eweliny Flinty[43]. W grudniu artystka wzięła udział w koncercie Eureko - Akademia Przyszłości, gdzie zaśpiewała wspólnie z Grzegorzem Markowskim, wokalistą Perfectu ich utwór „Idź, precz”[44].

W maju 2010 roku ukazała się płyta Macieja Maleńczuka i Pawła Kukiza zatytułowana Starsi panowie, na której Flinta wykonała dwa utwory „Utwierdź mnie” oraz „Zmierzch”[45]. W czerwcu 2010 roku Flinta wystąpiła podczas koncertu z okazji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki zatytułowanego Zło dobrem zwyciężył i wykonała premierowo utwór „Gdy mówią wolność”[46]. W sierpniu 2010 roku Flinta ponownie wystąpiła na Przystanku Woodstock. Tym razem zagrała koncert ze swoim zespołem[47]. W latach 2010 - 2013 artystka koncertowała wraz z Adamem Palmą i Mariuszem Mielczarskim w ramach projektu muzycznego Flinta&Palma&Fazi będącego mieszanką rocka, popu i jazzu[48]. Obecnie (2017) artystka pracuje nad nową płytą[49].

Działalność pozamuzyczna[edytuj | edytuj kod]

Ewelina Flinta wielokrotnie brała udział w koncertach I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem i Podziel się Posiłkiem. Piosenkarka jest zaangażowana w pomoc Fundacji Mam marzenie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo wszystko. Wraz z podopiecznymi tej Fundacji śpiewała kolędy podczas wigilijnych koncertów[50]. Występowała także podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Krakowie[2]. 9 marca 2009 roku w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego Flinta odebrała medal św. Brata Alberta za pomoc charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami[51].

Piosenkarka wspiera także akcje związane z ekologią. Co roku uczestniczy w wernisażach konkursu fotograficznego Ekologia w obiektywie[2]. W lipcu 2008 roku artystka nagrała piosenkę „Bądź światoczuły” dla "Klubu Światoczułych", którego jest ambasadorką. Piosenka była częścią kampanii Bądź światoczuły[52]. Ponadto Flinta wspiera Fundację Nasza Ziemia. Za swoją działalność ekologiczną została uhonorowana w styczniu 2010 roku tytułem Gwiazda Dobroczynności w kategorii Twarz Kampanii Społecznej w konkursie Newsweeka i Akademii Rozwoju Filantropii[53].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Dyskografia Eweliny Flinty.

Albumy studyjne

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Obecny skład zespołu Eweliny Flinty
 • Krzysztof Kawałko - gitara
 • Romuald Kunikowski - instrumenty klawiszowe
 • Radosław Zagajewski - gitara basowa
 • Paweł Markiewicz - perkusja

Nagrody, nominacje i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Gala Kategoria Wynik
2003 Róże Gali Najpiękniejszy debiut Wygrana[9]
Fryderyki Nowa Twarz Fonografii Nominacja[54]
Bravoora Wokalistka roku Wygrana
2004 Eska Music Awards Artystka roku Wygrana[11]
Hit roku (Żałuję) Nominacja[55]
Album roku (Przeznaczenie) Nominacja[55]
Mikrofony Popcornu Wokalistka roku Wygrana[12]
Przebój roku (Żałuję) II miejsce
Superjedynki Wokalistka roku Wygrana[14]
KFPP Premiery Gwiazd (Tylko słowa) Nominacja[15]
TOPtrendy TOP IX miejsce[16]
Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Najlepsza piosenka (Żałuję) IV miejsce
2005 Superjedynki Wokalistka roku Wygrana[20]
Sopot Festival Bursztynowy Słowik (Nieskończona historia) II miejsce
Słowik Publiczności IV miejsce
2006 KFPP Premiery Gwiazd (Bliżej) Nominacja[25]
2008 Superjedynki Wokalistka roku Nominacja[56]
Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[35]
Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Najlepsza piosenka (Nie kłam, że kochasz mnie) III miejsce[36]
Nagroda Publiczności Wygrana[36]
Sopot Hit Festiwal Polski Hit Lata (Nie kłam, że kochasz mnie) II miejsce[37]
VIVA Comet 2008 Dzwonek Roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[57]
Gwiazdy Party Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Nominacja
Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film Najlepszy teledysk do muzyki pop (Nie kłam, że kochasz mnie) Wygrana[58]
Złote Dzioby Radia WAWA Przebój roku (Nie kłam, że kochasz mnie) Nominacja[59]
Wokalistka roku Nominacja[59]
2009 Telekamery Muzyka (Nie kłam, że kochasz mnie) II miejsce[39]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Ewelina Flinta - Muzyka w Ineria.pl. Interia Muzyka. [dostęp 2017-07-30].
 2. a b c d Jerzy Bojanowicz: Ewelina Flinta - Chcieć to móc. magazynvip.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-01)].
 3. a b c Ewelina Flinta: polska piosenkarka, zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji programu Idol. plejada.onet.pl. [dostęp 2017-07-30].
 4. Ewelina Flinta. rmf.fm. [dostęp 2017-07-30].
 5. Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Tato Roku" Ewelina Flinta, Andrzej Lampert, Arka Noego, Vino. pik.wroclaw.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-31)].
 6. Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski. film.onet.pl, 2003-09-19. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 7. Sopocki koncert uczestników Idola. muzyka.interia.pl, 2002-08-30. [dostęp 2017-07-30].
 8. ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Złote Płyty CD przyznane w 2003 roku. bestsellery.zpav.pl, 2003-11-10. [dostęp 2017-07-30].
 9. a b Róże Gali - rozstrzygnięcie plebiscytu już wkrótce. kobieta.byc.pl, 2006-10-23. [dostęp 2017-07-30].
 10. Mlynkova, Flinta i Steczkowska śpiewają dla Pierwszej Damy. 2000.vipnews.pl, 2003-10-23. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 11. a b Eska Music Awards 2004. 2000.vipnews.pl, 2004-04-19. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 12. a b MIKROFONY dla Łez, Flinty i Rozynka. VIPnews.pl, 2004-04-22. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 13. FLINTA śpiewa do disneyowskiej produkcji. 2000.vipnews.pl, 2004-05-06. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)].
 14. a b Opole 2004: laureaci Superjedynek już znani!. wiadomosci.wp.pl, 2004-05-28. [dostęp 2017-07-30].
 15. a b 41. KFPP - koncert "Premiery". nto.pl, 2004-05-30. [dostęp 2017-07-30].
 16. a b Artyści Sopot TopTrendy Festiwal w roku 2004. toptrendy.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 17. Piosenki Niemena na rozpoczęcie sopockiego festiwalu. wiadomosci.onet.pl, 2004-08-20. [dostęp 2017-07-30].
 18. Pokonamy fale - koncert dla Azji. 2000.vipnews.pl, 2005-02-07. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 19. Ewelina Flinta - Nie znasz mnie. muzyka.interia.pl. [dostęp 2017-07-30].
 20. a b Opole 2005. 2000.vipnews.pl, 2005-06-13. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 21. Scorpions i Gordon Haskell na Sopot Festival 2005. 2000.vipnews.pl, 2005-06-23. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 22. Święta, Święta z Varius Manx i Bajmem. 2000.vipnews.pl, 2005-11-21. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 23. Kozidrak i Jopek na Święta. 2000.vipnews.pl, 2005-12-21. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 24. Warszawa. Finał kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W: e-teatr.pl [on-line]. Gazeta Wyborcza, 2007-03-26. [dostęp 2017-07-30].
 25. a b Opolskie premiery. media2.pl, 2006-05-09. [dostęp 2017-07-30].
 26. SEBA i Ewelina Flinta: Zapis emocji. muzyka.interia.pl, 2006-12-19. [dostęp 2017-07-30].
 27. Sylwester 2006. 2000.vipnews.pl, 2007-01-02. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-25)].
 28. Zabawa z playbacku: Sylwester z Jedynką już nagrany. W: wiadomości24.pl [on-line]. AKPA, 2006-12-15. [dostęp 2015-04-25].
 29. V. finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". polityka.pl, 2007-02-27. [dostęp 2017-07-30].
 30. Znamy szczegóły TOPtrendy. wiadomosci.onet.pl, 2007-05-31. [dostęp 2017-07-30].
 31. III Edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. zaczarowana.pl. [dostęp 2017-07-30].
 32. Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich - Bydgoszcz 2007 - Anna Jantar. pejzazbezciebie.pl. [dostęp 2015-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-05)].
 33. Kraków ma swoją piosenkę na Euro 2012. muzyka.onet.pl, 2007-12-17. [dostęp 2015-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 34. Dobra Flinta i zła Sarandon. onet.wiadomości, 2008-01-16. [dostęp 2017-07-30].
 35. a b Superjedynki rozdane bez skandalu - Triumf zespołu Feel!. VIPnews.pl, 2008-06-14. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-27)].
 36. a b c Sukces Flinty i Zagrobelnego!. interia,muzyka, 2008-07-22. [dostęp 2015-04-25].
 37. a b Przebojowy Sopot Hit Festiwal. VIPnews.pl, 2008-07-12. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-27)].
 38. Warszawa: Sylwester 2008 na pl. Konstytucji. mmwarszawa.pl, 2008-12-01. [dostęp 2017-07-30].
 39. a b Telekamery 2009 rozdane. wprost.pl, 2009-02-02. [dostęp 2017-07-30].
 40. „Krótkie historie o pomaganiu” nagrodzone na Gali Wolontariatu. TVP.info, 2009-02-09. [dostęp 2017-07-30].
 41. Opole 2009: Ewelina Flinta i Tilt razem w koncercie Superduety. onet.muzyka.pl, 2009-05-30. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 42. Białostoczanie podzielili się posiłkiem. Białystok.online, 2009-08-31. [dostęp 2017-07-30].
 43. Ewelina Flinta i Blue Cafe w "Teraz albo nigdy!". onet.film. [dostęp 2017-07-30].
 44. Duety Rock’u na finał konkursu „Eureko – Akademia Przyszłości”. kulturalnie.waw.pl. [dostęp 2017-07-30].
 45. Starsi Panowie, czyli Maleńczuk i Kukiz. onet.muzyka.pl, 2010-04-09. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)].
 46. Gwiazdy w hołdzie Popiełuszce. plejada.pl, 2010-06-07. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)].
 47. Przystanek Woodstock: Flinta wypali na otwarcie. interia.muzyka.pl, 2010-10-21. [dostęp 2017-07-30].
 48. Koncert w Herezji: Ewelina Flinta, Adam Palma i Mariusz "Fazi" Mielczarski. mmwarszawa.pl, 2012-12-11. [dostęp 2017-07-30].
 49. Ewelina Flinta powraca z nową płytą. Radio WaWa. [dostęp 2017-07-30].
 50. Zaczarowane Kolędy. mimowszystko.pl. [dostęp 2017-07-30].
 51. Medal św. Brata Alberta dla Eweliny Flinty. mimowszystko.pl. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-08)].
 52. Promocja ekologiczna Bądź światoczuły. Bayer: Science for a better life. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-02)].
 53. Przyjaciel Fundacji Nasza Ziemia, Ewelina Flinta, "Gwiazdą Dobroczynności"!. Fundacja Nasza Ziemia. [dostęp 2017-07-30].
 54. Nagroda muzyczna Fryderyk: Nominowani i laureaci 2003. ZPAV. [dostęp 2017-07-30].
 55. a b Nominacje do Eska Music Awards 2004. Eska.pl. [dostęp 2015-04-27].
 56. Superjedynki 2008 - nominacje. empik.com. [dostęp 2017-07-30].
 57. Doda znów zgarnęła wszystko. fakt.pl, 2008-10-03. [dostęp 2017-07-30].
 58. Mateusz Kołodziej: Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. AxunArts, 2008-10-13. [dostęp 2017-07-30].
 59. a b Nagrody polskiej muzyki Złote Dzioby Radia WAWa 2008 Nominacje. se.pl, 2010-11-19. [dostęp 2017-07-30].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]