TOPtrendy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
TOPtrendy
Pełna nazwa

Sopot TOPtrendy Festiwal

Lata aktywności

2003–2014

Miejsce

Sopot, Polska

Organizator

Polsat

Strona internetowa

Sopot TOPtrendy Festiwal – polski festiwal muzyczny. Składał się z dwóch koncertów: TOP i Trendy oraz Kabaretonu.

Festiwal TOPtrendy organizowany był przez telewizję Polsat od 2003 do 2009 oraz ponownie od 2013 do 2014 w Operze Leśnej w Sopocie. Ze względu na jej remont w 2010 odbył się na Hipodromie, a w 2011 oraz 2012 w Ergo Arenie.

W 2015 Sopot TOPtrendy Festiwal został zastąpiony przez Polsat SuperHit Festiwal, organizowany również w Operze Leśnej w Sopocie.

Edycje festiwalu[edytuj | edytuj kod]

Koncert TOP[edytuj | edytuj kod]

Prezentował dziesiątkę najpopularniejszych artystów w Polsce. Uznawany był za jeden z najbardziej obiektywnych, gdyż poszczególne miejsca są ustalane według ilości sprzedanych płyt.

Artyści biorący udział w koncertach TOP na poszczególnych edycjach festiwalu (alfabetycznie):

Koncert Trendy[edytuj | edytuj kod]

Prezentował początkujących artystów, którzy są dopiero wschodzącymi gwiazdami i nadzieją polskiej sceny muzycznej. Widzowie w głosowaniu SMS-owym wybierali zwycięzcę, który zostaje artystą Trendy. Nagrodą była promocja artysty na antenie telewizji Polsat oraz na stronie internetowej i w radiu, które w danej edycji festiwalu byli partnerami medialnymi imprezy.

Artyści biorący udział w koncertach Trendy na poszczególnych edycjach festiwalu (bez kolejności):

Kabareton[edytuj | edytuj kod]

Festiwalowi towarzyszył kabaret. Wystąpili na nim najpopularniejsze grupy kabaretowe. Byli to m.in. Łowcy.B, Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju i inni. Kabareton co roku przyciągał przed telewizory widownię sięgającą blisko 3 mln widzów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]