Giorgio Di Centa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Giorgio Di Centa
Giorgio Di Centa
Data i miejsce urodzenia 7 października 1972
Tolmezzo, Włochy
Klub C.S. Carabinieri
Debiut w PŚ 11.12 1993, Santa Caterina
(52. miejsce – 30 km)
Pierwsze punkty w PŚ 20.12 1994, Sappada
(26. miejsce – 10 km)
Pierwsze podium w PŚ 12.01 1997, Hakuba
(2. miejsce – 15 km)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 6.02 2010, Canmore (15 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy
Igrzyska olimpijskie
Złoto
Turyn 2006 50 km s.dowolny
Złoto
Turyn 2006 Sztafeta
Srebro
Salt Lake City 2002 Sztafeta
Mistrzostwa świata
Srebro
Oberstdorf 2005 30 km łączony
Brąz
Trondheim 1997 Sztafeta
Brąz
Ramsau 1999 Sztafeta
Brąz
Liberec 2009 30 km łączony
Inne nagrody
Tour de Ski
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2007/2008
Odznaczenia
Order Zasługi Republiki Włoskiej Komandor Orderu Zasługi Republiki Włoskiej

Giorgio Di Centa (ur. 7 października 1972 w Tolmezzo) – włoski biegacz narciarski, trzykrotny medalista olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Jego olimpijskim debiutem były igrzyska olimpijskie w Nagano. Wystartował tam w biegu na 30 km technika klasyczną zajmując ósme miejsce. Na igrzyskach w Salt Lake City jego najlepszym wynikiem indywidualnym było 4 miejsce w biegu łączonym na 20 km. Ponadto, wraz z Fabio Majem, Pietro Pillerem Cottrerem i Cristianem Zorzim wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x10 km. Igrzyska olimpijskie w Turynie były najbardziej udanymi w jego karierze. Pierwsze wywalczył złoty medal w sztafecie 4x10 km razem z Zorzim, Pillerem Cottrerem oraz Fulvio Valbusą, a następnie został mistrzem olimpijskim w biegu na 50 km techniką dowolną. Cztery lata później, podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver Di Centa nie zdobył żadnego medalu. Jego najlepszym wynikiem indywidualnym było 10 miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną.

Na mistrzostwach świata pierwszy raz pojawił się podczas mistrzostw świata w Trondheim w 1997 r. W startach indywidualnych zajmował miejsce w drugiej dziesiątce, jednak w sztafecie 4x10 km wraz z kolegami wywalczył brązowy medal. Podobna sytuacja miała miejsce na mistrzostwach w Ramsau, gdzie sztafeta włoska z Di Centą w składzie powtórzyła wynik sprzed dwóch lat, a Di Centa indywidualnie nie zanotował żadnego wyniku w pierwszej dziesiątce. Na mistrzostwach w Val di Fiemme wystartował wyłącznie w biegu na łączonym na 20 km zajmując odległe 27 miejsce. Dwa lata później, podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie Di Centa zdobył swój pierwszy indywidualny medal zajmując drugie miejsce w biegu łączonym na 30 km, przegrywając jedynie z Francuzem Vincentem Vittozem. Z mistrzostw świata w Sapporo nie przywiózł żadnego medalu, jego najlepszym wynikiem 9 miejsce w sztafecie 4x10 km. Na mistrzostwach w Libercu zdobył brązowy medal w biegu łączonym na 30 km, a w sztafecie 4x10km i biegu na 50 km techniką dowolną był czwarty.

Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 2007/2008, kiedy to zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji biegów dystansowych był siódmy. Ponadto w drugiej edycji Tour de Ski zajął trzecie miejsce ustępując tylko zwycięzcy - Lukášowi Bauerowi z Czech oraz drugiemu w klasyfikacji Niemcowi René Sommerfeldtowi.

Jego siostra Manuela Di Centa również uprawiała biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings with white rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
8. 9 lutego 1998 Japonia Nagano 30 km stylem klasycznym 1:33:55,8 h +4:19,1 min Finlandia Mika Myllylä
35. 15 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 15 km stylem klasycznym 37:07,4 min +3:15,2 min Estonia Andrus Veerpalu
4. 14 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 2x10 km łączony 49:48,9 min +4,9 s Norwegia Thomas Alsgaard
Norwegia Frode Estil
2.Silver medal.svg 17 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City Sztafeta 4x10 km[1] 1:32:45,5 h +0,3 s Norwegia Norwegia
11. 23 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 50 km stylem klasycznym 2:06:20,8 h +6:38,8 min Rosja Michaił Iwanow
4. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 2x15 km łączony 1:17:00,8 h +2,4 s Rosja Jewgienij Diemientjew
9. 14 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 17:02,9 min +28,4 s  Szwecja
1.Gold medal.svg 19 lutego 2006 Włochy Turyn Sztafeta 4x10 km[3] 1:43:45,7 h - -
1.Gold medal.svg 26 lutego 2006 Włochy Turyn 50 km stylem dowolnym 2:06:11,8 h - -
10. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km stylem dowolnym 33:36,3 min +1:09,9 min Szwajcaria Dario Cologna
12. 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 h +53,7 s Szwecja Marcus Hellner
9. 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km[4] 1:45:05,4 min +2:11,2 min Szwecja Szwecja
11. 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km stylem klasycznym 2:05:35,5 h +13,5 s Norwegia Petter Northug
12. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 2x15 km bieg łączony 1:08:15,4 h +28,3 s Szwajcaria Dario Cologna
5. 16 lutego 2014 Rosja Soczi Sztafeta 4x10 km[5] 1:28:42,0 h +1:22,7 min  Szwecja

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
17. 24 lutego 1997 Norwegia Trondheim 10 km stylem klasycznym 23:41.8 min +1:20.1 min Norwegia Bjørn Dæhlie
12. 25 lutego 1997 Norwegia Trondheim 10+15 km łączony 1:00:11.1 h +2:36.9 min Norwegia Bjørn Dæhlie
3.Bronze medal with cup.svg 28 lutego 1997 Norwegia Trondheim Sztafeta 4x10 km[6] 1:37:06.1 h +2:50.8 min  Norwegia
18. 22 lutego 1999 Austria Ramsau 10 km stylem klasycznym 24:19.2 min +1:08.6 min Finlandia Mika Myllylä
11. 23 lutego 1999 Austria Ramsau 10+15 km łączony 1:05:54.9 h +36.3 s Norwegia Thomas Alsgaard
3.Bronze medal with cup.svg 26 lutego 1999 Austria Ramsau Sztafeta 4x10 km[7] 1:35:07.5 h +1:30.6 min  Austria
18. 17 lutego 2001 Finlandia Lahti 2x10 km łączony 47:15.5 min +1:06.4 min Szwecja Per Elofsson
34. 19 lutego 2001 Finlandia Lahti 30 km stylem klasycznym 1:14:17.9 h +4:51.9 min Estonia Andrus Veerpalu
27. 23 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 2x10 km łączony 47:42.3 min +55.8 s Szwecja Per Elofsson
14. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49.7 min +53.2 s Włochy Pietro Piller Cottrer
2.Silver medal with cup.svg 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20.5 h +0.8 s Francja Vincent Vittoz
4. 24 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x10 km[8] 1:39:04.4 h +44.9 s  Norwegia
11. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35.8 h +17.3 s Niemcy Axel Teichmann
25. 28 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50.0 min +2:23.1 min Norwegia Lars Berger
9. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km[9] 1:30:49.2 h +3:20.1 min  Norwegia
31. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12.6 h +10:15.0 min Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
3.Bronze medal with cup.svg 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52.4 min +11.9 s Norwegia Petter Northug
4. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km[10] 1:41:50.6 h +1:22.4 min  Norwegia
4. 1 marca 2009 Czechy Liberec 50 km stylem dowolnym 1:59:38.1 h +4.0 s Norwegia Petter Northug
10. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo 2x15 km łączony 1:14:10,4 h +9,4 s Norwegia Petter Northug
5. 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x10km[11] 1:40:10,2 h +31,3 s  Norwegia
9. 6 marca 2011 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09,0 h +24,9 s Norwegia Petter Northug
16. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km bieg łączony 1:13:09,3 h +17,8 s Szwajcaria Dario Cologna
4. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[12] 1:41:37,2 h +2,6 s  Norwegia
19. 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 min +1:29,1 min Szwecja Johan Olsson
22. 1 marca 2015 Szwecja Falun 50 km stylem klasycznym 2:26:02.1 h +2:15.3 min Norwegia Petter Northug

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
1994/1995 80.
1995/1996 22.
1996/1997 16.
1997/1998 45.
1998/1999 25.
1999/2000 46.
2000/2001 16.
2001/2002 26.
2002/2003 11.
2003/2004 23.
2004/2005 8.
2005/2006 16.
2006/2007 36.
2007/2008 5.
2008/2009 8.
2009/2010 10.
2010/2011 17.
2011/2012 31.
2012/2013 11.
2013/2014 55.
2014/2015 109.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Pozycja Strata Zwycięzca
1. 12 stycznia 1997 Japonia Hakuba 15 km stylem dowolnym 1:06:22,8 h 2. +19,9 s Włochy Silvio Fauner
2. 28 grudnia 2000 Szwajcaria Engelberg Sprint stylem klasycznym - 3. - Norwegia Jan Jacob Verdenius
3. 25 stycznia 2004 Włochy Val di Fiemme 70 km stylem klasycznym 3:09:03,5 h 2. +19,9 s Norwegia Anders Aukland
4. 27 listopada 2004 Finlandia Kuusamo 15 km stylem dowolnym 35:26,9 min 3. +18,6 s Francja Vincent Vittoz
5. 12 lutego 2005 Niemcy Reit im Winkl 15 km stylem dowolnym 36:13,6 min 2. +2,1 s Słowacja Martin Bajčičák
6. 11 marca 2006 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:10:42,5 h 2. +3,1 s Szwecja Anders Södergren
7. 6 stycznia 2008 CzechyWłochy Tour de Ski 102 km 3:38:07,4 h 3. +2:47,6 min Czechy Lukáš Bauer
8. 22 stycznia 2008 Kanada Canmore 30 km łączony 1:16:33,8 h 2. +0,4 s Rosja Nikołaj Pankratow
9. 16 marca 2008 Włochy Bormio 15 km stylem dowolnym 40:19,5 min 3. +58,5 s Francja Vincent Vittoz
10. 5 lutego 2010 Kanada Canmore 15 km stylem dowolnym 34:08,0 min 1. - -

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan na 13 lutego 2016

Sezon 1993/1994
Santa Caterina 11.12 (30 km C) Davos 18.12 (15 km F) Dobbiaco 21.12 (10 km C) Dobbiaco 22.12 (15 km F) Kawgołowo 9.01 (15 km C) Oslo 15.01 (15 km F) Lahti 5.03 (15 km F) Falun 12.03 (30 km C) Thunder Bay 19.03 (50 km F) punkty
52 - 74 48 - - - - - 0
Sezon 1994/1995
Kiruna 27.11 (10 km C) Tauplitzalm 14.12 (15 km C) Sappada 17.12 (15 km F) Sappada 20.12 (10 km F) Östersund 8.01 (30 km F) Nové Město 14.01 (15 km C) Lahti 27.01 (15 km F) Lahti 29.01 (15 km C) Falun 4.02 (30 km C) Oslo 11.02 (50 km C) Sapporo 11.02 (15 km F) punkty
- - 63 26 - - - - - - - 5
Sezon 1995/1996
Vuokatti 26.11 (10 km C) Gällivare 29.11 (15 km F) Davos 9.12 (30 km C) Brusson 13.12 (15 km F) Santa Caterina 16.12 (10 km C) Santa Caterina 17.12 (15 km F) Štrbské Pleso 17.12 (50 km F) Nové Město 13.01 (15 km C) Seefeld in Tirol 2.02 (10 km F) Reit im Winkl 5.02 (SP F) Kawgołowo 10.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (30 km F) Lahti 3.03 (30 km F) Falun 9.03 (10 km F) Falun 10.03 (15 km C) Oslo 16.03 (50 km C) punkty
62 - 62 48 - - - - 17 - 49 8 12 11 4 - 142
Sezon 1996/1997
Kiruna 23.11 (10 km F) Davos 7.12 (10 km C) Brusson 7.12 (15 km F) Oberstodrf 18.12 (30 km C) Kawgołowo 4.01 (30 km F) Hakuba 11.01 (10 km C) Hakuba 12.01 (15 km F) Lahti 19.01 (30 km C) Falun 8.03 (15 km C) Sunne 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
67 48 56 51 14 4 2 16 31 27 - 199
Sezon 1997/1998
Beitostølen 22.11 (10 km C) Mediolan 10.12 (SP F) Val di Fiemme 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 14.12 (15 km F) Val di Fiemme 16.12 (15 km F) Davos 20.12 (30 km C) Kawgołowo 3.01 (30 km F) Ramsau 8.01 (15 km C) Ramsau 10.01 (30 km F) Lahti 8.03 (30 km C) Falun 11.03 (10 km) Oslo 14.03 (50 km C) punkty
67 - 44 31 21 - 54 42 27 36 50 13 34
Sezon 1998/1999
Muonio 28.11 (10 km F) Mediolan 10.12 (SP F) Dobbiaco 12.12 (10 km F) Dobbiaco 13.12 (15 km C) Davos 19.12 (30 km C) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Engelberg 28.12 (SP F) Kitzbühel 29.12 (SP F) Otepää 5.01 (15 km C) Nové Město 9.01 (15 km C) Nové Město 12.01 (30 km F) Seefeld 14.02 (10 km F) Lahti 7.03 (15 km C) Falun 13.03 (30 km C) Oslo 20.03 (50 km C) punkty
- 7 40 28 59 - - - - 39 25 8 56 40 14 132
Sezon 1999/2000
Kiruna 27.11 (10 km C) Sappada 10.12 (15 km F) Sappada 11.12 (2x5 km) Davos 18.12 (30 km C) Engelberg 27.12 (SP C) Garmisch-Partenkirchen 28.12 (SP C) Kitzbühel 29.12 (SP F) Moskwa 9.01 (30 km F) Nové Město 13.01 (15 km C) Trondheim 2.02 (10 km F) Lillehammer 5.02 (2x10 km) Ulrichen 16.02 (10 km F) Lamoura 20.02 (72 km F) Falun 26.02 (15 km F) Sztokholm 28.02 (SP C) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 5.03 (30 km C) Oslo 9.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km C) Bormio 16.03 (10 km C) Bormio 23.03 (15 km F) punkty
56 61 40 47 37 15 29 35 19 49 34 12 - - 18 69 22 - - 20 18 105
Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (15 km C) Beitostølen 29.11 (10 km F) Santa Caterina 8.12 (15 km F) Brusson 16.12 (2x10 km) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (30 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (30 km F) Soldier Hollow 13.01 (15 km C) Soldier Hollow 14.01 (SP F) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (10 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Borlänge 17.03 (10 km F) Falun 18.03 (15 km C) Kuopio 25.03 (60 km F) punkty
28 18 26 14 26 8 3 17 9 8 11 10 - - 21 33 - 46 33 - 264
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
21 58 51 41 52 29 10 12 16 19 13 30 18 16 9 47 29 - - 15 170
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- 40 43 29 - 22 41 - 11 12 5 4 6 - 8 25 5 26 9 - 9 338
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 30.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
- 18 12 10 18 57 - 29 46 27 42 30 - 2 - 12 - 18 - 52 4 36 62 - 13 266
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 39 3 25 - 8 - 10 - 7 44 6 2 - - - - 9 - 5 354
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- 17 13 48 13 - 14 28 - 10 - - 5 5 - - - - - 33 2 - - 279
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 36 49 21 38 dnf 15 27 15 15 36 20 3 13 27 - - 40 - - - - - 8 - 7 146
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- 14 - 31 34 13 - 32 16 10 9 40 11 16 4 3 2 5 34 - - 34 7 - - - - 11 5 3 692
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
29 - 32 4 27 - - 23 8 11 29 12 21 3 4 6 9 - - 7 dns 17 23 - 5 - - 45 13 11 22 15 652
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
17 - 33 - 33 - - 4 28 20 39 26 16 7 21 8 10 - - - - 1 - - - 12 - 46 34 13 4 10 501
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
dnf 70 70 15 31 - 22 - 15 21 11 37 14 23 17 17 14 13 - - - 5 - - - - - 28 27 2 4 5 425
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
27 54 30 33 31 - 35 - 27 - 41 6 51 29 16 18 14 22 9 15 - - - - 27 15 35 - - 15 - - 27 39 18 14 19 15 306
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
49 48 39 25 28 - 5 - 11 14 30 23 22 17 4 6 8 - 9 - - - 54 - - - 12 29 36 6 4 7 510
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
68 35 29 26 43 26 - - 60 83 57 27 33 30 6 17 - - - 29 - - - - - - - - 114
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Cortina-Toblach 8.01 (35 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (50 km F) punkty
- 40 80 69 77 75 - - 53 - 43 46 60 49 47 12 24 34 - - - - - - - - - - 29
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (20 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Skład drużyny: Giorgio di Centa, Fabio Maj, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi
  2. Skład drużyny: Freddy Schwienbacher, Giorgio Di Centa
  3. Skład drużyny: Fulvio Valbusa, Giorgio Di Centa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi
  4. Skład drużyny: Valerio Checchi, Giorgio Di Centa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi
  5. Skład drużyny: Dietmar Nöckler, Giorgio Di Centa, Roland Clara, David Hofer
  6. Skład drużyny: Giorgio Di Centa, Silvio Fauner, Pietro Piller Cottrer, Fulvio Valbusa
  7. Skład drużyny: Giorgio Di Centa, Fabio Maj, Fulvio Valbusa, Silvio Fauner
  8. Skład drużyny: Giorgio Di Centa, Fulvio Valbusa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi
  9. Skład drużyny: Giorgio Di Centa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi, Roland Clara
  10. Skład drużyny: Valerio Checchi, Giorgio Di Centa, Pietro Piller Cottrer, Roland Clara
  11. Skład drużyny: Valerio Checchi, Giorgio Di Centa, Roland Clara, Pietro Piller Cottrer
  12. Skład drużyny: Dietmar Nöckler, Giorgio Di Centa, Roland Clara, David Hofer