Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2011
Gtk-go-back-ltr.svg 2010 2012 Gtk-go-forward-ltr.svg
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2011
Data 19 - 25 września 2011
Gospodarz Dania Kopenhaga, Dania
Liczba konkurencji 10
Liczba zawodników 1237
Liczba reprezentacji 71
Galeria zdjęć w Wikimedia Commons Galeria zdjęć w Wikimedia Commons

84. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowymmistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, odbyły się w stolicy Danii Kopenhadze w dniach 19–25 września 2011 roku. Po raz pierwszy od mistrzostw świata w Weronie w 2004 roku rozegrane zostały konkurencje juniorek i juniorów.

Lista reprezentacji uczestniczących w mistrzostwach[edytuj | edytuj kod]

W mistrzostwach świata wzięło udział 1237 zawodników i zawodniczek reprezentujących barwy 71 państw. W drużynie Polski wystąpiły 22 osoby (7 kobiet i 15 mężczyzn):

L.p. Reprezentacja
1.  Albania
2.  Algieria
3.  Andora
4.  Argentyna
5.  Australia
6.  Austria
7.  Azerbejdżan
8.  Belgia
9.  Białoruś
10.  Brazylia
11.  Chile
12.  Chińskie Tajpej
13.  Chorwacja
14.  Czechy
15.  Dania
16.  Erytrea
17.  Estonia
18.  Etiopia
L.p. Reprezentacja
19.  Finlandia
20.  Francja
21.  Grecja
22.  Gujana
23.  Hiszpania
24.  Holandia
25.  Hongkong
26.  Iran
27.  Irlandia
28.  Izrael
29.  Japonia
30.  Kanada
31.  Kazachstan
32.  Kirgistan
33.  Kolumbia
34.  Korea Południowa
35.  Litwa
36.  Luksemburg
L.p. Reprezentacja
37.  Łotwa
38.  Macedonia
39.  Malezja
40.  Maroko
41.  Mauritius
42.  Meksyk
43.  Mołdawia
44.  Mongolia
45.  Niemcy
46.  Norwegia
47.  Nowa Zelandia
48.  Polska
49.  Portugalia
50.  Południowa Afryka
51.  Rosja
52.  Rumunia
53.  Saint Kitts i Nevis
54.  Serbia
L.p. Reprezentacja
55.  Singapur
56.  Słowacja
57.  Słowenia
58.  Stany Zjednoczone
59.  Syria
60.  Szwajcaria
61.  Szwecja
62.  Tajlandia
63.  Tunezja
64.  Turcja
65.  Ukraina
66.  Uzbekistan
67.  Wenezuela
68.  Węgry
69.  Wielka Brytania
70.  Wietnam
71.  Włochy

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Klasyfikacja mężczyzn - elite
Wyścig ze startu wspólnego
266 km – (25 września)
Wielka Brytania Mark Cavendish 5:40:27 Australia Matthew Goss + 0:00 Niemcy André Greipel + 0:00
Jazda indywidualna na czas
46,4 km – (21 września)
Niemcy Tony Martin 53:43,85 Wielka Brytania Bradley Wiggins + 1:15,83 Szwajcaria Fabian Cancellara + 1:20,59
Klasyfikacja mężczyzn do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego
182 km – (23 września)
Francja Arnaud Démare 3:52:16 Francja Adrien Petit + 0:00 Wielka Brytania Andrew Fenn + 0:00
Jazda indywidualna na czas
35,2 km – (19 września)
Australia Luke Durbridge 42:47,13 Dania Rasmus Quaade + 0:35,68 Australia Michael Hepburn + 0:46,47
Klasyfikacja juniorów
Wyścig ze startu wspólnego
182 km – (24 września)
Francja Pierre-Henri Lecuisinier 2:48:58 Belgia Martijn Degreve + 0:00 Holandia Steven Lammertink + 0:00
Jazda indywidualna na czas
27,8 km – (20 września)
Dania Mads Würtz Schmidt 35:07,68 Nowa Zelandia James Oram + 0:04,11 Australia David Edwards + 0:20,79
Klasyfikacja kobiet - elite
Wyścig ze startu wspólnego
140 km – (24 września)
Włochy Giorgia Bronzini 3:21:28 Holandia Marianne Vos + 0:00 Niemcy Ina-Yoko Teutenberg + 0:00
Jazda indywidualna na czas
27,8 km – (20 września)
Niemcy Judith Arndt 37:07,38 Nowa Zelandia Linda Villumsen + 0:21,73 Wielka Brytania Emma Pooley + 0:24,13
Klasyfikacja juniorek
Wyścig ze startu wspólnego
70 km – (23 września)
Wielka Brytania Lucy Garner 1:46:17 Belgia Jessy Druyts + 0:00 Dania Christina Siggaard + 0:00
Jazda indywidualna na czas
13,9 km – (19 września)
Australia Jessica Allen 19:18,60 Wielka Brytania Elinor Barker + 0:01,08 Niemcy Mieke Kröger + 0:02,80

Szczegóły[edytuj | edytuj kod]

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Mark Cavendish  Wielka Brytania 5:40:27
Silver medal with cup.svg Matthew Goss  Australia + 0:00
Bronze medal with cup.svg André Greipel  Niemcy + 0:00
4 Fabian Cancellara  Szwajcaria + 0:00
5 Jürgen Roelandts  Belgia + 0:00
6 Romain Feillu  Francja + 0:00
7 Borut Božič  Słowenia + 0:00
8 Edvald Boasson Hagen  Norwegia + 0:00
9 Óscar Freire  Hiszpania + 0:00
10 Tyler Farrar  Stany Zjednoczone + 0:00
28 Marek Rutkiewicz  Polska + 0:00
31 Michał Kwiatkowski  Polska + 0:00
38 Maciej Paterski  Polska + 0:00
150 Michał Gołaś  Polska + 8:54
154 Maciej Bodnar  Polska + 8:54
155 Bartosz Huzarski  Polska + 8:54

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Tony Martin  Niemcy 53:43,85
Silver medal with cup.svg Bradley Wiggins  Wielka Brytania + 1:15,83
Bronze medal with cup.svg Fabian Cancellara  Szwajcaria + 1:20,59
4 Bert Grabsch  Niemcy + 1:31,76
5 Jack Bobridge  Australia + 2:13,86
6 Richie Porte  Australia + 2:29,54
7 David Millar  Wielka Brytania + 2:45,62
8 Lieuwe Westra  Holandia + 3:18,52
9 Alexandr Diaczenko  Kazachstan + 3:19,76
10 Jakob Fuglsang  Dania + 3:30,59
48 Michał Kwiatkowski  Polska + 6:13,80
55 Maciej Bodnar  Polska + 6:55,36

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Giorgia Bronzini  Włochy 3:21:28
Silver medal with cup.svg Marianne Vos  Holandia + 0:00
Bronze medal with cup.svg Ina-Yoko Teutenberg  Niemcy + 0:00
4 Nicole Cooke  Wielka Brytania + 0:00
5 Julia Martisowa  Rosja + 0:00
6 Chloe Hosking  Australia + 0:00
7 Elizabeth Armitstead  Wielka Brytania + 0:00
8 Ludivine Henrion  Belgia + 0:00
9 Rasa Leleivytė  Litwa + 0:00
10 Aude Biannic  Francja + 0:00
19 Paulina Brzeźna-Bentkowska  Polska + 0:00
26 Sylwia Kapusta-Szydłak  Polska + 0:00
53 Małgorzata Jasińska  Polska + 0:11

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Judith Arndt  Niemcy 37:07,38
Silver medal with cup.svg Linda Villumsen  Nowa Zelandia + 21,73
Bronze medal with cup.svg Emma Pooley  Wielka Brytania + 24,13
4 Tara Whitten  Kanada + 26,16
5 Clara Hughes  Kanada + 36,79
6 Eleonora van Dijk  Holandia + 38,88
7 Rhae-Christie Shaw  Kanada + 39,23
8 Amber Neben  Stany Zjednoczone + 41,09
9 Emilia Fahlin  Szwecja + 55,06
10 Marianne Vos  Holandia + 55,77

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Arnaud Démare  Francja 3:52:16
Silver medal with cup.svg Adrien Petit  Francja + 0:00
Bronze medal with cup.svg Andrew Fenn  Wielka Brytania + 0:00
4 Rudiger Selig  Niemcy + 0:00
5 Marco Haller  Austria + 0:00
6 Filippo Fortin  Włochy + 0:00
7 Wouter Wippert  Holandia + 0:00
8 Aleksiej Catewicz  Rosja + 0:00
9 Tosh Van Der Sande  Belgia + 0:00
10 Andris Smirnovs  Łotwa + 0:00
34 Grzegorz Stępniak  Polska + 0:00
69 Piotr Gawroński  Polska + 0:00
73 Kamil Gradek  Polska + 0:00
125 Paweł Bernas  Polska + 3:32

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Luke Durbridge  Australia 42:47,13
Silver medal with cup.svg Rasmus Quaade  Dania + 35,68
Bronze medal with cup.svg Michael Hepburn  Australia + 46,47
4 Anton Worobjow  Rosja + 58,99
5 Jasper Hamelink  Holandia + 1:52,94
6 Jason Christie  Nowa Zelandia + 2:00,48
7 Luis Mas Bonet  Hiszpania + 2:04,18
8 Tom Dumoulin  Holandia + 2:04,71
9 Damien Howson  Australia + 2:05,96
10 Rudy Molard  Francja + 2:09,67
44 Kamil Gradek  Polska

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Pierre-Henri Lecuisinier  Francja 2:48:58
Silver medal with cup.svg Martijn Degreve  Belgia + 0:00
Bronze medal with cup.svg Steven Lammertink  Holandia + 0:00
4 Florian Senechal  Francja + 0:03
5 Rick Zabel  Niemcy + 0:03
6 Roman Iwlew  Rosja + 0:03
7 Daniel Hoelgaard  Norwegia + 0:03
8 Nicolas Marini  Włochy + 0:03
9 Stan Godrie  Holandia + 0:03
10 Frederik Plesner  Dania + 0:03
84 Arkadiusz Owsian  Polska + 0:17
102 Paweł Samol  Polska + 0:57

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Mads Würtz Schmidt  Dania 35:07,68
Silver medal with cup.svg James Oram  Nowa Zelandia + 4,11
Bronze medal with cup.svg David Edwards  Australia + 20,79
4 Markus Fåglum-Karlsson  Szwecja + 32,91
5 Yuriy Vasyliv  Niemcy + 39,01
6 Casper von Folsach  Dania + 39,61
7 Kristopher Jorgenson  Stany Zjednoczone + 46,65
8 Jon Dibben  Wielka Brytania + 48,04
9 Pierre-Henri Lecuisinier  Francja + 49,08
10 Sondre Enger  Norwegia + 49,64
48 Wojciech Sykała  Polska + 2:46,94

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Lucy Garner  Wielka Brytania 1:46:17
Silver medal with cup.svg Jessy Druyts  Belgia + 0:00
Bronze medal with cup.svg Christina Siggaard  Dania + 0:00
4 Manon Souyris  Francja + 0:00
5 Christina Perchtold  Austria + 0:00
6 Sheyla Gutiérrez Ruiz  Hiszpania + 0:00
7 Lisa Küllmer  Niemcy + 0:00
8 Beatrice Bartelloni  Włochy + 0:00
9 Kelly Markus  Holandia + 0:00
10 Silvija Latožaitė  Litwa + 0:00
14 Katarzyna Kirschenstein  Polska + 0:00
25 Katarzyna Niewiadoma  Polska + 0:00
33 Katarzyna Wilkos  Polska + 0:00
66 Alicja Komoś  Polska + 15:20

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jessica Allen  Australia 19:18,60
Silver medal with cup.svg Elinor Barker  Wielka Brytania + 1,08
Bronze medal with cup.svg Mieke Kröger  Niemcy + 2,80
4 Thalita de Jong  Holandia + 14,93
5 Rossella Ratto  Włochy + 31,07
6 Georgia Williams  Nowa Zelandia + 43,95
7 Annie Ewart  Kanada + 45,87
8 Sofie Kamila Valin  Dania + 46,34
9 Mathilde Favre  Francja + 50,78
10 Aleksandra Czekina  Rosja + 52,30
29 Katarzyna Niewiadoma  Polska
31 Katarzyna Wilkos  Polska

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1.  Wielka Brytania 2 2 2 6
2.  Australia 2 1 2 5
3.  Francja 2 1 0 3
4.  Niemcy 2 0 3 5
5.  Dania 1 1 1 3
6.  Włochy 1 0 0 1
7.  Belgia 0 2 0 2
 Nowa Zelandia 0 2 0 2
9.  Holandia 0 1 1 2
10.  Szwajcaria 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]