Rozhlas a televízia Slovenska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rozhlas a televízia Slovenska
ilustracja
Państwo  Słowacja
Siedziba Bratysława
Data założenia 1 stycznia 2011
Forma prawna spółka publiczna
Udziałowcy Skarb Państwa Słowacji
brak współrzędnych
Strona internetowa

Rozhlas a televízia Slovenska, w skrócie RTVSsłowacki publiczny nadawca radiowo-telewizyjny mający swą siedzibę w Bratysławie. RTVS powstała 1 stycznia 2011 roku w wyniku połączenia publicznego radia i telewizji, które działały dotychczas jako samodzielne instytucje. RTVS od początku jej istnienia należy do Europejskiej Unii Nadawców.

Od 1 sierpnia 2017 roku dyrektorem generalnym RTVS jest Jaroslav Rezník[1], który zastąpił na tym stanowisku Vaclava Mikę który sprawował to stanowisko od 2012 roku.

Kanały radiowe[edytuj | edytuj kod]

Obecnie nadaje 9 kanałów radiowych[2]:

Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín i Rádio_FM nadają na falach ultrakrótkich; Rádio Patria na UKF-ie i falach średnich. Wszystkie stacje nadają drogą satelitarną, w internecie, a także w DVB-T[3].

Kanały telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Obecnie nadaje 3 kanały telewizyjne[4]:

Jednotka jest kanałem który nadaje 24 godziny na dobę, zaś Dvojka i Trojka tylko około 18 godzin na dobę (nie dotyczy dni z nocnymi transmisjami obrad Narodowej Rady Republiki Słowackiej. Te trzy kanały dostępne są przez cyfrowe nadajniki naziemne (do czerwca 2011 Jednotka i Dvojka nadawała naziemnie analogowo), telewizję kablową, przez satelitę Astra 3A 23,5° wschód oraz przez internet na oficjalnej stronie RTVS.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Novým generálnym riaditeľom RTVS bude Jaroslav Rezník
  2. Rádiá - RTVS.sk (słow.). Rozhlas a televízia Slovenská. [dostęp 2016-04-27].
  3. Rozhlasové stanice RTVS naladíte aj cez DVB-T | Správy | Radia.sk - slovenský éter online, www.radia.sk [dostęp 2017-11-20] (słow.).
  4. Televízia - RTVS.sk (słow.). Rozhlas a televízia Slovenská. [dostęp 2016-04-27].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]