Yoshi Tatsu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Naofumi Yamamoto
Ilustracja
Pseudonim Yoshi Tatsu
Data urodzenia 1 lipca 1977
Obywatelstwo Tokio, Japonia
Wzrost 185 cm
Masa ciała 100 kg

Naofumi Yamamoto (jap. 山本尚史 Yamamoto Naofumi, znany jako Yoshi Tatsu) − wrestler występujący w WWE w brandzie SmackDown.

W latach 2002-2008 występował w New Japan Pro Wrestling. Do ECW Yamamoto dołączył 30 czerwca 2009 r., pod pseudonimem Yoshi Tatsu. Dostał szansę na pas ECW, jednak został pokonany przez Christiana. Tatsu jest niezwykle skocznym i dobrym technicznie zawodnikiem.

Na WWE Slammy Awards, został nominowany na Debiutanta Roku, jednak nagrodę otrzymał Sheamus. Na tej samej gali, Yoshi, wraz z Markiem Henrym i Johnem Morrisonem, pokonali The Miza, Zacka Rydera i Drew McIntyre'a.

W 2010 r. walczył w "battle royal" o miano pretendenta o pas "ECW" podczas "ECW Homecoming". Po gali Elimination Chamber trafił do Raw z powodu zamiany ECW na nowy program NXT. Na Wrestlemanii XXVI wygrał 26-osobowy Battle Royal. Zamierzał prowadzić tag-team z Rey Mysterio "619", jednak doznał kontuzji. Został trenerem w nxt. Zaczął często pojawiać się w tym programie. Rozpoczął swój wygrany feud z Tysonem Kiddem. Później pokonał m.in. Derricka Batemana, Johnnyego Curtisa.