Jerzy Fiutowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jerzy Fiutowski (ur. 3 czerwca 1949) – polski trener piłkarski i działacz sportowy, współpracował też jako ekspert piłkarski z Gazetą Dolnośląską.

Jako trener prowadził piłkarzy II-ligowej Miedzi Legnica (zdobył z tą drużyną Puchar Polski w 1992), Kem-Budu Jelenia Góra, ponownie Miedzi, Zagłębia Lubin i Stomilu Olsztyn. Jako trener odbywał staż także w lidze czeskiej.

Wraz z Adamem Nawałką, Dariuszem Kubickim, Markiem Motyką, Marianem Kurowskim i Dariuszem Wójtowiczem uczestniczył w kursie dla trenerów I. klasy i w 2002 obronił pracę nt. "Stosunki interpersonalne na przykładzie Stomilu Olsztyn" oraz zdał egzamin praktyczny, co dało mu pierwszą wśród dolnośląskich trenerów licencję UEFA Pro Licence.

Od wiosny 2004 pełnił obowiązki początkowo dyrektora sportowego a później prezesa Zagłębia Lubin. Za jego kadencji, w sezonie 2003/2004, piłkarze awansowali do l ligi a klub został uwikłany w tzw. "sprawę Polaru" – będącą, jak się później okazało, początkiem największej w historii polskiej piłki nożnej ujawnionej afery korupcyjnej. Na początku kwietnia 2006 został zastąpiony przez innego byłego trenera tego klubu – Mirosława Jabłońskiego.