Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2019
2018 2020
Data 20 – 27 stycznia 2019
Gospodarz Finlandia Lahti
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2019 – zawody sportowe, które rozegrane zostały pomiędzy 20 a 27 stycznia 2019 roku w fińskim Lahti. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 23 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Ponadto, po raz pierwszy w historii, rozegrany został oficjalny konkurs kobiet w kombinacji norweskiej (Gundersen HS100/5 km).

Program[edytuj | edytuj kod]

20 stycznia

21 stycznia

22 stycznia

23 stycznia

24 stycznia

25 stycznia

26 stycznia

27 stycznia

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie – juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem klasycznym 20 stycznia 2019 Rosja Aleksandr Tierientjew Norwegia Ansgar Evensen Norwegia Håkon Skaanes
10 km stylem dowolnym 22 stycznia 2019 Francja Jules Chappaz Rosja Aleksandr Tierientjew Norwegia Iver Tildheim Andersen
30 km stylem klasycznym 24 stycznia 2019 Włochy Luca Del Fabbro Norwegia Håvard Moseby Szwajcaria Cyril Fähndrich
Bieg sztafetowy 4×5 km 26 stycznia 2019  Stany Zjednoczone
1. Luke Jager
2. Ben Ogden
3. Johnny Hagenbuch
4. Gus Schumacher
 Rosja
1. Jegor Trefiłow
2. Andriej Kuzniecow
3. Jarosław Jegoszin
4. Aleksandr Tierientjew
 Niemcy
1. Jakob Milz
2. Florian Knopf
3. Anian Sossau
4. Friedrich Moch

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem klasycznym 20 stycznia 2019 Norwegia Kristine Stavås Skistad Polska Monika Skinder Finlandia Anita Korva
5 km stylem dowolnym 22 stycznia 2019 Szwecja Frida Karlsson Norwegia Helene Marie Fossesholm Finlandia Anita Korva
15 km stylem klasycznym 24 stycznia 2019 Szwecja Frida Karlsson Norwegia Helene Marie Fossesholm Finlandia Anita Korva
Bieg sztafetowy 4×3,3 km 26 stycznia 2019  Norwegia
1. Kristin Austgulen Fosnæs
2. Astrid Stav
3. Helene Marie Fossesholm
4. Kristine Stavås Skistad
 Rosja
1. Anastasija Falejewa
2. Kristina Kuskowa
3. Wieronika Stiepanowa
4. Anna Gruchwina
 Szwecja
1. Louise Lindström
2. Frida Karlsson
3. Tilde Baangman
4. Linn Svahn

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie – U 23[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem klasycznym 21 stycznia 2019 Norwegia Erik Valnes Rosja Siergiej Ardaszew Norwegia Joachim Aurland
15 km stylem dowolnym 23 stycznia 2019 Francja Jules Lapierre Czechy Michal Novák Rosja Iwan Jakimuszkin
30 km stylem klasycznym 25 stycznia 2019 Rosja Andriej Sobakariow Rosja Iwan Kiriłłow Rosja Iwan Jakimuszkin

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem klasycznym 21 stycznia 2019 Szwecja Moa Lundgren Norwegia Tiril Udnes Weng Rosja Aida Bajazitowa
10 km stylem dowolnym 23 stycznia 2019 Rosja Marija Istomina Finlandia Eveliina Piippo Norwegia Tiril Udnes Weng
15 km stylem klasycznym 25 stycznia 2019 Rosja Anna Żeriebiatjewa Rosja Lidija Durkina Niemcy Katharina Hennig

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 24 stycznia 2019 Norwegia Thomas Aasen Markeng Niemcy Luca Roth Kazachstan Siergiej Tkaczenko
Skocznia normalna – drużynowo 26 stycznia 2019  Niemcy
Luca Roth
Kilian Märkl
Philipp Raimund
Constantin Schmid
 Norwegia
Fredrik Villumstad
Anders Ladehaug
Sander Vossan Eriksen
Thomas Aasen Markeng
 Słowenia
Aljaž Osterc
Jan Bombek
Jernej Presečnik
Žak Mogel

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 24 stycznia 2019 Rosja Anna Szpyniowa Rosja Lidija Jakowlewa Włochy Lara Malsiner
Skocznia normalna – drużynowo 26 stycznia 2019  Rosja
Marija Jakowlewa
Aleksandra Barancewa
Anna Szpyniowa
Lidija Jakowlewa
 Niemcy
Jenny Nowak
Josephin Laue
Selina Freitag
Agnes Reisch
 Austria
Marita Kramer
Lisa Hirner
Claudia Purker
Lisa Eder

Mieszane

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – drużynowo 27 stycznia 2019  Rosja
Anna Szpyniowa
Michaił Purtow
Lidija Jakowlewa
Maksim Siergiejew
 Norwegia
Ingebjørg Saglien Bråten
Fredrik Villumstad
Silje Opseth
Thomas Aasen Markeng
 Niemcy
Agnes Reisch
Luca Roth
Selina Freitag
Constantin Schmid

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 5 km – indywidualnie 23 stycznia 2019 Niemcy Julian Schmid Austria Johannes Lamparter Norwegia Jens Lurås Oftebro
Skocznia normalna, bieg na 4×5 km – drużynowo 25 stycznia 2019  Niemcy
1. Luis Lehnert
2. Simon Hüttel
3. David Mach
4. Julian Schmid
 Norwegia
1. Aleksander Skoglund
2. Kasper Moen Flatla
3. Jens Lurås Oftebro
4. Andreas Skoglund
 Austria
1. Florian Dagn
2. Max Teeling
3. Johannes Lamparter
4. Marc Luis Rainer
Skocznia normalna, bieg na 10 km – indywidualnie 27 stycznia 2019 Austria Johannes Lamparter Niemcy Julian Schmid Norwegia Andreas Skoglund

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 5 km – indywidualnie 23 stycznia 2019 Japonia Ayane Miyazaki Norwegia Gyda Westvold Hansen Japonia Anju Nakamura

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo FIS gold medal.png FIS silver medal.png FIS bronze medal.png Razem
1.  Rosja 7 7 3 17
2.  Norwegia 4 9 6 19
3.  Niemcy 3 3 3 9
4.  Szwecja 3 0 1 4
5.  Francja 2 0 0 2
6.  Austria 1 1 2 4
7.  Japonia 1 0 1 2
 Włochy 1 0 1 2
9.  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
10.  Finlandia 0 1 3 4
11.  Czechy 0 1 0 1
 Polska 0 1 0 1
13.  Kazachstan 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]