Portal:Rock

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nauki ścisłe i przyrodniczeGeografiaNauki społeczne i humanistyczneSpołeczeństwoKulturaHistoriaReligiaSportTechnikaPolska


Rock portal banner.jpg
Rock
    w polskojęzycznej Wikipedii

Ta strona to portal dla wikipedystów zainteresowanych rockiem, umożliwiający łatwiejszy dostęp oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z nim.


Wybrany artykuł
Ozzy i Sharon Osbourne
Dream Theateramerykańska grupa muzyczna wykonujaca metal progresywny, założona w roku 1985 przez Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike'a Portnoya (perkusja). Po dołączeniu Kevina Moore'a (instrumenty klawiszowe) zespół obrał nazwę Majesty, którą zmienił na Dream Theater dopiero w roku 1987. Muzyka tej grupy to fuzja popularnych wówczas hard rocka i heavy metalu z jednej strony oraz rocka progresywnego z drugiej. Inspiracją dla Dream Theater była twórczość takich zespołów jak Rush, Queensrÿche, Yes, Iron Maiden. Muzyka Dream Theater cechuje się ciężkim heavymetalowym brzmieniem, skomplikowaną formą typową dla rocka progresywnego (zmieniające się w czasie schematy rytmiczne i harmoniczne) oraz wykonawczą wirtuozerią.
Rocznice
Wybrana ilustracja

Paul Simonon mg 6692.jpg

Paul Simonon podczas Eurockéennes 2007.

Kategorie
Drzewo kategorii (CatGraph):
Rock
Nurty muzyczne
Siostrzane projekty
Grafiki
na Commons
Commons-logo.svg
Pomoc


Do zrobienia
Inne
Portal.svg