Susan Delfino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Susan Bremmer
Susan Mayer
Susan Delfino
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Teri Hatcher
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.23 "Finishing The Hat"
Grany przez Teri Hatcher
Liczba odcinków 180
Dane biograficzne
Rodzina Matka Sophie (babcia − nie żyje)[1]
Sophie Bremmer − Flickman (matka)
Addison Prudy (ojciec)
Rodzeństwo od małżeństwa Prudy[2]
Tim Bremmer (kuzyn)
Frank Bremmer (wujek)[3]
Regina Bremmer (ciotka – nie żyje)[4]
Claire Bremmer (ciotka)
Wnuczka (od Julie i Portera)[5]
małżeństwo: Karl Mayer (dwukrotny były mąż – nie żyje; 1989 – 2003 i I poł. 2006)
Mike Delfino (drugi mąż – nie żyje; 2007 – 2013 i 2014 – 2017)
dzieci: Julie Mayer (córka z Karlem)
Zachary Young (były pasierb od Mike'a)
Maynard James Delfino (syn z Mikiem)
spowinowaceni: Troje byłych ojczymów[6]
Ella Bremmer (ciotka)[7]
Morty Flickman (czwarty ojczym)
Carol Prudy (macocha)
Nick Delfino (były teść)
Adele Delfino (była teściowa)
Laura Delfino (była szwagierka)
James Delfino (były dziadek)[8]
James Delfino (były kuzyn)[8]
Maynard (były dziadek – nie żyje)[8]
Porter Scavo (niespowinowacony ojciec dziecka Julie)
Inne informacje
Wiek 22 (w momencie ślubu z Karlem)
23 (gdy urodziła Julie)
25 (gdy wprowadziła się na uliczkę)
36 (w trakcie rozwodu z Karlem)
37 – 38 (sezon 1)
37 – 38 (sezon 1)
38[9] – 39 (sezon 2)
40 (sezon 3)
40 – 41 (sezon 4)
46 – 47 (sezon 5)
47 – 48 (sezon 6)
48 – 49 (sezon 7)
49 – 50 (sezon 8)
Zajęcie * Gospodyni domowa
 • Była ilustratorka książek dla dzieci
 • Była asystentka nauczycielki sztuki w szkole podstawowej
 • Była współwłaścicielka klubu ze striptizem
 • Była "landlady"[10]
 • Była tancerka w serwisie erotycznym "Va Va Broom"
 • Była opiekunka do dzieci

Susan Bremmer[11] Mayer Delfino – postać fikcyjna, główna bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Teri Hatcher.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

(...) Na Wisteria Lane wszyscy wiedzieli, że Susan prześladuje pech. Jej pech bywał pospolity, zabawny, czasem niezwykły. Machając na pożegnanie, bała się, że pech będzie trwał. Kot bał się również. (...)

Mary Alice Young (odc. 1x05)

Susan Mayer od dziecka strasznie pragnęła zostać mamą. I do pierwszego dnia, kiedy przyniosła Julie ze szpitala, była straszną matką. Pomimo wysiłków, by opiekować się córką jak najlepiej, Susan spotykały same porażki. Minęły lata zanim zrozumiała, że czasem nawet najlepsi rodzice popełniają błędy. Teraz, kiedy Julie była nastolatką, Susan wiedziała, że nie ma miejsca na błędy. (...) Tak. Susan wielokrotnie zawiodła jako matka. Dlatego skwapliwie przyjmowała każdą pochwałę.

Mary Alice Young (odc. 1x20)

Susan Mayer wierzyła, że kara musi być stosowna do zbrodni. Doszła do tego wniosku, kiedy odkryła, że mąż ją zdradza. Skoro Karl zniszczył ich miłość, postanowiła, że w odwecie, zniszczy to co on kochał, jedno po drugim. (...)

Mary Alice Young (odc. 2x15)

Nie znosisz, gdy ktoś Cię nie lubi.

— Mike do Susan (odc. 4x04)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Susan Bremmer[11] urodzona w 1967 roku[9]. Wychowywała ją matka, Sophie. Ojca nie znała, aż do wieku 38 lat[12].

W szkole była gwiazdą cheerleaderek[13]. Studiowała historię sztuki w państwowym college'u[14]. W roku 1989 wyszła za mąż za adwokata Karla Mayera. Urodziła im się córka Julie w 1990 roku.

W 1992 roku Mayerowie sprowadzili się do Fairview. Tam też poznała Mary Alice Young. Potem kolejno do grona jej przyjaciółek doszły Bree Van De Kamp w 1994 roku, Lynette Scavo w 1998 roku i Gabrielle Solis w 2003 roku[15].

Następnie Karl zaczął zdradzać Susan z sekretarką Brandi, po czym z nią odszedł w 2003 roku[16]. W sądzie Susan walczyła o opiekę nad córką i wygrała.

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Rok po rozwodzie ze swym pierwszy mężem, Karlem, Susan zaczęła się interesować się przystojnym hydraulikiem z naprzeciwka – Mikiem Delfino. W końcu zdobyła przewagę nad Edie Britt, z którą rywalizowała o przystojnego mężczyznę. Zaczęli się spotykać, skonsumowali swój związek i wyznali sobie miłość.

W międzyczasie, niespodziewane samobójstwo jej przyjaciółki, Mary Alice Young, zrodziło podejrzenia wobec jej owdowiałego męża Paula Younga i, w mniejszym stopniu, syna Zacha. Jej obawy potwierdził liścik z wypisanym szantażem, sugerujący, że Mary Alice miała sekret. Później odkryła, że Paul przewiózł Zacha do szpitala psychiatrycznego dla młodzieży. Julie, bez wiedzy matki, zaczęła z nim korespondować. W tajemnicy przed wszystkimi, pozwoliła mu zostać w swoim pokoju, gdy uciekł z tej instytucji. Gdy Susan odkryła obecność Zacha w swym domu, oddała go Paulowi. Jednakże Zach i Julie kontynuowali spotykanie się ze sobą. Paul tymczasem sfabrykował dowody, utrudniając dojście Susan do prawdy o ich sekrecie.

W związku z rozwojem swego związku z Mikiem, Susan stałą się podejrzliwa wobec jego tajemniczej przeszłości. Obawy spotęgowały się po odkryciu w jego szafie broni i dużej ilości pieniędzy. Ponadto, na powierzchnię wypłynęły dowody łączące go z morderstwem wspólnej sąsiadki, Marthy Huber. Susan poświadczyła detektywowi Copeland, że Mike nie mógł zabić Marthy bo był tej nocy z nią. Na komisariacie dowiedziała się jednak, że jej ukochany siedział w więzieniu przez 5 i pół roku za handel narkotykami i nieumyślne spowodowanie śmierci.

Tak zakończyła ten związek ale wynajęła prywatnego detektywa, Shawa by zbadał przeszłość jej ukochanego. Dowiedziała się, że Mike zabił skorumpowanego policjanta, który przyłapał ówczesną dziewczynę Mike'a, Deirdre Taylor na handlu narkotykami. Funkcjonariusz zmusił ją do seksu w zamian za wolność ale była to obrona włąsna Mike'a. Kendra Taylor później potwierdziła jej te rewelacje.

Szczęśliwa Susan odnowiła swój związek z Mikiem i zgodziła się, by wprowadził się do niej. Gdy Mike był poza domem, Susan przyszła nakarmić psa Mike'a i odkryła obecność Zacha Younga uzbrojonego w rewolwer. Myślał, że Mike zabił Paula, więc zobowiązał się zabić Mike'a.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Mike wrócił do domu i zastał Zacha oraz Susan jako jego zakładniczkę. Po krótkiej szarpaninie, Susan przejęła broń i Zach uciekł. Mike powiedział funkcjonariuszowi Romslo, że nie wniesie oskarżenia na Zacha i przyznał się jej, że am musi być jego biologicznym ojcem. Mając na uwadze historię z Zachem i jego rodziną, Susan powiedziała swemu chłopakowi, że jeśli będzie chciał szukać syna, nie będą mogli się spotykać. Wkrótce jednak Susan znalazła Zacha w pobliskim parku. Namawiała go do powrotu do domu. Gdy ten wspomniał jednak o swej nadziei na odnowienie romansu z Julie, dała mu pieniądze na poszukiwanie Paula w stanie Utah. Susan, zastraszona przez sąsiada, wkrótce wyznała Paulowi co zrobiła a ten przekazał to Mike'owi. Delfino poczuł się zdradzony i dlatego sam zakończył związek z Susan.

Teraz jako singielka, Susan postanowiła napisać swoją autobiografię. Podczas przeprowadzenia badań na temat jej ojca, dowiedziała się, że nigdy nie było bitwy pod Hanoi, w której to jej ojciec miał zginąć. Zmusiło to matkę Susan, Sophie Bremmer do wyjawienia prawdy o ojcu, który, jak się okazało, żył i mieszkał po drugiej stronie miasta. Próbowała ustabilizować relacje z niechętnym jej Addisonem Prudym. Jej starania okazały się nieskuteczne.

Tymczasem Susan była zdenerwowana tym, że jej były mąż zamieszkał z Edie Britt. Po tym jak Mike zerwał z Susan a Karl z Edie się pokłócili, Karl i Susan przespali się ze sobą. Następnego ranka Susan oświadczyła eks mężowi, że nigdy już nie będzie szansy by znowu byli razem i Karl wrócił do Edie.

Później, Susan zaczęła umawiać się z doktorem Ronem McCready. Poinformował on ją przy tym o jej wędrującej śledzionie i konieczności splenektomii. Kiedy Susan dowiedziała się, że przez Lonny Moona, jej ubezpieczenie wygasło, Edie zasugerowała jej by pobrała się z jakimś mężczyzną z dobrym ubezpieczeniem. Plan nie do końca wypalił ponieważ jej wybranek (Carlos Jacott) wycofał się i gdy już miała ze wszystkiego zrezygnować, Karl Mayer zaoferował jej ślub. Zgodzili się pod warunkiem tajemnicy przed Edie i Ronem.

Podczas znieczulenia, na stole operacyjnym, Susan wyznała, że kocha Mike'a. Ten wkrótce go poznał i zerwał z Susan. Wkrótce po tym jak Karl odszedł od Edie, jego pożądanie byłej żony na krótko odżyło. Edie zatrudniła Olivera Westona by wyśledził Karla i okrężną drogą dowiedziała się z kim konkretnie jej był narzeczony ją zdradził. W odpowiedzi spaliła dom Mayerowej. W tym czasie zarówno Mike, jak i Karl, na złość sąsiadowi, próbowali zdobyć serce Susan. Mayer postanowiła ożywić swój związek z Mikiem i nakłoniła Karla do podpisania dokumentów rozwodowych. Susan i Mike mieli się spotkać nad jeziorem Torch, gdzie Mike miał się oświadczyć. Potrącił go jednak celowo Orson Hodge, dentysta Susan, z którą niedawno się zaprzyjaźnił.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Mija 6 miesięcy od odkrycia sekretu Betty.
W wyniku wypadku, Mike zapadł w śpiączkę. Susan odbudowała w tym czasie swój dom i czekała aż jej hydraulik się obudzi. Zaczęła się też spotykać z przystojnym Brytyjczykiem, Ianem Hainsworthem. Jego żona Jane Hainsworth od trzech lat również była w śpiączce po upadku z konia.

Mike wreszcie obudził się w obecności Edie, gdy Susan i Ian mieli romantyczny wyjazd w górach. Edie dowiedziała się od doktora Lee Craiga, że Mike nie pamięta nic od 2004 roku. Wykorzystując nieobecność Susan i amnezję Mike'a, Edie okłamała Delfino, że Susan traktowała go jak brud kiedy się ze sobą umawiali i tak naprawdę nie kochała go. Mike uwierzył w to i był chłodny gdy Susan przyszła go odwiedzić.

Po utracie nadziei, Susan wdała się w prawdziwy związek z Ianem. W międzyczasie, podejrzewała Orsona za zamordowanie swej pierwszej żony Almy Hodge. Było to jednak o tyle trudne, że Bree wyszła za mąż za niego. Mike został wkrótce aresztowany za domniemane zamordowanie Monique Polier, byłej kochanki Orsona. Edie zerwała z nim, nie próbując wpłacić nawet kaucji. Susan nie zostawiła byłego ukochanego samego, bo wiedziała, że nigdy nie zabił by Monique. Ian postawił jednak twarde ultimatum w tej sprawie. W zamian za wpłacenie kaucji za mężczyznę, Susan miała zerwać z nim wszelkie kontakty. kiedy Jane zmarła, Susan zdała sobie sprawę, że musi być całkowicie szczera z Ianem. Dlatego odsunęła się od Mike'a, który został uniewinniony. Dlatego też przyjęła propozycję małżeństwa Hainswortha.

Delfino zaczął chodzić na terapię, która pomogła mu odzyskać pamięć, w tym wydarzenia z dnia wypadku. Wyzwał Iana do pokera o Susan ale Ian wygrał całą rozgrywkę. Gdy Susan dowiedziała się o tym, odwołała całe wesele i zadeklarowała, że nie chciała widzieć żadnego z nich. Krótko potem zdała sobie sprawę, że strata obu będzie, najdelikatniej ujmując, życiową pomyłką. Przyjęła więc Iana z powrotem. Ten wkrótce orzekł jej, że nie chce spędzić życia z nią, zastanawiając się, czy żona kocha Mike'a, po czym wyjechał do Londynu. Mike udał się tymczasem do lasu, ale Susan odzyskała go i zaręczyła się z nim. Ich ślub odbył się w miejscowym lesie, przystrojonym ołtarzem, lampami i kwiatami z Julie jako jedynym gościem i świadkiem.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Mija miesiąc od ostatnich wydarzeń 3 sezonu.
Susan dowiedziała się, że jest w ciąży od ginekologa Adama Mayfaira. Dlatego też, mając na uwadze wspólną historię medyczną rodzin, Mike został zmuszony do powiedzenia żonie prawdy. Jego ojciec, Nick Delfino żył, ale był zamknięty w więzieniu. Teść ostrzegł ją, że Mike może nadal być zaniepokojony demonami z przeszłości.

Tymczasem sam przyszły ojciec, ze względu na dziecko w drodze, zaczął się przepracowywać co wywołało ból w ramieniu, mający swe źródło w wypadku sprzed 18 miesięcy. Uzależnił się przy tym od środków przeciwbólowych. W końcu Susan znalazła pastylki w samochodzie męża. Zagroziła mu, że jeśli nie pójdzie na rehabilitację to go opuści.

Po niszczycielskim tornado, które uderzyło na Wisteria Lane, Bree, Orson i Benjamin Hodge zamieszkali chwilowo u Susan na czas odbudowy ich własnego domu. Okazało się, że Orson lunatykował w nocy i nieświadomie przyznał się Julie, która powiedziała o tym ojczymowi, że przejechał Mike'a prawie dwa lata wcześniej.

Susan poczuła się niezwykle zdradzona a Bree, nie mogąc wybaczyć Orsonowi, kazała małżonkowi się wyprowadzić. Po krótkiej wizycie kuzyna Tima, dowiedziała się też, że jej były mąż ponownie się ożenił z Marissą. Była ona w równie zaawansowanej ciąży co Susan.

Pod koniec krótkiej wizyty swej teściowej, Adele Delfino, Susan "wygnała" Edie z uliczki. Wydała też na świat synka, którego rodzice, po krótkiej scysji o imię, nazwali Maynard James po dziadkach Mike'a. Krótko potem Julie wyjechała do Princeton University. Mike podarował pasierbicy spadek po dziadku Maynardzie a Susan, telefon komórkowy by była z nią w kontakcie.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Trzy lata po odkryciu sekretu Katherine, Susan i Mike pojechali świętować swą czwartą rocznicę ślubu. W tym samym czasie Lila i Paige Dash także wyjechały z domu kupić lody.

Dzięki obalonemu znakowi stop, oba samochody zderzyły się na skrzyżowaniu Canterbury Road i ulicy dwunastej w Mount Pleasant. Lila i Paige zginęły.

Susan i Mike przeżyli, lecz z czasem coraz gwałtowniej zaczęli się kłócić o to czy są winni ich śmieci, czy nie. Mike nie mógł wytrzymać tego napięcia i wyprowadził się od Susan. Sąd ogłosił separację a 16 miesięcy później, Mike zakończył rozwodem swoje małżeństwo, podpisując odpowiednie dokumenty jako pierwszy. Zostawił też syna pod opieką swojej byłej żony. Rezygnując całkowicie z miłości, Susan postanowiła uprawiać tylko seks z malarzem swojego domu, Jacksonem Braddockiem.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Na Wisteria Lane wróciła Edie z 5 − letniego wygnania, wraz z nowym mężem Davidem Williamsem.

Tymczasem Susan od czterech miesięcy usiłowała ukryć związek z Jacksonem przed synem, nazwanym M.J. i przyjaciółkami. Malarz chciał jednak głębszego związku ze swoją chlebodawczynią. Wkrótce potem Mike i M.J dowiedzieli się o ich stosunku do siebie. Jackson ogłosił Susan, że przeniesie się do Riverton w poszukiwaniu pracy i prosił by Susan do niego dołączyła. Po dłuższej analizie Susan nadal nie była pewna czego chciała i odrzuciła ofertę.

Dodatkowo Mike wprowadził się do domu naprzeciwko i zaczął umawiać z jej przyjaciółką, Katherine Mayfair. Zdając sobie sprawę z całej sytuacji, Susan dała im swoje błogosławieństwo, mimo, że sama czuła się niekomfortowo. Susan i Mike zdecydowali, że ich syn pójdzie do prywatnej szkoły, Oak Ridge. Susan zatrudniła się tam jako asystentka nauczyciela plastyki, by pomóc zapłacić na czesne. Zatrudnienie obydwu rodziców, spowodowało, że M.J. zaczął spędzać więcej czasu z Katherine, co wywołało niepokój u Susan. Wkrótce sama Katherine zgodziła się, by Mike z nią zamieszkał.

Śmierć Edie, która jak się okazało, starała się być przyjaciółką Susan i jako pierwsza ostrzegła ją przed groźbą romansu Karla z Brandi, zmusiła Susan do udania się do jej syna Traversa. Ten nie przyjął prochów matki, dlatego wskutek pomysłu Karen, Susan rozsypała swoją część prochów sąsiadki pod płotem, przy ścieżce do domu.

Susan starała się pocieszyć wdowca po Edie, Dave'a Williamsa. Wyjaśniła mu, że to właśnie ona prowadziła samochód, który zabił dwie najbliższe mu osoby. Nie miała przy tym świadomości tego, że Lila i Paige były żoną i córką Dave'a, który przybył na Wisteria Lane po to tylko by się zemścić.

W międzyczasie Jackson powrócił i oświadczył się Susan. Jego Zielona Karta wygasła 6 lat wcześniej i potrzebował ślubu by zostać w kraju. Kiedy Susan zrozumiała, że jej nowe małżeństwo odetnie ją od alimentów Mike'a, zaręczonego z Katherine, wyjaśniła narzeczonej byłego męża prawdziwe pobudki tego ślubu. Dave, który zrozumiał, że to Susan zabrała mu rodzinę, podsłuchał to przez telefon i doniósł na Jacksona do urzędników imigracyjnych.

Czująć już się w miarę bezpiecznie, Dave zaprosił Susan i M.J − a na połów ryb. Tam miał zabić syna Susan tak jak ona "zabiła" jego córkę. W końcu jednak słaba psychika Dave'a i ratunek Mike'a ocalił chłopczyka od śmierci. Na miejscu, gdzie kiedyś zginęły panie Dash, Susan i Mike pocałowali się namiętnie. Dave'a wysłano do Bostonu, do szpitala psychiatrycznego a dwa miesiące później, Mike ożenił się z niezidentyfikowaną kobietą.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Wybranką Mike'a była Susan. Jednakże na osiem tygodni przed ślubem, unikała ona jakiegokolwiek kontaktu z Katherine. Nie przeprosiła jej, co zaowocowało intensyfikacją gniewu Kath wobec Susan.

W wieczór po ślubie, Julie, która przyjechała do matki, została prawie, że uduszona przy domu. Atak spowodował, że zapadła w śpiączkę. Lynette powiedziała, że Julie może być w ciąży ale badania wykluczyły to. Gdy Susan czekała aż się obudzi, dowiedziała się od Andrew, że jej córka rzuciła studia medyczne a później że, zaangażowała się w związek z żonatym mężczyzną i podejrzewała ciążę. Nie mniej jednak, po swoim obudzeniu, Julie odmówiła wskazania mężczyzny z którym miała romans.

Był nim sąsiad, Nick Bolen. Później okazało się, że atakującym dziewczynę chłopakiem był Eddie Orlofsky. Odpowiedział on także za kilka innych morderstw w Fairview. Wiele miesięcy zanim to odkryto, Eddie był u Susan i uczył się u niej szkicowania. Była ona tak dla niego miła, że zauroczył się w niej. Po tym jak odkrył, że ponownie wyjdzie za mąż za Mike'a i sama nie uważała chłopaka za partnera, Eddie zaatakował Julie, myląc ją z jej matką.

Były mąż Susan, Karl Mayer zmarł w szpitalu, wskutek obrażeń od uderzenia awionetki w Wisteria Lane. Wcześniej jednak. Katherine próbowała znowu usidlić Mike'a, ponieważ myślała, że był w niej zakochany. Stała się zbyt bliska M.J − owi, mówiąc mu, że jego matka jest złą kobietą. Mike wreszcie ostrzegł Kath, że chce by zostawiła ona jego rodzinę w spokoju. Dodał też, że nigdy tak naprawdę jej nie kochał. Gdy wyszedł, Mayfair zadzwoniła po karetkę i dźgnęła się nożem z odciskami palców Mike'a. Oskarżyła też go o ten atak. Susan uświadomiła sobie, że jej sąsiadka przechodzi właśnie całkowite załamanie nerwowe. Zadzwoniła do jej córki, Dylan. Dziewczyna przyjechała ona miasta i zdecydowała się oddać matkę do szpitala na terapię, po tym co sama zobaczyła w szpitalu.

Susan, po tym jak wyleczono Katherine z załamania, wybaczyła jej. Przyjęła także pod swój dach Robin Gallagher, która później stała się dziewczyną Katherine.

Po problemach małżeństwa z M.J-em i jego poziomem edukacji szkolnej oraz rywalizacją chłopca z Juanitą Solis, para Delfino wpadła w kłopoty finansowe. Mike zaciągnął dług o którym musiał powiedzieć żonie. Nie mogąc spłacić znacznej części zadłużenia, zdecydowali wynająć tymczasowo swój dom na Wisteria Lane. Najemcą okazał się być Paul Young.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Susan, mając na własność mieszkanie na Wisteria Lane, dowiedziała się, że wynajęła je Paulowi. Nie mniej zamieszkała w nowym apartamencie. Maxine, właścicielka budynku, zaproponowała jej pracę we własnym erotycznym serwisie "Va Va Va Broom Ladies", gdzie miałaby zajmować się mieszkaniem w samej bieliźnie. Susan oburzyła się, ale po tym jak usłyszała, że Mike chce wyjechać w celach zarobkowych na Alaskę, przyjęła ofertę.

Z czasem zaczęła być coraz lepsza i lepsza, wygrywając nawet ze Stacy Strauss. Niestety, jej kariera skończyła się paradoksalnie w momencie, gdy serwis podpisał umowę z ważnymi ludźmi i mógł jeszcze bardziej się rozwinąć. Susan zależało właśnie na dyskrecji. Paul Young dowiedział się jak Susan dorabia i postanowił ją zaszantażować. Gdy to się nie udało, bo sama powiedziała o wszystkim Mike'owi, Paul powiedział jednej z matek (Carly Thomas Smith) w szkole, gdzie Susan dorywczo pracowała. Żona Mike'a została zwolniona. Kobieta próbowała jeszcze zrobić krzywdę Paulowi w noc Halloween z dzikiej bezsilności, ale Beth Young powstrzymała ją z rewolwerem w ręku.

Mąż Susan zdecydował, że wyjedzie na Alaskę by tam zarobić pieniądze. Renee Perry zadzwoniła do Susan, ponieważ ona z Lynette założyły firmę dekorującą wnętrza. Tak Susan, chociaż niechętnie, stała się nianią najmłodszej córki Lynette, Paige Scavo. Susan zabrała wkrótce Renee na kolację, po tym jak usłyszała, że płacze w salonie. Polubiły się i upiły, przez co Susan usłyszała, że ukochany nowej sąsiadki to Tom Scavo.

Paul wykupował domy na jednej ulicy poprzez pośrednika w handlu nieruchomościami, Lee. Gdy osiągnął już większość w związku właścicieli Wisteria Lane, postanowił otworzyć dom dla eks kryminalistów. Akurat tam, gdzie kiedyś sam mieszkał z Mary Alice. Przeciwnicy tego projektu, także z innych osiedli, zebrali się pod domem w liczbie około 300 osób. Susan uczestniczyła w proteście i zdążyła się pokłócić z Renee na temat jej wyjazdu z uliczki. Zgromadzenie przerodziło się wkrótce w zamieszki i Susan straciła nerkę podczas awantury na uliczce. Renee i Tom zabrali ją do szpitala, gdzie odwiedziły ją Julie Mayer, matka Sophie i jej siostra Claire Bremmer.

Po ich wyjeździe, Susan poszła na dializy, pomimo wcześniejszych obaw, które zmusiły ją do poproszenia przyjaciółek by zaopiekowały się jej synem, gdyby coś się jej stało. Tam poznała Dicka Barrowsa (Gregory Itzin), z którym chciała się zaprzyjaźnić. Ten wyjaśnił jej, że czekając tu, wypatrują tylko czyjeś śmierć i zgody na przeszczep, bo tylko tak dostaną nerkę. Sam tak czekał 4 lata. Gdy wreszcie nadarzyła się okazja by Susan otrzymała nerkę, zrezygnowała z niej. Wiedziała, że w przeciwnym przypadku, Monroe Carter (Dave Foley) prześladował by ją do końca życia.

Kobieta otrzymała polecenie od lekarzy by zrobiła teraz to co planowała bo szanse na nerkę nie są duże. Postanowiła przyspieszyć z Mikiem świętowanie ósmej rocznicy ich pierwszego ślubu, gdy Beth Young, zdecydowała oddać swoją nerkę Susan i zastrzeliła się. Podczas, gdy żonę Paula podtrzymywano przy życiu, sam Paul nie zgodził się na przeszczep. Dopiero po wizycie w więzieniu u swej byłej teściowej, Felicii Tilman, zmienił zdanie. Felicię zdecydowano się także wypuścić z więzienia.

Susan, wierząc, że jest na zwycięskiej passie, wygrała kilka tysięcy dolarów w kasynie. Poszła tam, ponieważ Dick prosił ją by z nim tam się udała, lecz niestety sam zmarł. Wkrótce żona Mike'a postanowiła pomóc Paulowi i zaczęła się o niego troszczyć. W końcu obydwie małżonki mężczyzny zabiły się. Niestety Felicia wkroczyła też na tą ścieżkę i razem z Susan gotowały Paulowi. Felica dodawała rozmrażacz do auta w płynie do dań Paula by go uśmiercić, co wkrótce on sam zauważył. Z pomocą policji aresztował Susan, ale Mike pomógł oczyścić ją z zarzutów. Powiedział Paulowi, kto go podtruwał.

Susan podziękowała Paulowi, że wycofał zarzuty i nakryła go jak pakował się. On oddał jej klucz, przez co wieczorem Susan uratowała go od śmierci z rąk Felicii. Paul podziękował jej i przyznał się jej, oraz policji, że zabił Marthę Huber. Paula aresztowano a rodzina Delfino wprowadziła się ponownie do domu przy 4353 Wisteria Lane. Jej przyjaciółki postanowiły urządzić przyjęcie w kilku domach. Wieczór zakończył się dość niespodziewanie. Bree, Susan, Lynette, Gabi i Carlos ukryli zwłoki Alejandra w skrzyni Solisów, co spoiło na nowo przyjaźń kobiet.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

W noc pochowania Alejandra, Susan zaczęła panikować, gdy telefon mężczyzny zadzwonił w wykopanym dole. Pomimo to przyrzekła dziewczynom, że nic nie powie innym. Miesiąc, jaki oddzielił noc morderstwa Alejandra od wprowadzenia się Beena Faulknera do domu przy 4356 Wisteria Lane przyniósł znaczącą zmianę. Susan odseparowała się od przyjaciółek i męża. W szkole, do której wróciła jako nauczyciel zastępczy, miała chwilowy atak rozpaczy gdy pochowała "Babeczkę", klasowego chomika. Gabi przyszła do niej i kazała jej się wziąć w garść, pomimo, że jest to trudne. Na barbecue u Gabi, Susan pokłóciła się z dziewczynami i gdy chciała powiedzieć mężowi o tym co się stało, Gabi rzuciła się na przyjaciółkę. Wraz z Lynette, w trójkę wpadły do basenu w skutek szarpania. Po wyjściu z basenu, zdecydowała, że spróbuje żyć z tajemnicą.

Wpadła na pomysł by zostać ukaraną przez policję. Gdy wywiozła sodę ze sklepu, kazała ochronnie zmusić ją publicznie do zapłaty. Porozmawiała też z sąsiadkami ale wzięły ją za wariatkę i poradziły, żeby nie zwracała na siebie uwagi bo jest to niebezpieczne. Pomimo to, Susan kontynuowała swój "plan". Wrzuciła kości indyka do kubła na makulaturę ale śmieciarz (Darryl Alan Reed) się tym nie przejął, sugerowała, że chce zapalić w szpitalu ale ochroniarz (Mark Berry) chciał jednego papierosa od niej i zjadła wszystkie ciastka z lokalu gastronomicznego, ale usłyszała od barmanki (Shavon Kirksey), że leżały na talerzu cały tydzień. Dopiero obraza córki policjanta Brovki (Scott Michael Morgan) i przewrócenie przez nią jego policyjnego motoru, doprowadziło do kilkugodzinnego aresztowania Susan. Po kilku godzinach została zwolniona i przeprosiła funkcjonariusza a mężczyzną po którego zadzwoniła był Carlos. Oboje udali się na długą rozmowę na temat swych odczuć do tego co zrobili.

Było to dosyć dziwne, bo pomimo tylu lat mieszkania na wspólnej uliczce, nie byli przyjaciółmi i nie mieli wiele do powiedzenia wobec siebie. Dlatego ich ożywioną relację zauważył Mike i zaczął być zazdrosny. Susan została skazana na pracę społeczną i Carlos jej pomógł. Oboje ukryli się przed Mikiem w ciężarowce a gdy wyszli, Carlos oberwał od Mike'a w głowę. Wieczorem, oboje wyznali hydraulikowi dlaczego tak nieoczekiwanie się zbliżyli.

Mike był wściekły, ale nazajutrz ochłonął i ulżyło mu, że nie było romansu. Dlatego Susan skupiła się na pracy jako studentka u malarza Andre Zellera. Osiągnęła sukces jako artystka, tracąc po drodze przyjaźń Bree i Gabrielle, które zataiły przed nią informację o śledztwie Chucka Vance odnośnie śmierci Ramona Sancheza, faktycznie ojczyma Gabi i tym, że Bree otrzymała list z szantażem.

Chuck przesłuchał Susan, Gabi i Lynette na temat zaginięcia mężczyzny. Wszystkie skłamały, że go nie znają, ale Susan zaczęła mieć bezpodstawne obawy, że to ona wszystkich wyda a Chuck tylko na to czeka. Mike odciągał ją od pomysłu kilkutygodniowego wyjazdu, ale udała się do Felixa Bergmana (Leslie Jordan), właściciela galerii, po pieniądze za obrazy. Przyjechał do niej i zaproponował jej rozwinięcie skrzydeł malarskich w Nowym Jorku. Susan zgodziła się, wbrew stanowisku Mike'a.

W międzyczasie Chuck odkrył powiązanie między Gabi a Ramonem a właściwie Alejandrem Perezem i miał rozpocząć oficjalne śledztwo. Tej samej nocy został jednak potrącony ze skutkiem śmiertelnym. Nazajutrz rano Susan miała wyjechać taksówką do metropolii na wschodnim brzegu kraju, ale mąż ją powstrzymał a sąsiadki powiedziały im o losie Chucka. Zaczęła podejrzewać, że został zamordowany. Susan zamartwiała się sytuacją a na pogrzebie detektywa spotkała ciotkę Chucka, Doris (Lee Meriwether), która przypomniała Susan o rodzinie zmarłego.

Żona Mike'a spytała się Gabi jak Chuck nazwał Alejandra i pojechała do Oklahoma City, do Claudii i Marisy Sanchez. Susan udała się do nich, ale to sprowadziło kobiety chwilowo na Wisteria Lane. Nie mniej, to spowodowało, że Susan wróciła do normalnego zachowania.

Susan dowiedziała się od Lynette, że Bree znowu nadużywa alkoholu z powodu nieświadomej Renee. Próbowały interweniować, ale rudowłosa sąsiadka odrzuciła ich pomoc i była do niedawna tak zrozpaczona, że próbowała się zabić w motelu. Z tej otchłani uratował ją dopiero Orson Hodge.

Do małżeństwa Delfino przyjechała też Julie Mayer w szóstym miesiącu ciąży. Zaskoczyło to Susan, równie mocno co wiadomość, że wnuczka zostanie oddana do adopcji. Susan przeciwstawiła się tej decyzji. Po drodze do celu dowiedziała się, że ojcem dziecka jest Porter Scavo i przekazała to Lynette. Porter poparł decyzję Susan by zatrzymać dziecko. Julie była natomiast wściekła na matkę bo oddanie dziecka miało być tylko jej decyzją a ona wszystko zepsuła.

Pomimo to po wyjeździe córki zaczęła dekorować stary pokój Julie na parterze, na pokój zabaw wnuczki. Pokłóciła się z Lynette o imiona dla dziecka. Porter obiecał najpierw matce "Lynette", ale później babcia Lynette widziała w pokoju przybite już do ściany imię "Sophie". Dlatego zabrała wózek dziecięcy do siebie. Dopiero po interwencji Toma u Susan i Mike'a u Lynette, panie się pogodziły.

Bree, po odkryciu prawdziwego oblicza Orsona, szantażysty i mordercy Chucka, pogodziła się z przyjaciółkami a Mike zadarł z prawdopodobnym członkiem mafii, Donnim. Mąż Susan powiedział o tym żonie. Oboje udali się do Detektywa Harrisona po pomoc i ten obiecał im patrol dla ulicy. Starania te okazały się nadaremne, bo Mike został zastrzelony przez Donniego i zmarł.

Susan była załamana po śmierci męża. Wyprawiła mu pogrzeb na który wróciła jej córka. Skupiła się na synu i pomogła jemu przeboleć stratę. Odkryła też istnienie swej, obecnie już byłej, szwagierki Laury Delfino, co wpłynęło na decyzję Julie zachowania swej córki.

Maynard James miał też mieć wyścig minikarów. Była to jednak zabawa dla ojców i synów. Susan zbudowała mu auto, ale zostało zniszczone przez chłopca. Dlatego uznała, że lepiej zrobi jak drugiego minikara zbudują mu przyjaciele Mike'a, Lee McDermott, Bob Hunter, Ben Faulkner i Tom Scavo wraz z jego synem.

Susan, wraz z Julie, zaczęła uczęszczać do szkoły rodzenia. Wyręczała przy tym zapracowanego Portera. Julie miała złe przeczucia wobec ojca swego dziecka, ale Susan zapewniła ją, że nie powinna tego robić. Sama udała się do niego i po rozmowie z nim, powiedziała córce, że sprzeda dom i zamieszka z córką oraz zajmie się wnuczką. Wpływ na ta decyzję miało też to, że z domem wiązały się wspomnienia, które utrudniały jej życie.

W międzyczasie Bree została chwilowo aresztowana za zamordowanie Ramona Sanchez. Po jej wypuszczeniu, za radą Boba, znalazła adwokata Tripa Westona. Gdy rozpoczął się proces kobiety, przyjaciółki zeznały na jej korzyść w sądzie. Razem z Lynette, wpadła nawet na pomysł by przyznać się do wszystkiego. Dlatego była zła, gdy Renee złożyła swoje zeznania. Pomimo tych wydarzeń, Susan z Gabrielle, Lynette i Bree zaopiekowały się umierającą na raka płuc Karen by dożyła swych dni w domu. Staruszka odwdzięczyła się im, i fałszywie przyznała się do zamordowania mężczyzny. Bree i Karen, ze względu na chorobę tej drugiej, oczyszczono z zarzutów. Susan wraz z dziewczynami i Carlsoem uczciły zwycięstwo a Lee przyszedł do niej z wiadomością oferty kupna jej domu.

Susan powiedziała wreszcie Gabi, Bree i Lynette o tym, że się przeprowadzi. Próbowała też zeswatać córkę z doktorem położnictwa (Wes Brown). Razem z córką pomogły Renee w przygotowaniach do ślubu z Benem Faulknerem. W limuzynie którą jechali, Julie odeszły wody płodowe i poplamiły suknię Renee. Ona i Gabi udały się do sklepu po nową kreację a Susan porwała limuzynę i zawiozła Julie do szpitala. Tuż przed udanym porodem, obiecała córce, że nie będzie sama bo zawsze będzie mogła się otulić wspomnieniami z życia na Wisteria Lane. Nie wykluczała też, że kiedyś jeszcze raz wyjdzie za mąż.

Po ostatnim wspólnym pokerze z sąsiadkami, Susan Delfino była pierwszą, która wyprowadziła się Wisteria Lane. I tak to się skończyło. Przedstawiła się kobiecie, która wprowadzała się do jej domu. Miała na imię Jennifer i to ona, wraz z mężem Steve'em stała się oficjalną właścicielką jej domu. Podczas gdy Susan opuszczała swój podjazd, miała uczucie, jak gdyby ktoś ją obserwował. Nie myliła się. Duchy z przeszłości Wisteria Lane otaczały ją, podczas gdy odjeżdżała. Czuwały nad nią. Tak jak nad każdym. Zawsze mając nadzieję, że choć na chwilę żywi będą w stanie odłożyć na bok gniew i smutek, poczucie żalu i wyrzutów sumienia. Te duchy obserwują, chcąc aby ludzie pamiętali, że nawet najbardziej zdesperowane życie... jest takie cudowne.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Susan miała mieć początkowo na nazwisko "Meyer"[17][18] i rozważano, że to właśnie ta postać zostanie uśmiercona w sezonie piątym[19].
 • Rola Susan została napisana przez Marca Cherry specjalnie dla Mary-Louise Parker, ale ona ją odrzuciła. Dopiero trzy prezentacje Teri Hatcher, które rozłożyły konkurencję, spowodowały, że ona otrzymała rolę[20].
 • Były mąż Susan, Karl, często nazywał ją "Susie Q". Przezwisko to pochodzi prawdopodobnie od piosenki Dale'a Hawkinsa "Susie Q"[21].
 • Carlos Solis był nazywany przez postać przez pierwsze osiem lat znajomości per "Ricky Ricardo"[22].
 • Susan używała kilka samochodów:
 • Marc Cherry powiedział, że pierwotnie to Mike i Katherine mieli się pobrać na początku szóstego sezonu, a Susan będzie mieć załamanie nerwowe, jednakże fani produkcji zdecydowali, że lepiej będzie jak zastosuje sytuację odwrotną, czyli ślub byłych małżonków i załamanie Katherine[23].
 • Susan brała ślub cztery razy. Dwa razy z Karlem oraz dwa razy z Mikiem.
 • Susan uwielbia kiedy jej uszy są podgryzane podczas "gry wstępnej" do seksu[24]. Kobieta nie znosiła sportu, szczególnie biegania[25].
 • Jedyne operacje chirurgiczne jakie przeszła Susan to:
  • usunięcie śledziony[26],
  • odsysanie 80 kilogramów tłuszczu z domu[27]
  • i przeszczep nerki od Beth Young[28].
 • Jennifer łączy z Susan nie tylko podmiejski dom przy uliczce. Firma "Howells. Rent−A−Truck" została wynajęta zarówno przez Susan w 1992 roku, jak i Jennifer 25 lat później do przewiezienia ich rzeczy[15][29].
 • W sezonach jeden do pięć Susan kategorycznie nie umiała gotować. Jedynymi rzeczami, które umiała przyrządzić to zawsze nieudany makaron z serem oraz naleśniki. Później zaczęła jednak gotować gdy mieszkała w motelu, w sezonie siódmym, dla rodziny i Paula.
 • Susan miała alergię na orzechy[30],

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 2 odcinek 22: Mary Alice powiedziała, że zmarła babcia Susan. Matka Julie była silniej związana ze stroną swej matki, niż ojca.
 2. Sezon 2 odcinek 9: Wspomnieni.
 3. Sezon 4 odcinek 4: Wspomniany.
 4. Sezon 6 odcinek 21: Wspomniana.
 5. Sezon 8 odcinek 23; tylko pokazana.
 6. Sezon 1 odcinek 21; tylko pokazani na ekranie.
 7. Sezon 4 odcinek 6: Wspomniana.
 8. a b c Sezon 4 odcinek 16: Wspomniany.
 9. a b Sezon 2 odcinek 10: Susan w supermarkecie powiedziała do żony swego ojca, że ma 38 lat. 2005 – 38 = 1967.
 10. Angielskie słowo odnoszące się do osoby, która jest właścicielem mieszkania, ale daje je pod wynajem komuś innemu. Dla przykładu, małżeństwo Delfino małżeństwu Young w siódmym sezonie.
 11. a b Sezon 1 odcinek 18: Sophie, matka Susan, przedstawiła się Mike'owi jako "Sophie Bremmer". Z późniejszych epizodów wiemy, że Susan była wychowywana tylko przez Sophie, czyli musiała mieć nazwisko matki jako swoje, panieńskie.
  Sezon 6 odcinek 18: Susan przedstawiła się jako "Susan Bremmer" gdy dzwoniła do koleżanki ze szkoły, Tiny.
 12. Sezon 2 odcinek 8 i 9
 13. Sezon 3 odcinek 17: Susan wyjęła z szafy swój stary kostium cheerleaderek.
 14. Sezon 4 odcinek 5: przyznała się do tego wobec Boba i Lee
 15. a b Sezon 2 odcinek 23
 16. Sezon 1 odciek 1: Mary Alice powiedziała, podczas swojej stypy, że minął rok od rozwodu.
 17. Książka "Desperate Housewives: Behind Closed Doors"
 18. DailyScript, 4 czerwca 2011
 19. Behind the Scenes for Desperate Housewives' Emotional Series Finale, TVguide, 30 kwietnia 2012
 20. ASK Desperate Housewives Season 6, Part 12, YouTube, 4 maja 2010
 21. DALE HAWKINS Susie-Q, YouTube, 26 lutego 2010
 22. Sezon 8 odcinek 3
 23. ASK Desperate Housewives Season 6, Part 6, YouTube, 11 stycznia 2010
 24. Sezon 5 odcinek 2
 25. Sezon 5 odcinek 19
 26. Sezon 2 odcinek 16
 27. Sezon 4 odcinek 14
 28. Sezon 7 odcinek 17
 29. Sezon 8 odcinek 23
 30. sezon 7 odcinek 20: wyznała to Felicii.