Andrew Van De Kamp

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Andrew Van De Kamp
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Shawn Pyfrom
Pierwsze wystąpienie 1.01 „Pilot”
Ostatnie wystąpienie 8.18 „Any Moment”
Grany przez Shawn Pyfrom
Hunter Allan (lat 6)[1]
Liczba odcinków 78
Dane biograficzne
Rodzina Bree Weston (matka)

Rex Van De Kamp (ojciec – nie żyje)
Danielle Van De Kamp (siostra)
Sam Allen (przyrodni brat)
Phyllis Van De Kamp (babcia)
Pan Van De Kamp (dziadek – nie żyje)
Ciotki/wujkowie Van De Kamp[2] Henry Mason (dziadek)
Pani Mason (babcia – nie żyje)
Fern Mason (ciotka matki)
Benjamin Tyson Van De Kamp (siostrzeniec)
Alex Cominis (były mąż)
Orson Hodge (były ojczym)
Trip Weston (ojczym)
Melina Cominis (była teściowa)
Pan Cominis (były teść)[3]
Eleanor Mason (macocha matki)
Leo Katz (były szwagier)
Austin McCann (niespowinowacony ojciec Benjamina)

Inne informacje
Wiek 16 – 17 (sezon 1)
17 – 18 (sezon 2)
19 (sezon 3)
19 – 20 (sezon 4)
25 – 26 (sezon 5)
26 – 27 (sezon 6)
27 – 28 (sezon 7)
29 (odcinek 8.18)
Zajęcie Były pracownik Pizzerii Scavo
Były wiceprezes firmy Katering pani Van De Kamp

Andrew Van De Kamp – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go Shawn Pyfrom.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Twój ojciec był moim przyjacielem. Gdyby wiedział na jaką gnidę wyrosłeś, sam sprał by Cię na kwaśne jabłko. (...) Jeśli nie zaczniesz traktować matki z szacunkiem, sam się tobą zajmę.
— Karl Mayer do Andrew (odc. 2x11)
(...) faktem jest, że nie cierpię kłamców.
— Lynette Scavo patrząc na Andrew (odc. 2x18)
(...) uśmiechamy się, i nie dajmy nic po sobie poznać. Jak mój syn Andrew: nikt by nie pomyślał, że pół roku żył na ulicy, utrzymując się z żebrania i prostytucji. (...) To moje dzieci i kocham je, ale odczuwam ulgę, że już nie żyję.
— Rex Van De Kamp (odc. 3x16)
(...) Bądźmy szczerzy: zgotowałeś mi piekło.
— Bree Hodge do syna (odc. 4x08)
Byłeś krnąbrnym nastolatkiem, ale dorosłeś i jesteś bardzo miły.
— Lynette do Andrew (odc. 7x10)
Andrew Van De Kamp, kochasz włoskie buty i stare meble. Z historii w przeglądarce wiem, że kochasz też lekarzy wojskowych badających młodych rekrutów. Nie kochasz dziewczyn. (...) bo homoseksualizmu się nie wybiera. Taki się urodziłeś. Wiele o tym myślałam i w końcu to do mnie dotarło. Kochanie, jesteś tu, jesteś gejem i przywykłam do tego.
— Bree do Andrew (odc. 8x18)

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Andrew urodził się w 1988 roku[4]. Przy jego narodzinach były komplikacje, ponieważ pępowina owinęła się wokół jego szyi[5].

Wraz z rodzicami wprowadził się z rodzicami do Fairview, 4354 Wisteria Lane[1]. w 1994 roku. Musiał przeprosić Mary Alice Young za to, że ukradł z jej ogródka ceramiczną żabę, słowami „Przepraszam, że panią okradłem. Mama nauczyła mnie odróżniać dobro od zła, więc moje czyny nie powinny wpłynąć na opinię o niej jako o matce[1].

Będąc już starszym chłopcem, zamierzał startować w klasowych wyborach na przewodniczącego. Dzień przed ogłoszeniem kandydatury, usłyszał od matki „Jesteś pewien? Brak Ci genu przywódcy”. Później, nawet nie wysłuchała przemówienia[6]. Ma młodszą siostrę, Danielle, urodzoną rok później[4].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Już kilka dni po pogrzebie Mary Alice Young, Andrew narzekał na to, że jego matka za dużo czasu spędza w kuchni, zamiast poświęcać go rodzinie. W międzyczasie, w małżeństwie rodziców doszło do erozji. Tak silnej, że ojciec Andrew wyprowadził się po tym, jak jego żona upokorzyła go na kolacji spędzonej z sąsiadami, upamiętniającej Mary Alice. Danielle powiedziała bratu o tym, że rodzice się strasznie pokłócili, w trakcie powrotu ze szkoły do domu. Andrew spytał się matce gdzie podział się ojciec. Odpowiedziała mu, że pojechał na konferencję a Andrew wyszedł z domu. Wkrótce dowiedział się, dzięki komórce ojca, że ten się wyprowadził. Andrew miał więc pretensje do matki, że go okłamała. Wieczorem Andrew znowu wyszedł. Bree kazała zadzwonić Danielle do niego, ale ten domyślił się, że było to połączenie z polecenia matki. Powiedział tylko, że jest w barze i się rozłączył. Bree poszła do jego pokoju i na podstawie zapałek, dowiedziała się o miejscu „Topsy Turvey”. Klub był miejscem ze striptizem i Bree, robiąc uwagi o pobożności kolegów Andrew, Keitha (Eric Marquette) i Iana (Adam Weisman), zmusiła chłopaków do wyjścia. Usiadła koło syna i zaczęła rozmawiać na temat dziewczyny tańczącej przed nimi (Diana Terranova). Dopiero mężczyzna (Paul Hayes) siedzący obok zmusił ich do wyjścia z klubu. Bree przyszła do syna i przeprosiła go za swoje kłamstwo ale nie za to, że wyciągnęła go z klubu. Andrew zrozumiał, że za kryzys w małżeństwie nie odpowiada tylko matka. Spytał się też za ile czasu odzyska drzwi do pokoju. Padła odpowiedź, że za trzy miesiące.

Krótko potem Bree i Rex przyszli do szkoły Andrew. Andrew wepchnął głowę pierwszoklasisty do szafki, przez co złamał mu nos. Napastnikowi groziło wydalenie ze szkoły. Rex chciał bronić syna przez trudną sytuację w domu i Van De Kampowie zaczęli się kłócić. Dyrektorka (Trisha Simmons), jak tylko skończyli, zaproponowała by chłopak został za karę po lekcjach.

Rodzice oświadczyli dzieciom, że się rozwiodą a Andrew od razu zgłosił chęć zamieszkania z ojcem, na co Bree wyszła z powodu migreny. Rex kupił synowi samochód a córce bagaże i opłacił jej kurs do „Pershing Modeling Academy”, poleconej Danielle przez Gabi. Bree wpadła jednak na prosty pomysł. Wyłożyła rzeczy dzieci przed dom i zmieniła zamki. Warunkiem uzyskania nowego klucza było zrzeczenie się prezentu od ojca co Danielle, w przeciwieństwie do brata, uczyniła. Andrew pojechał samochodem do motelu do ojca i chciał z nim zamieszkać. Rex powiedział mu, że nie może, dlatego też gdy chłopak wyszedł, zadzwonił do kolegi i poprosił go o załatwienie piwa. Tylko pijany przeprosiłby matkę. Gdy jechał do domu, potrącił Juanitę Solis, matkę Carlosa. Chłopak odjechał z miejsca wypadku i przyszedł z płaczem do domu. Bree z Rexem ukryli samochód w swoim garażu a następnie porzucili go wraz z kluczykami w ubogiej dzielnicy Fairview.

Po „niewinnej” wizycie u Solisów, Andrew nie okazywał żadnej skruchy wobec swego czynu, co zauważyła tylko Bree. Kobieta zaproponowała synowi by poszedł do psychologa, ale on odmówił. Dowiedziała się za to, że on nie czuje się źle z tym, że ją potrącił ale był zły bo stracił auto. Matka próbowała go uświadomić co zrobił, bo bała się, że Andrew jest potworem bez duszy. Gdy zagroziła, że zadzwoni na policję, Andrew odparł jej, że nie zrobi tego, bo jest jej synem i „to” z niej by zrobiło potwora.

Mimo to Bree nadal naciskała męża by bardziej ukarali syna. Rex nie zgadzał się, dlatego też Bree chciała porozmawiać z synem o tym dlaczego został ukarany. Wyczuła jednak u niego marihuanę i kazała synowi oddać mocz do pudełka. Zawiozła je z zawartością do męża, ale on nie zgodził się na badania. Następnie od córki dowiedziała się, że Andrew trzymał marihuanę w szafce pływaków. Postanowiła jej stamtąd nie zabierać, tylko anonimowo doniosła szkole o całej sprawie. Bree udała, że nic nie wiedziała a Rex skrzyczał syna, że trzymał marihuanę.

Wkrótce ojciec chłopaka dostał pierwszego ataku serca a Bree dowiedziała się, że kochanką męża była Maisy Gibbons. Zajęła się Rexem tylko dlatego, że dzieci ją do tego zmusiły. Wieczorem, po kolacji, gdy George Williams odwiózł Bree pod dom i mieli się pocałować, Andrew im przeszkodził. Matka z synem zaczęli się kłócić. Bree wreszcie powiedziała synowi dlaczego nie chciała widzieć męża z powrotem w domu, ale on nie uwierzył. Nazajutrz, gdy kobieta pakowała rzeczy męża, Andrew chciał jej pomóc i rzekł, że jego ojciec przyznał się jemu do zdrady. Andrew sam chciał wyrzucić ojca z domu jeśli matka by mu pozwoliła, ale ona wyznała, że nadal go kocha i dlatego ma go szanować. Rex wszystko usłyszał.

Bree wkrótce znalazła prezerwatywę w praniu. Najpierw podejrzewała Rexa, ale on powiedział, że musiała należeć do Andrew. Gdy Van De Kampowie jedli obiad, Danielle przyznała się, że to ona ją kupiła. Andrew i Danielle poszli na prywatkę przy basenie u Zachary’ego Younga. Andrew naigrawał się z Zacha, ale ten udał, że oddaje do niego strzał z rewolweru swą dłonią, przez co Julie Mayer zerwała z synem Paula. Andrew i Justin zostali, gdy już zabawa zmierzała do końca. Razem całowali się w basenie i Susan Mayer ich nakryła.

Krótko potem Andrew został przyłapany przez woźnego jak palił z przyjaciółmi w samochodzie. Nie posłuchał porad mężczyzny i odjechał, przez co wyrzucili go ze szkoły, na dwa miesiące przed jej ukończeniem. Rex nie mógł uwierzyć w to a Bree przedstawiła mu kilka broszur z „obozów szkoleniowych” dla trudnej młodzieży. Rex nie był przekonany i poprosił żonę o rozmowę z synem. Andrew okazał się jednak butny i arogancki wobec matki. Nawet podłożył jej nogę tak że prawie się przewróciła. Ojciec, który to widział, przycisnął syna do ściany i surowo zakazał takiego traktowania matki. Andrew spał już, gdy rodzice go obudzili. Tłumacząc mu, że musi przemyśleć swe czyny, które nie są w jego stylu, zdecydowali, że pojedzie do Camp Hennessey. Dwoje pracowników obozu wytargało Andrew z łóżka a on, zanim wyszli, zdążył jeszcze opluć matkę.

Dwa dni później Bree przygotowała karton z jedzeniem dla syna. Van De Kampowie odwiedzili syna w obozie. Andrew chciał się początkowo spotkać tylko z ojcem, ale Bree po wysłuchaniu matek (Sandy Martin i Rochelle Robinson) prawdziwych degeneratów, weszła do domu odwiedzin. Wygłosiła krótki monolog, że jest dobrą matką skoro zapewniła synowi edukację, miłość i dobry, czysty dom. Na to wszystko Rex powiedział żonie, że Andrew dlatego chciał się widzieć z nim, bo myślał, że lepiej przyjmie homoseksualizm syna. Wstrząśnięta Bree poszła do samochodu.

Van de Kampowie zabrali syna z obozu. Wieczorem zaprosili pastora Sykesa. Miał on nawrócić Andrew na heteroseksualizm. Podczas rozmowy pastor jednak nie naciskał a Rex wręcz przeciwnie, wsparł syna na jego drodze. Wtedy Bree wyznała, że Rex jest masochistą i wyszła z jadalni. Potem tłumaczyła się synowi, że nie chciała by on trafił do piekła. Dlatego też Andrew zgodził się porozmawiać z pastorem.

Chłopak był perfidny. Zanim wyznał pastorowi, że zwiedzie matkę zachowując się dobrze, i zaatakuje ją w najmniej spodziewanym momencie, pastor przyrzekł na Biblię, że zachowa wszystko co powiedzą w tajemnicy. Sykes się bardzo zaniepokoił. Krótko potem, dzięki aptekarzowi George’owi, Rex zmarł w wyniku drugiego ataku serca.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Do Bree przyjechała jej była teściowa Phyllis Van De Kamp. Była ona niemiła dla swej eks synowej i Bree zakazała jej przychodzenia do zboru. Dzieci Rexa wymusiły na wdowie po nim zmianę decyzji. Zatem wszyscy członkowie rodziny poszli na pogrzeb. Wkrótce Phyllis skierowała podejrzenia towarzystwa ubezpieczeniowego o otrucie Rexa na wdowę po nim. Bree przejrzała babcię swych dzieci i wysłała ją do domu.

Sama powiedziała też dzieciom o postępowaniu policyjnym a Andrew uwierzył matce, że nie była zdolna do morderstwa. Dodał bowiem, że trzeba mieć odwagę by zabić. Bree wiedziała, że mimo słownych zapewnień, dzieci mają wątpliwości. Zażądała od policji by Andrew i Danielle byli obecni przy przesłuchaniu jej za pomocą wykrywacza kłamstw. Procedura wykryła jednak, że Bree podświadomie kocha George’a Williamsa. Farmaceuta, na prośbę Bree, poddał się też testowi i zdołał oszukać maszynę. Uspokojona Bree, dalej spotykała się z mężczyzną.

Miłe zakończenie jednego ze spotkań przerwał Andrew. Wręcz wymusił by George odszedł od Bree i mężczyźni zaczęli się popychać. Bree ich rozdzieliła oraz ogłosiła termin wspólnej kolacji. Andrew nie chciał przyjść, ale Bree zaszantażowała go nie wpłaceniem dużej sumy dolarów na klub pływacki, jeśli by się nie pojawił. Podczas samej kolacji Andrew udawał, że się śmiał z dowcipów George’a. Danielle uważała całą sytuację za dziwną, bo historyjki ich gościa nie były śmieszne a Andrew był grzeczny. Gdy jego matka i siostra poszły do kuchni, Andrew wykorzystał sytuację. Spytał się czy był z kobietą, bo „troszczył się o to czy jego matka będzie zaspokojona seksualnie”. Zdradził także jaki dźwięk miała wydawać Bree podczas stosunku z jego ojcem. Bree weszła do jadalni i podała deser na serwisie z brakującym talerzykiem. Gdy spróbowała nieco, wydała identyczny dźwięk, który oddał chwilę wcześniej Andrew. George nie wytrzymał i wstał. Kategorycznie zażądał by Andrew poszedł do siebie. Bree go nie poparła, dlatego też wyszedł.

Krótko potem Bree i George znowu się spotkali. Farmaceuta stwierdził, że nie mogą być razem. Dowiedział się też, że Andrew był już kiedyś na karnym obozie. Trafił by tam ponownie tylko gdyby jego zachowanie się drastycznie pogorszyło. Bree zdecydowała, że skupi się na synu. George wkrótce kupił brakujący talerzyk do kolekcji Bree. Przyszedł z nim na zawody pływackie Andrew i Bree objęła go z wdzięczności. Mężczyzna zaczął całować usilnie jej szyję. Andrew wyszedł z basenu i rzucił się na George’a. Bree nie dostrzegła jednak grymasu triumfu u farmaceuty. Wysłała syna za to znowu na obóz Hennessey.

Chłopak wrócił do domu dopiero wtedy gdy George zmarł a detektywi, na podstawie twardych dowodów, wskazali aptekarza jako mordercę Rexa. Gdy dowiedział się o wszystkim od matki, oskarżył ją o to, że przez nią zmarł jego ojciec. Dlatego też wypowiedział jej posłuszeństwo. Ostrzegł też ją, że przyjdzie do niego Justin. Został on wkrótce wtajemniczony w plan Andrew, akurat gdy Bree wyjawiła synowi, że nie pomogła uratować George’a gdy się zabił.

Dzień później, wieczorem Andrew pocałował Justina przed domem. Bree źle to przyjęła i ostrym tonem powiedziała by tego nie robił. Andrew za to kpił z jej uzależnienia od wina. Nazajutrz rano Bree nakryła Andrew z Justinem, zupełnie nagich, po odbytym stosunku seksualnym. Próbowała zakazać spotkań z nim ale Andrew zagroził matce, że pójdzie na policję i powie im o udziale Bree w samobójstwie George’a. Wdowa po Rexie, w rewanżu, zapłaciła Karlowi Mayerowi za poradę prawną i ten wyjaśnił Andrew, że jego matka nie złamała prawa. Gdy Andrew zagroził, że zbezcześci jej dobre imię tą informacją, Karl poprosił Bree o nową kawę do kuchni a sam przycisnął chłopaka do ściany. Zagroził młodemu sąsiadowi, że jeśli sam nie nabierze szacunku do matki, on mu go wpoi ręcznie.

W międzyczasie problem alkoholowy Bree zaczął narastać tak, że gdy wracała z restauracji, była kompletnie zalana alkoholem. Nazajutrz rano znalazła ją Karen McCluskey jak zasnęła przed domem. Andrew obudził matkę zraszaczami od wody. Naśmiewał się z jej porannej niedyspozycji. Bree natomiast tłumaczyła się, że to była tylko reakcja alergiczna na leki antyhistaminowe. Dzieci jej nie uwierzyły.

Po pewnym czasie Andrew poprosił matkę o samochód zakupiony ze swego funduszu powierniczego. Miał mieć on do niego pełny dostęp dopiero za 3 lata, gdy będzie mieć 21 lat. Bree powiedziała temu stanowcze nie, argumentując to rozrzutnością i brakiem cierpliwości u Andrew. Kiedy chłopak powiedział do matki, że jest starą pijaczką, spoliczkowała go. Wieczorem Andrew poprosił Justina, z pierścionkiem Bree na palcu, by go uderzył. Zrobił to minimum dwa razy i to bardzo niechętnie.

Nazajutrz w domu Bree pojawił się adwokat Andrew, Samuel Bormanis. Nie załatwił on jednak dużo, ponieważ ojciec Bree, Henry, nie dopuścił do rozpoczęcia się procesu. Wizyta dziadków, w tym Eleanor Mason, macochy Bree, spowodowała jedynie kasację funduszu ich wnuka. Bree zaproponowała synowi ułożenie wzajemnych stosunków na nowo i jako gest dobrej woli, zaprosiła Justina na kolację.

Gospodyni, od czasu spotkania z adwokatem syna, chodziła na spotkania byłych alkoholików. Jej opiekunem był Peter McMillan. Andrew dowiedział się wkrótce, że Peter był seksoholikiem i to o orientacji biseksualnej. Przespał się z nim w sypialni Bree a nazajutrz Bree wywiozła syna na pustkowie, pod pozorem zwiedzenia Perkins college. Pożegnała go przy stacji benzynowej z zapakowaną częścią jego rzeczy i pieniędzmi wystarczającymi do czasu znalezienia pracy. Jego postępowanie zbyt mocno ją zraniło, dlatego dała mu wolność i przyznała mu racę, że zwyciężył. Gdy załamana Bree wróciła na Wisteria Lane, powiedziała wszystkim dookoła, nawet Danielle, że Andrew uciekł z domu.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Sześć miesięcy później Bree poślubiła Orsona Hodge i przyjęła jego nazwisko. Gdy para miała wyjechać w podróż poślubną, Bree zauważyła reporterkę (Christine Clayburg) a obok niej własnego syna. Nie wyleciała na odpoczynek, tylko zaczęła go szukać. Znalazła syna, ale on nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Wreszcie Orson go odszukał, kupił mu posiłek i namówił pasierba na powrót do domu. Andrew nie był przekonany bo nadal chciał karać matkę, ale usłyszał od ojczyma, że kiedyś ból minie a on zostanie z błędami przeszłości. Dlatego też chłopak wrócił do domu.

Wkrótce rodzina ustaliła, mimo oporów Andrew, że syn Bree był na prestiżowym obozie teatralnym. Razem też wybrali się na wystawę początków Fairview. Tam Andrew zauważył doktora Howarda Keck'a (Terry Rhoads), szanowanego obywatela z którym Andrew się przespał za pieniądze. Ten ze wstydu wyszedł a Orson nie mógł w to co usłyszał od pasierba. Mimo, że przyrzekł Andrew milczenie, w zawoalowany sposób przekazał żonie do czego jego pasierb zmusił się, gdy żył na ulicy.

Bree, po konsultacji z Lynette i Gabrielle, powiedziała Verze (Lisa Banes), żonie Howarda, co jej mąż robił. Ta odpłaciła się jej uświadomieniem, że Danielle sypia od pewnego czasu z nauczycielem historii, Robertem Faladi. Bree była zszokowana i chciała przemówić do rozsądku córce, ale ta wyszła z domu. Andrew podszedł do matki i pocieszył ją, że nie jest złą matką, a dzieci zawsze ciągną do zakazanego. Nie chciał się jednak podzielić z matką przeżyciami z ulicy. Przystał jednak na wersję z obozem dramatycznym, bo taką historię przekazał przyjaciołom.

Andrew szydził z siostry za wybór starszego wiekiem kochanka. By zwrócić na siebie uwagę, udała, że chciała popełnić samobójstwo. Andrew ze spokojem powiedział o tym matce i ojczymowi. W szpitalu nadal kpił sobie z postępku siostry ale Orson nie wytrzymał i ostro zganił go za naśmiewanie się z samobójstwa. Sam pamiętał jak jego ojciec zakończył życie a przynajmniej tak to wyglądało. Rodzina poszła zatem na jedną sesję terapeutyczną.

Wkrótce Robert, dzięki Bree, zerwał z Danielle. Po pewnym czasie Carolyn Bigsby zabarykadowała się w supermarkecie po tym, jak Bree powiedziała jej, że Harvey Bigsby miał romans z Monique Polier. Edie Britt zadzwoniła do domu Hodge i Andrew odebrał telefon. Chłopak przekazał mieszkańcom Wisteria Lane, zgromadzonym w domu matki, że Edie, Julie Mayer, Austin McCann i Lynette Scavo byli także w środku. Wszystkich, oprócz Carolyn i Nory Huntington, uratowano.

Gdy nadeszły święta, Andrew pomagał matce, jak to sam określił, „sprzedawać świąteczne kłamstwa”. Bree poprosiła męża o adres do swej nowej teściowej. Gdy go nie otrzymała, udała się do Lakeview, gdzie przebywała. Spotkała Glorię Hodge i sprowadziła ją do domu. Wkrótce jednak jej synowa ją wyrzuciła, ponieważ usłyszała od Orsona jakim była człowiekiem.

W międzyczasie, Julie Mayer umawiała się z Austinem. Przyszła do Danielle podzielić się wrażeniami ze wspólnych spotkań. Andrew podsłuchał rozmowę na temat tego, że Austin nie naciska na Julie by się z nią przespać. Chłopak doradził córce sąsiadki, że mężczyźni potrzebują seksu i jeśli on będzie za długo czekał, ujrzy w Julie tylko przyjaciółkę. Danielle doradziła koleżance by nie poszła do łóżka z byle kim. Sama jednak, jak się potem okazało, sypiała z Austinem.

Andrew natomiast zatrudnił się u małżeństwa Scavo w ich pizzerii, która dopiero była przygotowywana do otwarcia. Jednym z jego zadań było zebranie podpisów sąsiadów pod zezwolenie na licencję na alkohol. Nie udało mu się to i dopiero Lynette dopięła całości.

Przebywając pewnego dnia w domu, Andrew usłyszał jak Bree zagroziła Orsonowi, że zgłosi go na policję, jeśli on sam nie doprowadzi do uniewinnienia Mike’a. Wieczorem Bree spadła z drabiny usiłując zdjąć z okna domu woreczek przypominający ten z zębami Monique. Nic jej się nie stało, ale Andrew podejrzewał ojczyma, że podpiłował szczebel i poprosił personel by nie dopuszczał Orsona do Bree. Mężczyzna jednak został w szpitalu aż Bree zasnęła. Na dachu szpitala, gdzie były samochody, spotkał Mike’a, który przypomniał sobie, że Orson był u Monique w dniu jej zgonu. Zaczęli się przepychać aż Orson wypadł za barierki. Orson przeżył, ponieważ drzewo powstrzymało siłę upadku. Gdy Bree się obudziła, Andrew przekazał jej wszystko co się stało. Następnie spotkał Susan Mayer, której powiedział o stanie swej matki. Susan i Bree były skłócone ze sobą od pewnego czasu, ale dopiero teraz mogły się pogodzić. Bree przyjechała do domu a Andrew miał się nią zająć. Lynette poprosiła go jednak by popracował w lokalu, w wieczór jego otwarcia. Dlatego przekazał swe obowiązki siostrze. Gloria słyszała jej wrzask na brata i niezadowolenie. Przyszła ze środkiem usypiającym rozpuszczonym w zupie. Podgrzane danie kazała zanieść nieświadomej Bree i na końcu pozwoliła przybranej wnuczce na wyjście z domu. W pizzerii odpowiednio wcześnie zauważył ją Andrew i podążył do domu by uratować matkę. Został znokautowany laską przybranej babci, gdy wbiegał na górę po schodach. Na szczęście Orson uratował sytuację. Natomiast Gloria doznała wylewu i paraliżu ciała a na martwą Almę, byłą żonę Orsona, spadła wina zamordowania Monique.

Bree wyjechała do rodziców a Orson miał do niej dołączyć w podróż poślubną. Andrew dowiedział się jednak, że jego siostra jest w ciąży. Orson i Andrew przekonali Austina, ojca dziecka, do wyjazdu z Fairview. Natomiast Danielle pojechała z Orsonem i matką w podróż poślubną. Andrew został w domu i nadal pracował w Pizzerii Scavo. Miesiąc później, gdy Bree i Orson przyjechali ponownie na uliczkę, Andrew stał się strażnikiem tajemnicy „sztucznego brzucha” matki. Planu zaadoptowania dziecka Danielle przez Bree.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Już trzy tygodnie po przyjeździe matki Andrew zaprotestował, że nie będzie uczestniczyć w tej „maskaradzie”. Zrobił to też tydzień później, gdy nie chciał pomóc matce w założeniu sztucznego ciążowego, w dniu kiedy przyjechała Katherine Mayfair. Wkrótce Andrew zorganizował dla Stelli Wingfield, matki Lynette, dużą paczkę marihuany. Lynette była bowiem po chemioterapii i źle się czuła. Stella chciała polepszyć jej humor.

Zaaranżował też „przyjęcie pępkowe” dla swojej matki, gdzie zaproszono całą okolicę oraz Phyllis Van De Kamp. Była to jego, swego rodzaju, osobista zemsta za to, że matka nie pozwoliła zachować im skuteru, przesłanego przez nią dla Danielle. Na imprezie, Phyllis dowiedziała się o sekrecie swej eks synowej i miejscu przebywania wnuczki.

Phyllis zabrała Danielle do swojego domu w ośrodku emerytalnym. Andrew natomiast podsunął matce pomysł jak wyrwać siostrę stamtąd. Skoro babcia zaoferowała córce Rexa wygodne życie, Bree i Orson musieli ją przelicytować. Tak też się stało i Danielle wróciła na Wisteria Lane, tuż na Halloween.

Andrew poszedł na zabawę do domu Boba i Lee jako Cher. Danielle też przyszła, przebrana, by nie zwracać uwagi, za Bree. Wkrótce zaczęła rodzić w kuchni swego domu i na świat przyszedł zdrowy siostrzeniec Andrew a dziewczyna wyjechała z Fairview.

Chłopczyk dostał imię Benjamin Tyson. Cała uwaga Bree była skupiona na wnuku, który oficjalnie został jej synem. Wkrótce też kilka źle zinterpretowanych i wypowiedzianych słów ze strony Bree doprowadziły do tego, że Andrew także się wyprowadził, do obskurnego mieszkania. Mógł siebie sam utrzymać dzięki pracy w Pizzerii Scavo. Bree była w szoku i przyjechała do syna. Chciała go namówić na powrót, ale on się nie zgodził. Wytknął matce, że nigdy głośno go nie pochwaliła za to, że dojrzał i się zmienił. Pomimo tego podziękował jej, że pomogła mu dojrzeć. Wybaczył dawno temu także to, że wyrzuciła go z domu. Gdy poprosił Bree by położyła napój na podkładkę, Bree rozpłakała się ze szczęścia. Tym samym ostatecznie zamknęli ciemny rozdział w swoich relacjach.

Po tornadzie, jaki przeszedł w Fairview, rodzina Hodge zamieszkała u Mike’a i Susan Delfino. Walter Bierlich (J.C. Mackenzie), gej i doskonała „złota rączka”, miał remontować dach Bree, jednakże zerwał z chłopakiem, co go przygnębiło. Bree wykorzystała więc syna − geja by pocieszyć Waltera, a przez to, by naprawił im dom. W zamian Andrew miał dostać 16 − calowy płaski telewizor. Cały zamysł zepsuła Susan, która wyjaśniła potem, że bardzo ceni sobie przyjaźń i „rządzenie się” Bree w jej domu.

Podczas gdy matka Andrew urządziła, wraz z Katherine, doroczny „Bal Fundatorów” Fairview, Andrew został w pizzerii. Dlatego też poinformował telefonicznie Lynette o pożarze w restauracji Ricka Coletti. Wkrótce sprawa wyjaśniła się w gronie rodziny Scavo. Andrew nadal pracował u Lynette, ale do pewnego czasu.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

W pewnym momencie, w trakcie 5 lat jakie minęły od odkrycia sekretu Katherine, Bree zatrudniła Andrew jako menedżera i wiceprezesa w swojej firmie kateringowej.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Orson poszedł do więzienia na trzy lata. Bree zaczęła więc pić od czasu do czasu. Gdy Danielle, zamężna z Leo Katz'em, zabrała 2 − letniego Benjamina, Bree nie miała już powodów by się ograniczać w piciu. Dopiero Katherine wyciągnęła ją z całego bałaganu, wypełniając jej puste życie pracą. Tak Andrew stał się asystentem Bree w firmie, która to rozkwitła.

Wkrótce też matka przedstawiła synowi nową okładkę pierwszej i, jak się później okazało, jedynej książki kucharskiej. Orson miał pretensje do żony, że użyła w tytule nazwiska „Van De Kamp”, a nie „Hodge”.

Kiedy Gabi straciła niemal wszystko ze swojego dawnego życia, czyli figurę, lśniące i długie włosy, piękno, poziom życia i samochód, sprzedała swoje sportowe auto i postanowiła kupić pojazd od Andrew. Była to jednak maszyna nadająca się praktycznie tylko do naprawy. Gabi zagroziła mu, że swoim autem zniszczy jego nowy, sportowy samochód, jeśli nie zapłaci 300 dolarów za chłodnicę. Andrew się zgodził.

Bree została „bizneswoman roku” miasta Fairview. Jeden z pracowników Bree, Charlie (Drew Tyler Bell), został przyłapany jak ukradł 200 dolarów z kasy na narkotyki. Było to nagrane na płycie, o której Charlie się dowiedział i ją ukradł, żądając 10 – krotnie większej sumy, niż zawłaszczył. Andrew odzyskał nagranie, zastraszając Charliego motocyklistami przekupionymi skrzynią piwa. Gdy razem odtworzyli płytę, by pokazać matce i ojczymowi co zarejestrowała, Bree i Orson zobaczyli Mike’a i Katherine, który od niedawna się spotykali.

Po pożarze klubu „biały koń”, większość mieszkańców, która przebywała wtedy w klubie, trafiła do szpitala. Wśród nich był Orson, który złamał sobie nos i Bree bardzo denerwowało jego chrapanie. Lekarzem, który miał przeprowadzić operację był dr Alexander Cominis. Orson początkowo oponował. Po tym jednak jak wykręcił żonie brzydki numer w sklepie, zgodził się na zabieg, w zamian za wybaczenie. Tak Bree i Orson poznali swojego przyszłego, drugiego już, zięcia.

Alex ogłosił na wspólnej kolacji ze swą matką Meliną w domu Hodge, że razem z Andrew zdecydowali się pobrać. Bree, chcąc zatrzymać ich blisko siebie a z dala od Meliny, kupiła im dom przy 4350 Wisteria Lane.

Wkrótce, dzięki Alexowi, Orson dowiedział się o podwyżce wypłaty Andrew. Dzięki małemu podstępowi, dowiedział się, że pasierb zarabiał podwójną stawkę jego wypały. W ramach zemsty, ukradł mu drogi długopis, co było początkiem jego kleptomanii. Bree chciała nawet sprzedać swą firmę by powstrzymać Orsona. Jednakże Andrew przekonał matkę by tego nie robiła. Nie w imię niszczenia jej szczęścia. Orson był więc nie zadowolony. By się pozbyć złych emocji, zakradł się do domu Rose Kemper. Staruszka jednak miała tę przewagę nad Orsonem, że niczego się już nie bała. Znokautowała rabusia tak, że trafił do szpitala.

Kilka dni później ojczym Andrew, chcąc ukryć prawdę o tamtym zdarzeniu, postanowił być szczęśliwy. Andrew mu nie wierzył i postanowił szukać adwokata rozwodowego, podczas gdy on miał się „napawać szczęściem”. Wkrótce jednak, dzięki Katherine, Bree dowiedziała się, że Orson kłamał na temat Rose i powiedziała ona synowi, że zdecydowała się na rozwód.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

W wieczór wesela Susan i Mike’a, którzy po raz wtóry zostali małżeństwem, Julie została niemalże uduszona. Andrew odwiedził swą przyjaciółkę w szpitalu, lecz była ona w śpiączce. Susan doceniła to, że jej córka i syn Bree zachowali przyjaźń przez te wszystkie lata. Andrew myśląc, że Susan już wie, wyznał, że nie rozmawiali ze sobą od czasu gdy Julie, sześć miesięcy wcześniej, rzuciła szkołę medyczną. W tym czasie rozmyślała co zrobić ze swym życiem i pracowała jako kelnerka. Susan chciała wiedzieć z kim Julie się spotykała. Nie wierzyła, że Julie mogłaby powiedzieć, że z kimś się spotyka, ale nie podała by przy tym jego imienia. Andrew powiedział wtedy, że to dlatego iż tamten mężczyzna był żonaty.

Prawdopodobnie cztery do sześciu miesięcy później Bree zatrudniła w swojej firmie Sama Allena. Wkrótce na jaw wyszedł fakt, że był to przyrodni brat Andrew i Danielle, syn Rexa i Lilian Allen (Linda Purl) sprzed ślubu Rexa z Bree. Dalszy rozwój wypadków doprowadził do nieoczekiwanej sytuacji. Sam dowiedział się o przestępstwie Andrew sprzed 11 lat od pijanej przyrodniej siostry. Bree, w zamian za milczenie, przepisała mu swą całą firmę kateringową. Orson, mając w pamięci to, że Bree sama zmusiła go do pójścia do więzienia, za przejechanie Mike’a, zawiódł się na żonie i odszedł od niej. Bree, czując się jak hipokrytka, za pozwoleniem Andrew, poszła do Gabi wyznać jej dawno skrywaną prawdę.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Gabrielle przyjęła dosyć spokojnie prawdę o winie Andrew za przejechanie Juanity. Postanowiła nie ujawniać jej mężowi. Po tym jak Bree potrąciła młodą Juanitę Solis, jej matka, Bree i Andrew zebrali się w szpitalu. Gabi skrzyczała oboje Van De Kampów i wyznała, że skrywa sekret tylko dlatego, że nie lubiła swojej teściowej. Andrew podziękował jej za to. Gdy Gabi wyszła, ostrzegł matkę przed zbytnim angażowaniem się w związek z Keithem.

Znacznie później, wypuszczony na wolność Paul Young chciał otworzyć dom drugiej szansy dla byłych więźniów. Brakowało mu tylko jednego domu by mieć przewagę podczas głosowania związku właścicieli Wisteria Lane. Lynette ostrzegła sąsiadów by nie sprzedali domu Paulowi a Andrew był jednym z tych mieszkańców, który zdeklarowali się, że tego nie zrobią.

Wkrótce mężczyzna, dzięki genom matki, zaczął pić zbyt dużo alkoholu. Karen McCluskey znalazła go w swoim salonie kompletnie pijanego. Alex zastanawiał się nawet nad odejściem od Andrew. Bree kazała mu zaczekać bo mu pomoże. Andrew poszedł nieświadomie z matką na spotkanie AA i tam zrobił jej scenę, ponieważ przyznał innym, że matka, bez wskazywania na nią, go kontrolowała. Nie poszedł na kolejne spotkanie, więc Bree, która nie odpuściła, zrobiła mu spotkanie w cztery oczy, w jego domu. Niestety, było już za późno, bo Alex odszedł od niego.

Miesiąc później, po 30 dniach trzeźwości, Bree pękała z dumy wobec syna. Nie tylko za to, że walczył z uzależnieniem, ale też, że pomimo początkowych oporów Bree, wziął na siebie pełną odpowiedzialność za potrącenie Juanity Solis. Przyznał się Carlosowi do tego co zrobił nieco ponad 11 lat temu i uzyskał od niego wybaczenie. Tylko dlatego, że Andrew był 16 − letnim dzieckiem, który mógł popełnić błędy.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Rok później sytuacja finansowa Andrew znacznie się pogorszyła. Spotkał on na swej drodze dziedziczkę wielomiliardowej fortuny, Mary Beth. Ona, w zamian za małżeństwo, zgodziła się spłacić jego zaległości finansowe. Były one już tak duże, że stracił dom przy 4350 Wisteria Lane. Interwencja jego matki zapobiegła zrealizowaniu takiego układu. Zaproponowała mu zamieszkanie z nią dopóki sam nie będzie w stanie zarabiać.

W ciągu kolejnych trzech lat od tego czasu, Bree zdążyła wyjść za mąż za Tripa Westona. Wyprowadziła się z nim do Louisville w stanie Kentucky, lecz nie powiedziano czy sprzedała swój dom, oddała go Andrew czy on sam przeniósł się do własnego domu lub mieszkania.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Chłopak jest ateistą[5].
 • Kiedy Andrew oświadczył Bree, że jest gejem, ona odpowiedziała: „Kochałabym cię nawet wtedy, gdybyś był mordercą” („I'd love you even if you were a murderer”)[5]. Te same słowa usłyszał Marc Cherry − scenarzysta serialu − od swej matki, gdy powiedział jej o swych preferencjach seksualnych[potrzebny przypis].
 • Andrew pod koniec ósmego sezonu ważył 160 funtów, czyli 72 i pół kilograma[7].
 • Jest też prawdopodobnie fanem serialu „Zagubieni[8].

Powiązane z postacią[edytuj | edytuj kod]

Alex Cominis[edytuj | edytuj kod]

dr Alexander Cominis (Todd Grinnell) to były mąż Andrew i chirurg. Alex zagrał rolę w filmie pornograficznym, dla gejów pod tytułem "rozmieszczenie na tyłach", gdzie grał żołnierza. Zrobił to tylko dlatego, żeby opłacić studia medyczne. Uznał to za życiowy błąd[9].

Sezon 5

Hodge'owie poznali go przypadkowo po podpaleniu klubu "biały koń". Orson dzięki temu wypadkowi miał skrzywiony nos. Po przeprowadzeniu operacji przegrody nosowe, Bree zaprosiła Alexa do siebie wraz z Bobem i Lee. Na kolacji Alex ogłosił zaręczyny z Andrew. Bob i Lee natomiast powiedzieli Bree co nieco o przeszłości Alexa. Bree była w szoku, ale Andrew wiedział już o tym i rozumiał. Dzięki wizycie Meliny Cominis, doktor i Andrew otrzymali od Bree dom na 4350 Wisteria Lane. Alex szybko zdobył sobie uznanie Bree, gdyż pozwoliła mu by ograniczał ją w strofowaniu Orsona. Na wspólnej kolacji, Orson dowiedział się o podwyżce pasierba od Alexa.

Sezon 7

Dwa lata później Alex odszedł od Andrew, gdyż nie mógł się uporać z alkoholizmem swego męża. Zrobił tak nawet pomimo zapewnień teściowej, że pomoże ona w tym problemie.

Justin[edytuj | edytuj kod]

Justin (Ryan Carnes) to były chłopak Andrew i przyjaciel Jonathana Rowlanda.

Sezon 1

Przez przypadek matka jego przyjaciela usłyszała od niego podczas gdy w kosza,że John ma romans z mężatką. Pół roku później Justin zgłosił się do Gabi, i zaszantażował ją bysie z nim przespała bo nie wiedział, czy lubi chłopaków, czy dziewczyny. Gabi zdecydowanie odmówiła, ale ułatwiła mu zaakceptowanie jego homoseksualności. Wieczorem, Susan odkryła jak Justin i Andrew van de Kamp całowali się w basenie Youngów. Gabi zaszła w ciążę, dzięki oszustwu małżonka z tabletkami antykoncepcyjnymi. Justin miał pretensję do Gabi, że odrzuciła Johna jako potencjalnego ojca. Ta spoliczkowała go, co widział Carlos i nabrał podejrzeń. W końcu Gabi odkryła oszustwo Carlosa i sugerując, że ma kochanka, pojechała do Justina. Carlos widział jak Gabi przytuliła się do Justina i gdy odjechała, pobił chłopaka. Latynos uciekł z aresztu domowego, dlatego na miejsce przyjechała policja. Okazało się, że Carlos znowu pobił geja. Latynosowi wytoczono proces a Jonathanem Lisco i Justin byli obecni na sali rozpraw. Carlos wiedział już z kim Gabi sypiała, więc rzucił się w kierunku Johna a po drodze powalił Justina na ziemię, zanim go obezwładniono.

Sezon 2

Andrew byk przeciwny związkowi George'a z jego matką. Chłopak padł ofiarą manipulacji George'a przez co został wysłany na karny obóz przez matkę. Po śmierci aptekarza dowiedział się, że George zabił jego ojca. Zaprosił do domu Justina i zwierzył się mu z planu pogrążenia matki. Bree synowi zakazała się zbliżać do Justina po tym jak zobaczyła ich całujących się. Nazajutrz kazała go wyrzucić, gdyż nakryła ich nagich w jednym łóżku a Andrew zagroził matce policją, za to, że nie uratowała George'a, przed samobójstwem. Bree spoliczkowała syna za to, że nazwał ją starą alkoholiczką. W zamian Andrew kazał ubrać stary pierścionek matki na dłoń Justinowi i siebie uderzyć. Miało to wyglądać na to, że Bree biła Andrew. Wdowa po Rexie nakryła syna na zakupach skradzioną jej kartą kredytową. Andrew wysnuł przeciw niej, przy Justinie, argumenty o molestowaniu seksualnym. Gdy do Andrew zawitali dziadkowie, Eleanor i Henry Masonowie, dla Bree i Justina pojawiło się zagrożenie, że Andrew wyprowadzi się do nich. Justin wyznał Bree, że kocha jej syna. W zamian, że Andrew zostanie na Wistria Lane, podał jej najgorszą z możliwych pornografii gejowskich, którą zobaczyli Masonowie. Dzięki temu cofnęli mu fundusz powierniczy i wyjechali. Bree powiedziała, że zaprosi Justina na kolację. Pojawił się ostatni raz na rodzinnej kolacji Peter McMillanem.

Mary Beth[edytuj | edytuj kod]

Mary Beth (Ashley Austin Morris) to była narzeczona Andrew. Rodzice Mary Beth wynaleźli mrożony krem "Mary Beth". Zbili na nim olbrzymi majątek, lecz ich córka stała się otyła. Jej spotkania Anonimowych Grubasów i spotkania zadłużonego Andrew w Anonimowych Alkoholikach" doprowadziły ido tego, że spotkali się. Zostali parą: ona bo nie chciała być sama po tym jak zrzuciła 100 kg wagi a on by nie był biedny[7].

Sezon 8

Mary Beth została przedstawiona Bree, która to otworzył oczy dziewczynie na to, że Andrew jest gejem i zasługuje na kogoś innego. Zorganizowała m.in. przyjęcie dla gejów by dowieźć prawdy. Mary Beth wiedziała, że nie zbudują trwałego związku a już na pewno takiego, który będzie się opierać na zakłamaniu siebie. Mary Beth zerwała z Andrew i wyjechała do Wisconsin. Bree w zamian za to zaoferowała synowi wprowadzenie się do niej do czasu gdy poprawi swoją pozycję finansową.

Sam Bormanis[edytuj | edytuj kod]

Samuel "Sam" Bormanis (Bruce Jarchow) to były adwokat Andrew.

Sezon 2

Syn Bree wykorzystał fakt, że jego matka go spoliczkowała. Spreparował dowody przeciwko matce, jakoby go pobiła, gdyż użył jej pierścionka, którym uderzył go Justin. Bree doszła do wniosku, że chce on przejąć fundusz powierniczy i udała się na spotkania Anonimowych Alkoholików oraz wylała cały alkohol w domu. Chłopak błagał Bormanisa o wydostanie go z tego miejsca. Adwokat stwierdził tylko, że skoro kobieta się leczy, wytrąciła im potężną broń z dłoni. Ich jedyną szansą miało być przekonanie Bree przez syna, że jeśli jego klient odejdzie, będzie to dla wszystkich lepsze rozwiązanie. Bormanis podał listę świadków jacy mieli zeznawać w sądzie. Widnieli na niej m.in. Karen McCluskey i Lynette Scavo, której to dzieci uciekły od zamroczonej alkoholem Bree. Ta ostatnia sama poddała testowi Andrew i uznała, że kłamie. Tak też zeznała przez adwokatem. Pojawił się też w sądzie, ale rozprawę odwołał dziadek Andrew, Henry Mason.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c Sezon 2 odcinek 23, „Remember Part I”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, Jenna Bans, Alexandra Cunningham & Tom Spezialy, [premiera:] 21 maja 2006
 2. Sezon 2 odcinek 2, „You Could Drive A Person Crazy”, reżyseria: David Grossman, scenariusz: Chris Black & Alexandra Cunningham, [premiera:] 2 października 2005
 3. Sezon 5 odcinek 12, „Connect! Connect!”, reżyseria: Ken Whittingham, scenariusz: Jordon Nardino, [premiera:] 11 stycznia 2009
 4. a b Sezon 1 odcinek 2, „Ah, But Underneath, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, [premiera:] 10 października 2004
 5. a b c Sezon 1 odcinek 19, „Live Alone And Like It”, reżyseria: Arlene Sanford, scenariusz: Jenna Bans, [premiera:] 17 kwietnia 2005
 6. Sezon 7 odcinek 17, „Everything's Different, Nothing's Changed”, reżyseria: David Warren, scenariusz: Annie Weisman, [premiera:] 3 kwietnia 2011
 7. a b Sezon 8 odcinek 18, „Any Moment”, reżyseria: Randy Zisk, scenariusz: Sheila Lawrence, [premiera:] 25 marca 2012
 8. Sezon 1 odcinek 17, „There Won't Be Trumpets”, reżyseria: Jeff Melman, scenariusz: John Pardee & Joey Murphy, [premiera:] 3 kwietnia 2005
 9. Sezon 5 odcinek 10, „A Vision's Just a Vision”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: David Flebotte, [premiera:] 7 grudnia 2008