Lynette Scavo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lynette Lindquist
Lynette Scavo
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Felicity Huffman
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.23 "Finishing the Hat"
Grany przez Felicity Huffman
Liczba odcinków 180
Dane biograficzne
Rodzina Pan Lindquist (ojciec – nie żyje)
Stella Wingfield (matka)
Lucy Lindquist (siostra)
Lydia Lindquist (siostra)
Polly (ciotka)[1]
Wnuczka (od Julie i Portera)[2]
Sześcioro wnuków[2]
małżeństwo: Tom Scavo (mąż; od 1997)
dzieci: Preston i Porter Scavo (synowie bliźniaki z Tomem)
Parker Scavo (syn z Tomem)
Penny Scavo (córka z Tomem)
Patrick Scavo (synek z Tomem – nie żyje)
Paige Scavo (córeczka z Tomem)
Kayla Scavo (pasierbica od Toma)
spowinowaceni: Glen Wingfield (były ojczym – nie żyje)
Frank Kaminsky (ojczym – nie żyje)
Dave (mąż Lucy)[3]
Herbert "Rashi" Brickmeyer (przyszły mąż Lydii)
Rodney Scavo (teść)
Allison Scavo (teściowa)
Peter Scavo (szwagier)[4]
Theresa Scavo (szwagierka)[4]
Vito Scavo (wujek)[5]
Penny Scavo (ciotka)[6]
Julie Mayer (niespowinowacona matka dziecka Portera)
Inne informacje
Wiek 24 (gdy poznała Renee)
31 (w momencie ślubu z Tomem)
32 (gdy wprowadziła się na uliczkę)
38 – 39 (sezon 1)
39 – 40 (sezon 2)
41 (sezon 3)
41 – 42 (sezon 4)
47 – 48 (sezon 5)
48 – 49 (sezon 6)
49 – 50 (sezon 7)
50 – 51 (sezon 8)
Zajęcie * Gospodyni domowa
 • Były pracownik reklamowy w Mitchell & Travis
 • Były pracownik reklamowy w Parcher & Murphy Advertising
 • Była współwłaścicielka pizzerii
 • Były pracownik biznesowy Carlosa
 • Była projektantka wnętrz
 • Prezes nowojorskiej filii firmy spożywczej Katherine

Lynette Lindquist[7] Scavo – postać fikcyjna, główna bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Felicity Huffman.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Lynette Scavo przyniosła kurczaka, smażonego według rodzinnego przepisu. Rzadko gotowała, bo robiła karierę zawodową – nie miała czasu. Kiedy jej lekarz stwierdził ciążę, Tom – mąż Lynette, wpadł na pomysł: może zrezygnujesz z pracy, dzieciom jest lepiej w domu, mniej stresów. Ale tak nie było. Lynette miała tyle obowiązków, że kupowała smażone kurczaki z restauracji. Doceniłaby to, gdyby o tym pomyślała, ale nie miała na to czasu.

Mary Alice Young (odc. 1x01)

(...) Lynette. Była kobietą sukcesu: chadzała na biznesowe kolacje, robiła ciekawe prezentacje i bezwzględnie usuwała konkurencję. Lynette zrezygnowała z kariery i przyjęła inną rolę: matki. Na nieszczęście dla Lynette nowa etykietka okazała się mniej atrakcyjna niż obiecywano.

— Mary Alice Young (odc. 1x04)

Poznałyśmy Lynette Scavo w dniu, kiedy wprowadziła się do Wisteria Lane. Szybko zdecydowałyśmy, że będzie naszą przyjaciółką, dlatego, że bałyśmy się jej w roli wroga.

— Mary Alice Young (odc. 2x24)

Wciąż masz to złośliwe poczucie humoru.

— Glen Wingfield do Lynette (odc. 4x08)

Pierwsza rzeczą, którą musicie wiedzieć o Lynette Scavo, jest to, że zawsze ufała swojemu mężowi, Tomowi. Głównie dlatego, że zawsze wiedziała, kiedy kłamał. Czasami prosił ją, żeby powtórzyła pytanie... Albo używał dziwnych słów, których nie używał nigdy wcześniej... Albo jego głos robił się wyższy. Niewątpliwie, Tom Scavo był wyraźnie w niekorzystnym położeniu, kiedy okłamywał swoją żonę. (...)

— Mary Alice Young (odc. 4x13)

Wiesz co Lynette? Była byś niezłym gliną. Umiesz się opanować, trzymać nerwy na wodzy.

— Chuck Vance (odc. 8x09)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Lynette Lindquist[7] urodziła się w Chicago, w stanie Illinois[8] w 1966[9][10] roku, między 22 czerwca a 22 lipca jako zodiakalny rak[11]. Ma młodsze siostry: Lucy i Lydię[12].

Ojciec trójki zmarł bardzo wcześnie a jego żona i matka Lynette, Stella Lindquist, wyszła za mąż za Glena Wingfielda. Małżeństwo trwało dwa lata, po czym się rozpadło, ale pomimo to Lynette określała Glena jako "jedynego ojca jakiego znała"[13]. Stella biła swoje dzieci[14]. Miała też problem alkoholowy. Kiedy walczyła z rakiem, to 13-letnia Lynette − zajmująca się domem oraz siostrami − powiedziała jej, że rak jest karą Boga, za jej działania[15].

Lynette Lindquist nie chodziła przy tym do kościoła[16], ale już jako dorosła kobieta, zdobyła doświadczenie i wykształcenie, "rekina biznesowego"[17] na Northwestern University[18].

Tam też w 1990 roku poznała swą wieloletnią przyjaciółkę Renee Perry[19]. Lynette zatrudniono w firmie zajmującej się reklamą, gdzie poznała swego przyszłego męża, Toma Scavo. Wyszła za niego za mąż w 1997 roku[20][21].

Gdy zaszła w ciążę, Lynette podjęła pomysł męża i zrezygnowała z pracy[17]. Już jako małżeństwo sprowadzili się do Fairview w 1998 roku. Tam też Lynette poznała Mary Alice Young, Bree Van De Kamp i Susan Mayer oraz ich rodziny. W tym samym roku, osiem miesięcy później, Lynette urodziła bliźniaki o imieniu Preston i Porter. Rok później do gromadki doszedł syn Parker. W 2003 roku sprowadziła się nowa sąsiadka, Gabrielle Solis z mężem Carlosem. Wkrótce i ona stała się jej przyjaciółką[22]. W 2004 roku na świat przyszła Penny Scavo[23].

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Lynette już szósty rok pracowała w domu, nad swymi rozbrykanymi i licznymi dziećmi oraz mężem. Kłamała jednak, np. Natalie Klein, że jest to najlepsza praca jaką miała. Tom, jej mąż, był na wyjazdach służbowych lub w pracy. Lynette starała się zapanować nad czwórką swoich dzieci, aż Prestonowi i Porterowi przepisano lek na ADHD. Lynette podjęła jednak decyzję, że nie będzie faszerować swych dzieci chemią.

Za namową Jordany Geist, sama wzięła kilka tabletek na ADHD, by zdążyć z uszyciem kostiumów na przedstawienie w szkole bliźniaków. Organizowała je Maisy Gibbons, z którą Lynette pokłóciła się, ale zyskała przy tym szacunek innych mam. Gdy wreszcie Lynette zrozumiała, że jest uzależniona, przestała zażywać leki.

Jej i Tomowi udało się zatrudnić nianię, Claire. Niestety, nie zagrzała długo na posadzie, ponieważ Lynette obawiała się, że mogłaby być ona zbyt atrakcyjna dla Toma.

Problemy Lynette wzrosły, gdy jej mąż powiedział jej o lukratywnym awansie od Dana Petersona, za cenę którego nie byłoby go częściej w domu. Problem polegał na tym, że zapomniał przedyskutować tego z żoną. Lynette poszła wtedy do Janie Peterson, żony jego szefa i wyraziła żal, że Toma nie będzie w domu.

Awans cofnięto a kiedy otrzymała go Annabel Foster, Tom dowiedział się co zrobiła Lynette. Przyjechał do domu i oświadczył jej, że teraz ona pójdzie do pracy.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Lynette dostała pracę w agencji reklamowej Parcher & Murphy Advertising, jako podwładna Niny Fletcher. Przez większość czasu zajmowała się problemami firmy oraz znajomym, jak Stu.

Był to sekretarz w firmie, uprzejmy dla Lynette i wyświadczał jej często przysługi czy pomagał w trudnych sytuacjach. Wiceprezes, Nina Fletcher, natomiast była egocentryczna, wredna i neurotyczna. Wkrótce też została zwolniona, głównie z powodu romansu pozwania przez Stu jego byłej firmy.

Ed Ferrara, prezes firmy i były szef Niny, awansował na wiceprezesa Lynette. Był on początkowo miłym człowiekiem. Jednakże jego błędy doprowadziły do tego, że Tom został wyrzucony z pracy, niedługo po tym jak został zatrudniony w Parcher & Murphy.

Kobieta wywalczyła też żłobek z żoną Eda, Fran Ferrara (Penelope Ann Miller) o ich wspólną córkę, której brakowało do niezbędnego minimum dzieci by taka komórka mogła istnieć w firmie.

Lynette wyświadczyła również ogromną przysługę Bree, broniąc ją przed oskarżeniami jej syna Andrew dotyczącymi pobicia go przez matkę. Uświadomiła jej jednak, że miała problem z alkoholem.

Ed powiedział Lynette, że Tom, może ją zdradzać. Znalazł rachunki na Toma z Atlantic City. Nic takiego nie miało miejsce, oprócz tego, że miał 11-letnią córkę Kaylę, która została poczęta na dwa lata przed tym jak Tom poznał Lynette. Ona i jej matka, Nora Huntington, wykorzystały to, że Tom i Lynette dali jej odszkodowanie za umorzenie zaległych alimentów i obydwie sprowadziły się do Fairview, by Kayla mogła poznać swoje rodzeństwo, ojca i macochę.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Mija 6 miesięcy od odkrycia sekretu Betty.
Lynette, mimo obecności pań Huntington, miała problemy z dostosowaniem się do sytuacji i Nory, ale robiła co mogłaby nie było tego widać. Wkrótce dowiedziała się od męża, że Nora chciała odebrać jej Toma, dlatego też ostrzegła ją, by się trzymała od nich z daleka. Nora postanowiła wyjechać z córką, dlatego Scavo zgodzili się na walkę sądową o Kaylę by mieć do niej wyłączne prawa rodzicielskie.

Plan małżeństwa uległ zmianie, gdy Lynette i Nora znalazły się w supermarkecie jako zakładniczki Carolyn Bigsby. Gdy kobieta dowiedziała się, że Nora podrywała męża Lynette, zabiła ją, strzelając jej w serce. Lynette obiecała umierającej Norze, że będzie się opiekować Kaylą. Wściekła na Carolyn, że Kayla straciła matkę, Lynette powiedziała do morderczyni, że zasługiwała na zdradę. Carolyn w odpowiedzi postrzeliła Lynette w ramię. Chwilę potem Carolyn została ogłuszona przez Arthura Sheperda i obezwładniona przez Austinem McCanna. Zakładniczka Maya (Kathleen Gati) strzeliła celnie w jej głowę. Kayla zaczęła obwiniać Lynette za śmierć swej matki.

W międzyczasie wciąż bezrobotny Tom podążył za swym marzeniem i otworzył pizzerię. Lynette, dzięki Kayli, zwolniła się z agencji reklamowej. Tom zatrudnił żonę, po tym jak zrezygnowała z pracy u Eda, jako menadżerkę w swej pizzerii, do której początkowo była nastawiona sceptycznie. Lynette zrobiła to w dużej mierze ze względu na pogłębienie związku z mężem.

Jej małżeństwo zaczęło zgrzytać po tym jak Tom nadwerężył kręgosłup w pizzerii i został przykuty do łóżka w domu. Lynette wręcz walczyła by "nie poszli na dno" z pięciorgiem dzieci, chwilowo niepełnosprawnym mężem i domem na utrzymaniu. Wkrótce zatrudniła Ricka Coletti na stanowisko menadżera.

Rick zakochał się w swej przełożonej przez co kobieta zwolniła go. Po ostrej kłótni z mężem o Ricka, zakończonej tym, że Lynette uderzyła potylicą o szafkę nocną Toma, małżonkowie pojechali do lekarza. Badanie wykryło powiększenie węzłów chłonnych i obecność ziarnicy złośliwej.

Lynette zadzwoniła do swej siostry z prośbą o pożyczenie 10 000 dolarów na chemioterapię. Niestety, jej mąż Dave stracił pracę i dlatego nie mogła pomóc. Szczęściem w nieszczęściu okazały się pieniądze od znienawidzonej przez Lynette matki, Stelli Wingfield. Kobieta oświadczyła córce, że pomoże jej wygrać z rakiem ale nie będzie miała siły na walkę jednocześnie z chorobą i matką.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Mija miesiąc o ostatnich wydarzeń 3 sezonu.
Ze względu na chemioterapię, Lynette czuła, że jest jej niedobrze i nosiła perukę, ale ukrywała chorobę. Nie chciała by ludzie jej współczuli, ale w końcu pokazała pozbawioną włosów głowę na przyjęciu zorganizowanym przez Katherine Mayfair.

Jej przyjaciółki były w szoku, ale Lynette je uspokoiła i przyrzekła im, że nie umrze. Stella przy okazji wpadła na pomysł podania chorej córce ciasta brownie z marihuaną podczas kalamburów u Susan. Lynette dowiedziała się o wszystkim od męża i była wściekła na matkę, ale jej nie wyrzuciła.

Niedługo potem, mimo przegranej z Katherine o prezesurę Związku Właścicieli na Wisteria Lane, sama wygrała walkę z rakiem o czym osobiście powiadomił ją onkolog Rushtone (George Wyner). Chcąc pozbyć się matki, odkryła przy tym, że jej siostry szczerze nie chciały mieć kontaktu ze Stellą a Glen opuścił kiedyś jej matkę bo był gejem. Dlatego też umieściła swą szczęśliwą matkę u byłego ojczyma, Glena Wingfielda.

Niedługo potem w okolicy rozszalało się tornado. Lynette przekonała swą sąsiadkę, Karen McCluskey do tego by jej rodzina mogła się schronić w jej piwnicy. Wkrótce dołączyli do nich Ida Greenberg wraz ze swym kotem. Niestety Tom, który miał silną alergię na koty, zaczął się dusić i niedługo potem Lynette poprosiła Karen by wyniosła kota na górę, poza piwnicę. Karen odmówiła, więc Lynette sama wyniosła zwierzaka.

Niestety kot uciekł a Karen, która przyłapała sąsiadkę, wyszła poszukać zwierzęcia. Scavo wybiegła za nią i zauważyła lej tornada daleko za domem Gabrielle. Ściągnęła staruszkę do swego domu, do wanny, gdzie przykryły się materacem. Po tym jak żywioł ustąpił, panie znalazły dom Karen kompletnie zniszczony. Dopiero wieczorem jej mąż i wszystkie dzieci wyszły z gruzowiska, ale niestety Ida zmarła. Poświęciła swe życie dla dzieci Lynette, szczególnie Parkera.

Po tych wydarzeniach Lynette przeszła odrodzenie religijne. Wkrótce potem Rick ponownie, ale na krótko, przyjechał do miasta. Otworzył własną restaurację, istniała do czasu gdy ktoś ją podpalił. Lynette podejrzewała męża, dopóki bliźniaki Preston i Porter nie przyznali się do wszystkiego. Bały się po prostu, że Rick zabierze im mamę.

Najstarsi synowie Lynette nie działali sami, tylko z polecenia Kayli Scavo. Problemy z nią były zbyt głębokie dlatego dziewczynka zamieszkała z rodzicami Nory. Tom był zasmucony, ale pogodził się z sytuacją i żoną.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

W tym czasie nic większego nie wydarzyło się w rodzinie. Kayla, jak się później okazało, zniknęła na dobre z życia Lynette i jej dzieci.

Cztery lata po tym jak Lynette obroniła Katherine przed więzieniem swoimi zeznaniami, Tom został porażony prądem przy naprawie panelu w swej restauracji. Uratował go policjant, który zastosował sztuczne oddychanie, aż przyjechała karetka.

Leżąc w łóżku szpitalnym, powiedział żonie, że chce coś więcej od życia niż posiadanie pizzerii. Kupił Forda Mustanga i postanowił go zatrzymać. Wpadł tym samym w kryzys wieku średniego.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Scavo nadal prowadzili pizzerię lecz tym razem małżeństwo miało problem z nastoletnimi Prestonem i Porterem. Tom przeżywał kryzys wieku średniego i często stawał po stronie chłopców, co doprowadzało jego żonę do frustracji.

W końcu Tom dołączył do zespołu nazwanego "Błękitna Odyseja", wraz z założycielem Davidem Williamsem i innymi członkami, Orsonem Hodge, Mikiem Delfino i Carlosem Solis. Nie za bardzo to zachwyciło Lynette.

Sama wkrótce odkryła, że ich 15-letni syn ma romans z Anne Schilling, znacznie od niego starszej kobiety i, w dodatku, mężatki. Wraz z Tomem kazali mu zerwać z nią, ale Anne oświadczyła Porterowi, że jest w ciąży, dlatego też zdecydowali się razem uciec. Gdy Lynette starała się przemówić jej do rozsądku, zaborczy mąż Anne, Warren podsłuchał je i potłuczoną żonę wyrzucił z domu.

Tego samego wieczora, "Błękitna Odyseja" dała koncert w klubie Warrena Schillinga "Biały Koń". Porter i Warren pobili się a po interwencji Lynette, Porter wyszedł z nią z budynku. Wysłała Portera do domu. Warren zamknął wyjście ewakuacyjne, gdy zespół Toma zaczął grać i chwilę później wybuchł pożar. Każdy z obecnych w środku znalazł po chwili okno lub drzwi, przez które się wydostał a Warren oskarżył Portera o podpalenie. Lynette zapłaciła natomiast Anne za opuszczenie miasta.

Po tym jak Warren zagroził, że zabije Portera, ten wyszedł z aresztu za kaucją. Ukrył się u babci Stelli ale później, z braku dowodów, został oczyszczony z zarzutów. Zanim to nastąpiło, namówili by Preston grał Portera w sądzie.

Śmierć Edie, która jak się okazało, pomogła niegdyś Lynette zwalczyć raka drinkami z tequili, grą w bilard i wznieceniem w niej woli walki, zmusiła żonę Toma do udania się do jej syna Traversa. Ten nie przyjął prochów matki, dlatego w skutek pomysłu Karen, Lynette rozsypała swoją część prochów sąsiadki na trawniku, obok domu.

Niestety, rachunki za adwokata, wpłata kaucji i pieniądze dane Anne zostawiły Scavo jako bankrutów. Zmusiło to Toma do sprzedaży pizzerii i jej wyposażenia. Dzięki Gabrielle, Carlos zatrudnił Lynette. Wprawdzie tak naprawdę miała szpiegować byłą dziewczynę Carlosa, Lucy Blackburn, ale kobieta wkrótce odeszła.

Po miesięcznej terapii zastosowanej z mężem, polegającej na uprawianiu codziennie seksu przez miesiąc, Lynette zaczęła mieć nudności. Obawiała się powrotu raka, ale onkolog Rushtone (George Wyner) stwierdził, że jest już w 6 tygodniu ciąży z bliźniakami.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Podczas pierwszego trymestru ciąży, Lynette była w depresji mając w perspektywie późne macierzyństwo. Przyznała się nawet mężowi, na tym etapie ciąży, że nie kocha tych dzieci w taki sposób jak kocha poprzednią czwórkę, z której to Preston wyjechał do Europy.

Rozmawiała też z Susan, która, w kontekście nieprzytomnej Julie, powiedziała, że oddała by wszystko za możliwość spędzenia jeszcze jednego dnia ze swoim dzieckiem. Przekonało to Lynette do odchowania dzieci. Przekazała też Porterowi, Prestonowi, Parkerowi i Penny, że będą mieli kolejne rodzeństwo. Ukryła ten fakt jednak przed szefem, Carlosem, by zachować swój awans w firmie.

Carlos zastanawiał się jednak jak jej biust urósł, ale skłamała mu, że zafundowała sobie implanty. Wkrótce Gabrielle odkryła przez przypadek mistyfikację, ale Lynette sama zdradziła się przed nim bo Gabi nic nie powiedziała mężowi.

Carlos zaoferował swej ciężarnej pracownicy awans na Florydzie, ale go odrzuciła. W końcu dał jej olbrzymią ilość dokumentów do wypełnienia w domu i zdania nazajutrz w biurze. Lynette wolała jednak oglądać bożonarodzeniowy występ córki w teatrzyku. Dlatego też przyszła do pracy z nieskończonym zadaniem i Carlos użył "niemożność wykonywania zadań" jako podstawę do zwolnienia jej. W końcu gdy Gabi przyszła ją przeprosić w imieniu swoim i męża, dowiedziała się, że Lynette pozwała sądownie firmę Carlosa. Sama zerwała przyjaźń ze Scavo.

Wkrótce doszło do katastrofy lotniczej, gdzie awionetka, pilotowana przez Daphne i Jeffa Bicks, rozbiła się na końcu Wisteria Lane. Lynette ocaliła przed samolotem młodszą córkę Gabi, Celia Solis. Carlos podziękował Lynette, mówiąc, że zawdzięcza jej wszystko tym gestem dobrej woli.

W szpitalu, w wyniku rzucenia się na Celię brzuchem, jedno z nienarodzonych dzieci Lynette miało problem z niedokrwieniem. Wymagało to chirurgicznego rozwiązania. Podczas narkozy, Lynette śniła, że jej syn będzie nie całkiem sprawny ale ukończy studia, dziękując matce za ciągłe wspieranie go. Tom, po wybudzeniu powiedział Lynette, ze dziecko zmarło, ale drugie jest zdrowe. Lynette, powiedziała Gabrielle, że nadała imię Patrick swemu utraconemu synowi.

Lynette zdawała się nie mówić nic o tragedii jaka ich spotkała, chociaż minął miesiąc od tego czasu. W końcu razem poszli do terapeutki, Doktor Graham, poleconej przez Boba i Lee.

Po spotkaniu z Robin Gallagher i wpadce związanej z zapomnieniem o urodzinach Penny, Preston powrócił do domu. Przywiózł ze sobą Irinę, Rosjankę i swoją dziewczynę. Lynette wkrótce uznała ją za "łowczynię posagów". Badając jej przeszłość, odkryła, że została już mężatką, która okradała swych wybranków.

Irina została porzucona przez Prestona i uduszona przez "Dusiciela z Fairview", który już wiele miesięcy wcześniej zaatakował Julie Mayer. Napastnikiem był Eddie Orlofsky, ale o tym nikt nie wiedział. Wkrótce zamieszkał on na krótko z rodziną Scavo a Lynette, przez zupełny przypadek odkryła alter ego Eddiego i przekonała go do zgłoszenia się na policję. Zanim jednak to się stało, chłopak ocalił nowo narodzonej córce Lynette, której to poród odebrał, zdejmując z jej szyi pępowinę.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Lynette, tuż po urodzeniu swego piątego dziecka, Paige, przywitała na ulicy swą bogatą przyjaciółkę z czasów studenckich, Renee Perry. Wyszło na jaw, że tak naprawdę rozwodzi się mężem Dougiem po 10 latach małżeństwa i pozwoliła jej zostać w swoim domu, dopóki nie znajdzie nowego mieszkania. Wynajęła dom po zmarłej Edie Britt, przy 4362 Wisteria Lane.

Tom doznał męskiej depresji poporodowej. Lynette postanowiła to zignorować, w przeciwieństwie do Renee, która wysłuchała Toma. Lynette zrozumiała, że było to konieczne, ale zaznaczyła, że ma tego więcej nie robić i się nie wtrącać. Była też w szoku, gdy lekarz przepisał zmęczonemu i zestresowanemu mężczyźnie leczniczą marihuanę. Podmieniła ją na oregano i uświadomiła Tomowi, że jest to trudny okres w jego życiu, gdy mężczyzna krótko przed 50. rokiem życia został znowu ojcem.

Po zrozumieniu, że Penny zbyt mocno pomaga matce w opiece nad siostrą, Lynette kazała Tomowi zorganizować nianię. Sprowadził do Fairview swoją matkę Allison. Kobieta cierpiała na demencję, która wkrótce dała o sobie znać i Tom wysłał ją do domu opieki. Za pomocą Renee, zatrudniła Susan do opieki nad najmłodszą córeczką by wraz z sąsiadką Perry móc prowadzić firmę firmę dekorującą wnętrza. Między matką a Susan doszło też do kilku spięć o metody wychowania Paige.

Tymczasem Paul Young skupował domy na Wisteria Lane by mieć większość w związku właścicieli. Gdy ją uzyskał, zamierzał otworzyć dom resocjalizacji byłych więźniów. Lynette, jako szefowa związku właścicieli, stała się głównym oponentem Paula i zorganizowała protest mieszkańców ulicy. Paradoksalnie, zamieszki jakie wybuchły w wyniku zgromadzenia tak wielu ludzi, były tym na czym Paulowi najbardziej zależało.

Krótko potem Lynette dowiedziała się od Renee, że ta przespała się z Tomem w czasie gdy chwilowo zerwali swe zaręczyny. Nie przyjęła tego dobrze i zaczęła mścić się na mężu. Raz popruła mu spodnie, wgrała gejowskie porno do prezentacji czy wysmarowała schody tak, żeby się poślizgnął. Renee uświadomiła Toma o jego nader niebezpiecznej sytuacji i w końcu, po solidnej konfrontacji, Lynette wybaczyła mu.

Do kobiety ponownie przyjechała jej matka, Stella z wieścią, że po raz trzeci wyjdzie za mąż. Jej wybrankiem był gburowaty Frank Kaminsky. Zmarł w jej wspólnym domu i pozwoliła matce przechować go kilka godzin na kanapie, by przejęła jego majątek.

Tuż po tym jak Lynette wybiła głowy Renee pomysł, że nadaje się na matkę, Tom otrzymał ofertę pracy. Firma "Morris Technologies" zaproponowała mu posadę dyrektora finansowego, na podstawie świetnej opinii z firmy Carlosa. Lynette podstępem wymusiła by przyjął tę pracę. Wkrótce spłynął na rodzinę profit w postaci premii w wysokości 100 000 dolarów. Renee oprowadziła żonę Toma po drogich sklepach, ale tez nauczyła, że taką będzie płacić "cenę" za nieobecność męża w domu.

Tom zaprosił Lynette na konferencję liderów Weissmana. Bardzo się ucieszyła, ale mina jej zrzedła, gdy usłyszała, że nie będzie mogła uczestniczyć w żadnej z konferencji biznesowych. Ukradła kartę wstępu jednej z kobiet, ale odkryła, że miała ona przemawiać na konferencji. W domu Tom i Lynette pokłócili się o to a Renee ostrzegła Lynette, że jeśli nie dostosuje się do świata Toma, może być wkrótce tylko jego pierwszą żoną.

Pomimo to Tom zatrudnił firmę dekoratorką w osobie Lynette i Renee do przemeblowania jego biura. Tom od razu powiedział czego chce. Lynette zdecydowała inaczej, bardziej konserwatywnie, ale Renee ponownie przemeblowała biuro, przypisując sukces przyjaciółce. Lynette nie mogła się pogodzić z tym stanem rzeczy.

Więcej zaburzeń przyszło gdy oboje wręcz pożarli się ostro o to gdzie rodzina będzie mogła pojechać na wakacje. Tom optował za lotem samolotem na Hawaje a Lynette by odwiedzić góry i lasy autobusem. Dopiero płacz Penny i wściekłość, że nie chce decydować o tym z którym rodzicem zamieszka, przywrócił im zdrowy rozsądek. Zdecydowali, że tylko oni wyjadą w spokojne miejsce, by omówić ich małżeństwo. Na nieszczęście dla nich, ich stosunki pogorszyły się bo Tom zrozumiał, że nie uszczęśliwi wiecznie niezadowolonej żony.

Gdy wrócili do domu, Tom zostawił nierozpakowaną walizkę w sypialni. Tuż przed przyjęciem z okazji powrotu rodziny Delfino na Wisteria Lane, Penny powiedziała matce, że ojciec zabrał walizkę. Lynette myślała, że Tom ją zostawił dopóki ponownie zawitał do domu. Wyjaśnił, że umieścił ją w szafie i byłoby to nie w porządku, gdyby Lynette musiała kłamać na temat ciągłej nieobecności Toma w domu.

Lynette wyznała, że poczuła ulgę, myśląc, że Toma nie ma. Oboje zdecydowali się więc na separację. Natomiast impreza mieszkańców zakończyła się dość niespodziewanie. Bree, Susan, Lynette, Gabi zatuszowali fakt, że Carlos zabił ojczyma Gabi i razem ukryli zwłoki Alejandra w skrzyni w salonie Solis'ów, co spoiło na nowo przyjaźń kobiet.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Lynette odtąd musiała się zmagać z separacją z Tomem, a także wyrzutami sumienia z powodu śmierci Alejandra. Tom zaczął nocować na piętrze zewnętrznej kuchni Bree. Tam gdzie kiedyś była jej firma po czym na rano wracał do domu jak gdyby nigdy nic się nie stało, ale po miesiącu koszmarów Lynette i jednej wspólnej nocy spędzonej razem, wyznała prawdę dzieciom. Tom definitywnie się wyprowadził.

Małżonkowie pokłócili się wkrótce o swe role jako rodzice. Tom zaczął pozwalać dzieciom na wiele rzeczy a Parkerowi, na udanie się do przyjaciela na imprezę. Lynette natomiast sprzeciwiała się temu. Parker wrócił z niej w wymiocinach od wypitej ilości alkoholu. Tom uznał, że robił to wobec dzieci bo chce by byli szczęśliwi, gdy są z nim na tle tego co przeżywają z żoną.

Po wpływem wizyty swej siostry Lydii z narzeczonym "Rashim", małżeństwo Scavo zdecydowało się udać na terapię małżeńską, która miała wyleczyć ich związek. Po tym jak Renee ogłosiła przyjaciółce, że Tom musi kogoś mieć bo lepiej się ubiera i dba o zdrowie, obie to sprawdziły. Podejrzewały 20-paroletnią Chloe Carlson (Ruby Lewis), ale Tom powiedział jej, że umawia się z jej matką, Jane. Lynette była w szoku, dlatego umówiła się na jedną nieudaną randkę ze Scottem.

Kobieta, w noc Halloween po krótkiej rywalizacji z Jane o kostium dla Penny, usłyszała od Gabi i Bree co się stanie z grobem Alejandra. Razem zdecydowały się wykopać go tej samej nocy i przenieść w inne miejsce lub zatopić. Odkryła jednak, że grób jest pusty. W związku z Jane i za radą Renee, nastawiła niekorzystnie Penny przeciw ojcu, ale w porę zrozumiała, że bardziej szkodzi to jej starszej córce, niż dorosłym.

Lynette wkrótce dowiedziała się jaki będzie dalszy los zwłok ojczyma Gabi. Przy okazji Gabi wspomniała o anonimowym liście, jaki jej rudowłosa sąsiadka otrzymała, czego sama Bree już nie zrobiła. Wraz z Susan, Lynette była wściekła na Bree i Gabi, że zataiły prawdę przed nią.

W 19. rocznicę ślubu[24] Lynette próbowała ratować swe małżeństwo przez zmianę swego wyglądu, po tym jak otrzymała kwiaty od męża. W jego pokoju gorzko przekonała się, że było to tylko nie odwołane coroczne zamówienie w kwiaciarni.

Scavo zerwała też przyjaźń z Bree. Później została przesłuchana przez Chucka Vance w sprawie Alejandra i z tej racji, wyznała Tomowi to co zrobiła, zanim miał odlecieć do Paryża z Jane. Pod wpływem tych informacji, odwołał swój wylot a Jane udała się sama do Paryża. Tom został w mieście i był wściekły na Lynette za to co zrobiła. Gdy wyszedł z domu, jego żona usłyszała wiadomość śmierci Chucka przez co bardzo jej ulżyło. Bob został wynajęty przez Toma by pomógł jego żonie, ale po tym jak oboje usłyszeli o tym co stało się Chuckowi, już go nie potrzebowali. Razem z Bree, rozrysowała listę wtajemniczonych w morderstwo i uznały, że ktoś jeszcze, oprócz mordercy detektywa, musi wiedzieć o tym co zrobiły. Lynette z mężem udała się na pogrzeb policjanta i razem umówili się na wspólną kolację, po której Lynette pozwoliła Tomowi polecieć do Paryża, do Jane.

Lynette musiała sobie teraz radzić sama, zarówno z elektryką jak i Gabi, która musiała nauczyć elementarnych podstaw biznesu, bo Carlos był na odwyku alkoholowym. Poprosiła tez Renee i Gabi by zorganizowały jej mężczyznę. Pierwsza z nich wkrótce zeswatała przyjaciółkę ze swym fryzjerem, Frankiem, ale ten związek nie przetrwał długo.

Do domu Lynette wrócili jej najstarsi synowie, Porter i Preston. Przy okazji Porter dowiedział się, że jest ojcem dziecka Julie Mayer, co dotarło później do uszu Lynette przez Susan. Była wściekła na syna i próbowała mu uświadomić jak wiele wyrzeczeń oraz obowiązków przyjmie na siebie. On, w przeciwieństwie do Julie, która chciała oddać przyszłą córkę do adopcji, postanowił ją zatrzymać. Lynette wychowała swoje dzieci bez niczyjej pomocy i chciała by Porter poszedł w jej ślady. Na tym tle pokłóciła się ona z Susan, ponieważ to w jej domu powstał pokój zabaw dla wspólnej wnuczki. Miała tez otrzymać imię Sophie, wbrew obiecanemu wcześniej imieniu Lynette. Dopiero mężowie obu kobiet musieli ich pogodzić. Mike podkreślił Lynette, że to nie jej córka jest w ciąży a Tom do Susan, że Lynette che być potrzebna i nie lub być wyręczana. Panie, dzięki temu wróciły do normalnych stosunków.

W trakcie randek z Frankiem Lynette usłyszała od Renee, że problem alkoholowy Bree wrócił a od samej Bree, że próbowała się zabić co zszokowało przyjaciółki. Ich przyjazne relacje wróciły dopiero po krótkiej wizycie Orsona w życiu Bree, z której wyszło na jaw, że to on był szantażystą od listów.

Lynette zorganizowała przyjęcie urodzinowe dla Penny podczas którego usłyszała od Jane, że Tom wprowadzi się do niej. Sama była przez to wściekłą i pełna żalu wobec męża, że to nie od niego to usłyszała. Kilak dni później Lynette uratowała życie Jane, która dławiła się bułeczkami serowymi a wcześniej przeprosiła za to co zrobiła.

Na pogrzebie Mike'a Lynette zdecydowała się odzyskać męża. Osiągnęła połowicznie swój cel, bo posługując się szefem Toma z którym się umawiała, Greggiem Limonem, doprowadziła do rozerwania związku Toma i Jane. Mąż Lynette uświadomił sobie, że kocha swą żonę, nawet pomimo tego, że w drodze do tego momentu podpisali dokumenty rozwodowe, które nie weszły w życie. Tom przyjechał już nawet pod dom żony by jej to powiedzieć ale zrozumiał, że ona już kogoś ma. W rzeczywistości tylko Lee McDermott rozpinał sukienkę druhny na ślub Renee i Bena Faulknera z jej ciała.

W międzyczasie rozpoczął się proces Bree oskarżonej o zamordowanie Ramona Sanchez. Lynette, wraz z Gabi, Susan i Bree postanowiły zająć się umierającą na raka Karen tak by mogła dożyć swych dni w domu. Ona odpłaciła im się pięknym za nadobne. Po zeznaniach przyjaciółek Bree, sama przyznała się do zabicia Alejandra Pereza, czego oczywiście nie zrobiła ale sąd i prokurator o tym nie wiedzieli. Pod wpływem słów Roya Bendera, męża Karen, Tom wyznał miłość Lynette, która świętowała wygraną Bree w jej domu. Lynette stwierdziła, że nie ma innej osoby w jej życiu i tak Scavo wrócili do siebie.

Tom został zwolniony z pracy za to, że uderzył Gregga w twarz gdy obrażał Lynette. Między innymi też z tego powodu Lynette przyjęła ofertę pracy od Katherine Mayfair, która wróciła na kilka dni do Fairview.

Susan Delfino sprzedała swój dom tuż po ślubie Renee i Bena kobiecie o imieniu Jennifer. Sama zamieszkała z synem i wnuczką u Julie. Cztery tygodnie później Scavo wyprowadzili się do Nowego Jorku. Lynette objęła prezesurę amerykańskiej filli firmy spożywczej Katherine. Wraz z Tomem kupiła penthouse z widokiem na Central Park. Wiele lat później właśnie tam zabierała wnuczkę i szóstkę wnuków by na nie wrzeszczeć.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Lynette wyznała, że jest zodiakalnym rakiem[11]. Oznacza to, że kobieta urodziła się między 22 czerwca a 22 lipca.
 • Jej praca magisterska dotyczyła literatury[25].
 • Felicity Huffman przyszła na casting do serialu zmoczona od deszczu, z potarganymi włosami od wiatru oraz zmęczona w wyniku zabawy z dziećmi[26]. Prawdopodobnie to skłoniło Marca do wybrania ją do tej roli.
 • Postać była trzy razy zakładniczką:
 • Na Wisteria Lane dwa razy dochodziło do zamieszek i za każdym razem do ich powstania przyczyniła się głównie Lynette:
  • Tuż po tym jak Lynette została ocalona w supermarkecie przez nowego sąsiada[27], rozpowiedziała, że Arthur Sheperd jest pedofilem. Doprowadziło to do strajku, w wyniku którego zmarła Rebecca (Jennifer Dundas), niepełnosprawna i chora siostra Arthura. Lynette żałowała swojej decyzji i przeprosiła oskarżonego. W noc, kiedy się wyprowadził, wyznał, że nie myliła się, biorąc go za pedofila[30].
  • Pół roku po tym jak Paul wrócił na ulicę, nie chciała dopuścić do zrealizowania jego projektu Drugiej Szansy dla przestępców. Poprosiła o pomoc przedstawicieli innych przedmieść. Decyzją tą doprowadziła, choć nieświadomie, do ogromnych zamieszek z licznymi ofiarami[31].
 • Lynette i Tom to jedyna para w serialu, która się nie rozwiodła, chociaż od odcinka 19 sezonu ósmego mieli już oni częściowo podpisane dokumenty rozwodowe, a w odcinku 22, Tom chciał je zdać do sądu, by ich rozwód się uprawomocnił, czego ostatecznie nie zrobili.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 6 odcinek 16: wspomniana przez Lynette.
 2. a b Sezon 8 odcinek 23.
 3. Sezon 4 odcinek 7: wspomniany przez Lucy.
 4. a b Sezon 7 odcinek 6: napomknięci przez Toma.
 5. Sezon 3 odcinek 5: napomknięty przez Toma.
 6. Sezon 2 odcinek 24: wspomniana przez Toma.
 7. a b Sezon 1 odcinek 20: panieńskie nazwisko zostało wspomniane tylko raz, przy okazji narracji Mary Alice dotyczącej Annabel Foster.
 8. Northwestern University, wspomniane w 17 odcinku 5. sezonu, znajduje się w tym mieście.
 9. Sezon 5 odcinek 3: Lynette powiedziała do Dave'a, że Tom ma 45 lat. 2013 r. – 45 = 1968 r.
 10. Sezon 5 odcinek 17: rok po wspomnianej już rozmowie Lynette z Dave'em, Tom powiedział do Lynette, że jest młodszy o dwa lata od niej. 2014 r. – 48 = 1966 r.
 11. a b Sezon 8 odcinek 5: znak zodiaku w filmiku nagranym do serwisu randkowego.
 12. Sezon 4 odcinek 7
 13. Sezon 4 odcinek 8
 14. Sezon 1 odcinek 18: napomknięte w rozmowie z Tomem
 15. Sezon 3 odcinek 23: wyjawione w rozmowie Lynette ze Stellą, po weselu Langów.
 16. Sezon 4 odcinek 11: słowa Toma
 17. a b Sezon 1 odcinek 1
 18. Sezon 5 odcinek 17: napomknięte w przez werbującego do pracy.
 19. Sezon 7 odcinek 11: 2016 rok odjąć 26 lat znajomości daje 1990.
 20. Sezon 1 odcinek 20: Był rok 2005, kiedy Mary Alice wspomniała, że 8 lat wcześniej Tom poznał Lynette w firmowej windzie.
 21. Sezon 4 odcinek 17: rok 2008 a Tom wspomniał, że jest żonaty od 10 lat i 6 miesięcy.
 22. Sezon 2 odcinek 23
 23. Sezon 2 odcinek 24
 24. W odcinku 8x08 Lynette powiedziała, że mają 22. rocznicę ślubu, ale patrząc na czas fabuły i informacje zdobyte w poprzednich odcinkach, trzeba to uznać za wpadkę scenarzystów. 2016 - 22 nie daje 1997 roku, czyli tego jaki Mary Alice podała w epizodzie 1x20 jako rok w którym się poznali i pobrali.
 25. Sezon 5 odcinek 16: wspomniane w rozmowie z Bruce'em, wydawcą Bree.
 26. Ask Desperate Housewives Part 01, YouTube, 9 kwietnia 2009
 27. a b Sezon 3 odcinek 7
 28. Sezon 3 odcinek 21
 29. Sezon 6 odcinek 23
 30. Sezon 3 odcinek 10
 31. Sezon 7 odcinek 10