Orson Hodge

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Orson Hodge
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Kyle MacLachlan
Pierwsze wystąpienie 2.19 "Don't Look at Me"
(jako postać gościnna)
oraz
3.01 "Listen To The Rain On The Roof"
(jako główna postać)
Ostatnie wystąpienie 6.23 "I Guess This Is Goodbye"
(jako główna postać)
oraz
8.15 "She Needs Me"
(jako postać gościnna)
Grany przez Kyle MacLachlan
Liczba odcinków 87
Dane biograficzne
Rodzina Edwin Hodge (ojciec – nie żyje)
Gloria Hodge (matka)
Ciotka (nie żyje)[1][2]
małżeństwo: Alma Hodge (była żona – nie żyje)
Bree Weston (była żona)
dzieci: Danielle Van De Kamp (była pasierbica od Bree)
Andrew Van De Kamp (były pasierb od Bree)
Córka lub syn (z Almą – poronienie)
spowinowaceni: Henry Mason (były teść)
Pani Mason (była teściowa – nie żyje)
Eleanor Mason (była przybrana teściowa)
Benjamin Van De Kamp (były wnuk)
Leo Katz (były zięć)
Alex Cominis (były synowiec)
Fern Mason (była ciotka)
Inne informacje
Wiek 40 – 41 (sezon 1)[3]
42 (odc. 2.19 − 2.24)
43 (sezon 3)
43 – 44 (sezon 4)
49 – 50 (sezon 5)
50 – 51 (sezon 6)
51 (odc. 7.01 i 7.11)
53 (odc. 8.13 − 8.15)
Zajęcie Były dentysta
Były współwłaściciel firmy Katering pani Van De Kamp
Rencista

dr Orson Hodge – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go Kyle MacLachlan.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Orson jest po prostu najbardziej ciepłym, wspaniałym, wielkodusznym mężczyzną.

— Bree (odc. 3x01)

Była jedna rzecz, na której Orson Hodge znał się jak nikt inny... Zęby. Dlatego właśnie ludzie zaczepiali go na imprezach w ogrodzie... przyjęciach koktajlowych... a czasami nawet w toalecie. Tak, jeśli chodzi o zęby, wszyscy oczekiwali, że doktor Hodge będzie znał wszystkie odpowiedzi. Niestety dla Orsona, nie zawsze chodziło o to samo. (...)

Mary Alice Young (odc. 3x13)

To ten pajac, który zajął moje miejsce, Orson. Od samego początku gość mnie przerażał. Wyglądał mi na takiego, który wie gdzie są schowane trupy, bo sam je pochował. Bree uważa go za sir Galahada, dzieci go lubią a moi przyjaciele są teraz jego przyjaciółmi. (...) Orson Hodge to nie jest człowiek, którego bym wybrał na głowę moje rodziny, ale jedno muszę przyznać: potrafi się uśmiechać równie fałszywie jak my.

— Rex Van De Kamp (odc. 3x16)

Każdy, kto poznał Orsona Hodge, wiedział, że wierzył on w bycie uprzejmym. Każdego dnia witał swoich sąsiadów pogodnym "Dzień dobry". Otwierał drzwi młodym kobietom z dostojnym "Pani pozwoli". Jeśli wpadł na nieznajomego na ulicy, radośnie mówił "Przepraszam". A jeśli któryś z jego przyjaciół przechodził ciężkie chwile, Orson jako pierwszy mówił "Potrzebujesz pomocy?", nieważne, czy ten przyjaciel chciał jego pomocy, czy nie. (...) Tak, każdy kto poznał Orsona Hodge wiedział, że wierzył on w bycie uprzejmym. Ale nie wiedział, że wierzył on też w karanie tych, którzy nie byli uprzejmi.

— Mary Alice Young (odc. 5x16)

Orson Hodge zawsze wiedział jedną rzecz. Bree Van de Kamp była dla niego idealną kobietą. Kiedy był chory, opiekowała się nim dopóki nie wyzdrowiał. Kiedy został aresztowany, obiecała czekać na niego. A kiedy doznał poważnego urazu, robiła wszystko, czego on nie mógł. Więc teraz, kiedy Bree cierpiała, Orson zamierzał się nią zaopiekować. Tak, Orson Hodge wiedział, że Bree jest dla niego idealna. A teraz kiedy ją odzyskał, nie miał zamiaru jej wypuszczać.

— Mary Alice Young (odc. 8x14)

(...) są również tacy, którym nie można już pomóc. I z tego powodu zostawiają po sobie jedynie zgliszcza.

— Mary Alice Young (odc. 8x15)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Orson urodził się 28 czerwca 1964 roku[4]. W wieku pięciu lat został obrzezany[5]. Orson miał 16 lat (1980 rok[6]), kiedy znalazł martwego ojca z podciętymi żyłami w wypełnionej wodą wannie[7]. Dlatego też trafił na rok do szpitala psychiatrycznego Elm Ridge w roku 1976[4][6].

Następnie odebrał wykształcenie medyczne i został dentystą. Z inicjatywy swojej matki Glorii ożenił się z ciężarną Almą[8]. Gloria i Alma myślały, że miłość Orsona przyjdzie z czasem. Jednakże nic takiego nie nastąpiło. Miesiąc po ich ślubie Alma, będąca w zaawansowanej ciąży, poroniła[8].

Orson tkwił w tym małżeństwie ze względu na matkę, dopóki nie spotkał Monique Polier. Alma odkryła romans, zauważając ślad po szmince na koszuli męża, a Orson przyznał się do wszystkiego. Alma wzięła z domu tylko gotówkę i postanowiła opuścić niewdzięcznego mężczyznę. Orson przyłapał ją, gdy chciała opuścić mieszkanie. Nie powstrzymał Almy przed wyjazdem, więc wyrzucił jej w twarz, że wreszcie jest szczęśliwy i zakochany. Alma zostawiła w domu swoją papugę i odzież, po czym zniknęła[8].

Krótko potem Gloria zabiła Monique, a Orson pomógł matce ukryć zwłoki swej kochanki, u której Mike Delfino miał naprawić rury od umywalki, ale został opłacony przez Orsona[7].

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Susan poznała Orsona w kinie. Udawała przed Mikiem Delfino, że to jej chłopak. Gdy seans się zaczął, doszła do niego jego dziewczyna, Becky (Andrea Leithe). Orson pojechał do Susan, bo zostawiła w kinie torebkę. Po krótkiej chwili wpuściła go do domu i opowiedziała mu całą krepującą historię, włącznie z wydarzeniami dotyczącymi Edie Britt, Karla i Mike'a.

Orson pomógł też posprzątać dom Susan, który został spalony jakiś czas później. Po tym jak Mike i Karl się pobili. Hydraulik miał naruszony ząb i Susan poleciła mu stomatologa Orsona. Mike miał wrażenie, że zna już Orsona, ale on wszystkiemu zaprzeczył.

Wkrótce dentysta potrącił Mike'a, który zapadł w śpiączkę. W międzyczasie odwiedził też swoją znajomą w szpitalu psychiatrycznym, gdzie spotkał też Bree Van De Kamp. Wdowa po Rexie tak zaimponowała mu swoją ucieczką z placówki, że złożył jej wizytę pod domem, tuż po tym jak Mattew Applewhite'a zastrzeliła policja w jej salonie.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Po sześciu miesiącach związku i kolejnym posiłku, jaki Orson zrobił Bree, mężczyzna oświadczył się jej, a ona się zgodziła.

Tajemnica

Na przyjęcie zaręczynowe przyszła była sąsiadka Orsona Carolyn Bigsby, która oskarżyła go o zamordowanie pierwszej żony, Almy. Bree ją wyprosiła i zdecydowała się wyjść za Orsona. W czasie wesela musieli zidentyfikować ciało kobiety, jak podejrzewano - Almy. Carolyn, którą też poproszono o weryfikującą identyfikację, potwierdziła, że to nie była ona. Tylko orson wiedział, że to nie jego pierwsza żona a martwa kochanka, bo gdy wszyscy wyszli, pożegnał się mówiąc Tu me manques, Monique, czyli "Tęsknię, Monique".

Gdy młoda para miała pojechać w podróż poślubną, Bree zobaczyła w lokalnej telewizji reportaż na temat jej syna, Andrew. Odnalazła go, ale on nie chciał jej widzieć. Dopiero dzięki swemu ojczymowi wrócił do domu. Dalsza część historii to już tajemnica samego Orsona. Związana była ona z Almą oraz Monique Polier. Nieprzeciętną rolę odegrała tez matka Orsona.

Bree rozstała się nawet na krótko z Orsonem, ale ostatecznie małżeństwo przetrwało zawieruchę, co z kolei sprowadziło samą Almę na Wisteria Lane. Zamieszkała w domu pod numerem 4351 ale niestety przez przypadek zabiła się z powodu Glorii. Sprawa zakończyła się uznaniem przez policję zmarłej Almy za zabójczynię Monique. Gloria, której plany zabójstwa Bree pokrzyżował syn, doznała trwałego paraliżu ciała i mowy, przy pełnej sprawności mózgu. T bardzo ucieszyło Orsona, bo w ten sposób jego matka znalazła się w więzieniu własnego ciała a ich sekrety pozostały bezpieczne.

Wątek Mike'a

W całą sprawę z zabójstwem Monique został zamieszany Mike Delfino. Naprawiał on rury w jej domu, w noc gdy ją zamordowano jego kluczem hydraulicznym, który zostawił w jej domu. Przyjechał ponownie do Monique, gdy leżała martwa a Orson zaczął tuszować morderstwo. Pozbył się Mike'a przez zapłacenie mu za zakupione narzędzie i przyjazd a sam obiecał, że to zamontuje.

Później Orson i Mike spotkali się ponownie a hydraulik zaczął sobie przypominać Orsona. Dlatego stomatolog przejechał Mike'a. Ten wybudził się ze śpiączki w szpitalu, 6 miesięcy później, ale nie pamiętał ostatnich dwóch lat. Pomimo to detektyw Ridley oskarżył go o zamordowanie Monique, na przedramieniu której znaleziono numer telefonu Mike'a. Został aresztowany, gdy próbował ukryć swój klucz hydrauliczny, na których była krew Monique.

Wypuszczono go za kaucją jednego miliona dolarów, wpłaconą przez Zacha Younga. Mike zaczął chodzić na terapię do dr Maggie Berman (Miriam Flynn) i przypomniał sobie to co najważniejsze, czyli noc w domu Monique. W tym czasie Orson odwiedził Bree w szpitalu. Przewieziono ją tam z powodu upadku z drabiny, gdzie jeden ze szczebli był podpiłowany przez Glorię.

Mike przyjechał do szpitala i pobił się z Orsonem na dachu szpitala. Orson wypadł za barierkę i spadając zahaczył swym ciałem o mocną gałąź drzewa. Mike wkrótce potem został oczyszczony z zarzutów dzięki dowodom znalezionym w domu zmarłej Almy. Orson i Mike zawarli rozejm. Mieli tylko nie zgłaszać policji zepchnięcia z dachu oraz pobytu Orsona u Monique.

Po Glorii i Almie

Bree pojechała do rodziców, a potem udała się na zaległy miesiąc miodowy. Zanim Orson do niej dołączył, dowiedział się, że jego pasierbica zaszła w ciążę z Austinem McCannem.

Razem z Bree zdecydowali, że Danielle pojedzie z nimi. Orson zmusił samego Austina do wyjazdu z Wisteria Lane. Rok po wypadku Mike'a, Orson wraz z Bree wrócili na Wisteria Lane na ślub Gabi z Victorem. Danielle została zesłana do klasztoru w Fairview, a Bree miała adoptować dziecko córki, dlatego udawała ciężarną pośród ludzi.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Mija miesiąc o ostatnich wydarzeń 3 serii.
Małżeństwo Hodge'ów nadal było szczęśliwe. Orson miał już jednak dość ukrywania fałszywej ciąży. Bree wyjaśniła mu jednak, że to dziecko jest jej jedyną szansą na zmazanie błędów wychowawczych z lat poprzednich. Ich wspólny plan natrafiał na potknięcia i trudności. Ciągłe nakładanie sztucznego brzucha, natrętne zachowania starszych osób, widelec od grilla wbity w brzuch czy upadek Danielle, który na szczęście nie zakończył ciąży dawały im w kość i szarpały naerwy.

W końcu Phyllis Van De Kamp dowiedziała się przypadkiem całym przekręcie z wnuczką i zabrała Danielle do siebie. Bree przekonała jednak córkę kabrioletem i tym zdołała ją odzyskać. W Halloween Danielle, dzięki pomocy doktora Adama Mayfaira, urodziła zdrowego ślicznego chłopca. Oddała go matce na wychowanie a sama wyjechała z Wisteria Lane.

Orson i Bree nazwali wnuka Benjamin Tyson Hodge i przedstawili sąsiadom jako swojego syna. Bree następnie obrzezała Benjamina za plecami męża. Orson się temu sprzeciwiał, ze względu na własne złe doświadczenia. Był oburzony, ale w końcu wybaczył Bree.

Niedługo potem drugie dziecko Bree, Andrew, wyprowadził się do własnego mieszkania.

W trakcie tornada, dom Bree i Orsona został częściowo zniszczony. Przeprowadzili się oni chwilowo do domu Susan, do pokoju Julie Mayer. Orson wkrótce zaczął lunatykować. Powiedział on Julie we śnie, która przyszła z "balu fundatorów", że przeprasza za to, że przejechał jej ojczyma. Dziewczyna przekazała to Mike'owi a Orson potwierdził mu z płaczem całą wersję. Mike wyznał to Susan a ta wpadła wściekła do Bree, która wróciła do swojego domu. Susan po rozmowie z Mikiem, który zdecydował się wybaczyć sąsiadowi, przyszła do Bree i powiedziała jej, że wybaczy Orsonowi. Gdy to mówiła, zobaczyła, że Orson zabrał swoje rzeczy z domu i wyprowadził się, ponieważ Bree go wyrzuciła.

Próbował odzyskać miłość i zaufanie swej żony ale ta postawiła mu twardy warunek. Musiał by się zgłosić na policję. Nie zgodził się na to. Edie Britt zgodziła się go przyjąć do domu na przenocowanie ale to doprowadziło do wybuchu konfliktu między Bree a nią oraz odkrycia sekretu Bree przez Edie dzięki Orsonowi, dotyczącego Benjamina. Edie została zmuszona do opuszczenia Wisteria Lane a sam Orson mimo swej pozycji, pomagał żonie. Ochronił ją przed publicznym upokorzeniem, ze strony pastora Greena (Bill Smitrovich) oraz gdy Bree wiozła lodową rzeźbę cherubinka na ślub Boba i Lee.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Krótko po ślubie homoseksualnych sąsiadów, Bree zaprosiła ich do siebie. Wraz z Andrew oraz Katherine pożegnali w żartach i przy szampanie swojego sąsiada Orsona, który nazajutrz miał być zabrany przez policję, na trzy lata, po tym jak się sam dobrowolnie do nich zgłosił. W takiej atmosferze poprosił o kolejny kieliszek szampana. Nie wiedział, że tego samego dnia jego żona przerwała abstynencję od alkoholu i wypiła kieliszek z procentowym napojem. Nazajutrz funkcjonariusze wyprowadzili Orsona na oczach Benjamina.

Podczas gdy on odsiadywał wyrok, poznał dwoje więźniów, Lamara Benjamina i Petera Hickey. W tym czasie jego pasierbica Danielle wyszła za mąż za Leo Katza i odebrała Bree dwuletniego Benjamina. Żona Orsona przestała się więc ograniczać z ilością spożywanego alkoholu. Pomocną dłoń wyciągnęła do niej dopiero Katherine Mayfair. Razem też założyły firmę kateringową. Bree złożyła swoją pierwszą wizytę w więzieniu dopiero gdy spotkała Edie Britt.

Wygnana agentka nieruchomości sama odwiedzała go co tydzień. Bree nie wspomniała Orsonowi o swym problemie. Natomiast przeprosiła go za to, że zmusiła męża do udania się do tego "strasznego miejsca" i ma prawo jej nienawidzić. Orson nie był zły, bo odpowiedział tylko, by czekała na niego jak wyjdzie z więzienia.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Orson wyszedł na wolność po 3-letnim wyroku jaki mu zasądzono a po nim Edie Britt na uliczkę. Orson stracił licencję lekarza-stomatologa co było częścią wyroku. Sukces żony odbił się za to małżeństwie Hodge, ponieważ Bree postawiła za swój priorytet firmę a nie męża. Orson czuł się przez to ignorowany i niedoceniony. Był on też zły, że żona użyła poprzedniego nazwiska "Van De Kamp" by zatytułować swoją książkę kucharską. Podczas promocji książki w radiu, Bree nawet nie wspomniała o jego istnieniu. Dlatego też, gdy przyszła z przyjęcia, które organizowała, kazał jej zrobić obiecany obiad, mimo, że była mocno zmęczona.

Kryminalna przeszłość Orsona spowodowała, że nie mógł znaleźć pracy, bez uciekania się do kłamstwa o niekaralnej przeszłości. Poprosił żonę o zatrudnienie, co sprowokowało niemały konflikt z Katherine. Orson przeniósł się nawet do dawnego pokoju Danielle, który po latach stał się sypialnią dla gości. Bree w końcu złagodziła swe stanowisko i dała mężowi pracę, po tym jak sam doszedł do porozumienia z Katherine.

Następnie Orson dołączył do zespołu "Błękitna Odyseja", które członkami był Dave Williams, Tom Scavo, Carlos Solis i Mike Delfino. Grał w nim na keyboardzie do czasu gdy pożar strawił klub "biały koń", w którym to Orson złamał sobie nos. Tak małżeństwo Hodge poznało doktora Aleksandra Cominisa. Orson oponował przed operacją, ale po tym jak przez swoje zaniedbanie doprowadził do tego, że Bree przyszła otumaniona mieszaniną środków nasennych i kawy na ważne spotkanie w supermarkecie, musiał się jej poddać. Bree chciała podziękować Alexowi, ale zauważyła jego wspólne zdjęcie z Andrew. Dlatego też zaprosiła go do swojego życia.

Po krótkim problemie wynikającym z wizyty matki Alexa, Meliny Cominis, Orson dowiedział się od Alexa, że Andrew więcej zarabia w firmie Bree. Sprytnym sposobem, potwierdził tę informacje, włamując się do konta firmowego, gdzie były wyciągi wypłat personelu. Poczuł się przez to mniej wartościowy, dlatego też wpadł w kleptomanię. Zabrał drogie pióra pasierba, solniczkę Toma Scavo, który wyprzedawał przedmioty ze swej pizzerii czy dyktafon Bruce'a. Każdy kolejny "napad" występował tuż po tym, gdy Orsona ktoś zdenerwował, tak jak Bree, której ukradł kolczyk.

Wkrótce Susan i Gabi zaczęły mówić do Bree o tym, że pewne przedmioty im zginęły. Bree znalazła w domu mnóstwo rzeczy i wymusiła na mężu terapię oraz zakaz wchodzenia do domów sąsiadów. Sama odłożyła je i znowu przyłapała Orsona jak ukradł kubek od Boba i Lee. Na terapii Orson przyznał się doktorowi Bernsteinowi (Ken Lerner), że robi to bo cieszy go, że tej czynności Bree nie kontroluje. W końcu Orson uświadomił żonie, że zrobił to przez firmę, którą stawiała przed nim. Namówił ją nawet na jej sprzedanie, ale dzięki Andrew, nie zrobiła tego.

Orson był tak wściekły, zwłaszcza po tym jak Bree orzekła mu, żeby kradł wszystko oprócz jej firmy, że włamał się do Rose Kemper. Staruszka przepędziła go jednak uderzeniem kijem baseball'owym w głowę. Mężczyzna wybiegł na ulicę, gdzie niemalże potrąciła go samochodem Edie Williams. Zdążyła go zauważyć, ale sama uderzyła pojazdem w słup elektryczny, pod którym chwilę potem zmarła, nie otrzymawszy pomocy od Orsona. Włamywacz i Rose trafili do szpitala a ich sale były położone naprzeciw siebie. Rose mówiła do Katherine, że śmierć przyszłą po nią tamtej nocy ale ona się nie poddała. Przepędziła ją, dlatego Edie została przez nią zabrana. Katherine oczywiście nie uwierzyła w taką wersję wydarzeń, ale Orson zaczął się bardzo denerwować. Mąż Bree skłamał lekarzowi, że obrażenia powstały w wyniku jego upadku. Obiecał też on żonie, że będzie po prostu szczęśliwy. Bree zgodziła się, ale zaznaczyła, że nie zniesie już więcej jego kłamstw. Gdy wyszła, zasugerował niewinnie lekarzowi (Matt Malloy), że Rose może kogoś skrzywdzić, dlatego będzie dobrze gdy umieszczą ją w domu spokojnej starości. Pasierb Orsona był bardzo sceptyczny wobec nagłej zmiany nastawienia ojczyma. Bree chciała mu dać drugą szansę, ale Andrew zaznaczył, że poszuka adwokata rozwodowego. Dzięki rozmowie z Katherine, Bree zrozumiała, że historyjka Orsona była tylko kolejnym kłamstwem i po rozmowie z mężem, zdecydowała się na rozwód.

Kobieta udała się do adwokata (Nicholas Hormann). On powiedział jej otwarcie, że skoro chce być sprawiedliwa, jej mąż otrzyma połowę firmy. Bree próbowała namówić więc go na użycie kilku sztuczek prawniczych, nawet naginania prawa, byle tylko ocalić jej biznes. Niestety odmówił, dlatego Bree wynajęła Karla Mayera, wspomnianego przez Susan. On zgodził się po tym jak Bree wyświadczyła przysługę jego synowi, Evanowi. Karl zasugerował kilka sztuczek prawnych Bree a ona się zgodziła nawet na obrabowanie przez nią swojego domu. Rzeczy "skradzione" przez nią, miały po rozwodzie wrócić do niej. Wszystko się udało i rabunek wyglądał bardzo realistycznie. Orson w trakcie inwentaryzacji strat, przypomniał żonie romantyczne wspomnienia do jednej ze "skradzionych" masek, którą kupił Bree w Wenecji, podczas miesiąca miodowego. Dlatego też Bree miała chwilowe wątpliwości co do rozwodu, ale Karl je szybko rozwiał. Sam Orson, dzięki przypadkowemu połączeniu telefonicznemu do ich domu, znalazł wkrótce kontener pełen skradzionych rzeczy, w tym dekoracyjną maskę. Orson upewnił się najpierw, że to jej kontener i sprowadził przedmioty do domu. Rozłożył kilka z nich wieczorem, na stole w jadalni a Bree pod wpływem chwili, wyznała, że zamierza się rozwieść.

Nazajutrz Orson zaszantażował Bree pójściem na policję i zgłoszeniem oszustwa ubezpieczeniowego, jeśli ona się z nim rozwiedzie. Bree w odpowiedzi ogłosiła, że już go nie kocha. Karl był wściekły wyznaniem Bree do Orsona o rozwodzie i płynącym z drugiej strony szantażem. Wynajął mężczyznę by poturbował Orsona i zmusił go do poddania się. Mąż Bree myślał, że to jego żona to zrobiła. Zrozumiał jednakże, że nie mogłaby go fizycznie skrzywdzić. Bree była wściekła na Karla za jego czyn i oskarżyła go, że zmienia ją w inną osobę. Karl odrzekł, że Bree była najbardziej fascynującą kobietą jaką spotkał w życiu, po czym pocałował Bree, co obojgu się spodobało.

Dwa miesiące później
Na ponownym ślubie Susan Mayer i Mike'a Delfino, Bree siedziała w ławce z Orsonem. Obróciła się i zalotnie spojrzała na Karla, co zdradzało, że nadal się spotykali.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Orson podszedł do Bree ubierającej kościół, zaproponował jej doradcę małżeńskiego. Bree odmówiła i oświadczyła, że nie czuje się jak jego żona tylko jako zakładnik. Orson stwierdził, że poczucie winy jest małą ceną za szczęście. Bree, używając tych samych słów do Karla, zgodziła się wynająć pokój w motelu by spędzić pierwszą z wielu wspólnych nocy. Dlatego też zalotnie obróciła się do Karla podczas ślubu.

Nazajutrz, po weselu Susan i Mike'a, Orson dowiedział się od Katherine, że Mike jest z Susan tylko dlatego, że jest mu jej żal i wróci do Katherine. Sąsiadka Mayfair znienawidziła nową-starą panią Delfino bo ta odebrała jej narzeczonego.

Orson wraz z Carlosem i Tomem podejrzewali Danny'ego Bolena, syna nowych sąsiadów, o to, że próbował udusić Julie Mayer, która to zapadła w śpiączkę. Bree udała się z Orsonem na przyjęcie w klubie country gdzie zjawił się Karl z Candance (Brooke Lyons). Dziewczyna wyjawiła, że pojadą później do motelu. Bree porozmawiała z Karlem a Orson zatańczył z Candance. Bree sprytnie wylała olej na parkiet przez co Orson przewrócił się na tancerkę. Złamała sobie nos co uniemożliwiło nocną schadzkę jej i Karla ale Orson nazajutrz powiedział Bree, że zrobiła to z zazdrości o niego co oznacza, że wciąż go kocha.

Bree, dzięki sprzątaczce motelowej (Aisha Hinds), odczuwała poczucie winy i chciała by małżonek przestał ją kochać bo nie była już jego warta. Pomimo tego kontynuowała romans z Karlem. Wkrótce, dzięki broszce ofiarowanej przez Karla dla Bree, Orson zaczął coś podejrzewać na temat żony. Ozdoba, zaginęła Susan 11 lat wcześniej, podczas jej pierwszego rozwodu z Karlem. Bree naprędce powiedziała mu o miejscu, gdzie ją kupiła. Orson tam przyjechał i właściciele powiedzieli mu, że sprzedają tylko meble.

Pomimo tego, Orson chciał dać Bree własną biżuterię, ale ta go odtrąciła, mówiąc mu bez ogródek, że jedyne czego chce to rozwodu. Sama żona Orsona przestała się tylko kochać z Karlem i próbowała go zmienić, usiłując przynajmniej wszczepić mu takie same zainteresowania jak ona. Byli więc razem na operze, a gdy wróciła do domu, Orson słuchał takiego samego utworu, jaki był w teatrze. Angie Bolen która zastąpiła Katherine w firmie cateringowej, przyszła następnie do Orsona a on zwierzył się jej ze swych podejrzeń co do romansu żony. Angie wszystkiemu zaprzeczyła, jednak wieczorem, gdy Karl przyszedł do Bree i zdradził jej swoją taktykę rozwodową, pomogła zatuszować ich schadzkę w gościnnej sypialni. Gdy Orson wyszedł, kazała Bree wybrać między Karlem a Orsonem a pomogła sąsiadce tylko ze względu na Orsona.

Orsona odwiedził były współwięzień, Lamar Benjamin. Bree zrobiła im kilka zdjęć za pomocą ukrytych aparatów fotograficznych. Wywołane fotografie posłużyły jej za szantaż do podpisania rozwodu. Orson nieoczekiwania stwierdził, że blefował ze swoim szantażem sprzed wielu miesięcy i rzekł tylko, że szybko się wyprowadzi. Orson wszedł do biura nad zewnętrzną kuchnią Bree i usłyszał jak jego żona z kimś rozmawia przez telefon i go kocha. Mężczyzna nie wiedział kim ten ktoś był, pomimo podpowiedzi, że jest to ich znajomy. Obiecała że się nie ujawni z nową sytuacją aż do czasu zakończenia rozwodu. Karl podszedł do Orsona w trakcie zabawy bożonarodzeniowej i oboje udali się do atrapy domu z pierników, stojącej na Ślepym zaułku uliczki. Tam, po tym jak Orson usłyszał prawdę, mężczyźni zaczęli się bić. Bree weszła do środka bo widziała jak konstrukcja chwieje się od ich ciosów i upadków. Tymczasem awionetka, w której zmarł pilot, kierowana przez jego żonę musiała lądować na Wisteria Lane. Daphne Bicks nie mogła zatrzymać maszyny i runęła na domek, taranując wszystko dookoła.

Wszyscy troje trafili do szpitala. Karl zmarł, po długiej walce na stole operacyjnym. Bree była wstrząśnięta i wrzeszczała z rozpaczy, dlatego też podano jej środki uspokajające. Gdy się obudziła, lekarz (Michael Holden) przekazał Bree, że Orson przeżył, ale został sparaliżowany od pasa w dół.

Bree, po rozmowie z pastorem Sykes, postanowiła przyjąć swego męża z powrotem do domu. Orson początkowo odmówił i szukał nawet nowego lokum w domu Karen i Roya. Bree brutalnie zabrała go jednak do siebie i zorganizowała mu pokój na parterze, obok salonu.

Sam Orson wkrótce odkrył, że może się mścić na żonie m.in. zmuszając ją do zrobienia czasochłonnego Crème brûlée. Będąc na wózku, mężczyzna zaczął cuchnąć. Odmówił małżonce by go wykąpała. Kiedy także nie chciał mówić "proszę", Bree postawiła, zrobione przez nią placuszki, na półkę do której nie mógł dosięgnąć. Gdy fizjoterapeutka Orsona (Patricia Bethune) przyjechała na swoją sesję, zastała Orsona leżącego na ziemi i wykorzystującego sytuację. Upomniała ona Bree by była bardziej cierpliwa, albo będzie musiała napisać raport. Kiedy Orson po raz kolejny odmówił kąpieli i nazwał żonę per "dziwka" dodając, że on może zmyć swój brud, miarka się przebrała. Bree wyjechała z mężem przed dom, wylała na niego płyn do naczyń i potraktowała wężem ogrodowym. Orson zaczął wrzeszczeć i wyjaśnił w tym tonie, że od teraz całe życie będzie musiał prosić o wszystko skoro jest sparaliżowany. Bree, rozumiejąc sytuację, błagała go więc o przebaczenie.

Mimo tego, Orson zorganizował wyprzedaż wszystkich swoich rzeczy. Poinformował małżonkę, że chce skończyć swoje życie. Bree nakłoniła Roya Bendera by go obserwował, ale Orson zdecydował, że nic mu nie przeszkodzi w jego celu. Spytał żonę czy nadal go kocha, ale nie mogła mu odpowiedzieć. Uznał więc, że nie ma po co żyć. Gdy mężczyzna próbował wjechać do basenu, Bree przerwała mu. Wyznała, że pokocha go, ale tylko wtedy, gdy będzie z nią.

Dzięki poradzie od Robin Gallagher, Bree starała się zainteresować męża. Zrobiła mu rozbierany taniec, ale nie wyszedł on tak jak zaplanowała. Mimo tego, małżonkowie zgodzili się być razem.

Bree, nadal prowadząc swą firmę, zatrudniła Sama Allena. Wkrótce wyszedł na jaw fakt, że jest nieślubnym synem ś.p. pierwszego męża Bree, Rexa z kobietą spotkaną tuż przed jego własnym ślubem. Bree przekazała tą informację swym dzieciom. Danielle Katz nawet przyleciała samolotem do domu ale tylko na kolację, by poznać się z nowym bratem. Dzień później Orson przekonał swego pasierba by poszperał w przeszłości nowego członka rodziny. Wkrótce doszło do sabotażu popisowego dania Bree z zaplanowanej nowej książki kucharskiej. Bree myślała, że zrobił to Andrew, ponieważ się z nim poważnie pokłóciła a następnie wyrzuciła z firmy. Porozmawiała z Orsonem a on wskazał na osobę bardziej sprytną i przebiegłą, mianowicie Sama.

Bree przez przypadek odkryła, że Lilian Allen (Linda Purl) żyje a Sam nie chce mieć z nią wspólnego. Gdy ujrzała jak Sam wybuchł na jej oczach, wyznała synowi i mężowi, że zaczęła się bać byłego pasierba. Gospodyni planowała się go pozbyć i uległa zamiarom Orsona by przekupić chłopaka. On nie zgodził się na taki układ. Próbowała więc zastraszyć Allena pobiciem przez policjantów (Vic Polizos i David Reivers) a on się nie poddał. Usłyszał na wspomnianej rodzinnej kolacji od pijanej Danielle, jak Andrew potrącił 11 lat wcześniej matkę Carlosa. Zaszantażował Bree, że powie policji o tym co się stało, jeśli nie przepisze na niego swojej firmy.

Matka Andrew powiedziała o wszystkim synowi i mężowi. Andrew sprzeciwił się i zażądał by wydała go policji. Orson poparł pomysł, by firma została przy niej ale Bree kazała mu wyjść, ponieważ to była sprawa między nimi. Tuż po tym jak Bree oficjalnie przepisała wszystko Samowi, Orson wygarnął żonie, że nie potraktowała swego syna, tak jak jego siedem lat wcześniej. Szanował ją za jej wysokie standardy moralne. Gdy usłyszał, że zrobiła to by chronić Andrew, zdecydował się opuścić Bree. Andrew znalazł matkę w pustym pokoju Orsona na parterze. Chłopak, po usłyszeniu tego co rozbił jego ojczym, zgodził się by Bree powiedziała Gabrielle prawdę.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Trwające osiem i pół roku małżeństwo z Bree rozpadło się. Orson zabrał swoje ostatnie rzeczy z domu żony. Przed wyjściem, doradził Bree by się czymś zajęła bo przez to nie wpadnie znowu w alkoholizm. Bree posłuchała rady "wkrótce byłego" męża i postanowiła zrobić remont salonu i jadalni w domu. Zatrudniła do tego celu dekoratora, Keitha Watsona. Krótko potem Bree podpisała oficjalne dokumenty rozwodowe i podziału majątku. Gdy zobaczyła, że Orson spotka się już ze swą nową fizjoterapeutką Judy (Michelle Duffy), dostrzegła perspektywy związane z obecnością Keitha.

Kilka miesięcy później Orson znowu zawitał do domu Bree, ale odwiedziny miały się okazać tylko kilkudniowe. Mężczyzna zerwał z Judy bo uznał, że rozwód był najgorszym błędem jego życia i chciał wrócić do Bree. Była żona ugościła go i podała obiad w ich dawnym stylu. W jego trakcie Orson pokłócił się z Keithem i oboje mężczyzn stoczyło ze sobą bitwę na jedzenie. Nazajutrz w trakcie rozmowy Bree dała mu wyraźnie do zrozumienia, że stała się inną kobietą a Orsona będzie zawsze miała w swoim sercu.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Rok później mężczyzna ponownie zawitał w życiu Bree, gdy Dylan (Mark Totty) chciał ją zabrać swoim samochodem, wbrew jej woli, do siebie by uprawiali seks. Wcześniej to Bree wybierała mężczyzn i zabierała ich do siebie na jedną upojną noc. Orson pozbył się napastnika paralizatorem wystrzeliwującym nić przewodzącą elektryczność. Jak sam oznajmił, wezwały go jej przyjaciółki, które to sama wcześniej odtrąciła. Bree przyznała, że jej życie to bałagan a Orson dodał, że to co im najlepiej wychodziło gdy byli razem, to pozbywanie się bałaganu.

Tak naprawdę Orson miał od dwóch lat obsesję na temat Bree. Obserwował ją nawet po rozwodzie, przez co widział m.in. jak razem z sąsiadkami wyniosły ciało ojczyma Gabrielle i gdzie go pochowały. Bree, nie wiedząc o tym, powiedziała mu wszystko co jest z tym związane. Orson Hodge miał plan. Nie miał zamiaru opuszczać ponownie Bree, dlatego zrzucił winę na jej przyjaciółki, że zaplątały ją w tą sprawę. Odseparował Susan, Lynette i Gabrielle od swej byłej żony, kłamiąc im, że ona się jeszcze źle czuje a samej eks małżonce, że sąsiadki nadal opowiadają nieprzyjemne historie. Nakłonił też Bree do wspólnego wyjazdu do stanu Maine, gdzie zmarła jego ciotka i przepisała mu dom. Tam mieli zacząć nowe życie z perspektywą przeprowadzenia się na stałe.

Tak, Orson Hodge miał plan, który zaczął się wkrótce kruszyć. Wyjawił Bree przez przypadek wiedzę na temat drugiego listu jaki otrzymała po śmierci Chucka. Sama nie wspominała mu o tym a jemu udało się zatuszować ten błąd kłamstwem, że usłyszał to od Lynette. Razem wyjechali spod domu, ale Orson zapomniał kapelusza który Bree kupiła jeszcze w czasach gdy byli małżeństwem na nie zrealizowaną wycieczkę po wybrzeżach Alaski. Bree wyszyła na nich ich inicjały. Orson zostawił swój w mieszkaniu a Bree uparła się, że tam z nim pojedzie. W swych czterech ścianach były dentysta miał tablicę, na której widniały zdjęcia i wycinki z gazet dotyczące śmierci Alejandra oraz Chucka Vance. Nie wyjawiając powodu, próbował ją powstrzymać przed wejściem do środka. Na miejscu, przed progiem, udał, że zapomniał kluczy i wysłał kobietę do biura zarządcy po zapasowy klucz. Gdy Bree zniknęła za rogiem, wjechał do domu i zgarnął wszystkie zdjęcia z dowodami do zsypu na śmieci w ścianie. Zapomniał tylko o fotografii Carlosa, Gabi i innych sąsiadek z Wisteria Lane wynoszących ciało Alejandra z przyjęcia powitalnego sprzed pół roku. Obok leżała kartka o takiej samej fakturze i kolorze co listy otrzymywane przez Bree. Kobieta zauważyła je, wzięła do ręki i zamierzała wyrzucić do kosza, gdzie znalazła zdjęcie.

Van De Kamp połączyła fakty i Orson przyznał się, że zabił Chucka. Chronił ją przed aresztem i detektywem. Skierował też jej przyjaciółki przeciwko niej bo dopóki były częścią jej życia, on czuł się kimś drugorzędnym. Chciał ją mieć tylko dla siebie. Stwierdziła mu prosto w oczy, że jest chorym i żałosnym człowiekiem, podążającym za swoimi samolubnymi pragnieniami. Wyraziła też przekonanie, że zapłaci kiedyś za swoje winy. Nie chciała go widzieć i zatrzasnęła drzwi. Pomimo to Orson zadzwonił do niej i stwierdził, że czyny które popełnił wymagają najwyższego poświęcenia. Kobieta uznała, że jej był mąż chce się zabić ale mężczyzna wysłał list do wydziału zabójstw w Fairview po czym zniknął na swym wózku w tłumie. Kilka tygodni później Bree wspomniała tylko dziewczynom, że list byłego męża nie może stanowić dowodu, bo Orson zniknął a policja nie może go znaleźć. Dlatego też jego dalsze losy są nieznane.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Oboje, Bree i Orson, byli podejrzani o zamordowanie swych poprzednich współmałżonków.
 • Mężczyzna otrzymał w więzieniu przezwisko "nitek", dlatego, że po jedzeniu namawiał wszystkich do używania nici dentystycznych[9].
 • Wszystkie ważniejsze kobiety w życiu Orsona mają lub miały rude włosy:
 • Kyle MacLachlan nie brał udziału w castingu do roli Orsona. Został poproszony osobiście przez Marca Cherry'ego do zagrania tej postaci na co on się zgodził. Scenarzysta złamał przy tym swoją zasadę nie brania aktorów z serialu "Seks w wielkim mieście", którego był wielkim fanem[10].
 • Orson nie toleruje laktozy i jest mistrzem kaligrafii[11]. Jego ulubionym tortem jest malinowo-kawowy[12].
 • Przynajmniej trzy osoby sugerowały, że Orson był/jest kryptogejem:
 • Orson, ze względu na swą datę urodzin[4], był astrologicznym rakiem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 4 odcinek 14: wspomniana przez Bree.
 2. Sezon 8 odcinek 14: wspomniana jej śmierć przez Orsona.
 3. Uwaga! W tym sezonie postać nie wystąpiła.
 4. a b c Sezon 3 odcinek 10: data widoczna na dokumentach ze szpitala psychiatrycznego.
 5. Sezon 4 odcinek 7
 6. a b W odcinku 3x15, lekarz WYRAŹNIE powiedział, że Orson trafił do szpitala psychiatrycznego w 1976 roku. Potem sam dr Hodge zaczął powiadać opowieść o tym, że miał 16 lat, gdy znalazł martwego ojca w wannie. Natomiast 5 odcinków wcześniej, w epizodzie 3x10, na dokumentach ze szpitala Elm Ridge, wyraźnie widnieje data urodzin Orsona, czyli 28 czerwca 1964. 1964 + 16 = rok 1980 w którym straciłby ojca.
 7. a b Sezon 3 odcinek 15
 8. a b c Sezon 3 odcinek 11
 9. Sezon 6 odcinek 9
 10. Ask Desperate Housewives Part 09, YouTube, 5 kwietnia 2009
 11. Sezon 4 odcinek 17
 12. Sezon 6 odcinek 15