Carlos Solis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Carlos Solis
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Ricardo Antonio Chavira
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.23 "Finishing the Hat"
Grany przez Ricardo Antonio Chavira
Liczba odcinków 167
Dane biograficzne
Rodzina Juanita "Mama" Solis (matka – nie żyje)
Diego Solis (ojciec – nie żyje)[1]
Connie Solis (ciotka)
Pan Solis (wujek – nie żyje)
Pan Solis (kuzyn; ojciec Any)
Ana Solis (kuzynka II stopnia)
Bezimienny kuzyn z Tucson[2]
małżeństwo: Gabrielle Solis (żona; 2003 – 2006 i od 2008)
dzieci: Syn lub córka z Gabrielle (poronienie)[3]
Lily Collins – Helm (adoptowana córka – odebrana im)
Juanita Solis (prawna córka)
Grace Sanchez (córka z Gabrielle)
Celia Solis (córka z Gabrielle)
spowinowaceni: Lucia Marquez (teściowa)
Pan Marquez (teść – nie żyje)[4]
Alejandro Perez (przybrany teść – nie żyje)
Pan Marquez (szwagier)[5]
Pani Marquez (szwagierka)[5]
Lily (matka Lucii)[6]
Maria (siostra teściowej)[7]
Rosie (ciotka)[8]
Inne informacje
Wiek 32 (gdy ożenił się z Gabi)
33 − 34 (sezon 1)
34 − 35 (sezon 2)
36 (sezon 3)
36 − 37 (sezon 4)
42 − 43 (sezon 5)
43 − 44 (sezon 6)
44 − 45 (sezon 7)
45 − 46 (sezon 8)
47 (w momencie wyprowadzenia się z uliczki)
Zajęcie Były biznesmen
Były więzień
Były masażysta
Były prezes firmy
Pracownik MOPS-u

Carlos Solis – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go Ricardo Antonio Chavira.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Carlos nigdy się nie poddaje. Ten drań coś knuje.

— Gabrielle do swojego adwokata (odc. 3x06)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Carlos, syn Juanity i Diega Solisów, urodził się 15 lipca 1971[9] roku w Guadalajarze (Meksyk)[10].

Pewnej nocy, kiedy miał 4 lata, Diego wrócił do domu pijany i zbił go. Wtedy Juanita przeszła gwałtowną metamorfozę i wiedziała, że Diego nie skrzywdzi już jej ani Carlosa. Nie zostało o powiedziane wprost, ale Juanita prawdopodobnie zabiła swego męża. Synkowi wmówiła, że Diego uciekł z kelnerką z El Paso[1]. W 2003 roku Carlos poznał słynną modelkę Gabrielle Marquez. Na trzeciej randce oświadczył jej się, a ona się zgodziła[11].

W tym samym roku przeprowadził się z nią na Wisteria Lane i tam poznał wszystkie sąsiadki, czyli Mary Alice, Bree, Susan i Lynette) w dosyć niekomfortowej sytuacji, mianowicie bez majtek[12]. Carlos kochał zonę, ale bardziej skupił się na pracy. Dlatego Gabrielle wdała się w romans z Johnem Rowlandem, ogrodnikiem małżeństwa[13].

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Gabi kłóciła się z mężem i miała romans z przystojnym, niepełnoletnim jeszcze, ogrodnikiem Johnem Rowlandem. W cały romans zostało wciągniętych kilka osób: sąsiadka Gabi Ashley Bukowski, teściowa Gabi Juanita "Mama" Solis, kolega Johna Justin, matka Johna Helen Rowland i służąca Gabi Yao Lin.

Romans zakończył się po wypadku matki Carlosa. Mimo to, jeszcze kilka razy miała się z nim spotkać: przekonała go do powrotu do domu zrywając z nim, gdy wyprowadził się do akademika i chciał rozpocząć pracę, przerywając studia. Przespała się z nim, gdy Carlos ją skrzywdził, zmuszając do podpisu umowy post-małżeńskiej. Chciał też powiedzieć prawdę Carlosowi o nim i Gabi. W końcu, i tak to zrobił.

Tymczasem Carlos był bardzo szczodrym ale i zazdrosnym mężem. Pobił nawet geja Jonathana Lisco, ponieważ podejrzewał go o romans z jego żoną. Przeżywał stres pracując z partnerem w firmie, Tanaką. W końcu ten go wrobił w pracę niewolniczą pracowników i został aresztowany a konta Carlosa i Gabi zablokowano.

Gabi musiała iść do pracy i kontynuować ją, mimo że Carlosa wypuścili na warunkach aresztu domowego. Chciał on dziecka, więc zmienił jej tabletki antykoncepcyjne na zwykłe. Gabi zmusiła go jednak do tego by poszedł do więzienia, przy okazji pogrzebu Juanity. Można by było korzystać z odblokowanych kont bankowych.

Carlos, w zamian, zmusił fizycznie Gabi do podpisania umowy post-małżeńskiej. Podarł ją jednak, gdy Gabi przekonała go, że nigdy nie będzie sama, ponieważ jest ładna, a kobiety ładne nigdy nie będą same.

Wkrótce odkryła, że jest w ciąży i Carlos powiedział, że to była sprawka jego matki. Z listu z apteki, dowiedziała się, że Carlos kłamał i wyjechała z domu, rzucając do niego, że dziecko może być nie jego. Carlos "pożyczył" samochód Edie i − łamiąc zasadę aresztu − wyśledził ją. Pojechała do domu Justina. Ten był w szlafroku i tylko objął Gabi, ale Carlos myślał, że Gabi miała z nim romans.

Pobił Justina i przy policjantach dopiero dowiedział się, że Justin też jest gejem. W areszcie, Carlos powiedział, do żony, że sprowokowała go do tego, ponieważ udawała, że miała romans. Tę wersje chcieli przedstawić w sądzie ale Gabi początkowo się nie zgodziła. Mając jednak w perspektywie niedogodności macierzyństwa, przystała na to. Wszystko szło gładko, dopóki John pojawił się na sali i szepnął Carlosowi, że romansował z Gabrielle. Carlos rzucił się na niego, ale po drodze był Justin, więc zatrzymano Solisa.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Gabi została też zaproszona na pogrzeb męża Bree Van De Kamp, Rexa a po nim dowiedziała się całej prawdy o Mary Alice Young, swej zmarłej przyjaciółce.

W życiu osobistym, po powrocie z sądu, Gabi wyrzuciła Johna ze swego domu, ponieważ chciał z nią zamieszkać. Była zła bo wyjawił całą prawdę jej małżonkowi. Odwiedziła Carlosa w więzieniu, ale pokłócili się o jej romans i jego przekręt z jej ciążą. W końcu pogodzili się, gdy Gabi odkryła, że John wcale jej nie kochał, ponieważ od razu zaczął romansować z 40-letnią Joan (Rende Rae Norman). Rozpłakała się przy mężu, dzięki czemu uzyskała wybaczenie i zaakceptowała ciążę.

Pogodzeni, załatwili sobie nawet wizyty małżeńskie w więzieniu, dzięki Davidowi Bradleyowi. Był to adwokat zatrudniony przez Gabi. Mimo że David próbował przespać się z Gabi i Carlos był zazdrosny, do niczego nie doszło. Gabi nadal była samotna w domu. Zdecydowała się przyjąć stare koleżanki – modelki. Założyła bardzo ciasną suknie by ukryć ciążę. Modelki to odkryły i spotkanie udało się, ale Gabi zrozumiała, że jej prawdziwymi przyjaciółkami były i są te z Wisteria Lane.

Wróciła do domu i przestraszyła się Caleba, którego twarzy nie widziała. Spadła ze schodów a Caleb wyszedł. Okazało się, że straciła dziecko. Carlos silnie to przeżył w więzieniu, ale Gabi zdawała się być niewzruszona. Szybko jednak Hector Ramos (Danny Trejo) uświadomił jej, że strata dziecka jest strasznym bólem. Pomógł też jej się z nim uporać.

Niedługo potem Carlos został wypuszczony z więzienia, dzięki wstawiennictwu Kościoła Katolickiego a zwłaszcza siostry Mary Bernard. Obie panie od razu zaczęły się ze sobą pojedynkować. W końcu Gabi wysłała siostrę na Alaskę. Sama zrozumiała, że chce dziecka i będzie ono jednym z niewielu zabezpieczeń ale za to jedynym skutecznym przed utratą Carlosa.

Krótko potem Gabi przyjęła pod swój dach Xiao Mei jako nową pokojówkę a następnie przyjechała do niej matka, Lucia Marquez. Na jaw wyszły stare żale i bóle, które Carlos wkrótce zrozumiał. Gabi i Carlos odrzucili ofertę Lucii by była ich surogatką. Poszli jednak do państwowej kliniki adopcyjnej, ale tam pracowała pamiętliwa Helen Rowland.

Skierowali się więc do prywatnej agencji, gdzie Eugene Beale znalazł im, po wielu trudach, piękną Libby Collins. Była ona zdecydowana oddać dziecko. Gdy już jednak wszystko było załatwione, nic z tego nie wyszło a mała Lily została im odebrana.

Praktycznie nazajutrz Gabi dowiedziała się, że Xioa Mei ma być deportowana do Chin. Było za późno a Solisowie potrzebowali dziecka, więc wpadli na pomysł, by Xiao Mei została ich surogatką. Zgodziła się i zapłodnienie się udało. Nagle jednak Carlos zaczął przedkładać potrzeby pokojówki nad swej żony i Gabi zaczęła coś podejrzewać. Wkrótce, dzięki krótkofalówce, dowiedziała się, że Carlos ma romans z pokojówką. Wyrzuciła go więc z domu i zaczęła ostro traktować Xiao Mei.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

W Fairview pada rzadko, ale gdy już pogoda się zepsuje, to leje jak z cebra. W taki właśnie deszczowy dzień (...) Gabrielle Solis konferowała z adwokatem opisując szczegółowo romans męża z pokojówką, która jednocześnie była zastępczą matką.(...) deszcze. Dzięki nim wszystko znów jest czyste. To konieczność na takiej ulicy jak Wisteria Lane, gdzie bywa bardzo nieporządnie.

— Mary Alice Young

Mija 6 miesięcy od ostatnich wydarzeń 2 sezonu.
Minęło pół roku od przyłapania męża z pokojówką i jego wyrzucenia z domu. Xiao Mei musiała od tamtej pory służyć Gabi. W międzyczasie toczyła się też sprawa rozwodowa między małżeństwem. Sama Xiao była w zaawansowanej ciąży, więc Gabi szybko jej się pozbyła. Podczas porodu, w szpitalu, okazało się, że jest to upragniony chłopiec, ale koloru czarnego. Podmieniono po prostu embriony ale ich się nie utrzymał.

Oznaczało to jedno: rozwód bez bagażu utrzymującego razem Carlosa i Gabi. Gabi uciekła od rozwodu do uzdrowiska z masażami. Spotkała tam ponownie Johna Rowlanda. Przespał się z Gabi ale był już zaręczony z Tammy Sinclair (Michelle Pierce). Gdy jednak chciała się z nim spotykać, on odmówił, bo kochał Tammy.

W międzyczasie wojna Solisów nabierała tempa: ona urządziła wyprzedaż rzeczy Carlosa a on wprowadził się do niej ponownie, bo adwokat mówił, że miał pełne prawo, skoro ma płacić wysokie alimenty. Wkrótce potem musiał się włamać do domu, gdyż Gabi zmieniła zamki. Policjanci szybko przyjechali, ale gdy usłyszeli co Gabi zrobiła, właśnie ją aresztowali. Gdy Carlos ją odwoził, wyznała, że go nie kocha i, że przespała się z Johnem. Carlos wyrzucił więc ją z auta. Gdy wróciła do domu, Gabi myślała, że mąż chce ją uwieść, ale szybko znalazła w wannie Trishelle (Evelina Oboza). Gabi za to poszła z Philem Lopezem (Marco Sanchez) nad basen za domem i "seks" który udawała by odrzucić od siebie Carlosa.

Przez samochody, Solis domyślił się wszystkiego i nazajutrz znalazł on w swym łóżku Gabi z innym mężczyzną, kompletnie nagich. Carlos użył podstępu i podczas spotkania adwokatów dzielących majątek, zrezygnował z wszystkiego. Dostał jednak do domu paczkę, z której Gabi dowiedziała się, że Carlos dostał pracę, z pensją 2 000 000 dolarów rocznie. Otrzymała by pieniądze tylko wtedy, gdyby rozwodu nie było. Uwiodła więc Carlosa i nazajutrz zaproponowała by zapomnieli o rozwodzie. Carlos wyśmiał ją, bo wszystko sam obmyślił. Nazwał Gabi "dziwką" a ta wypchnęła go przez okno. Wrócił jednak do domu o własnych siłach.

Podczas ostatniej rozprawy rozwodowej okazało się, że Carlos nagrał cały stosunek jaki odbyli. Sędzia orzekł więc, że Gabi dostała dom bez alimentów a Carlos, wyposażenie. W domu, Gabi i Carlos zdemolowali całe wnętrze budynku w akcie zemsty, jednakże pod wrażeniem zabrania zakładników przez Carolyn Bigsby, pogodzili się.

Gabi, już po rozwodzie, wróciła do panieńskiego nazwiska "Marquez" i próbowała też powrócić do modelingu. Niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ wystarczyło trzy i pół roku małżeństwa z Carlosem by każdy zapomniał o Gabi - modelce. Sam Carlos zdążył wprowadzić się do domu Mike'a Delfino. Tymczasem Vern zaproponował Gabi prowadzenie kursu dla 10-letnich modelek. Zgodziła się i sprawiło jej to mnóstwo przyjemności, mimo że popełniła nieświadomie kilka gaf.

Po jednym ze spotkań poznała przystojnego wdowca, Billa Pearce'a. Po jakimś czasie on jednak zerwał z nią.

Po drodze nawinął się jeszcze Zach Young, ale Gabi nie chciała go pokochać, więc też kontakty między nimi uległy przerwaniu.

W końcu Gabi spotkała na swej drodze Victora Langa. Na początku grali ze sobą w kotka i myszkę, ale Victor w końcu wyznał jej miłość. Gabi nie chciała się zaręczyć, ale wskutek przykrego incydentu, jaki sama wywołała, ogłosiła swe zaręczyny w telewizji. Dzięki niej, Victor wygrał wybory na burmistrza i się pobrali. Gabrielle przyjęła nazwisko męża, "Lang". podczas wesela podsłuchała jednak, że małżeństwo to zostało zawarte z przyczyn politycznych: Victor chciał zostać gubernatorem stanu i chciał pozyskać latynoski elektorat.

Carlos w tym czasie związał się z Edie. Gabi i panna Britt domyślały się, że Carlos wciąż kochał byłą żonę. Edie namówiła go więc, po wizycie jej syna Traversa, że chce mu dać dziecko. Brała jednak tabletki antykoncepcyjne. Carlos przez przypadek dowiedział się o tym w dniu ślubu Gabi i Victora, na który został zaproszony, wraz z Edie. Gabi po wysłuchaniu żalu Carlosa, namiętnie go pocałowała.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Gabi postanowiła nawiązać romans z Carlosem i uciec z nim gdy się ściemni. Carlos niestety "zawiódł", ponieważ Edie "powiesiła się", by go zatrzymać. Carlos nie wiedział, że to był tylko podstęp. Musieli razem odwołać swój plan.

Mija miesiąc od ostatnich wydarzeń 3 sezonu.
Gabrielle od samego początku była niewierną żoną, ale Victor o niczym nie wiedział. Było tak dopóki Edie Britt, porzucona przez Carlosa, powiedziała mu prawdę, przedstawiając też niezbity dowód w postaci zdjęcia. Victor zabrał Gabi na swój jacht by z nią porozmawiać o wspólnej przyszłości. Ona, myśląc, że chce ją zabić, dwa razy wypchnęła go do wody. Przeżył, ale pamiętał wszystko i planował zemstę.

Zanim do tego doszło, Edie zdążyła już przyjechać na Wisteria Lane po pobycie w szpitalu. Gdy Carlos wyszedł na kolejne spotkanie miłosne z byłą żoną, jego dziewczyna znalazła wyciąg z tajnego konta na Kajmanach, opiewającego na 10 000 000 dolarów. Musiał się więc zgodzić na zaręczyny z nią, bo inaczej wydała by go urzędowi skarbowemu. Sprawę z kontem powierzył jednak Alemu Kaminsky. Przy okazji Edie powiedziała aktualnemu mężowi Gabi, że miała ona romans z Johnem. Tym samym pani Lang przekonała się, że mąż kocha ją mniej niż Carlos.

Edie w międzyczasie zaraziła się wszami łonowymi, od niejakiej Minzy Porter. Carlos sypiał z Edie, więc przeniósł tę dolegliwość na Gabrielle, z którą miał romans. Gabrielle sypiała też z Victorem, by niczego nie podejrzewał, więc on też się zaraził. Cała czwórka musiała więc używać tego samego szamponu, pachnącego jak przypalona lukrecja.

Tak Edie domyśliła się, że Carlos i Gabi mają romans. Tymczasem byli małżonkowie chcieli zakończyć romans po tym, jak Gabi spotkała Johna i tym razem Carlos musiał się ukrywać, tak jak Rowland kiedyś. Było już za późno, ponieważ Edie zdobyła zdjęcie pożegnalnie całujących się kochanków. Niezależnie od siebie Carlos zerwał z Edie a Gabi chciała opuścić męża. Jej teść, Milton Lang, skutecznie ją od tego odwiódł a Edie doniosła do urzędu skarbowego na Carlosa.

Al Kaminsky, o czym Edie nie wiedziała, zdążył już jednak przelać pieniądze i skasować konto. Tymczasem Solis powiedział Gabi, o swoich milionach dolarów, nieco uszczuplonych by zachować tajność. Była wściekła, ponieważ miał te pieniądze od czasu gdy byli małżeństwem. Zerwała z nim i chciała wyjechać, ale Victor ją przekonał by została. Wszystkie jego plany wzięły w łeb, gdy Edie pokazała mu zdjęcia niewierności Gabi.

Victor planował zemstę i chciał zabić Carlosa, ale zginął, przebity sztachetą od płota, podczas tornada, kiedy to Gabi i Edie, chwilę wcześniej, zdążyły się pogodzić. Carlos natomiast zdążył oślepnąć, ale mógł być razem z byłą żoną. Gabi straciła, przez kłótnię z Edie, papiery z dostępem do konta na Kajmanach oraz cały, wielomilionowy, spadek po zmarłym mężu, przepisany na byłego już teścia. Tymczasem Edie dowiedziała się od pielęgniarki o ślepocie Carlosa.

W końcu Gabrielle Lang, za pośrednictwem księdza Crowley, ponownie związała się węzłem małżeńskim z Carlosem Solis i ponownie przyjęła nazwisko męża. Ten ją okłamał, że nie będzie widział ale tylko przez trzy/cztery miesiące. Edie jednak przekazała info do nowej/starej żony Carlosa. Gabi była wściekła ale powiedziała, że go kocha i z nim zostanie aż do śmierci. Wkrótce zaczęła ona wykorzystywać męża w znajdowaniu miejsc parkingowych i wykorzystywała przywileje dla inwalidów. Do tego doszedł problem z psem przewodnikiem Roxy.

W końcu małżeństwo było tak spłukane finansowo, że znalazło współlokatorkę, Ellie Leonard. Okazała się ona handlarzem narkotyków i zgromadziła dużo pieniędzy. Solisowie je znaleźli a krótko potem Ellie zmarła. Gabi przyczyniła się do wyjazdu Edie z Wisteria Lane, ale pomogła też Katherine Mayfair. Zeznała, że Wayne Davis, jej były mąż, był nienormalny i ją bił. Uśmierciła go więc ona w obronie własnej.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Gabrielle zaniedbała się, przytyła i ścięła włosy. Ma jednak dwie córki: 4-letnią Juanitę i 3-letnią Celię. Są one bardzo temperamentne, zwłaszcza ta starsza ale niestety nie odziedziczyły smukłej figury swojej matki. Nie zostało to pokazane, ale nadal była żoną ślepego Carlosa, pracującego od czterech lub pięciu lat jako masażysta w klubie dla bogatych.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Dziewięć lat od śmierci Mary Alice Gabi przeszła prawdziwą przemianę. Z ponętnej, gorącej latynoski, do której lgnęli wszyscy mężczyźni, stała się niezadbaną, typową kurą domową. Kiedyś nie chciała mieć dzieci, dzisiaj ma: dwie córki.

Poziom życia całej rodziny Solis dramatycznie spadł od tamtego czasu. Z dwójki milionerów, stali uboższymi mieszkańcami Wisteria Lane. Do tego mieli dwie córeczki, które były "puszyste". Gabi szybko zaczęła się frustrować, ponieważ chciała je odchudzić by sąsiadki o niej nie plotkowały. Nie zaproszono też jej na przyjęcie u Michelle Downing (Jodi Carlisle). Wprosiła się, ale szybko ich wyrzucono. Gabi musiała też interweniować w sprawie zatargu między dzieckiem Susan, Maynardem Jamesem Delfino, zwanym "M.J." a jej córką, Juanitą. Pobiła się nawet z Susan, ale wieczorem się pogodziły. Po za tym, musiała sprzedać swego Astona Martina i kupić stary samochód Andrew Van De Kampa. Gabi, razem z mężem, odkryła "seks na ślepca". Mogli odczuwać doznania innymi zmysłami. Niestety pierwszy taki incydent przerwała im nieświadoma Juanita i jej rodzice mieli potem mały problem z innymi rodzicami.

W związku z pracą Carlosa-masażysty bogaczy, Solisowie zaczęli mieć kontakt z majętną wdową, Virginią Hildebrand. Niestety, ta spragniona ciepła kobieta okazała się zbyt zaborcza dla Gabi i małżonkowie zerwali z nią kontakty. Było to podczas koncertu w klubie "biały koń", który uległ spaleniu. Carlos dostał się do szpitala i lekarze wykryli małą kość uciskającą nerw wzrokowy. Jej usunięcie oznaczało ogromny wzrost szans na odzyskanie wzroku u Carlosa. Gabi była zachwycona, ponieważ operacja miała się odbyć za miesiąc, ale zasmuciła się, ponieważ nie była już tak piękna. Zmieniła dietę, wciskając też zdrowe jedzenie córkom. Żaliła się nawet Susan i Edie, która już od pół roku ponownie mieszkała na uliczce. Carlos powiedział jej, że to nie jej ciało kocha a duszę i charakter. Gabi wydała przyjęcie na cześć Carlosa. Wyszło na jaw, że posprzedawała kilka rzeczy by ratować dach nad głową, w tym piłkę baseballową męża z autografem. Odzyskała ją, ale gdy Carlos zobaczył, że sprzedała też własne rzeczy, wymienił piłkę na elegancką suknie dla swej bohaterki.

Wkrótce Gabi spotkała Bradleya i Marię Scott. On był dawnym znajomym Carlosa i szefem dużej firmy a Maria, żoną Bradleya. Carlos zrezygnował z bycia masażystą i, dzięki żonie, przyjął pracę u Bradleya. Wkrótce koligacje między Scottami a Solisami zbyt mocno się zacieśniły. Skończyło się to śmiercią Bradleya, zamknięciem w więzieniu jego żony i awansem Carlosa na miejsce Bradleya, prezesa firmy. Krótko przedtem Gabi, dzięki Edie, odzyskała swą dawna figurą.

Carlos chciał się dobrze wywiązywać z zadania. Zatrudnił na swoje dawne miejsce pracy swą byłą dziewczynę, z czasów po rozwodzie z Gabi, Lucy Blackburn. Gabi wkręciła szybko Lynette Scavo, swą przyjaciółkę, do firmy męża aby go szpiegowała. Na szczęście dla Gabi, wkrótce potem Lucy odeszła z firmy.

Po śmierci Edie Britt, która jak się okazało, bardzo pomogła uwierzyć Gabi w swoją urodę po rozwodzie z Carlosem, Gabi zaczęła się udzielać w kółku ogrodniczym. Dzięki niej panie przestały dbać o ogródki tylko spotykały się z udziałem drinków i alkoholu. Na jednej z nich widziała Toma, męża Lynette z miejscową kobietą lekkich obyczajów, Patty Rizzo (Sarah Knowlton). Gabi martwiła się, że Tom może zdradzić Lynette, ale sama nie wiedziała, że Carlos widział nagą Lynette. Pary powiedziały sobie o tym podczas kolacji, ale potem wszystko sobie wyjaśniły.

Juanita poszła do szkoły w makijażu, ponieważ wszyscy nie wierzyli, że nie jest córką pięknej matki. Gabi poszła bez makijażu na spotkanie z okazji przyznania Carlosowi tytułu biznesmena roku. Mimo że w końcu nałożyła makijaż do zdjęcia i Juanita była zawiedziona, obie doszły do porozumienia. Rodzina Solis razem pojechała na spotkanie rodzinne do żony brata ojca Carlosa, cioci Connie. Oświadczyła ona, że umiera i poprosiła którąś z rodzin o zaopiekowanie się jej nastoletnia krewną, Aną Solis. Carlos i niechętna Gabi zgodzili się. Już pierwszego dnia doszło do starcia między paniami, ponieważ Ana okazała się być tak samo temperamentna jak Gabi.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Gabi, jak podejrzewała, zaczęła mieć problemy z zachowaniem Any Solis oraz, jak z edukacją córki, Juanity. W trakcie załatwiania jej miejsca w szkole katolickiej, Gabi odkryła, że Lynette jest w zaawansowanej ciąży. Sąsiadka nic nie mówiła, bo nie chciała stracić pracy a Gabi, obraziła się ponieważ Lynette jej nie zaufała.

Lynette sama powiedziała Carlosowi w jakim jest stanie i, w ramach małej zemsty, zdegradował ją z biura do małego schowka na szczotki. Gabi to zauważyła i zrobiło jej się żal Lynette. Podczas gdy poszła do niej z przeprosinami, Lynette zdążyła załatwić sobie adwokata, który pozwał firmę Carlosa o złe traktowanie ciężarnej. Lynette próbowała go powstrzymać, ale nie zdążyła a Gabi wypowiedziała jej wojnę. Carlos zlecił Lynette wykonanie, na następny dzień rano, bilansu firmy z roku poprzedniego i Lynn miała to uporządkować. Nie zdążyła, ponieważ poszła na przedstawienie do córki Penny.

Carlos wiedział o tym i zwolnił Lynette. Na Boże Narodzenie Carlos przyszedł do domu i oświadczył, że nie wygrają sprawy z Lynette. Gdyby doszło do procesu, stracił by firmę i stanowisko prezesa. Tymczasem Lynette chciała przeprosić ale Gabrielle zaogniała sytuację. Było tak aż do ocalenia Celii przez Lynette przed awionetką, prowadzoną przez Daphne i Jeffa Bicks.

Wskutek takiego błogosławieństwa, Lynette ucierpiała, ponieważ straciła jedno z dzieci, płci męskiej, które nazwała "Patrick". Zdołała jednak wybaczyć Gabi za jej zachowanie. Solisowie podarowali 60-calową plazmę Tomowi i Lynette a Carlos załatwił jej wypłacanie pensji z firmy.

Tom zaproponował Carlosowi, że będzie pracował na miejsce żony. Carlos się zgodził, ale Lynette była zła. Zdenerwowała się jeszcze bardziej, gdy Tom zaproponował Carlosowi, by została w domu i opiekowała się córką, gdy się urodzi. Tom w końcu musiał ustąpić i zgodził się, że się zamienią miejscami, gdy dziecko się urodzi.

Gabi tymczasem załatwiła wreszcie Juanicie miejsce w szkole prywatnej, gdzie pracowała Susan, w Oak Ridge. Niedługo potem, wraz z Susan, desperacko rozpracowała które z dzieci należy do jakiej grupy zaawansowania. Tymczasem Ana i Danny zaczęli się spotykać.

Gabi obawiała się, że Ana zajdzie w ciąże z Bolenem. W zamian za obietnicę kariery modelki po skończeniu szkoły, Ana miała nie sypiać z synem Angie. Carlos ich jednak przyłapał, niemalże nagich, na kanapie i zaczął szarpać Danny'ego. Angie, która przez przypadek akurat stała pod oknem, zauważyła to. Wpadła do domu i, zanim wyprowadziła syna, zagroziła śmiercią Carlosowi, gdyby sytuacja się powtórzyła. Solisowie chcieli przeprosić Bolenów, ale przez przypadek podsłuchali kłótnię Angie Bolen i jej męża Nicka. Mieli oni tajemnicę, którą strzegli. Jej wyjawienie miałoby straszliwe konsekwencje.

Gabi wykorzystała więc Robin Gallagher i dzięki niej, wysłała Anę, która zerwała z Dannym, do Nowego Jorku, do agencji modelek.

Gdy Celia dostała ospy wietrznej, Gabi musiała przeprowadzić się do sąsiadów, Boba Huntera i Lee McDermotta. Prowadziła u nich prawdziwe życie singielki. Gdy jednak zobaczyła ich dziecięcy pokój, zrozumiała, że dziecko to największe błogosławieństwo. Wróciła więc do domu, do córek i męża. Wkrótce odkryła, dzięki Angie, że jej syn pojechał za Aną do Nowego Jorku. Obie panie spotkały tam Heidi Klum i Paulinę Porizkovą. Angie dowiedziała się, że Gabi była największą jędzą spośród modelek. Dlatego też Gabi przekonała Anę, by taka nie była. W samolocie powrotnym, Gabi dowiedziała się od Angie, że Nick nie jest biologicznym ojcem Danny'ego.

Między Juanitą a M.J-em Delfino doszło wkrótce do spięcia, ponieważ oboje walczyli o to, kto więcej sprzeda czekolad. M.J. nigdy nic nie wygrał a Juanita nie miała przyjaciół. Wygrała Juanita, ale M.J. okazał się na tyle mądry, że Gabi pogratulowała mu "moralnego zwycięstwa".

Sama Gabi zaoferowała wkrótce swe jajeczka Bobowi i Lee, którzy od dwóch lat starali się zaadoptować dziecko. Gdy jednak zrozumiała, że będzie to dla niej za trudne emocjonalnie, odmówiła im, a Lee zerwał z Bobem. Niedługo potem Gabi poprosiła męża o domek w Aspen. Odmówił a Gabi przez przypadek dowiedziała się, że pieniądze na domek pożyczył Mike'owi i Susan Delfino, którzy byli zadłużeni. Gabi wraz z Susan ukarały mężów, wystawiając ich ego na pośmiewisko, ponieważ Mike nie chciał pieniędzy żony za sprzedaż klubu Karla.

Następnie w życie Gabi wróciła sprawa Angie, ponieważ do Fairview przyjechał Patrick. Gabi go nie poznała początkowo, bo przedstawił się jako brat Angie Bolen, Anthony. Angie jednak powiadomiła o wszystkim Gabi, Gabi ściągnęła Nicka i koniec końców, Patrick zginął na Wisteria Lane. Angie wyjechała do Atlanty. Natomiast Bree, zmuszona sytuacją rodzinną i swym pasierbem Samem, postanowiła wyznać Gabi prawdę: tożsamości tego kto potrącił jej teściową, Juanitę.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Bree i Gabi poszły więc do domu Solis, gdzie Bree wyznała swojej przyjaciółce, że Andrew 11 lat wcześniej potrącił jej teściową, Juanitę. Gabi była wściekła i zamierzała powiedzieć o tym Carlosowi. Zaczęła nawet rozpaczać, ale Karen McCluskey przerwała im i powiedziała, że Paul Young wrócił na Wisteria Lane. Gabi odwiedziła go w jego nowym domu, który wynajął od Susan i Mike'a. W tym czasie prawnik ze szpitala w Fairview, Jack Pinkham (Kevin Symons) przyjechał na Wisteria Lane by powiedzieć jednej z kobiet o podmianie jej dziecka. Udał się do Carlosa i powiedział mu, że Juanita nie ma w sobie ich DNA. Carlos wpadł w furię, ale wiedział, że prawda bardzo zrani Gabi, dlatego postanowił nie mówić o tym. Zaszantażował też Jacka, że nie wytoczy procesu szpitalowi na milionów dolarów odszkodowania, jeśli placówka zaprzestanie poszukiwań drugiej rodziny. Wieczorem Gabi natomiast powiedziała Bree, że nie powie nic mężowi o incydencie sprzed lat bo ich życie jest idealne. B

ree była bardzo wdzięczna, ale nie na długo, ponieważ przez przypadek potrąciła małą Juanitę, która akurat jechała przy podjeździe Bree. W szpitalu pielęgniarka powiedziała Gabi, że dziecko musiało być adoptowane lub zrodzić się ze zdrady. Nie miało bowiem takiej samej grupy krwi jak Carlos i Gabi. Gabi wszystkiemu zaprzeczyła. Sama wkrótce pomyślała, że Juanita mogła się począć w okresie kiedy wyjechała z Susan do Aspen. Susan zostawiła bowiem Gabi z pewnym czarującym Francuzem. Gabi wymyśliła więc, że ma ukrytą chorobę seksomnię. Carlos wkrótce wyjawił jej, że to wszystko dlatego, że Juanita została podmieniona.

Gabi była zdruzgotana i zgodziła się nie szukać drugiej rodziny. Podpisała nawet odpowiednie papiery w szpitalu, by placówka medyczna też tego nie robiła. Gabi poszła jednak z Susan do sklepu, gdzie było pełno dziewczynek z matkami w wieku Juanity. Gabi poszła do Boba Huntera, prawnika i powiedziała mu by jego znajomy, prywatny detektyw, wytropił drugą rodzinę o nazwisku Sanchez. Gabi zrobiła to w tajemnicy przed Carlosem. Gdy on dowiedział się o tym co zrobiła jego żona od sąsiada-geja, nawrzeszczał na nią. Zagroził rozwodem jeśli sprawy pójdą niepomyślnie.

Jednakże bardzo kochał żonę i poszedł na spotkanie z rodziną Sanchez, Carmen, Hectorem i nieświadomą niczego Grace Sanchez. Gabi bardzo się przywiązała do swej biologicznej córki, nie wyjawiając prawdy dziewczynkom. Biologiczni rodzice Juanity musieli jednak wyjechać z kraju, bo okazali się nielegalnymi imigrantami. Wraz z nimi wyjechała Grace i Gavi wpadła w rozpacz. Dzięki radzie Lynette, napisała list, na który przelała swoje emocje. Niestety przeczytała go też Juanita, która była załamana, tak że chciała uciec z domu autem nieświadomych niczego Boba i Lee podczas zamieszek na Wisteria Lane. Na szczęście demonstrujący nie dopuścili do tego, ale zaczęli napierać na ich samochód. Na szczęście Gabi uratowała Juanitę z oblężonego auta.

Gabi wkrótce znalazła substytut Grace w sklepie panny Charlotte z drogimi lalkami przeznaczonymi do adopcji. Kobieta za bardzo przywiązała się do lalki, którą posiadała, dlatego bardzo przeżyła to, gdy ją skradziono. Nie pomogły jej słowa Carlosa, że to nie Grace.

Carlos namówił Gabi na terapię. Nie chciała na nią chodzić, ponieważ terapeutka (Patricia Lentz) chciała rozmawiać z nią o dzieciństwie. Oszukiwała męża, że chodzi na terapię, ale ten w końcu się dowiedział i pomógł żonie zmierzyć się z przeszłością. Terapeutka Gabi kazała jej jechać to rodzinnego miasta i przeczytać list opisujący jej odczucia nad grobem ojczyma. Kiedy Gabrielle i Carlos pojechali do rodzinnego miasta Gabi, pani Solis była w centrum uwagi. Gabrielle pojechała do swojej starej szkoły. Tam spotkała zakonnicę Mathę (Jill Larson), swoją starą nauczycielkę. Zanim Gabi uciekła z domu powiedziała jej o tym, że ojczym ją molestował. Ta w to nie uwierzyła i nadal nie chciała przyjąć tego do wiadomości. Pani Solis powiedziała zakonnicy o tym co czuje. Wtedy wróciła do domu.

Po rywalizacji na temat wychowania z Lee i wiosennym przyjęciu u Renee, mąż Gabi dowiedział się przez zupełny przypadek od Bree, że jej syn zabił jego matkę. Wpadł we wściekłość ale wybaczył mu tylko dlatego, że był dzieckiem. Zakazał jednak Bree i Gabrielle kontaktowania się w jakiejkolwiek formie między sobą. Kobiety kilkukrotnie złamały ten zakaz co zauważył Carlos, przez włos Bree zostawiony na białym płaszczu Gabi. Kazał jej wybrać między nią a sąsiadką. Gabi wprowadziła się wraz z córkami do Bree. Wtedy o powodach śmierci dowiedziały się Juanita i Celia a w sprawę został nawet wmieszany detektyw Chuck Vance. Na szczęście Carlos umiejętnie oszukał go w tym co sam powiedział córkom. Bree zdecydowała, że nie może rozbijać rodziny przyjaciółki i Solisowny wróciły do swojego domu.

Wyjazd do Las Colinas sprowadził jednak do Fairview Alejandra, domniemanie zmarłego ojczyma Gabi. Kobieta dowiedziała się o tym, że żyje i chciała go zabić ale się powstrzymała. W noc uczczenia powrotu rodziny Delfino na uliczkę, zakradł się do pustego domu Solisów i kłamiąc, że ma jej broń, chciał ją skrzywdzić. Carlos wrócił do domu i zabił mężczyznę świecznikiem. Bree, Susan i Lynette weszły do ich domu sprawdzić na jakim etapie są przygotowania ale zgodziły się ukryć zwłoki w skrzyni gdy reszta gości kroczyła już ulicą. To pogodziło Carlosa i Bree.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Czwórka kobiet i Carlos zakopali zwłoki w lesie. Zakopując ciało mieli zachować tajemnice na wieki. Miesiąc później Gabi musiała wspierać Carlosa w jego wyrzutach sumienia. Sprowadziła księdza Dugana (Sam McMurray), ale usłyszała, podsłuchując rozmowę męża i duchownego, że nie wie czy kiedykolwiek zazna spokoju wewnętrznego. Po tym jak Susan pochowała klasowego chomika, odwiedziła ją i kazała wziąć się w garść. Wraz z Bree pomogła też ukryć samochód Alejandra, który został zauważony przez Chucka Vance, ale ostatecznie został skradziony przez miejscowego złodzieja (Richard Keith).

Stan psychiczny Carlosa przełożył się też na kryzys ich pożycia seksualnego. Solis wynajęła nawet striptizerkę Dakotę (Jillian Nelson) za namową przyjaciółek. Carlos był wściekły, że podzieliła się tym z dziewczynami i nigdy nie będzie już normalnie bo to co zrobił, będzie już z nim zawsze. Ona nie mogła mu pomóc, ale rozmowa z Susan, która też przeżywała śmierć mężczyzny, bardzo mu pomogła. Bree przyszła do Gabi z pierwszym listem dotyczącym szantażu. Latynoska kazała jej pozbyć się swojego chłopaka Chuckiem Vance. Była wściekła, gdy 24 godziny później nie zrobiła tego. Wykradła dla Bree paczkę z napisem "Bree Van de Kamp" z kieszeni marynarki detektywa. W niej był tylko pierścionek zaręczynowy co sprawiło ulgę przyjaciółkom, ale Bree i tak porzuciła detektywa zanim zadał jej ważne pytanie.

Po krótkiej wojnie z Daną (Beth Littleford), przewodniczącą rady rodziców w "Oak Ridge", Gabi stanęła na czele tej szkolnej organizacji. Kobiety były na nią złe bo latynoska była zarozumiała, egoistyczna oraz nie przestrzegała godzin spotkań. Dopiero gdy pijany Carlos przyjechał do szkoły by pomóc żonie z organizacją imprezę z okazji dnia nauczyciela i kobiety to zobaczyły (Jillian Armenante, Melissa Greenspan i Lindsey Stoddart), zmieniły do niej swe nastawienie. Zajęły się wszystkim i kazały Gabi zaopiekować się małżonkiem.

W Halloween Gabrielle, przy stojącej obok Juanicie, usłyszała od Bree o strasznej, lecz zawoalowanej treści. Ben Faulkner zamierzał zbudować dom dla najuboższych na grobie Alejandra. Starała się pomóc Bree w złapaniu zagrożonych wyginięciem żabi i poprzez wypuszczenie je na teren budowy, wstrzymać ją. Te uciekły i dlatego zdecydowały się, wraz z Lynette, odkopać ciało. Na miejscu zastały pusty grób a w tym samym czasie Carlos zaczął nadużywać alkoholu.

Solisowie postanowili zapewnić bezpieczeństwo swym córkom poprzez zgodę Boba i Lee na bycie prawnym opiekunem. Próba ta nie za bardzo się udała, głównie z powodu Juanity, a żeby ją uspokoić, zaczęła z nią planować letnie wakacje.

Zwłoki ojczyma Gabi znaleźli pracownicy Bena, który szybko zgodził się je ukryć w innym miejscu na prośbę Bree. Sąsiadka powiedziała o tym przyjaciółkom, lecz Gabi wspomniała przy Susan i Lynette o dotychczas niewzmiankowanym liście z pogróżkami. Lynette i Susan zerwały przyjaźń z Bree, dlatego, że ukrywała przed nimi tak istotne szczegóły. Bree spotkała się z Gabrielle, ale nie powiedziała Latynosce, że Chuck zaczął coraz bardziej dokopywać się do prawdy o losie ojczyma Gabi. Doszło do takiej sytuacji, że Bree wraz z Gabi musiały kupić obrazy Susan z galerii, przedstawiające je same nad szkieletem i ubrane w sukienki z czasu przyjęcia na cześć powrotu Susan, tuż po tym jak Chuck je zobaczył. Zrobiły to, ale Susan i Gabi potwierdziły zerwanie przyjaźni z Bree.

Stan Carlosa miał też wpływ na jego firmę w której Goeffrey (Jeremy Glazer) próbował podkraść klientów Carlosa. Jeden z nich (H. Richard Greene) gdy dowiedział się co dolega Carlosowi, przyjechał do jego domu i zaproponował mu miejsce odwykowe, w którym sam się leczył. Mężczyzna zgodził się na wyjazd do ośrodka.

Chuck Vance przesłuchał Gabrielle w sprawie Ramona Sanchez, bo takie były dane Alejandro po tym, jak zmienił dane. Aby zmylić Chucka, wkradła się też do ośrodka odwykowego, do Carlosa by upewnić go, że złożą identyczne zeznania odnoście Ramona. Powiedziała też Bree o tym co zrobił Chuck a sam detektyw przyjechał później do Gabi. Wyciągnął wnioski z jej przesłuchania i reakcji na zdjęcie, no i przywiózł kserokopię artykułu z gazety, sugerujący, że Ramon to jej ojczym, Alejandro Perez. Kazał jej wstawić się na przesłuchanie jutro o 10 rano. Gabi zadzwoniła do ośrodka ale usłyszała, że Carlos sam się wypisał i nie był w nastroju do rozmowy.

W Nocy Chuck został potrącony ze skutkiem śmiertelnym a Gabi dowiedziała się tego z wiadomości w ośrodku. Sama sądziła, że mógł to zrobić jej mąż, dlatego wysondowała co policja wie od detektywa Murphy. Znalazła Carlosa w domu, ale jego auta nie było w garażu. Na pogrzebie Chucka, usłyszała od policjanta (Robert Reinis), że Carlos zamierzał się przyznać w nocy do winy, ale wezwanie o śmierci byłego chłopaka Bree przerwało mu to. W nocy, Carlos usłyszał od zony, że zabije go i zostanie pochowany w lesie jeśli jeszcze raz zrobi taki poważny krok bez porozumienia z nią.

Susan natomiast usłyszała od swej przyjaciółki gdzie mieszkał Alejandro i tam też się ona udała. Carlos był natomiast cały czas w ośrodku, dlatego Gabi przejęła jego obowiązki. Udała się na niezbyt udane szkolenie do Lynette z podstaw biznesu. Pokłóciła się z sąsiadką co zakończyło katastrofą jej negocjacje z brytyjskimi partnerami. Lynette uświadomiła sobie, że nie znosi sprzeciwu a Gabi, że bez Carlosa musi dorosnąć i przestać się wyręczać innymi. Wizyta Susan w Oklahoma city doprowadziła natomiast do krótkich odwiedzin Claudii i Marisy Sanchez na Wisteria Lane.

Po tym zdarzeniu, Gabi otrzymała lekcje od Juanity, dotyczącą jej zauroczenia i tego, że ciągle była okłamywana, co zmusiło obie panie Solis do pojawienia się w ośrodku odwykowym u męża/ojca. Natomiast od Lynette usłyszała o tym, że Bree, dzięki nieświadomej zagrożenia Renee, ponownie popadła w alkoholizm. Przyszła wraz z Lynette i Susan do Bree by jej pomóc, ale w zamian Gabi usłyszała tylko od Bree, że chciała się zabić w motelu i sama była potrzebna jako organizatorka całej maskarady związanej z Alejandro. Odrzuciła pomoc dziewczyn a z dopiero Orson Hodge wyciągnął byłą żonę z otchłani picia i seksu na jedną noc.

W czasie gdy Gabi przyjęła chwilowo do siebie Roya Bendera, u Karen, jego żony, definitywnie wrócił rak. Gdy Carlos miał powrócić do domu, chciała pogodzić małżeństwo staruszków. Przez przypadek dowiedziała się o raku i mimo obietnicy złożonej Karen, powiedziała o tym Royowi, który wrócił do domu żony. Sama uświadomiła sobie jak Carlos jest dla niej ważny.

Bree zdołała tymczasem przejrzeć Orsona, który był nadawcą listów z szantażem i morderca Chucka. Wyrzuciła go ze swego życia i pogodziła się z dziewczynami, którym wszystko przedłożyła. Natomiast Carlos, po powrocie do domu, zaczął powątpiewać w swą misję jako biznesmena. Zdecydował, że będzie pracował w pomocy społecznej. Gabi odciągała go od tego pomysłu bo sama też dużo wycierpiała, chociażby z powodu jego alkoholizmu. Postanowiła ratować rodzinę i teraz była jego pora by robił to samo.

Śmierć Mike'a tylko upewniła Carlosa w swej decyzji a Gabi zmusiła do poparcia męża. Sama zaczęła szukać pracy ale konsultantka (Molly Hagan) nie miała dla niej ofert. Dopiero szaleństwo zakupów w ekskluzywnym sklepie, po którym musiała zwrócić ubrania dało punkt zwrotny. Lazaro (Matt Winston), kierownik sklepu, zatrudnił Gabi jako osobistą asystentkę zakupów. W pracy, Gabi zaczęła uwodzić mężczyzn by nabywali z jej sklepu drogie przedmioty co powiększało jej prowizję. To spowodowało, że Carlos zaczął być zazdrosny o to, że żona utrzymuje dom i płaci rachunki.

Bree została aresztowana podczas wieczoru panieńskiego Renee Perry, zaręczonej z Benem. Carlos chciał powiedzieć wszystko policji na temat jego udziału w zbrodni. Sama Bree zwolniono do domu a dzięki rekomendacji Boba Huntera, wynajęła rekina wśród adwokatów, Tripa Westona. Gabi pozyskała natomiast męża dla pomysły by niczego nie mówił policji. Po przygodzie z byłą klientką, Doris Hammond, Gabi przez przypadek wypowiedziała do Bree słowa "zabiłaś Alejandro", co doprowadziło Tripa do prawdziwej tożsamości zmarłego mężczyzny.

Nazajutrz miał rozpocząć się proces Bree. Lynette i Susan wyszły na nocną przechadzkę z powodu bezsenności. Gabi przez przypadek je zauważyłą i kobiety oświadczyły jej, że przyznają się do tego co zrobiły. Gabi usiłowała do tego nie dopuścić, ale Lynette była zła na Gabi za to, że nie miała problemu ze snem. W sklepie Solis broniła Bree przed pomówieniami od dwóch plotkar (Victoria Kelleher i Casey Williams) i zeznała w sądzie na korzyść sąsiadki. Dopiero incydent w domu z córkami uświadomił jej jak źle jest zrzucać winę na kogoś innego. Pomimo procesu, czwórka przyjaciółek zaopiekowała się umierającą już Karen by w domu mogła dożyć swoich dni. Sama ukrywała też fakty w gazetach przed mężem. Gdy Lynette sądziła, że Tom chce ogłosić powrót do niej, Gabi zrobiła jej makijaż a podczas procesu była zła z innymi przyjaciółkami na Renee za jej zeznania. Trip wezwał Gabi ponownie na świadka w procesie, wbrew stanowisku Bree, przez co wszyscy zgromadzeni na sali usłyszeli kim naprawdę był Ramon Sanchez. Dopiero aktorskie omdlenie Bree przerwało ten publiczny wywiad. Wieczorem, podczas opieki nad wcale nie śpiącą Karen, Gabi powiedziała mężowi, że przyzna się, iż to ona zabiła swego ojczyma za to co jej zrobił. Ocali tym samym męża, dwukrotnego byłego więźnia, przed kolejnym wyrokiem. Carlos był przeciwny a nazajutrz Karen ubiegła Solisów i przyznała się sędzinie i ławie przysięgłych do nie popełnionej zbrodni. Carlos sam chciał zrobić to co słuszne, ale ochrona w sądzie zatrzymała go zanim wszedł do samego środka sądu, bo wszyła w płaszcz męża nóż, który wyczuł wykrywacz metali.

Karen, ze względu na chorobę i Bree zostały uniewinnione a tego samego wieczora Lynette i Tom, jak by z boku wydarzeń, wrócili do siebie. W domu Bree, gospodyni wyprawiła przyjęcie z tej okazji. Gabi otrzymała awans w pracy. Odtąd była kierownikiem obsługi kluczowych klientów. Zaczęła też stosować stare sztuczki męża sprzed lat, czyli ofiarowywanie drogich prezentów za brak uwagi. Carlos posłużył się fortelem i zatrudnił, w miejsce starego ogrodnika, seksowną Carmen (Roselyn Sánchez). Gabi była wściekła na męża a w międzyczasie pomogła Renee w przygotowaniach do samego ślubu. Gdy jej suknia została poplamiona wodami płodowymi Julie Mayer, zabrała przyszłą pannę młodą do swojego sklepu "Cumberly's", ale nie posiadała legitymacji pracownika. Dlatego ukradła suknię i buty. Musiały też udać się pieszo na miejsce ślubu bo Susan "pożyczyła" limuzynę by zawieść córkę do szpitala. Na weselu Solisowie porozmawiała z mężem. Wstydziła się tego co robiła z Johnem a Carlos, tego, że ją zaniedbał. Zatrudnił Carmen jako ostrzeżenie tego co się stało. Gabi zastanawiała się też dlaczego inne pary przechodzą śpiewająco swe małżeństwo. Carlos odpowiedział jej, że wolą tango.

W trakcie wesela Karen zmarła a Susan Delfino sprzedała swój dom tuż po ślubie Renee i Bena kobiecie o imieniu Jennifer. Sama zamieszkała z synem i wnuczką u Julie. Miesiąc później rodzina Scavo wyprowadziła się do Nowego Jorku z powodu oferty pracy, złożonej Lynette przez Katherine Mayfair. Gabrielle i Carlos Solis opuścili sąsiedztwo następnego roku. Zaraz po tym, gdy Carlos pomógł jej utworzyć oficjalną stronę jako doradcy ds. ubioru, co doprowadziło do otrzymania przez Gabi jej autorskiego programu w telewizyjnej stacji modowej. Później kupili rezydencję w Kalifornii, gdzie długo i szczęśliwe kłócili się między sobą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Mężczyzna ma grupę krwi 0[14] i jest też uczulony na jajka[15].
 • Scenarzyści chcieli zastąpić aktora Ricardo Antonio Chavirę po tym jak uznali, że w pilocie wypadł dosyć sztywno. Natomiast producenci chcieli zrezygnować z obsadzenia Ricardo Antonio Chavira w roli Carlosa, tłumacząc, że jest zbyt młody i nie wystarczająco słodki do tej roli[potrzebny przypis].
 • Susan nazywała Carlosa przez pierwsze osiem lat znajomości per "Ricky Ricardo"[16].
 • Mężczyzna należy do grupy osób z ryzykiem występowania wysokiego cholesterolu[17][18]. Dlatego też nie jadał czerwonego mięsa, pełnego trójglicerydów[19].
 • Carlos, ze względu na swoją datę urodzenia, jest zodiakalnym rakiem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Sezon 1 odcinek 5
 2. Sezon 3 odcinek 18: wspomniany przez Carlosa.
 3. Ojcostwo nigdy nie zostało jasno określone. Gabi uznała w 21 odcinku 1. sezonu, że niezależnie od wyników, pomimo istniejącej możliwości ojcostwa Johna, będzie to dziecko Carlosa.
 4. Sezon 4 odcinek 2: historia opowiedziana Lynette przez Gabrielle w szpitalu.
 5. a b Sezon 6 odcinek 12: Gabi pokazała rodzinną fotografie swemu mężowi, na której widnieli rodzice Gabrielle, sama Gabi, chłopczyk i dziewczynka. Jest bardzo prawdopodobne, że to było jej rodzeństwo.
 6. Sezon 2 odcinek 19: wspomniana przez Gabrielle.
 7. Sezon 1 odcinek 3: wspomniana przez Gabrielle w rozmowie telefonicznej z matką.
 8. Sezon 7 odcinek 6: wspomniana przez Gabi.
 9. Zdjęcie pamiątki z planu serialu, czyli prawa jazdy postaci, pinterest.com, [dodane] 27 maja 2013
 10. Sezon 2 odcinek 15
 11. Sezon 1 odcinek 1
 12. Sezon 2 odcinek 23
 13. Sezon 2 odcinek 24
 14. Sezon 7 odcinek 2
 15. Sezon 2 odcinek 10
 16. Sezon 8 odcinek 3: słowa Mike'a
 17. Sezon 3 odcinek 2
 18. Sezon 5 odcinek 8
 19. Sezon 2 odcinek 21