Sygnity

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sygnity SA
Forma prawna spółka akcyjna
Data założenia 1991
Lokalizacja Warszawa
Siedziba ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
Numer KRS 0000008162
Prezes Jan Maciejewicz[1]
Przewodniczący
rady nadzorczej
Tomasz Sielicki
Akcjonariusze/
udziałowcy
Legg Mason TFI SA, ING OFE, Quercus TFI[2]
Branża informatyka
Zatrudnienie 1300 (2016)
Przychody 429 305 tys. PLN (FY15)
Dochód
Kapitał zakładowy 11 885 742 zł
Giełda GPW
ISIN

PLCMPLD00016

Symbol akcji SYGNITY (SGN)
Położenie na mapie Warszawy
Mapa lokalizacyjna Warszawy
Sygnity SA
Sygnity SA
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Sygnity SA
Sygnity SA
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Sygnity SA
Sygnity SA
Ziemia52°09′49″N 21°04′57″E/52,163611 21,082500
Strona internetowa

Sygnity SA – polska grupa kapitałowa spółek z branży informatycznej, powstała w wyniku połączenia firm ComputerLand SA i Emax SA, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Działalność[edytuj]

Sygnity jest jedną z największych spółek informatycznych w Polsce. Oferuje usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej. Dostarcza rozwiązania własne oraz czołowych międzynarodowych firm informatycznych. Do podstawowych obszarów działalności firmy należą: doradztwo informatyczne, produkcja i wdrażanie oprogramowania, integracja rozwiązań, audyt i testowanie oprogramowania, dostarczanie infrastruktury informatycznej i outsourcing IT.

Grupa zatrudnia ponad 1300 osób. Do Grupy Sygnity należą: Sygnity Business Solutions, Sygnity International, Geomar oraz Baltijos kompiuterių centras.

Historia[edytuj]

ComputerLand SA zainaugurował swoją działalność w 1991 roku. Początkowo zajmował się sprzedażą sprzętu komputerowego, jednak już na przełomie lat 1992 i 1993 zmienił profil swej działalności. Firma zaczęła wtedy projektować systemy informatyczne oraz tworzyć oprogramowanie. Jej główną grupą docelową byli odbiorcy korporacyjni. Swą ofertę kierował do odbiorców z sześciu głównych dziedzin gospodarki: bankowo-gospodarczego, opieki zdrowotnej, przemysłowego, telekomunikacyjnego i użyteczności publicznej. W październiku 2011 roku Sygnity rozpoczęło ekspansję na rynkach międzynarodowych. Firma podpisała strategiczne porozumienie ze światowym koncernem Huawei, dzięki któremu rozpoczęła m.in. sprzedaż własnych rozwiązań w 16 krajach Europy. Od 2012 r. firma posiada również w swojej ofercie oprogramowanie finansowo-księgowe do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami – Quatra[3].

Twórcą i wieloletnim prezesem ComputerLandu był informatyk Tomasz Sielicki. Obecnie prezesem firmy jest Jan Maciejewicz.

Przypisy

  1. Zarząd. Sygnity. [dostęp 26 lipca 2012].
  2. sygnity akcjonariat
  3. http://quatra.pl Strona produktu

Linki zewnętrzne[edytuj]