VRG

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
VRG SA
Państwo  Polska
Siedziba Kraków
Adres 31-462 Kraków
ul. Pilotów 10
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Jan Pilch (p.o.)
Nr KRS 0000047082
Giełda GPW
ISIN PLVSTLA00011
Symbol akcji VISTULA (VST)
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 20 660 786,40 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

VRG SA – jedno z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Spółka posiadała cztery zakłady produkcyjne. Siedziba główna znajduje się w Krakowie, zakłady filialne w Staszowie (sprzedane w 2005 roku), Myślenicach i Łańcucie. W 1991 roku Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Vistula” zostały przekształcone w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa lata później nastąpiła prywatyzacja spółki poprzez sprzedaż akcji w ofercie publicznej. Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miał miejsce 30 września 1993 roku. W dniu 25 lipca 2006 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Vistula S.A. z siedzibą w Krakowie, podjęło uchwałę w sprawie połączenia ze spółką Wólczanka S.A. z siedzibą w Łodzi.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją klasycznych ubiorów męskich z tkanin własnych i powierzonych. Podstawowy asortyment wyrobów produkowanych przez spółkę stanowią ubrania męskie, marynarki oraz spodnie.

Vistula & Wólczanka S.A. skupia się na ekspansji na rynku detalicznym. Obecnie własna sieć sprzedaży liczy ponad 170 salonów, w tym 5 za granicą.

W dniu 26 listopada 2008 roku na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Vistula&Wólczanka podjęto decyzję o połączeniu ze spółką W. Kruk S.A. Po połączeniu grupa zmieniła nazwę na Vistula Group S.A.

W dniu 30 listopada 2018 nastąpiła rejestracja połączenia spółki VISTULA GROUP Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmująca) ze spółką BYTOM Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmowana). 30 listopada 2018 nastąpiła zmiana nazwy spółki z VISTULA GROUP Spółka Akcyjna na: VRG Spółka Akcyjna (VRG S.A.)[1].

Marki[edytuj | edytuj kod]

VRG skupia takie marki jak Vistula, Wólczanka, Bytom i Deni Cler (marki modowe), oraz W.Kruk (marka biżuteryjna).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]