Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1966 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Składy finalistów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1966 rozgrywanych w Anglii.

Anglia Anglia

Trener: Anglia Alf Ramsey

Gordon Banks, Ron Springett, Peter Bonetti, George Cohen, Ramon Wilson, Jack Charlton, Bobby Moore, Jimmy Armfield, Gerry Byrne, Ron Flowers, Norman Hunter, Ian Callaghan, Alan Ball, Bobby Charlton, John Connelly, Terry Paine, George Eastham, Jimmy Greaves, Geoff Hurst, Martin Peters, Roger Hunt, Nobby Stiles

Argentyna Argentyna

Trener: Argentyna Juan Carlos Lorenzo

José Rafael Albrecht, Luis Artime, Oscar Calics, Mario Chaldú, Roberto Ferreiro, Hugo Gatti, Alberto Mario González, Rolando Irusta, Nelson López, Silvio Marzolini, Oscar Más, Ermindo Onega, José Omar Pastoriza, Roberto Perfumo, Antonio Rattín, Alfredo Rojas, Antonio Roma, Juan Carlos Sarnari, Carmelo Simeone, Jorge Solari, Aníbal Tarabini, José Varacka

Brazylia Brazylia

Trener: Brazylia Vicente Feola

Alcindo, Altair, Bellini, Brito, Denílson, Djalma Santos, Edu, Fidélis, Garrincha, Gérson, Gilmar, Jairzinho, Lima, Manga, Orlando, Paraná, Paulo Henrique, Pelé, Rildo, Silva, Tostão, Zito

Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria

Trener: Czechosłowacja Rudolf Vytlačil

Stefan Abadżiew, Widin Apostołow, Georgi Asparuchow, Iwan Dawidow, Iwan Dejanow, Dinko Dermendżiew, Boris Gaganełow, Ewgeni Janczowski, Iwan Kolew, Aleksandyr Kostow, Nikoła Kotkow, Stojan Kitow, Dimityr Łargow, Wasił Metodiew, Georgi Najdenow, Dimityr Penew, Aleksandyr Szałamanow, Simeon Simeonow, Dimityr Jakimow, Dobromir Żeczew, Petyr Żekow

Chile Chile

Trener: Chile Luis Álamos

Pedro Araya, Hugo Berly, Carlos Campos, Humberto Cruz, Humberto Donoso, Luis Eyzaguirre, Elias Figueroa, Alberto Fouillioux, Adán Godoy, Roberto Hodge, Honorino Landa, Rubén Marcos, Juan Olivares, Ignacio Prieto, Jaime Ramírez Banda, Orlando Ramírez, Leonel Sánchez, Armando Tobar, Francisco Valdés, Alberto Valentini, Hugo Villanueva, Guillermo Yávar

Francja Francja

Trener: Francja Henri Guérin

Marcel Artelesa, Marcel Aubour, Edmond Baraffe, Joseph Bonnel, Bernard Bosquier, Robert Budzynski, Georges Carnus, André Chorda, Néstor Combin, Didier Couécou, Héctor De Bourgoing, Gabriel De Michèle, Jean Djorkaeff, Philippe Gondet, Gérard Hausser, Yves Herbet, Robert Herbin, Lucien Muller, Jean-Claude Piumi, Laurent Robuschi, Johnny Schuth, Jacques Simon

Państwo Hiszpańskie Hiszpania

Trener: Państwo Hiszpańskie José Villalonga

Amancio Amaro, Antonio Betancort, Luis del Sol, Josep María Fusté, Francisco Gallego, Francisco Gento, Jesús Glaría, José Ángel Iribar, Carlos Lapetra, Marcelino Martínez, Ferran Olivella, Joaquin Peiro, Pirri, Severino Reija, Miguel Reina, Feliciano Rivilla, Adelardo Rodríguez, Manuel Sanchís, Eladio Silvestre, Luis Suárez, José Ufarte, Ignacio Zoco

Korea Północna Korea Północna

Trener: Korea Północna Myung Rye-hyun

An Se-bok, Ha Jung-won, Han Bong-zim, Im Seung-hwi, Kang Bong-chil, Kang Ryong-woon, Ke Seung-woon, Kim Bong-hwan, Kim Seung-il, Kim Young-kil, Lee Chang-myung, Li Dong-woon, Li Chi-an, Lee Keun-hak, Lim Zoong-sun, Oh Yoon-kyung, Pak Doo-ik, Pak Li-sup, Pak Seung-zin, Ryoo Chang-kil, Shin Yung-kyoo, Yang Seung-kook

Meksyk Meksyk

Trener: Meksyk Ignacio Trelles

Enrique Borja, Ignacio Calderón, Antonio Carbajal, Arturo Chaires, Ernesto Cisneros, Jesús del Muro, Isidoro Díaz, Javier Fragoso, José Gonzalez, Guillermo Hernández, Francisco Jara, Ignacio Jáuregui, Magdaleno Mercado, Elias Munoz, Ramiro Navarro, Gabriel Núñez, Aaron Padilla, Gustavo Peña, Luis Regueiro, Salvador Reyes, Felipe Ruvalcaba, Javier Vargas

Niemcy Zachodnie RFN

Trener: Niemcy Zachodnie Helmut Schön

Franz Beckenbauer, Günter Bernard, Albert Brülls, Lothar Emmerich, Jürgen Grabowski, Helmut Haller, Sigfried Held, Horst-Dieter Höttges, Heinz Hornig, Werner Krämer, Max Lorenz, Friedel Lutz, Sepp Maier, Wolfgang Overath, Bernd Patzke, Wolfgang Paul, Karl-Heinz Schnellinger, Willi Schulz, Uwe Seeler, Klaus-Dieter Sieloff, Hans Tilkowski, Wolfgang Weber

Portugalia Portugalia

Trener: Brazylia Otto Glória

José Augusto, Alexandre Baptista, José Carlos, Joaquim Carvalho, Mário Coluna, Hilário Conceição, Manuel Duarte, Eusébio, Fernando Cruz, Alberto Festa, Ernesto Figueiredo, Germano Figueiredo, Jaime Graça, Américo Lopes, João Lourenço, Vicente Lucas, João Morais, José Pereira, Peres, Custódio Pinto, António Simões, José Torres

Szwajcaria Szwajcaria

Trener: Włochy Alfredo Foni

Willy Allemann, Kurt Armbruster, Heinz Bäni, René Brodmann, Richard Dürr, Léo Eichmann, Karl Elsener, Hansruedi Führer, Vittore Gottardi, André Grobéty, Robert Hosp, Fritz Künzli, Jakob Kuhn, Werner Leimgruber, Karl Odermatt, Mario Prosperi, René-Pierre Quentin, Jean-Claude Schindelholz, Heinz Schneiter, Xavier Stierli, Ely Tacchella, Georges Vuilleumier

Urugwaj Urugwaj

Trener: Urugwaj Ondino Viera

Eliseo Álvarez, Emilio Álvarez, Omar Caetano, Julio Cortés, Nelson Díaz, Víctor Espárrago, Pablo Forlán, Néstor Gonçalves, Jorge Manicera, Ladislao Mazurkiewicz, Domingo Pérez, Luis Ramos, Pedro Rocha, José Sasía, Héctor Salvá, Héctor Silva, Roberto Sosa, Walter Taibo, Horacio Troche, Luis Ubiñas, José Urruzmendi, Milton Viera

Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Węgry

Trener: Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Lajos Baróti

Flórián Albert, Ferenc Bene, János Farkas, Máté Fenyvesi, István Géczi, József Gelei, Kálmán Ihász, Benő Káposzta, Imre Mathesz, Sándor Mátrai, Kálmán Mészöly, Dezső Molnár, Antal Nagy, István Nagy, Lajos Puskás, Gyula Rákosi, Ferenc Sipos, Kálmán Sóvári, Antal Szentmihályi, Gusztáv Szepesi, Lajos Tichy, Zoltán Varga

Włochy Włochy

Trener: Włochy Edmondo Fabbri

Enrico Albertosi, Roberto Anzolin, Paolo Barison, Giacomo Bulgarelli, Tarcisio Burgnich, Giacinto Facchetti, Romano Fogli, Aristide Guarneri, Francesco Janich, Antonio Juliano, Spartaco Landini, Gianfranco Leoncini, Giovanni Lodetti, Sandro Mazzola, Luigi Meroni, Ezio Pascutti, Marino Perani, Pierluigi Pizzaballa, Gianni Rivera, Francesco Rizzo, Roberto Rosato, Sandro Salvadore

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR

Trener: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Morozow

Walentin Afonin, Anatolij Baniszewskij, Wiktor Bannikow, Igor Czislenko, Wasilij Daniłow, Wiktor Gietmanow, Lew Jaszyn, Anzor Kawazaszwili, Murtaz Churcilawa, Galimzian Chusainow, Aleksiej Korniejew, Eduard Małofiejew, Eduard Markarow, Slawa Metreweli, Łeonid Ostrowski, Władimir Ponomariow, Wałerij Porkujan, Jożef Sabo, Wiktor Serebrianikow, Albert Szestierniow, Giorgi Siczinawa, Walerij Woronin