Krzysztof Stelmaszyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krzysztof Stelmaszyk
Krzysztof Stelmaszyk
Data i miejsce urodzenia 2 marca 1959
Polska Warszawa
Zawód aktor
Zespół artystyczny
Teatr Narodowy
Strona internetowa

Krzysztof Stelmaszyk (ur. 2 marca 1959 roku w Warszawie) – polski aktor dramatyczny i filmowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Już na studiach dał się zauważyć jako aktor o wyrazistym emploi. Na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył I nagrodę za rolę Alfa Omegi i Gościa w przedstawieniu "Kariera Alfa Omegi" Tuwima i Hemara w reżyserii Tadeusza Łomnickiego prezentowanym przez PWST w Warszawie (1984). Po studiach rozpoczął pracę w teatrach warszawskich: Teatrze Polskim (Matka Witkiewicza), Teatrze Współczesnym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Montownia, Teatrem na Woli, Teatrem Studio. Obecnie jest aktorem Teatru Narodowego[1].

Równolegle występował w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Grał m.in. w filmach komediowych Testosteronie i Ciało, Och, Karol 2, Pokaż kotku, co masz w środku.

Grał w popularnych serialach 39 i pół, Kuchnia polska, Radio Romans, Rodzina zastępcza, Miodowe lata, Złotopolscy i Samo Życie.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Ma troje dzieci. Dwóch synów z pierwszego małżeństwa – Jonasza i Janka oraz córkę Janinę z Agnieszka Glińską.

Kontrowersje[edytuj | edytuj kod]

25 marca 2008 roku Krzysztof Stelmaszyk był gościem programu Kuby Wojewódzkiego nadawanego przez TVN. Podczas programu, naśladując Marka Raczkowskiego, umieścił w ekskrementach biało-czerwoną chorągiewkę. Mirosław Orzechowski (Liga Polskich Rodzin) złożył w związku z tą sprawą zawiadomienie w prokuraturze, wszczęto postępowanie, które zostało następnie umorzone[2].

Wybrana filmografia[edytuj | edytuj kod]

Użyczył głosu[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]