Krzysztof Stelmaszyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krzysztof Stelmaszyk
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 2 marca 1959
Warszawa
Zawód aktor
Strona internetowa

Krzysztof Stelmaszyk (ur. 2 marca 1959 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy.

Życiorys[edytuj]

Już na studiach dał się zauważyć jako aktor o wyrazistym emploi. Na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył I nagrodę za rolę Alfa Omegi i Gościa w przedstawieniu "Kariera Alfa Omegi" Tuwima i Hemara w reżyserii Tadeusza Łomnickiego prezentowanym przez PWST w Warszawie (1984).

Po studiach rozpoczął pracę w teatrach warszawskich: Teatrze Polskim (Matka Witkiewicza), Teatrze Współczesnym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Montownia, Teatrem na Woli, Teatrze Narodowym. Do kwietnia 2016 był zatrudniony w Teatrze Studio[1]. Został z niego zwolniony na podstawie prowadzonego przez policję dochodzenia związanego z pomalowaniem sprayem ścian gabinetu dyrektora[2].

Równolegle występował w wielu filmach i serialach telewizyjnych, tj. Testosteron, Och, Karol 2, Pokaż kotku, co masz w środku czy 39 i pół, Tango z aniołem, Radio Romans, Mamuśki, O mnie się nie martw. Ponadto zajmuje się dubbingiem; jego głos można było usłyszeć, m.in. w animowanych produkcjach wytwórni DreamWorks: Rybki z ferajny, Skok przez płot, Wpuszczony w kanał.

Życie prywatne[edytuj]

Ma troje dzieci: dwóch synów z pierwszego małżeństwa – Jonasza i Janka oraz córkę Janinę ze związku z Agnieszka Glińską.

Kontrowersje[edytuj]

25 marca 2008 roku Krzysztof Stelmaszyk był gościem programu Kuby Wojewódzkiego nadawanego przez TVN. Podczas programu, naśladując Marka Raczkowskiego, umieścił w ekskrementach biało-czerwoną chorągiewkę. Mirosław Orzechowski (Liga Polskich Rodzin) złożył w związku z tą sprawą zawiadomienie w prokuraturze, wszczęto postępowanie, które zostało następnie umorzone[3].

Wybrana filmografia[edytuj]

Użyczył głosu[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]