Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2006
Gtk-go-back-ltr.svg 2004 2008 Gtk-go-forward-ltr.svg
Data 10 – 12 marca 2006
Gospodarz Rosja Moskwa
Hala Olimpijskij

11. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozgrywane były w dniach 10-12 marca 2006 w Moskwie w Kompleksie Olimpijskim.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Stany Zjednoczone 8 3 2 13
2.  Rosja 7 5 6 18
3.  Etiopia 2 0 0 2
3=  Ukraina 2 0 0 2
5.  Kenia 1 1 2 4
6.  Niemcy 1 1 1 3
7.  Białoruś 1 0 1 2
8.  Ghana 1 0 0 1
8=  Grenada 1 0 0 1
8=  Irlandia 1 0 0 1
8=  Mozambik 1 0 0 1
12.  Polska 0 2 1 3
13.  Hiszpania 0 1 2 3
13=  Szwecja 0 1 2 3
15.  Kuba 0 1 1 2
16.  Botswana 0 1 0 1
16=  Brazylia 0 1 0 1
16=  Bułgaria 0 1 0 1
16=  Dania 0 1 0 1
16=  Chorwacja 0 1 0 1
16=  Holandia 0 1 0 1
16=  Jamajka 0 1 0 1
16=  Katar 0 1 0 1
16=  Panama 0 1 0 1
16=  Portugalia 0 1 0 1
26.  Bahamy 0 0 2 2
27.  Bahrajn 0 0 1 1
27=  Belgia 0 0 1 1
27=  Czechy 0 0 1 1
27=  Maroko 0 0 1 1
27=  Sudan 0 0 1 1
27=  Włochy 0 0 1 1

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
60 m Leonard Scott
    Stany Zjednoczone
6,50 Andriej Jepiszin
    Rosja
6,52 Terrence Trammell
    Stany Zjednoczone
6,54
400 m Alleyne Francique
    Grenada
45,54 California Molefe
    Botswana
45,75 Chris Brown
    Bahamy
45,78
800 m Wilfred Bungei
    Kenia
1:47,15 Mbulaeni Mulaudzi
    Republika Południowej Afryki
1:47,16 Jurij Borzakowski
    Rosja
1:47,38
1500 m Iwan Heszko
    Ukraina
3:42,08 Daniel Kipchirchir Komen
    Kenia
3:42,55 Elkanah Angwenyi
    Kenia
3:42,98
3000 m Kenenisa Bekele
    Etiopia
7:39,32 Saif Saaeed Shaheen
    Katar
7:41,28 Eliud Kipchoge
    Kenia
7:42,58
60 m ppł Terrence Trammell
    Stany Zjednoczone
7,43 Dayron Robles
    Kuba
7,46 Dominique Arnold
    Stany Zjednoczone
7,52
sztafeta 4 x 400 m  Stany Zjednoczone
Tyree Washington
LaShawn Merritt
Milton Campbell
Wallace Spearmon
3:03,24  Polska
Daniel Dąbrowski
Marcin Marciniszyn
Rafał Wieruszewski
Piotr Klimczak
3:04,67  Rosja
Konstantin Sweczkar
Aleksander Dieriewiagin
Jewgenij Lebiediew
Dmitrij Pietrow
3:06,91

konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
skok w dal Ignisious Gaisah
    Ghana
8,30 Irving Saladino
    Panama
8,29 Andrew Howe
    Włochy
8,19
trójskok Walter Davis
    Stany Zjednoczone
17,73 Jadel Gregório
    Brazylia
17,56 Yoandri Betanzos
    Kuba
17,42
skok wzwyż Jarosław Rybakow
    Rosja
2,37 Andriej Tierieszyn
    Rosja
2,35 Linus Thörnblad
    Szwecja
2,33
skok o tyczce Brad Walker
    Stany Zjednoczone
5,80 Alhaji Jeng
    Szwecja
5,70 Tim Lobinger
    Niemcy
5,60
pchnięcie kulą Reese Hoffa
    Stany Zjednoczone
22,11 Joachim Olsen
    Dania
21,16 Pawieł Sofjin
    Rosja
20,68
siedmiobój André Niklaus
    Niemcy
6192 Bryan Clay
    Stany Zjednoczone
6187 Roman Šebrle
    Czechy
6161

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
60 m Me'Lisa Barber
    Stany Zjednoczone
7,01 Lauryn Williams
    Stany Zjednoczone
7,01 Kim Gevaert
    Belgia
7,11
400 m Olesia Krasnomowiec
    Rosja
50,04CR Wanja Stambołowa
    Bułgaria
50,21 Christine Amertil
    Bahamy
50,34
800 m Maria Mutola
    Mozambik
1:58,90 Kenia Sinclair
    Jamajka
1:59,54 Hasna Benhassi
    Maroko
2:00,34
1500 m Julija Cziżenko
    Rosja
4:04,70 Jelena Sobolewa
    Rosja
4:05,21 Maryam Yusuf Jamal
    Bahrajn
4:05,53
3000 m Meseret Defar
    Etiopia
8:38,80 Lilia Szobuchowa
    Rosja
8:42,18 Lidia Chojecka
    Polska
8:42,59
60 m ppł Derval O'Rourke
    Irlandia
7,84 Glory Alozie
    Hiszpania
7,86 Susanna Kallur
    Szwecja
7,87
sztafeta 4 x 400 m  Rosja
Tatiana Lewina
Natalia Nazarowa
Olesia Krasnomowiec
Natalia Antiuch
3:24,91  Stany Zjednoczone
Debbie Dunn
Tiffany Ross-Williams
Monica Hargrove
Mary Danner
3:28,63  Białoruś
Natalia Sołohub
Anna Kozak
Julia Żalniruk
Iłona Usowicz
3:28,65

konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
skok w dal Tianna Madison
    Stany Zjednoczone
6,80 Naide Gomes
    Portugalia
6,76 Concepción Montaner
    Hiszpania
6,76
trójskok Tatjana Lebiediewa
    Rosja
14,95 Anna Piatych
    Rosja
14,93 Yamilé Aldama
    Sudan
14,86
skok wzwyż Jelena Slesarienko
    Rosja
2,02 Blanka Vlašić
    Chorwacja
2,00 Ruth Beitia
    Hiszpania
1,98
skok o tyczce Jelena Isinbajewa
    Rosja
4,80 Anna Rogowska
    Polska
4,75 Swietłana Fieofanowa
    Rosja
4,70
pchnięcie kulą Natalia Choronieko
    Białoruś
19,84 Nadine Kleinert
    Niemcy
19,64 Olga Riabinkina
    Rosja
19,24
pięciobój Ludmyła Błonśka
    Ukraina
4685 Karin Ruckstuhl
    Holandia
4607 Olga Lewienkowa
    Rosja
4579

Występy Polaków[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]